NBP odkupi na czwartkowym przetargu 6 serii obligacji stałoprocentowych

NBP odkupi na czwartkowym przetargu 6 serii papierów stałoprocentowych: DS1029, DS0727, WS0428, PS0244, DS0725, DS0726 - wynika z danych na platformie Bloomberg. NBP nie podał ani maksymalnej kwoty skupu w trakcie całej aukcji, ani ile poszczególnych papierów chce skupić.

(fot. 1000 Words Photos / Shutterstock)

Aukcja rozpocznie się o godz. 11.00. i potrwa do 12.30

W środę NBP poinformował, że w 26 marca odbędzie się dodatkowa aukcja polskich obligacji typu outright.

W ubiegłym tygodniu NBP opublikował harmonogram operacji otwartego rynku do końca marca, który nie uwzględniał dodatkowej, czwartkowej aukcji.

Do 30 marca NBP ma przedstawić harmonogram operacji planowanych do zaoferowania w kwietniu 2020 r.

Na dwóch dotychczasowych przetargach odkupu obligacji NBP zebrał z rynku wtórnego papiery za 8,28 mld zł. NBP kupił na obu aukcjach wyłącznie papiery stałokuponowe.

Do tej pory NBP nie przedstawił szczegółowych założeń programu skupu polskich obligacji skarbowych.

W ramach wsparcia dla polskiej gospodarki zarząd NBP podjął w marcu decyzję, że bank będzie prowadził operacje zasilające sektor bankowy w płynność poprzez transakcje repo.

NBP będzie także prowadził operacje zakupu obligacji skarbowych na rynku wtórnym w ramach strukturalnych operacji otwartego rynku, które zmienią długoterminową strukturę płynności w sektorze bankowym oraz przyczynią się do utrzymania płynności rynku wtórnego obligacji skarbowych.

Prezes NBP Adam Glapiński poinformował w ubiegłym tygodniu, że skup obligacji i operacje repo będą mocno się rozwijać w najbliższych tygodniach i miesiącach.

Członek RPP Jerzy Żyżyński powiedział w ubiegłym tygodniu PAP Biznes, że skala skupu polskich obligacji przez NBP może w sumie wynieść kilkadziesiąt miliardów złotych, a program skupu trwać będzie do końca 2020 r. lub dłużej. (PAP Biznes)

tus/ ana/

Źródło: PAP Biznes
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 gerth

Inflacja, drukowanie pieniądza to ulubiona metoda łupienia ciemnego ludu przez komunistów: niby nic nie zabierają, ba! dostajemy coraz więcej a mamy coraz mniej. To początek, rozkręcą inflację do 7-8% albo i lepiej.

! Odpowiedz
1 8 martin78

ALE płaca minimalna niższa nie będzie. A nawet więcej, urośnie zgodnie z obietnicami, a może nawet bardziej i szybciej! Oczywiscie dla tych kto zostanie przy pracy.... Cieszcie sie więc, bo... będzie jak w PRLU, albo jak w Zimbabwe, Placa bedze tylko rosla i rosła. Zadowoleni?? No to swietnie, to że kupicie za to coraz mniej to już mniej istotne. Rozkrecamy inflacje i nic z tym nie zrobimy, bo to ukryty podatek. Rozwodnimy pieniadze, nadrukujemy i wmowimy ludziom ze dajemy im wiecej i dotrzymujemy slowa! A jak juz wam zabierzemy więcej złotowek, i sami nie bedziemy mieli juz na nic, no to poprosimy zagranice o finansowanie naszego dlugu. Tylko, że wtedy będzimy zmuszeni podnieść stopy do 20%. Bo zagraniczny kapitał glupi nie jest... Ale do tego czasu bedziemy wam mówić, ze swietnie sobie radzimy. Byle do wyborów.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 5 marcinkrakow

Proponuję aby NBP wydał zgodę na samodzielny druk złotówek na domowych drukarkach w ilości 5 tys. miesięcznie na osobę. Efekt będzie ten sam.

! Odpowiedz
0 4 eresan

"A teraz szybko, zanim ktoś się zorientuje że to bez sensu" - król Julian

! Odpowiedz
2 3 kibicgorzowski

pr8gram skupu obligacji przez cały rok 2020 i dłużej . no brawo powolutku i euro dolar frank dojdą do 5

! Odpowiedz
1 3 piotr76

Mogli by zacząć drukować PLNy w formacie jak ruskie ruble z początku wieku i na miękkim papierze. Przynajmniej będzie jakiś pożytek z tej waluty jak już papieru toaletowego w sklepach zupełnie zabraknie.

! Odpowiedz
1 10 loool

Do druku gotowi start ! Dlaczego to się ładnie nazywa "skupi"? Powinno być NBP zabierze dziś z kieszeni każdego polaka xxx zł poprzez dodrukowanie pustych pieniędzy.

! Odpowiedz
1 9 disnej2x

haha, idzie kolejne umocnienie zlotego

! Odpowiedz
0 1 martin78

chyba kolejna fala spadkow na nienotowane od dekad minima!

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne
USD/PLN -0,59% 4,0639
2020-03-27 21:59:00
EUR/PLN 0,34% 4,5212
2020-03-27 21:59:00
EUR/USD 0,88% 1,1135
2020-03-27 21:59:00
CHF/PLN 0,37% 4,2616
2020-03-27 21:59:00
Porównywarka kantorów internetowych

Kupuj walutę taniej >>

Chcę
Kupić
Sprzedać
Płacę

Wymień walutę taniej

Znajdź profil