Morderczy świat Warcrafta

Amerykańska firma Blizzard Entertainment, czołowy producent gier komputerowych, została oskarżona przez chińską rodzinę o spowodowanie śmierci 13-letniego chłopca. Według powodów, przyczyną zgonu była gra fantasy „World of Warcraft”.

Jak podaje chińska agencja prasowa Xinhua, nastolatek zmarł w chwili odgrywania sceny z gry komputerowej. W reprezentowaniu strony w sądzie rodziców będzie wspierał adwokat Zhang Chunliang, działający w stowarzyszeniu walczącym z uzależnieniami od internetu. Prawnik ma już pod swoją opieką 63 innych rodziców, których dzieci rzekomo ucierpiały z powodu uzależnienia od gier sieciowych. Adwokat zapowiada skierowanie do sądu także innych pozwów.

Faktem jest, że w Państwie Środka problem spędzania w kafejkach internetowych wielu godzin, przeznaczonych na ulubioną rozrywkę sieciową, dotyczy wielu rodzin. Niestety, bardzo często azjatyccy internauci nie zważają na ewentualne zgubne skutki długotrwałego grania, wpływające na zdrowie, naukę w szkole, czy nawet pracę zawodową.
Źródło: 4Press

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,8% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil