REKLAMA

NFOŚiGW deklaruje udział w podwyższeniu kapitału BOŚ

2016-06-02 08:48
publikacja
2016-06-02 08:48

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zadeklarował wzięcie udziału w podwyższeniu kapitału Banku Ochrony Środowiska - poinformował w komunikacie bank.

"Zarząd banku informuje, iż otrzymał od Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w dniu 1 czerwca 2016 r. deklarację przeznaczenia na podwyższenie kapitału banku kwoty do 200 mln zł" - napisano w komunikacie.

BOŚ poinformował też, że zaangażowanie to będzie możliwe w przypadku uzyskania przez NFOŚiGW wymaganych przez stosowne przepisy zgód, w tym zgody ministra właściwego do spraw finansów publicznych i ministra właściwego do spraw środowiska.

W komunikacie napisano, że fundusz zainicjował już działanie zmierzające do uzyskania wskazanych zezwoleń.

BOŚ informował pod koniec maja, że rozpoczyna ofertę nie więcej niż 40.000.000 akcji serii U w ramach subskrypcji prywatnej. Akcje oferowane będą bez prawa poboru.

Zakończenie budowania księgi popytu i ustalenie ceny emisyjnej jest przewidywane na 21 czerwca 2016 r.

Bank podał, że na potrzeby oferty nie jest wymagane udostępnienie prospektu emisyjnego lub memorandum informacyjnego.

Spółka zamierza złożyć wniosek o dopuszczenie i wprowadzenie wszystkich akcji serii U nabytych w ofercie w III kwartale 2016 r.

Według wcześniejszych informacji intencją zarządu banku było pozyskanie kapitału na poziomie nie niższym niż 400 mln zł. Pozyskane środki mają umożliwić bankowi organiczny rozwój, generowanie środków na realizację misji w zakresie finansowania inwestycji ekologicznych i zrównoważonego rozwoju. Wpłynąć także mają na spełnienie przez bank nadzorczych norm kapitałowych.(PAP)

pif/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki