NBP: polska gospodarka ma solidne fundamenty

Narodowy Bank Polski uspokaja w sprawie wpływu Brexitu na polską gospodarkę. W opublikowanym komunikacie poinformowano, że bank centralny na bieżąco monitoruje sytuację na rynkach finansowych po brytyjskim referendum.

(fot. Marek Wiśniewski / Puls Biznesu)

NBP zapewnia, że polska gospodarka ma solidne fundamenty makroekonomiczne, a jej tempo wzrostu należy do najwyższych w Unii Europejskiej. Przedstawiciele banku spodziewają się, że po okresie podwyższonej zmienności na rynkach, silne podstawy naszej gospodarki będą coraz bardziej dostrzegane przez inwestorów.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Arkadiusz Augustyniak/dyd

Źródło: IAR
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 2 ~Marek

Nie ma polskiej gospodarki, jest tylko gospodarka zagraniczna (niemiecka) na terenie Polski. Według mnie fundamentami gospodarki są firmy których nazwa rozpoznawana jest poza granicami kraju z którego się wywodzą i z nim są kojarzone. Tragedią jest że tak duży i "liczący się" kraj na świecie nie ma takiej marki...

! Odpowiedz
0 3 ~Beret_Moherski

Jak to solidne fundamenty??? Przecież niezależny audyt wykonany przez rzad PiS wykazał liczne niedociągnięcia powstałe w wyniku dyletanckiej polityki ekonomicznej prowadzonej przez wszystkie poprzednie rządy. Przecież cały (wszech)świat się dziwuje, jak to możliwe, że Polska się trzyma kupy i do tego ma jakieś wzrosty, które na domiar złego są duże!

To na pewno jakiś spisek i oszustwo!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,8% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil