REKLAMA

Możliwe zdalne posiedzenie Sejmu

2022-01-20 15:51
publikacja
2022-01-20 15:51
Możliwe zdalne posiedzenie Sejmu
Możliwe zdalne posiedzenie Sejmu
/ Sejm RP

Decyzja o ewentualnych zdalnych obradach Sejmu podczas kolejnego posiedzenia 26 i 26 stycznia zostanie podjęta w przyszłym tygodniu, bezpośrednio przed obradami. Można stwierdzić, że istnieje prawdopodobieństwo takiego rozwiązania - poinformowało PAP Centrum Informacyjne Sejmu.

Na pytanie PAP, czy w Sejmie planowana jest przejście na pracę zdalną, Centrum Informacyjne Sejmu odpowiedziało w czwartek, że decyzji w tej sprawie można się jej spodziewać w przyszłym tygodniu, przed planowanym na środę i czwartek kolejnym posiedzeniem Sejmu.

CIS podkreśliło, że "w niemal dwuletniej praktyce funkcjonowania przepisów o zdalnych obradach utarła się praktyka, że sytuacja epidemiczna jest oceniana bezpośrednio przed posiedzeniem Sejmu, a same decyzje są podejmowane w odniesieniu do każdego z posiedzeń z osobna".

"Decyzji w tej sprawie należy się spodziewać w przyszłym tygodniu; Prezydium Sejmu i Konwent Seniorów zbierają się zwykle bezpośrednio przed rozpoczęciem obrad Sejmu. Jednocześnie można stwierdzić, że istnieje prawdopodobieństwo zastosowania takiego rozwiązania" - podkreśliło CIS.

Minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił w środę, że wkroczyliśmy w piątą falę pandemii COVID-19, która będzie w najbliższych dniach bardzo dynamicznie się rozwijała. Dlatego – jak dodał – sytuacja wymaga podejmowania specjalnych kroków. "Zdecydowaliśmy o wprowadzeniu obowiązku przejścia na prac zdalną w administracji publicznej" – podkreślił. Szef MZ zapowiedział jednocześnie, że w najbliższych dni zostanie przygotowane rozporządzenie epidemiczne, które obowiązek tego typu nałoży na wszystkich pracodawców publicznych w administracji. "Oczywiście z wyjątkiem tych zadań, które muszą być realizowane na rzecz obywateli i które muszą być realizowane w tradycyjnym modelu pracy" – zaznaczył Niedzielski.

W środę - o czym informowała na Twitterze posłanka KO Barbara Nowacka - do parlamentarzystów została rozesłana wiadomość, że w związku ze zmianą operatora telekomunikacyjnego, w najbliższy piątek odbędzie się testowe posiedzenie Sejmu, prowadzone w formule hybrydowej.

W czwartek do kwestii tej odniósł się wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki. "W piątek będzie próba aparatury i jeżeli sytuacja będzie się pogarszać, to w przyszłym tygodniu zapewne zapadnie taka decyzja" - przyznał. "Czekamy na rozwój wydarzeń" - podkreślił.(PAP)

autor: Mikołaj Małecki

mml/ ann/

Źródło:PAP
Tematy
Kredyt gotówkowy bez porównania opłacalny.

Kredyt gotówkowy bez porównania opłacalny.

Teraz z kodem PROSTY masz 0% prowizji za udzielenie kredytu gotówkowego (RRSO 12,68%).

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki