Morgan Stanley: Złoty i polskie obligacje wśród najbardziej polecanych na świecie

2017-06-06 12:45
publikacja
2017-06-06 12:45
YAY Foto

Hossa w notowaniach walut z rynków wschodzących przedłuży się na kolejne miesiące, a wśród najbardziej atrakcyjnych inwestycyjnie walut znajduje się polski złoty, uważa bank Morgan Stanley.

Trwająca od początku ubiegłego roku dobra koniunktura na rynkach walut krajów rozwijających się potrwa jeszcze 6-9 miesięcy, zapowiedzieli w raporcie stratedzy Morgan Stanley. Za przedłużeniem  odbicia ich zdaniem przemawia to, że wcześniejsza bessa w notowaniach tej grupy walut trwała blisko pięć lat (zaczęła się jeszcze w 2011 r.).

Kliknij, aby przejść do notowań / Bankier.pl

Wśród najbardziej polecanych walut instytucja wymieniała meksykańskie peso, malezyjskiego ryngita oraz polskiego złotego, za którymi przemawiają przyspieszający wzrost gospodarczy oraz niskie wyceny, które powinny zachęcić napływy kapitału. Tymczasem polskie obligacje znalazły się, obok indonezyjskich oraz meksykańskich, wśród najbardziej polecanych papierów skarbowych.

W pozycjonowaniu inwestorów na rynkach obligacji emerging markets wciąż nie widać przesadnego optymizmu, a to powinno umożliwić dalsze zwyżki. Jednocześnie ożywienie gospodarcze w tej grupie krajów wspiera napływy kapitału, a to korzystnie przekłada się na wyceny tamtejszych walut oraz aktywów.

W tym samym raporcie Morgan Stanley zredukował oczekiwany potencjał umocnienia dolara. Nadal jednak zapowiada umocnienie amerykańskiej waluty wobec niektórych walut z rynków dojrzałych, w tym japońskiego jena, dolara australijskiego oraz dolara kanadyjskiego.

MWIE, Bloomberg

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (35)

dodaj komentarz
~John
J23, PKO BP are forecasting eur/pln at 4,40 by the end of 2017. So you need to choose which bank you believe in. I wish you luck.
~Le
Naganiają na wszystko co się da byleby nie na złoto i srebro bo to zbierają..
~J23
Dziękuję John. Tak zrobie. Dobrze mieć dobrych doradców.Pomimo popełnionych błędów.
~franek
franek po 3,90 od przyszłego tygodnia póżniej wróci w okolice 4zł to naturalna granica za franka wzgledem zł a jak konus będzie podskakiwał to 4,50
~goj
czyli bedzie dokladnie odwrotnie;-)
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~am
Pierdu pierdu ! Złoty to złom waluta najbardziej podatna na wahania. W emiratach emir pierdnie a złoty już się chwieje. Może kiedyś to się zmieni ?????
~inwestor777
A co o PL pisze Trader 21?Według mnie czytającego na co dzień po kilka analiz ,rekomendacji od kilku lat ,to sprawdzalność wynosi poniżej 30%.
http://independenttrader.pl/co-dalej-z-kursem-zlotowki.html
~dziadek_franek
„Nowe prognozy Morgana Stanleya dla PL: wzrost PKB w 2017 r. o 4,1 proc. zamiast 3,1 proc., w 2018 r. 3,4 proc. zamiast 3 proc.”.
~pytanie
wzrost PKB w 2017 r. o 4,1 proc? czyżby prostytutki,dilerzy prochow i przemytnicy puścili 5 bieg a może tez tam również zatrudnienie wzrosło jak w pisich UPach?

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki