NOVAVIS: List intencyjny w sprawie finansowania projektu HALEMBA PV

2015-10-28 17:01
publikacja
2015-10-28 17:01
W nawiązaniu do informacji przekazanej w dniu 15 września 2015 roku raportem bieżącym o numerze RB 35/2015, Zarząd Novavis S.A. („Spółka”, „Emitent”) informuje, że w dniu 28 października bieżącego roku do siedziby Spółki wpłynął podpisany list intencyjny dotyczący projektu HALEMBA PV.

W zgodzie z zapisami Exclusive Cooperation Agreement podpisanej w dniu 14 września przez przedstawicieli Novavis S.A. i North China Power Engineering Co., Ltd. („NCPE”), Emitent zobowiązał się podjąć negocjacje inwestycyjne ze wskazanym przez NCPE chińskim Inwestorem branżowym, którego czterech przedstawicieli brało udział we wrześniowym spotkaniu.

Wynikiem powyższych negocjacji jest przekazany w dniu dzisiejszym Letter Of Interest („LOI”), w którym Inwestor informuje o woli kooperacji z Novavis S.A. przy projekcie HALEMBA PV i zamiarze dostarczenia kapitału inwestycyjnego potrzebnego na budowę farmy fotowoltaicznej o mocy 100MW w Rudzie Śląskiej. Zgodnie z informacją przekazaną w LOI, analitycy ocenili projekt HALEMBA PV jako bardzo zaawansowany, prospektywny i opłacalny finansowo. Inwestor jest jednym z najbardziej doświadczonych chińskich podmiotów zajmujących się budową farm fotowoltaicznych i wiatrowych. Posiada aktywa o wartości 7 miliardów dolarów. W skład jego portfolio wchodzą inwestycje OZE o mocy całkowitej wynoszącej ponad 2000 MW.

W interesie stron nazwa (firma) Inwestora do czasu podpisania finalnej umowy inwestycyjnej pozostaje utajniona umową o poufności.

Zarząd Spółki przypomina, że w momencie podpisania wiążącego porozumienia inwestycyjnego, NCPE zagwarantowało sobie prawo bycia wykonawcą generalnym (EPC) farmy fotowoltaicznej o mocy 100 MW w Rudzie Śląskiej oraz pozostałych inwestycji fotowoltaicznych znajdujących się w portfelu Emitenta.

W związku z przyjętymi zasadami poufności przez Emitenta i jego chińskich Partnerów wszelkie dalsze informacje na temat projektu HALEMBA PV oraz pozostałych inwestycji fotowoltaicznych Spółki będą przekazywane jedynie komunikatami bieżącymi oraz okresowymi zgodnie z Załącznikiem Nr 3 do Regulaminu Alternatywnego Systemu Obrotu "Informacje bieżące i okresowe przekazywane w alternatywnym systemie obrotu".

Podstawa prawna:
§3 ust. 1 Załącznika Nr 3 do Regulaminu Alternatywnego Systemu Obrotu "Informacje bieżące i okresowe przekazywane w alternatywnym systemie obrotu"
Źródło:NewConnect - komunikaty spółek (EBI)
Tematy
Konto osobiste Banku Millennium 360° i 360° Junior w promocji z premią do 290 zł!

Konto osobiste Banku Millennium 360° i 360° Junior w promocji z premią do 290 zł!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki