REKLAMA

Moskwa spada w rankingach miliarderów

2016-02-24 16:30
publikacja
2016-02-24 16:30

Moskwa spadła na trzecie miejsce w rankingu miast, w których mieszka najwięcej miliarderów. Według instytutu badawczego Hurun, w rosyjskiej stolicy mieszka 66 osób, których majątek przekracza miliard dolarów.

fot. theta / / thetaXstock

W 2013 roku Moskwa zajmowała w tym rankingu pierwsze miejsce. Ze statystyk wnikało, że w tym mieście mieszka 76 dolarowych miliarderów. Jednak już rok później rosyjska stolica ustąpiła pierwszeństwa Nowemu Jorkowi. Obecnie na pierwszym miejscu jest Pekin, w którym mieszka 100 miliarderów, na drugim Nowy Jork z 95 miliarderami i dopiero na trzecim Moskwa.

Łącznie na świecie zarejestrowano 2188 osób, dysponujących majątkiem przekraczającym miliard dolarów. Najwięcej najbogatszych ludzi mieszka w Chinach - 568. Na drugim miejscu są Stany Zjednoczone z 535 miliarderami. Rosja zajęła dopiero 6. miejsce z 80 miliarderami, których łączny majątek oszacowano na 234 miliardy dolarów.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Maciej Jastrzębski/St. Petersburg/em/wkrz

Źródło:IAR
Tematy
Szukasz kierowcy? Opublikuj ogłoszenie za 89,28 zł

Szukasz kierowcy? Opublikuj ogłoszenie za 89,28 zł

Advertisement

Komentarze (3)

dodaj komentarz
~Ja
putin jest najbogatszym miliarderem na świecie! Zaraz po nim jest EL CHAPO diler narkotykowy ....obie te postacie zasługują na kule w łeb!
~no
to tylko chwilowe - Kaczyński ma ambicję pobić na tym polu Putina :)
~mar odpowiada ~no
Jest zbyt prosty i za głupi aby zdobyć majątek. I chyba nawet nie bardzo chce i potrzebuje. Chyba że przeprowadzi rewolucję i wywłaszczenie ale na to jest za mały.

Powiązane: Najbogatsi ludzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki