REKLAMA

Moskwa: Komorowski spotkał się z Merkel

2010-05-09 09:38
publikacja
2010-05-09 09:38
Na placu Czerwonym w Moskwie zakończyła się parada wojskowa z okazji 65-tej rocznicy zwycięstwa nad faszystowskimi Niemcami. Z trybuny honorowej obserwował ją pełniący obowiązki prezydenta Marszałek Sejmu.

Przed defiladą Bronisław Komorowski spotkał się z kanclerz Niemiec Angelą Merkel. Politycy zjedli wspólnie śniadanie. Poinformował o tym IAR Krzysztof Luft, dyrektor biura prasowego Kancelarii Sejmu

Wcześniej planowano w Moskwie spotkanie w ramach Trójkąta Weimarskiego. Swój przyjazd do Moskwy odwołał jednak prezydent Francji Nicolas Sarkozy. Według rosyjskich mediów, Nicolas Sarkozy tłumaczył tę decyzję kryzysem finansowym w Europie.

Przed przyjazdem do Moskwy marszałek Sejmu Bronisław Komorowski zapowiadał, że z przywódcami będzie o przyszłości Trójkąta Weimarskiego, w tym o kwestii strukturalnego wzmocnienia tej trójstronnej struktury. Marszałek podkreślał, że Polsce na tym zależy, bowiem Trójkąt Weimarski może się okazać jedną z najważniejszych struktur, które będą wzmacniały polską pozycję w ramach Unii Europejskiej.
Źródło:IAR
Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Wybory prezydenckie 2010

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki