Moskwa spada w rankingach miliarderów

Moskwa spadła na trzecie miejsce w rankingu miast, w których mieszka najwięcej miliarderów. Według instytutu badawczego Hurun, w rosyjskiej stolicy mieszka 66 osób, których majątek przekracza miliard dolarów.

(fot. theta / thetaXstock)

W 2013 roku Moskwa zajmowała w tym rankingu pierwsze miejsce. Ze statystyk wnikało, że w tym mieście mieszka 76 dolarowych miliarderów. Jednak już rok później rosyjska stolica ustąpiła pierwszeństwa Nowemu Jorkowi. Obecnie na pierwszym miejscu jest Pekin, w którym mieszka 100 miliarderów, na drugim Nowy Jork z 95 miliarderami i dopiero na trzecim Moskwa.

Łącznie na świecie zarejestrowano 2188 osób, dysponujących majątkiem przekraczającym miliard dolarów. Najwięcej najbogatszych ludzi mieszka w Chinach - 568. Na drugim miejscu są Stany Zjednoczone z 535 miliarderami. Rosja zajęła dopiero 6. miejsce z 80 miliarderami, których łączny majątek oszacowano na 234 miliardy dolarów.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Maciej Jastrzębski/St. Petersburg/em/wkrz

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 8 ~Ja

putin jest najbogatszym miliarderem na świecie! Zaraz po nim jest EL CHAPO diler narkotykowy ....obie te postacie zasługują na kule w łeb!

! Odpowiedz
3 5 ~no

to tylko chwilowe - Kaczyński ma ambicję pobić na tym polu Putina :)

! Odpowiedz
2 3 ~mar odpowiada ~no

Jest zbyt prosty i za głupi aby zdobyć majątek. I chyba nawet nie bardzo chce i potrzebuje. Chyba że przeprowadzi rewolucję i wywłaszczenie ale na to jest za mały.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,7% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil