REKLAMA

Müller: Firmy łamiące obostrzenia stracą możliwość korzystania z tarczy antykryzysowej

2020-12-03 10:47
publikacja
2020-12-03 10:47
Kancelaria Premiera RP

Przedsiębiorstwa, które świadomie łamią przepisy sanitarne, po ukaraniu stracą możliwość skorzystania z tarczy antykryzysowej; takie firmy nie powinny korzystać z pomocy publicznej, na którą składają się podatnicy - podkreślił w czwartek rzecznik rządu Piotr Müller.

Rzecznik rządu w Programie Trzecim Polskiego Radia pytany był o słowa premiera Mateusza Morawieckiego, który w środę wieczorem, podczas internetowej sesji pytań i odpowiedzi, powiedział, że sklepy i galerie, które nie będą przestrzegać zasad sanitarnych, będą zamykane.

Müller podkreślił, że tylko w tym tygodniu odbyło się kilka tysięcy kontroli policji i sanepidu. "Do piątku spodziewam się, że to będzie co najmniej kilkadziesiąt kontroli, które będą w różnych miejscach" - mówił.

Jak zaznaczył, konsekwencje są podwójne. "Z jednej strony, oczywiście, sanepid może zamknąć taką firmę, która nie przestrzega zasad sanitarnych - to wynika z ogólnych przepisów sanitarnych. Z drugiej strony, te przedsiębiorstwa, które łamią przepisy sanitarne, po ukaraniu stracą możliwość skorzystania z tarczy antykryzysowej" - dodał Müller.

Według niego firmy świadomie łamiące przepisy, wprowadzone, aby ograniczyć liczbę zachorowań, nie powinny korzystać z pomocy publicznej - z pomocy, na którą składają się podatnicy.(PAP)

Autorka: Agnieszka Ziemska

agzi/ par/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (5)

dodaj komentarz
carlito1
Jesteście złodzieje! To wy marnujcie najwięcej pieniędzy podatników na udział w cyrku koronaparanoi
anty12
Pis ma 2 opcje:straszonki i obiecywanko. Dzis na banie wwjechako straszonolo.Ten nieudacznik chyba jeszcze sie nie dpwoiedzial, ze kazdy moze zwinac firm i przeniesc ja do Niemiec i Czech. Widocznie to jeden z tych ktory uwaza ze pieniedze spadaja z nieba. Wyjdz pajacyku jak facet i poweidz ze nie ma kasy w tyk urwidolku a nie pajacujesz Pis ma 2 opcje:straszonki i obiecywanko. Dzis na banie wwjechako straszonolo.Ten nieudacznik chyba jeszcze sie nie dpwoiedzial, ze kazdy moze zwinac firm i przeniesc ja do Niemiec i Czech. Widocznie to jeden z tych ktory uwaza ze pieniedze spadaja z nieba. Wyjdz pajacyku jak facet i poweidz ze nie ma kasy w tyk urwidolku a nie pajacujesz ? PS Gdzie jest Balbinka ?
brat_ramzesa
Takich ludzi trzeba zapamiętać i NIGDY ich nie wybierać do rządu! To jest jawne działanie na szkodę gospodarki, szkodę kraju! Pajac wymyślił sobie chore zasady i próbuje nimi straszyć ludzi!
-bertro-
Co ten Pajac mówi ludzie walczą o przetrwanie a ten aparatczyk straszy no ku.... ręce opadają .
sel
Pisowski rząd łamiący Konstytucję i prawo też nie dostanie UE pieniędzy..dopóki nie naprawi szkód i nie pozbędzie się przestępców..

Powiązane: Koronawirus a gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki