Morawiecki: Znane są teksty sugerujące, że terroryści są finansowani z luki VAT

Znane są teksty, esemesy, maile grup terrorystycznych, z których wynika, że pieniądze na finansowanie ich działalności pochodzą z luk w płaceniu podatku VAT - oświadczył premier Mateusz Morawiecki po spotkaniu w czwartek z szefami rządów Grupy Wyszehradzkiej w Pradze.

(fot. Krystian Maj / FORUM)

Morawiecki podczas konferencji prasowej był pytany o nagranie, w którym przywódca Al-Kaidy wzywa do ataków terrorystycznych w związku z 11 września, m.in. na cele europejskie, oraz o to, jak to wezwanie ma się do polskiego "podejścia do bezpieczeństwa Europy w kontekście nielegalnej migracji".

"Nie zgadzamy się na dystrybucję migrantów według jakiegoś klucza brukselskiego, dlatego również staramy się doprowadzać poprzez nasze rozmowy z partnerami do poprawy sytuacji na Bliskim Wschodzie i wszystkie nasze państwa aktywnie uczestniczą w tym procesie" - powiedział szef polskiego rządu.

"Znane są również teksty, esemesy, maile grup terrorystycznych, z których wynika, że pieniądze na finansowanie ich działalności pochodzą z luk w procesie płacenia podatku VAT, czyli są to karuzele VAT-owskie. To dlatego w Polsce tak ostro zabraliśmy się za walkę z mafiami VAT-owskimi, również (po to), żeby poprawić sytuację budżetową, ale przy okazji warto podkreślić, że ktoś tych terrorystów finansuje" - dodał Morawiecki.(PAP)

autor: Mateusz Roszak, Rafał Białkowski, Piotr Górecki

mro/ rbk/ ptg/ akl/ ap/ wus/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 5 histeryk

Czy Pinokio sugeruje, że to Al.-Kaida i państwo islamskie organizowały wyłudzanie VAT w Polsce? Bo Horała ostatnio napisał, że to Tusk i Rostowski.
A jeżeli Pinokio mówi, że to wyłudzanie VAT w innych państwach niż Polska było organizowane przez Al. - Kaidę to też trochę dziwne, bo Horała napisał ostatnio w raporcie, że wyłudzanie VAT było tylko w Polsce.
:-)

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
10 4 kris74keh

Dziwnym trafem węgiel z Donbasu sprowadzają elektrownie będące w rękach zachodniego kapitału.Poza tym są to legalne kontrakty długoterminowe, import przyczynia się do wyhamowania cen.Czemu nikt nie skarży się na import gazu czy ropy z Rosji?

! Odpowiedz
14 26 jes

Mateuszku, wymień wszystkie prawomocne wyroki na mafiosach vatowskich. Cisza bo nikogo jeszcze nie skazaliście, nawet mając ustawionych swoich sędziów.

! Odpowiedz
4 26 marxs

a ja myslę że terrości żyją ze spekulacji i złodziejstwa np.kupują działkę budowlaną od znanych złodziei i opowiadaczy bajek a po kilku latach sprzedają ją 100 X drożej

! Odpowiedz
7 21 jes

Dokładnie a potem terroryzują babcie i dziadków w TV Trwam.

! Odpowiedz
2 20 sprawiedliwy

Pokonał talibów, a jak już jest w Pradze to pewnie przy okazji zrechrystianizuje Czechów. Zuch!

! Odpowiedz
10 32 psokal

Nie. Finansowaniem terrorystów jest kupowanie węgla z Donbasu, w sytuacji gdy nasz zalega na hałdach na całym Śląsku.

! Odpowiedz
3 32 carlito1

Ja pierniczę.... To Emilewicz chce uzdrowić Europejką! Gospodarkę... Morawiecki odciął od koryta terrorystów .. a zapewne niedługo się dowiemy, że Ziobro złapał za kark samego Binladena.....

! Odpowiedz
5 46 django

Znane są przypadki, że gość był prezesem dużego banku, robił przekręty pozwalające unikac płacenia podatków a potem został premierem i wytykał oszustwa innym !!! Dacie wiarę?

! Odpowiedz
5 50 jkendy

Naprawdę tragiczne jest w tej historii to, że są ludzie którzy temu klaunowi naprawdę wierzą.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil