NBP planuje w sierpniu jeden przetarg outright buy obligacji

2020-07-31 16:24
publikacja
2020-07-31 16:24
fot. NBP / Flickr

NBP planuje w sierpniu przeprowadzić 1 przetarg obligacji typu outright buy - w dn. 19 sierpnia - podał NBP w komunikacie. Harmonogram operacji otwartego rynku NBP na sierpień przewiduje regularne emisje 7-dniowych bonów. NBP może ponadto przeprowadzić operacje repo, jeżeli uzna to za konieczne.

"Operacja strukturalna outright buy zostanie przeprowadzona w dniu 19 sierpnia 2020 r. z rozliczeniem w dniu 21 sierpnia (tj. z terminem T+2). Na przetargu NBP przyjmie oferty kupna po cenach zgłoszonych przez uczestników przetargu. NBP zastrzega możliwość odrzucenia części bądź całości zgłoszonych przez banki ofert" - napisano.

"Zasilające w płynność, operacje dostrajające repo zostaną przeprowadzone w przypadku uznania przez NBP, iż na rynku międzybankowym występują warunki wymagające skorzystania z tych instrumentów polityki pieniężnej. Okresy zapadalności tego rodzaju operacji zostaną dostosowane do występujących warunków rynkowych" - dodano.

Operacje podstawowe, w postaci emisji 7-dniowych bonów pieniężnych NBP, rozliczane w terminie T+0, zostaną przeprowadzone w dniach 7, 14, 21 oraz 28 sierpnia 2020 r.

Operacje dostrajające i strukturalne przeprowadzane będą z bankami posiadającymi dostęp do operacji podstawowych.

W uzasadnionych przypadkach, wynikających z oceny bieżącej sytuacji rynkowej, NBP może dokonać zmian w powyższym harmonogramie.

Do końca sierpnia 2020 r. NBP przedstawi harmonogram operacji otwartego rynku planowanych do przeprowadzenia we wrześniu 2020 r. (PAP Biznes)

tus/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki