REKLAMA
Tour de spółki

NIK powinien zbadać spółkę Elwarr?

2012-07-16 10:59
publikacja
2012-07-16 10:59
Najwyższa Izba Kontroli powinna zgłosić do prokuratury sprawę nieprawidłowości w spółce Elwarr - powiedział redaktor naczelny portalu Farmer.pl Radosław Iwański. O działaniach władz tej państwowej firmy, zajmującej się handlem zbożem, pisze "Puls Biznesu". Gazeta publikuje zapis rozmowy byłego szefa Agencji Rynku Rolnego Władysława Łukasika i polityka PSL Władysława Serafina, którzy mówią o traktowaniu państwowej firmy jako prywatnego folwarku, wyprowadzaniu z niej funduszy, układach towarzyskich w urzędach.

Radosław Iwański powiedział IAR, że rada nadzorcza nie prowadziła w Elwarrze dostatecznej kontroli, spółka podejmowała błędne decyzje inwestycyjne. Według jego informacji, w zarządzie Elwarru pojawiła się osoba, wykonująca polecenia Andrzeja Śmietanki, który był głównym dyrektorem spółki. Miał on ustąpić z funkcji prezesa firmy, by otrzymywać większą pensję na niższym stanowisku - dyrektora generalnego, gdzie nie ograniczała go ustawa kominowa.

Według Radosława Iwańskiego, w radzie nadzorczej zasiadali między innymi przedstawiciele ministra rolnictwa Marka Sawickiego, w tym również dyrektor generalny ministerstwa, osoba z departamentu prawnego. Zdaniem redaktora naczelnego Farmer.pl, nie jest prawdą, że minister Sawicki nic o sprawie nie wie, gdyż ma on swoich przedstawicieli w spółce Elwarr, podlegającej Agencji Rynku Rolnego.

Radosław Iwański dodał, że niepokojące jest, iż NIK do tej pory nie odpowiedział na jego pytanie, czy zgłosi sprawę do prokuratury.IAR/dw/sk

Źródło:IAR
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki