REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Możliwe rozszerzenie katalogu branż objętych ochroną przed przejęciami

2020-06-08 10:36
publikacja
2020-06-08 10:36

Niewykluczone jest rozszerzenie katalogu branż objętych ochroną przed przejęciami - wynika z poniedziałkowej wypowiedzi wicepremier, minister rozwoju Jadwigi Emilewicz.

fot. Marek Wiśniewski / / Puls Biznesu

Sejm w ubiegłym tygodniu przyjął projekt kolejnego pakietu antykryzysowego, tzw. "Tarczę 4.0". Projekt zawiera m.in. rozwiązania zapobiegające wrogim przejęciom polskich firm przez zagraniczne podmioty spoza UE. Zgodnie z nowym prawem, transakcje nabycia co najmniej 20 proc. udziałów w takich spółkach mają podlegać kontroli przez UOKiK. Nowe reguły kontroli przejęć spółek mają obowiązywać przez 2 lata.

Przepisy dot. kontroli przejęć dotyczyć będą np. firm związanych z produkcją energii elektrycznej, gazu, paliw,, materiałów wybuchowych, broni i amunicji, leków, chemikaliów i nawozów zajmujących się przetwórstwem żywności, telekomunikacji. Ochroną będą objęte przedsiębiorstwa, których przychód na terenie Polski przekroczył 10 mln euro.

fot. pcruciatti / / Shutterstock

"Ustawa definiuje obszary, są one dość szeroko zdefiniowane, ale nie chcemy na tym poprzestawać. Chcemy taką dyskusję, wykraczającą poza +covidową+ ustawę, z rynkiem prowadzić" - powiedziała w poniedziałek Emilewicz podczas konferencji.

Prezes UOKiK Tomasz Chróstny poinformował w trakcie tej samej konferencji, że po wejściu w życie ustawy - w trakcie vacatio legis - UOKiK przedstawi wytyczne ws. implementacji nowych przepisów. (PAP Biznes)

tus/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Tanie konta z przelewami ekspresowymi – styczeń 2022 r.

Tanie konta z przelewami ekspresowymi – styczeń 2022 r.

Komentarze (2)

dodaj komentarz
siema123
Interwencjonizm zaprowadzi nas ku zgubie tak samo jak stało się z Imperium Rzymskim. Czekam na najazd barbarzyńców, a nie sorry to już jest w trakcie, w takim razie nie przeszkadzam.
itsofreeky
czyli w skrócie Tu nie z własnych pieniędzy położymy sobie na was łapę :D

Powiązane: Tarcza antykryzysowa - najważniejsze wiadomości

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki