REKLAMA

NASA szuka kandydatów na astronautów

2020-03-03 19:56
publikacja
2020-03-03 19:56

Amerykańska agencja kosmiczna NASA po raz pierwszy od ponad czterech lat poszukuje nowych astronautów. Kandydaci powinni być gotowi do częstych podróży - poinformowała agencja w ogłoszeniu rekrutacyjnym opublikowanym na swojej stronie internetowej.

/ fot. NASA/Bill Ingalls / Flickr

"Ameryka od czasu programu Apollo nigdy nie była tak blisko ponownego wysłania astronautów na Księżyc. Do 2024 roku wyślemy pierwszą kobietę i kolejnego mężczyznę na południowy biegun Księżyca" - powiedział administrator NASA Jim Bridenstine. "Jeżeli zawsze marzyliście o byciu astronautami, zgłaszajcie się" - dodał.

NASA podaje, że nowi astronauci będą mogli pracować np. na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej albo na Gateway - planowanej załogowej stacji kosmicznej, która zostanie umieszczona w przestrzeni w pobliżu Księżyca.

Zgłoszenia przyjmowane będą do końca marca, a NASA chce zakończyć selekcję kandydatów na astronautów w połowie 2021 roku. Najważniejsze wymagania stawiane w ogłoszeniu to amerykańskie obywatelstwo i ukończenie odpowiednich studiów z zakresu nauki, technologii, inżynierii lub matematyki. Agencja podaje także, że konieczne będą częste podróże i nie jest możliwa praca zdalna. Wybrani kandydaci na astronautów przez dwa lata będą zdobywać podstawowe umiejętności, a po zakończeniu szkolenia staną się członkami korpusu astronautów.

Roczna pensja, podawana w ogłoszeniu, mieści się w przedziale od 104 898 do 161 141 dolarów.

Kiedy ostatni raz NASA szukała kandydatów na astronautów, pod koniec 2015 roku, zgłosiło się 18,3 tys. chętnych. Astronautami zostało 11 z nich. (PAP)

kib/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (3)

dodaj komentarz
mooooo
A może z episkopatu ktoś się zgłosi zawsze bliżej Boga to jest jakieś doświadczenie ?
jasiek2017
Posłowie i Posłanki PiS są idealnymi kandydatami do lotu w kosmos bez powrotu
resthor
"Studia z zakresu nauki" :)

Powiązane: Popkultura i pieniądze

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki