Musk szuka Polaków do pracy w gigafabryce w Niemczech

Nowa europejska fabryka Tesli szuka specjalistów z językiem polskim. Powstanie w 2021 roku pod Berlinem w odległości 65 km od Kostrzyna nad Odrą. 

Tesla szuka pracowników z Polski
Tesla szuka pracowników z Polski (fot. REUTERS/Rebecca Cook / FORUM)

Początkowo w fabryce pracować będzie około 3 tys. osób. Finalnie liczba zatrudnionych ma wzrosnąć do 7 tys. osób. Na stronie przedsiębiorstwa pojawiły się pierwsze ogłoszenia. Poszukiwane są osoby na stanowiska kierownicze oraz odpowiedzialne za przeprowadzenie rekrutacji. Wśród rekruterów Tesla szuka specjalistów znających język polski, niemiecki oraz angielski.

Gigafabryka Tesli powstanie w gminie pod Berlinem, ok. 60 km od polsko-niemieckiej granicy. Europejski oddział firmy Muska będzie w pobliżu lotniska Berlin-Brandenburg, które uruchomione zostanie pod koniec 2020 roku. Port będzie jednym z największych lotnisk w Niemczech.

Przeciwko budowie gigafabryki protestują niemieccy ekolodzy. Postawienie nowego zakładu Tesli to konieczność wycinki 90 ha lasów w Brandenburgii. Firma Muska wystąpiła ze stosownym wnioskiem do urzędu, teraz czeka na rozpatrzenie, potwierdziła informacje rzeczniczka niemieckiego resortu środowiska. Elon Musk w październiku ubiegłego roku przekazał 1 mln dolarów na sadzenie drzew.

Otwarcie nowego zakładu Tesli zapowiedziane zostało na 2021 rok. W niemieckim oddziale produkowane będą sedany (Model 3) oraz crossovery (Model Y). Pod koniec 2019 roku Tesla zaliczyła rekordowy rajd, w ciągu trzech miesięcy cena akcji spółki Elona Muska niemal się podwoiła.

DF

Źródło:
Firmy:
Ludzie:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
13 12 neverwintersf

@piotr76...robiłeś? Pewnie jako portier w US Corpo... Robić to można kawę. Ja pracuje i pracowałem w różnych amerykańskich korporacjach od lat, bardzo sobie cenię wolność i prace z domu oraz dobre zarobki. Jak już piszesz swoje spostrzeżenia dobrze by było, aby twoja wypowiedź była merytoryczna.

! Odpowiedz
10 14 piotr76

Robiłem kiedyś w amerykańskiej korporacji.. i nigdy więcej.

! Odpowiedz
5 10 niezbednikmanagera

Zainteresowanym podrzucam link https://niezbednikmanagera.pl/kariera/praca-w-niemczech-5-dokumentow-potrzebnych-do-rekrutacji/

! Odpowiedz
3 16 silvio_gesell

Całkowity brak zrozumienia rynku. Niech zatrudni Niemców w fabryce na terenie polski. Niemcy to świetni inżynierowie, a koszty życia w Polsce niższe.

! Odpowiedz
0 0 q-tas

Całkowite ZROZUMIENIE rynku. Niemieccy świetni inżynierowie są już nez Gigafactory dobrze opłacani i w d..pie mają że w Polsce są tańsze koszty życia bo u siebie są na tyle dobrze opłacani że na chleb nie oszczędzają a te zwykłe koszty życia mają dla nich drugorzędne znaczenie.

A tam przynajmniej są u siebie a nie w obcym kraju. Tacy najlepsi mieli by w doooopie emigrowanie do Polski bo obecny pracodawca płaci im wystarczająco dobrze. A Musk chce podkraść właśnie tych najlepszych...

Emigrować to niech sobie szeregowi pracownicy emigrują. Z Polski.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 15 czadfad

Fabryka dla Polaków na niemieckiej ziemi. Do tego Polska już inwestuje w recykling baterii wszystko się zgadza. Chcemy zostać śmietnikiem europy.

! Odpowiedz
1 24 newcommer

Typowy klikbajt. Musk nic takiego nie powiedział. To nie ma znaczenia jakiej narodowości jest pracownik ze względu na koszty pracy i płacę minimalną. NIe da sie zarabiać 500-600 euro i mieszkać pod Berlinem. Koszt wynajęcia łóżka to minimum 350 euro , ewentualnie tylko Imigranci się zgodzą robić za szałas i smalec z chlebem. Jak Musk stawia fabrykę w NIemczech to obowiązuje go niemieckie prawo więc będzie miał koszty dużo większe. Za specjalistów i tak zapłaci prawie tyle samo co za polskich specjalistów, to nie jest pustynia, Musk nie ma żadnych kart przetargowych.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
56 12 mith21

Kolejny sukces rządu PiS! Widać liczymy się na świecie, skoro Tesla wybuduje najnowocześniejszą fabrykę świata w Polsce. Duma! Wszystko dzięki PiSowi!

! Odpowiedz
6 13 komentator1962

To nasze granice tak po cichu ostatnio przesuneły sie jeszcze na zachód i teraz Brandenbugria jest w Polsce? Ty zawiadom rząd, bo oni biedni pewnie jeszcze o tym nie wiedzą.. :))))
Oj głupich nie sieją, nie sieją, sami się rodzą.....

! Odpowiedz
3 15 spaceavenger

Pół Berlina siedzi na zasiłkach, panie Mózg miej pan trochę wstydu !

! Odpowiedz
4 55 q-tas

Budują w Niemczech bo tam mogą szybko podkupić odpowiednią ilość projektantów, dyrektorów i ogólnie specjalistów z branży - z innych firm motoryzacyjnych.

Oraz dlatego że tzw 'roboli' będą mieli z pobliskiej Polski.

! Odpowiedz
1 16 nie_lewacz_lemingu

haha :D czyli genialnie przemyślane, to jak to musk

! Odpowiedz
0 51 karbinadel

"Europejski oddział firmy Muska będzie w pobliżu lotniska Berlin-Brandenburg, które uruchomione zostanie pod koniec 2020 roku." - już w 2013 roku miałem stamtąd lecieć na Maderę :)

! Odpowiedz
2 45 wgc

Jak to, ekolodzy opłacani przez Tesle protestują przeciwko produkcji przez nią ekologicznych samochodów bo wiązało by się to z realizacją zbiorów z przemysłowej uprawy roślin celulozowych.

! Odpowiedz
1 17 cwany_lis

Z 90 ha las nawet takiego 50 - 60 letniego a takie drzewa rosną właśnie w:
Grünheide lokalizacji fabryki Tesli zalesionej prawie w 80 - 90%
widać na googlach
oraz wzdłuż A10 gdzie samemu można zobaczyć idąc na siku...
I....taki las to znaczy drzewo z takiego obszaru jest warte około 10 000 000 zł przed zrywka to znaczy przed wycięciem (średnia wartość to około 250m -280 m sześć drewna z hektara tak minimum)
Prezes tesli zadeklarował 1 mln USD hm.....
Znaczy 1 000 000 000 USD razy 3.80 zł co daje....
A może uzyskać ponad 2,5 raza tyle.
Plus koszty działki, która to 20 lat temu była zarezerwowana dla BMW zatem jej koszt nie jest/był "duży" ze względu na jej przeznaczenia i chęci ściągnięcia Tesli właśnie .
Zwłaszcza do Niemiec.
Wiemy przecież co robił rząd Hiszpanii kiedy chciał Elona ściągnąć do siebie,
brakowało tylko wypięcia pupy.
Ech czego to rządy nie robi na hasło TESLA......
Ma łeb ten Elon ma łeb do robienia zielonych.....

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
25 74 kkk1111

Postawienie nowego zakładu Tesli to konieczność wycinki 90 ha lasów w Brandenburgii ciekawe czy juz to oprotestowali w uni wszak zginie tyle drzew i kleszczy żadne nasady tego nie zwrócą ,szum powinni robić nasi perlo unisci z kodu PO wszak im tak zalezalo na drzewach nawet tych z kornikiem

! Odpowiedz
11 65 kkk1111

było budować w Polsce a tak niech zatrudnia emigrantów zaproszonych przez kanclerz

! Odpowiedz
2 40 wizytator

Nie liczy sie polska tania sila robocza? Angjela daj żyć!

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.