8,0500 zł
0,00% 0,0000 zł
Novavis S.A. (NVV)

Podpisanie „Memorandum” w sprawie budowy fabryki systemów magazynowania energii w technologii Vanadium Redox Flow Batteries (VRFB)

Zarząd Spółki Novavis S.A. („Spółka”, „Emitent”) informuje, że w dniu 23 września 2015 roku podpisane zostało Memorandum Of Understanding („Memorandum”) z firmą Storion Energy Inc., z siedzibą w Delawere, częścią holdingu ITN Energy Systems, Inc. (www.itnes.com), zarejestrowanego zgodnie z prawem Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej pod adresem 8130 Shaffer Parkway, Littleton, USA, reprezentowaną przez doktora Mohana S. Misra.

Zgodnie z podpisanym Memorandum, Emitent na podstawie przyszłej umowy joint venture obejmie 24% udziałów w powstającej spółce Storion Energy sp. z o.o., której zadaniem będzie uruchomienie produkcji innowacyjnych systemów magazynowania energii w technologii Vanadium Redox Flow Batteries („VRFB”). Produkcja dotyczyć będzie akumulatorów dla odbiorców indywidualnych, średnich, dużych i wielkich firm oraz średniej wielkości miejscowości. Szacowana wartość inwestycji to 10 milionów Euro. W pierwszym etapie produkcji, to jest w ciągu trzech lat, sprzedaż będzie skierowana na rynek niemiecki oraz do pozostałych krajów Europy Zachodniej. Na obecnym etapie potwierdzone zostały zamówienia na produkcję na najbliższe dwa lata. Zakład w Polsce będzie częścią projektu komercjalizacji badań, na które ITN Energy Systems, Inc. wydał do 2015 roku 40 milionów dolarów. Zgodnie ze strategią nowego partnera Novavis S.A., produkty VRFB stanowić będą 12-15% światowego rynku magazynowania energii. Szacuje się, że w roku 2017 globalna sprzedaż urządzeń do magazynowania energii osiągnie wartość 17 miliardów $, zaś w 2020 roku 100 miliardów $.

Novavis S.A. odpowiedzialna jest za organizację przedsięwzięcia w Polsce, zarządzanie fabryką, administracją oraz wszelkimi elementami dotyczącymi funkcjonowania zakładu produkcyjnego. Sprzedaż odbywać się będzie poprzez spółkę VOOLT sp. z o.o. (www.voolt.pl).

Zgodnie z podpisanym Memorandum Spółka zakupi pakiet udziałów w Storion Energy, Inc.

Emitent zgodnie z Memorandum posiada wyłączne prawa sprzedaży produktów na terenie Polski oraz na rynkach Rosji, Ukrainy, Białorusi, Litwy, Łotwy, Estonii, Bułgarii, Rumuni, Czech, Słowacji, Węgier i Mołdawii. Jednocześnie w momencie rozpoczęcia działalności fabryki, Storion Energy sp. z o.o. przejmie licencję na technologię Vanadium Redox Flow Batteries.

Podstawa prawna:
§3 ust. 1 Załącznika Nr 3 do Regulaminu Alternatywnego Systemu Obrotu "Informacje bieżące i okresowe przekazywane w alternatywnym systemie obrotu"
Źródło: NewConnect - komunikaty spółek (EBI)
Firmy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~Renata

ekstra w końcu ktoś zaczyna myśleć w tym kraju

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalendarium

  • Publikacja raportu za III kwartał 2019 roku.

Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.