REKLAMA

NOVAVIS: Podpisanie Joint Venture Agreement dotyczącego technologii Vanadium Redox Flow Batteries (VRFB)

2015-12-13 01:11
publikacja
2015-12-13 01:11
Zarząd Spółki Novavis S.A. („Spółka”, „Emitent”) informuje, że w dniu 11 grudnia 2015 roku, w siedzibie ITN Energy Systems, Inc. w Littleton, Colorado, USA odbyła się kolejna tura rozmów i negocjacji, zakończona podpisaniem Joint Venture Agreement.

Negocjacje odbyły się w oparciu o Memorandum Of Understanding, o podpisaniu którego Zarząd Spółki informował raportem bieżącym numer RB 36/2015 z dnia 24 września 2015 roku pod tytułem „Podpisanie „Memorandum” w sprawie budowy fabryki systemów magazynowania energii w technologii Vanadium Redox Flow Batteries (VRFB)”.

Strony Joint Venture podjęły decyzję o powołaniu podmiotu Storion Energy Poland, którego zadaniem będzie uruchomienie na terenie Polski produkcji innowacyjnych systemów magazynowania energii w technologii Vanadium Redox Flow Batteries („VRFB”). Produkcja dotyczyć będzie akumulatorów dla odbiorców indywidualnych, średnich, dużych i wielkich firm oraz średniej wielkości miejscowości. W pierwszym etapie produkcji, to jest w ciągu trzech lat, sprzedaż będzie skierowana na rynek niemiecki oraz do pozostałych krajów Europy Zachodniej. Równolegle uruchomiony zostanie rynek polski, gdzie za sprzedaż produktów VRFB odpowiadać będzie VOOLT sp. z o.o. Na przełomie 2018 i 2019 roku planowane jest rozszerzenie sprzedaży również na kraje Afryki. Na obecnym etapie potwierdzone zostały zamówienia na produkcję na najbliższe dwa lata. Planowany przychód na przełomie 2016 i 2017 roku ma wynieść według konserwatywnych prognoz około 10-12 milionów euro. Pierwsza planowana dostawa do klienta to przełom III i IV kwartału 2016 roku. Zakład w Polsce będzie częścią projektu komercjalizacji badań, na które ITN Energy Systems, Inc. wydał do 2015 roku 40 milionów dolarów.

Zgodnie z zapisami Joint Venture Agreement, udziałowcami/akcjonariuszami Storion Energy Poland będą następujące podmioty:
- Storion Energy, Inc. (Stany Zjednoczone Ameryki Północnej) – 33%,
- Storion Energy GmbH (Republika Federalna Niemiec) – 24%,
- Novavis S.A. (Rzeczpospolita Polska) – 24%,
- Marshall Nordic Limited (Wielka Brytania) – 10%.
- Pracownicy – 9%.

Zgodnie z podpisanym Joint Venture Agreement Emitent w ramach Pre-IPO obejmie pakiet udziałów w Storion Energy, Inc. o wartości US$2,750,000. Amerykański podmiot na przełomie 2016 i 2017 roku ma zadebiutować na giełdzie papierów wartościowych w Nowym Jorku.

Na podstawie podpisanej umowy Spółka mieć będzie prawo do obsadzenia stanowiska Prezesa Zarządu Storion Energy Poland oraz wyboru dwóch z pięciu Członków Rady Nadzorczej.

Dalszymi krokami we współpracy będą: powołanie spółki celowej, wybranie lokalizacji pod budowę zakładu produkcyjnego, nawiązanie ścisłej współpracy ze środowiskiem naukowym w ramach współpracy B+R, zgromadzenie niezbędnego na inwestycję kapitału (wartość inwestycji to 10 milionów Euro), zakup/dzierżawa gruntu, budowa zakładu produkcyjnego, wybranie lokalnych poddostawców komponentów, rekrutacja i szkolenie pracowników, zakupienie licencji technologicznej i wdrożenie do produkcji systemów magazynowania w technologii VRFB.

Pierwszy etap produkcji pilotażowej innowacyjnych systemów magazynowania energii (w pomieszczeniach wynajętych/dzierżawionych) planowany jest na przełom II i III kwartału 2016 roku.

Podstawa prawna:
§3 ust. 1 Załącznika Nr 3 do Regulaminu Alternatywnego Systemu Obrotu "Informacje bieżące i okresowe przekazywane w alternatywnym systemie obrotu"
Źródło:NewConnect - komunikaty spółek (EBI)
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki