Mucha: Prezydencki projekt o wsparciu kredytobiorców nie narusza prawa UE

Prezydencki projekt nowelizacji ustawy o wsparciu kredytobiorców nie narusza prawa Unii Europejskiej - poinformował wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha.

„Celem ustawy jest ochrona interesu konsumentów i pomoc konsumentom znajdującym się w trudnej sytuacji. (…) My mówimy o wsparciu dla konsumentów (…), nie ma tutaj naruszenia prawa europejskiego” - powiedział Mucha podczas obrad komisji sejmowej.

„Z projektem legislacyjnym nie wiąże się żadne ryzyko naruszenia fundamentalnych zasad prawa Unii Europejskiej. Jeżeli chodzi o zasadę swobody umów - projekt w żaden sposób nie ingeruje w tę zasadę, konwersja jest dobrowolna, a jej warunki podlegają negocjacji między stronami” – dodał.

Mucha powiedział także, iż ustawa nie narusza zasad wolnej konkurencji.

Komisja Europejska poinformowała we wtorek, że otrzymała list od przedstawicieli banków w Polsce zawierający wątpliwości ws. projektu ustawy dotyczącego pomocy frankowiczom.

Sejmowa komisja finansów zajmuje się w środę sprawozdaniem podkomisji ds. projektów frankowych do prezydenckiego projektu ustawy o wsparciu kredytobiorców.

Pod koniec stycznia podkomisja przyjęła i skierowała ten projekt do komisji finansów. Podkomisja zdecydowała wówczas, że będzie pracowała tyko nad tym projektem ustawy. Podkomisja zaakceptowała 23 poprawki zaproponowane przez szefa podkomisji Tadeusza Cymańskiego (PiS). (PAP Biznes)

seb/ asa/

Źródło: PAP Biznes
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 histeryk

tak jak z tą ustawą w sprawie cen energii. Nie naruszała, była doskonała, a przeszła już ze trzy poprawki. Pewnie nie koniec.

! Odpowiedz
3 1 kaczka-po-smolensku

czy narusza czy nie nie bedzie zalezec od PISU tylko od koszernej rasy panów rządzącej Unią i światem.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne