REKLAMA

Müller: będziemy zmniejszać limity. W razie potrzeby

2021-08-05 11:23
publikacja
2021-08-05 11:23
Müller: będziemy zmniejszać limity. W razie potrzeby
Müller: będziemy zmniejszać limity. W razie potrzeby
fot. CDC / / Unsplash

Jeśli liczba chorych będzie rosła, limity uczestników w zbiorowych wydarzeniach będą się zmniejszały - podał w czwartek rzecznik rządu Piotr Müller.

Müller pytany był w Polsat News, czy rząd wyznaczy harmonogram restrykcji na najbliższe miesiące, jeśli sytuacja pandemiczna się pogorszy i czy jeśli ktoś się nie zaszczepi, nie będzie ozdrowieńcem albo nie będzie miał negatywnego testu na covid, to nie wejdzie np. na mecz?

Rzecznik rządu odpowiedział, że "istnieje takie ryzyko, jeśli zaczną się zmniejszać limity. Także przy obowiązujących przepisach, teraz mamy tak, że jest limit osób i osoby zaszczepione nie liczą się do limitu i możemy się spodziewać, że te limity, jeśli liczba chorych będzie rosła, będą się zmniejszały". "Jeżeli mamy na weselu teraz 150-200 osób, a w październiku to będzie 25 lub 50 osób, to zaszczepieni faktycznie w tym sensie będą mieli łatwiej" - tłumaczył.

Pytany, kto to sprawdzi, powiedział, że "mamy certyfikaty covidowe w telefonie, możemy je wydrukować. Sanepid gdyby wchodził na weryfikację imprezy, która ma powyżej tego limitu normalnie może zweryfikować czy osoby, które przekraczają ten limit, są zaszczepione".

Müller powiedział, że również przedsiębiorcy będą mogli weryfikować certyfikaty covidowe klientów swoich lokali, np. kawiarni. (PAP)

Autor: Olga Łozińska

oloz/ mhr/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz Konto Firmowe Godne Polecenia i zyskaj nawet 1300 zł premii!

Otwórz Konto Firmowe Godne Polecenia i zyskaj nawet 1300 zł premii!

Advertisement

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Komentarze (4)

dodaj komentarz
nostsherlock
Znowu gotowanie żaby, wczoraj 22 nowe przypadki na całe Mazowieckie, a tu straszenie apokalipsą. Oni po prostu potrzebują kolejnej fali, żeby odwrócić uwagę od wszystkich afer, żeby mogli kraść jak nikt nie widzi!
secundus
o prorocy, przy zachorowaniach nawet nie 200 dziennie, wieszczycie już entą falę kowida! gdzie można nabyć te profetyczne zdolności?
kenn
Trzeba zasiadać w rządzie: wówczas to ty kreujesz rzeczywistość, a następnie ją przewidujesz, wciskając w usta swoich "rad" zastraszające naród słowa :P

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki