REKLAMA

Mozilla zwalnia pracowników, a konkurencja chętnie ich przyjmie

2020-01-17 09:00
publikacja
2020-01-17 09:00

Mozilla, do której należy m.in. przeglądarka Firefox, ogłosiła zwolnienie 70 osób - wszystko przez słabe wyniki firmy. Jednak, jak to bywa w świecie IT, pracownicy nie musieli długo czekać, konkurencja już się o nich upomniała.

/ fot. Sundry Photography / Shutterstock

Przeglądarka Mozilli - najbardziej rozpoznawalny produkt firmy - nie radzi sobie najlepiej wśród konkurencji. Jak można zobaczyć na stronie firmy StatCounter, która zajmuje się analizą ruchu sieciowego, Firefox jest daleko, daleko w tyle za liderem zestawienie - Chromem.

Jeśli nie widzisz wykresu poniżej, kliknij tu.

Firefox jest dopiero trzecią najczęściej używaną przeglądarką na świecie, może nie brzmi to źle, ale jeśli zobaczymy stratę do pierwsze go miejsca - różnica jest ogromna. Z przeglądarki Google'a korzysta 62,3 proc. użytkowników, 14,7 proc. wybiera Safari, po Firefoksa sięga zaledwie 4,9 proc.(dane za okres grudzień 2018-2019)

Mozilla, chcąc się rozwijać i tworzyć nowe produkty, "musiała dokonać trudnych wyborów, które doprowadziły go ograniczenia pewnych ról w firmie" - jak wyjaśniła dyrektor spółki, Mitchell Baker, w oświadczeniu.

Konkurencja nie śpi

Nie od dziś mówi się, że pracownicy IT nie muszą martwić się o posadę. Mozilla pracowników zwolniła, to fakt, jednak szybko zainteresowała się nimi konkurencja.

Przedstawiciel Duck Duck Go - innej wyszukiwarki internetowej - szybko odpowiedział na tweet zamieszczony przez pracownika Mozilli, w którym poinformował o zwolnieniach w firmie. "Przykro to słyszeć. Zatrudnieni w Duck Duck Go na różnych stanowiskach inżynierskich - zdalnie i w nieokreślonym wymiarze czasowym. Byłbym wdzięczny, gdybyś przekazał tę informację zwolnionym".

Również Apple nie pozostał obojętny na sytuację pracowników Mozilli. Także za pomocą Twittera do sprawy odniósł się jeden z inżynierów oprogramowania firmy z jabłkiem. "Jeśli dacie mi znać, puszczę dalej informacje, że szukacie pracy. A jeśli jesteś zainteresowany pracą przy innej, odważnej przeglądarce, gdzie cenimy pewne wartości, piszcie".

Twitter to nie tylko śmieszne wpisy, serwis ma ogromną moc sprawczą (patrz: Donald Trump), więc może i tym razem się uda, a zwolnieni niedługo pozostaną bezrobotni. 

DU

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (8)

dodaj komentarz
fred_
Zawsze moga przychechac do Poland. Tu podobno eldorado w IT, praca calkowicie zdalna, zarobki od 20tys netto miesiecznie.
and-owc
Znidziła mnie się nowa przeglądarka "Opera". Wolę "Malicki i Filharmonia Dowcipu" - piosenka (ładne wygłupy i wesoło).
and-owc
Też "zwolniłem" przeglądarkę "firefox" (zostawiłem pocztę "thunderbird"). Próbuję nową "opera" stara fitma. Google (Gugle-cugle) wszystko przejęła i ciagną (jak konie po betonie). "Pasą się konie na betonie" - piosenka "Pędzą konie".
miqdad_thabit
Ciekawe zaiste! Np. warto porównać wyniki przeglądarek pod względem obsługi WebAssembly - Firefox miażdży i wdeptuje w błoto wszystkie inne! A WebAssembly to przyszłość już bliska (oficjalny standard W3C).
tryby
Chrome? A potem się dziwią, że Google wyświetla im reklamy, zanim zdążą o tym pomyśleć. Albo, że wie, ile mają na kontach bankowych. Google nawet loginy i hasła do banków podawane podczas logowania zapisuje u siebie.
Czemu Firefox tak daleko? Bo leżą z marketingiem.
cyklonb
Sytuacja zupełnie kuriozalna Chrome to jest knot dla debili internetowych - no ale chyba takich jest większość na świecie bo nie w Polsce , w Polsce udział Mozilli jest większy to widać u administratorów serwerów, ale najbardziej mnie dziwi mały udział IE bo to jest najbardziej kompatybilna przeglądarka z Windowsem, Sytuacja zupełnie kuriozalna Chrome to jest knot dla debili internetowych - no ale chyba takich jest większość na świecie bo nie w Polsce , w Polsce udział Mozilli jest większy to widać u administratorów serwerów, ale najbardziej mnie dziwi mały udział IE bo to jest najbardziej kompatybilna przeglądarka z Windowsem, Ja sam używam trzech przeglądarek jednocześnie (tych które ze sobą nie kolidują i mogą funkcjonować równolegle) i moje doświadczenia są różne od wyboru większości, popróbujcie ...
zenonn
Jakich pracowników zwolnili? Najmniej potrzebnych.

Według niektórych źródeł firma ta została stworzona po to, żeby uniknąć ewentualnych problemów z fiskusem w związku z przyjmowaniem dużych kwot od sponsorów (głównie od Google z powodu np. ustawienia wyszukiwarki tej firmy jako domyślną wyszukiwarkę we flagowym
Jakich pracowników zwolnili? Najmniej potrzebnych.

Według niektórych źródeł firma ta została stworzona po to, żeby uniknąć ewentualnych problemów z fiskusem w związku z przyjmowaniem dużych kwot od sponsorów (głównie od Google z powodu np. ustawienia wyszukiwarki tej firmy jako domyślną wyszukiwarkę we flagowym produkcie korporacji – przeglądarce Firefox)[3][4]. https://pl.wikipedia.org/wiki/Mozilla_Corporation
chytrus
Mozilla to głównie fundacja, firma istnieje tylko ze względów organizacyjnych.

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki