Musk zaprezentował rakietę Starship

Elon Musk musi być bardzo zapracowanym człowiekiem. Pod koniec grudnia informowaliśmy, że otworzył pierwszy odcinek tunelu pod Los Angeles, teraz natomiast zaprezentował Starship - rakietę, nad którą pracuje SpaceX.

Po tym, jak musiał zrezygnować zrezygnować z funkcji prezesa Tesli, Musk nie traci czasu i rozwija swoje inne biznesy. Tym razem chodzi o SpaceX, przedsiębiorstwo z przemysłu kosmicznego. Musk zaprezentował dziś na swoim Twitterze zdjęcie nowej rakiety Starship, której pierwszy próbny lot zaproponowany jest na wiosnę.

Końcowy wygląd rakiety ma być nieco inny niż na zaprezentowanym zdjęciu. W chwili obecnej nie ma ona jeszcze okien, bo pierwszy próbny lot ma być i tak bezzałogowy, na późniejszych etapach będzie jeszcze przeprojektowana.

Pierwszy lot nie odbędzie się w kosmos. Test będzie polegał na wyniesieniu rakiety na pewną wysokość i sprawdzony pod kątem lądowania na Ziemi. Docelowo jednak Starship ma umożliwić loty między planetami. Pierwszy załogowy lot ma odbyć się w okolicach 2023 roku i uczestniczyć w nim będzie japoński miliarder, który w dużej mierze jest fundatorem projektu.

DU

Źródło:
Firmy:
Ludzie:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 4 januszbizensu

Dla komunistów to zawsze był szok ,że korporacje cyklicznie zwalniają i zatrudniają ludzi.

! Odpowiedz
3 7 ajwaj

Tzn. beda super jazdy na Marsa :) chyba
A póki co, Musk bez maski zwalnia ludzi. Troche dziwne jak na nowe projekty, marzenia, sciemy, bajki itd.
Choc pewnie Marsjanie sa tansi i pracuja bardziej wydajnie, mniej jedza. nie marudza:

""Kosmiczny miliarder Amerykański miliarder Elon Musk ogłosił zwolnienie jednej dziesiątej z ponad 6000 pracowników.
Wypowiedź SpaceX wydana w piątek powiedziała, że ​​potrzebuje "usprawnienia" firmy, aby służyć swoim klientom i skutecznie rozwijać międzyplanetarne statki kosmiczne. Oznaczało to rozdzielenie niektórych członków zespołu, któremu firma podziękowała za ich zaangażowanie.""

https://www.focus.de/finanzen/news/unternehmen/firma-von-elon-musk-radikaler-kahlschlag-spacex-entlaesst-ein-zehntel-der-belegschaft_id_10176273.html

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.