Moskwa: Panika na giełdzie, obrót akcjami wstrzymany

Panika na moskiewskiej giełdzie. Do godziny 16.20 czasu lokalnego, indeks giełdowy MMWB spadł o ponad 15 procent. Po tym na godzinę wstrzymano obrót akcjami wszystkich spółek.


Wcześniej, do środy wstrzymano obrót akcjami dwóch czołowych rosyjskich banków - Sbierbanku i WTB - z powodu spadku wartości ich akcji o odpowiednio 20 i 30 procent. Również wstrzymano czasowo obrót akcjami między innymi spółki naftowej Tatnieft i lokalnego operatora telefonicznego Wołgatelecom, których ceny akcji spadły o 15 procent.

Rosyjski rynek nerwowo zareagował na złe wiadomości ze światowych parkietów, gdzie również spadły indeksy giełdowe. Rosyjscy analitycy uważają, że rosyjskiej giełdzie potrzebne są nadzwyczajne działania. Na giełdach światowych spadki indeksu giełdowego są bowiem kilkuprocentowe, a w Rosji już 15 procentowy.
Źródło: IAR
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~Edward

Rosja bankrutuje !!! Wkrótce zaczna sprzedawac swoje "tanki" i pershingi. Na koniec pójda "baciuszki" i "walonki". Na pochybe psubratom !!

! Odpowiedz
0 0 ~Marks

... tak jak wieszczyłem ... ten kurewski morderca Putin i jego świta zostaną załatwieni od wewnątrz ... okłamywany i szczuty Naród Rosyjski obali wkrótce władze ... cena ropy i gazu spada ... inwestycje zagraniczne znikają ... będzie głód u ruskich.... skończą się wojenki ... Kaukaz będzie wolny ....

! Odpowiedz
0 0 ~abc

zostalo mi zrobic II Irlandie---------------bo Japonie to my szybko zrobili z Walesa

! Odpowiedz
0 0 ~Szkodnik odpowiada ~abc

Pracowales dla Bolka? Ciekawe ...

! Odpowiedz
0 0 ~P.W.

Po pierwsze- ten spadek odbije się przedewszystkim na zwykłych ludziach, których będzie można posłać przeciwko wszelkim przeciwnikom (tym rzeczywistym i tym wyimaginowanym), towarzystwo które zarządza Rosją z Łubianki i Kremla jest bezpieczne.
Po drugie- obawiam się, że ropa potaniała tylko chwilowo, wyżej wymienione towarzystwo pewnie już rozmawia z krajami OPEC, jak przywrócić stan dla nich korzystny.
Po trzecie- jeżeli to jest jankeski majstersztyk (patrz ~marek [83.28.162.*], 2008-09-16 17:24,) to co robiły rosyjskie bombowce w Wenezueli?
Po czwarte- najsmutniejsze jest w tym wszystkim to, że przez działania towarzyszy usadowionych w NASZYCH stukturach państwowych, energetycznie nadal jesteśmy od Rosji zależni.
I na koniec pytanie do szkodnika i jemu podobnych: czy wy przypadkiem nie pracujecie dla rosyjskiej FSB (dawniej KGB, a jeszcze dawniej NKWD)? Tyle w Was łatwej do przewidzenia (cyt. za towarzyszem leninem) „polskiej rusofobii”
Z życzeniami zdrowia i poznania nauczycielki życia HISTORII.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~znik

Ruski prezydent to marionetka. Tak naprawdę z fotela w drugim rzędzie nadal rządzi putin. Heh. to już 3-cia pozakonstytucyjna kadencja ;)

! Odpowiedz
0 0 ~Asertywny

Nerwowa sytuacja na giełdach w USA plus nie nieprzewidywalni politycy równa się -15% ale to Rosja jest potrzebna zachodowi a nie zachód Rosji. Chciałbym jeszcze zapytać jak długo będziemy korzystać z tradycyjnych źródeł energii (ropa, gaz) przy aktualnym rozwoju i postępie technologicznym oraz zakrojonych badaniach w tym sektorze gospodarki.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~Szkodnik

Dnia 2008-09-16 o godz. 19:01 ~Asertywny napisał(a):
> Nerwowa sytuacja na giełdach w USA plus nie
> nieprzewidywalni politycy równa się -15% ale to Rosja jest
> potrzebna zachodowi a nie zachód Rosji.

Pomroczanie dalej z szabelkami po polu biegajom, hehe

! Odpowiedz
0 0 ~adam34t

A co tam ratować, dziś sie posypało jutro zarobią, to nie są głupki, potrafią kombinować. Jesli chcesz sie pośmiać z ruskich to faktycznie należałoby wpuscić naszych polityków i do zarządów spółek wydobywczych, wtedy cena ropy napewno by spadła do 15 $, a tego gospodarka ruska by nie zdzierżyła. Więc mudlcie się o to zacieci katolicy. Dajcie ruskim też żyć, fakt za bogaci to oni nie mogą być, bo sie im od razu we łbach przewraca.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~real

pies ich je...ał
i tyle komentarza.

! Odpowiedz

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,1% X 2017
PKB rdr 4,7% III kw. 2017
Stopa bezrobocia 6,6% X 2017
Przeciętne wynagrodzenie 4 574,35 zł X 2017
Produkcja przemysłowa rdr 12,3% X 2017

Znajdź profil

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl