Morawiecki o 30 tys. zł kwoty wolnej dla posłów: Bardzo ciężko pracują

Mateusz Morawiecki zachwalał wczoraj rządowy plan podwyższenia kwoty wolnej od podatku dla najmniej zarabiających do 6,6 tys. zł. Jednak PiS i prezydent Duda obiecywali w wyborach podniesienie jej do 8 tys. zł. Wicepremier zapytany, co sądzi o 30 tys. zł kwoty wolnej dla posłów, odparł, że „bardzo ciężko pracują”.

Morawiecki o 30 tys. kwoty wolnej dla parlamentarzystów: Posłowie bardzo ciężko pracują
Morawiecki o 30 tys. kwoty wolnej dla parlamentarzystów: Posłowie bardzo ciężko pracują (fot. Krystian Maj / FORUM)

Mateusz Morawiecki był wczoraj gościem programu „Fakty po Faktach” w TVN24. Opowiadał o decyzji  w sprawie podniesienia kwoty wolnej od podatku. Ulga ta ma dotyczyć ok. 3 mln podatników. Jest przeznaczona dla tych, którzy zarabiają najmniej, a jej wysokość została ustalona na 6,6 tys. zł.

Początkowo tzw. ustawa o kwocie wolnej zakładała, że nic się nie zmieni. Była ona tym samym sprzeczna z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego, który nakazał jej podniesienie. Ze strony rządzących cały czas padały najróżniejsze pomysły. Ostatecznie poprawki do projektu zostały wprowadzone przez Senat, a następnie ustawa została przegłosowana we wtorek przez Sejm i niedługo później podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę.

PiS obiecywał w wyborach, że podniesie kwotę wolną do 8 tys. zł. To samo mówił prezydent Andrzej Duda: twierdził, że nowa ulga może obowiązywać już od 1 stycznia 2016 r. „Nie słuchajcie państwo tego, co opowiadają, że się nie da w Polsce (…) podnieść kwoty wolnej od podatku, bo się budżet zawali. To bzdury.” – mówił w sierpniu 2015 r. Jednak ostatecznie ustawę przyjęto dopiero wczoraj i to taką, która w żaden sposób nie odpowiada obietnicom.

Z nowych rozwiązań skorzystają te osoby, których roczne zarobki nie przekraczają 6,6 tys. zł. W przypadku osób dochodów w wysokości od 6,6 tys. do 11 tys. zł kwota wolna będzie się stopniowo zmniejszać. Dla zarabiających od 11 tys. zł do 85 tys. 528 zł rocznie wyniesie ona tyle co obecnie, a więc 3091 zł. Natomiast osoby, których dochody wynoszą powyżej 85 tys. 528 zł rocznie, kwota wolna będzie ulegać stopniowemu zmniejszeniu. Podatnicy, którzy zarabiają więcej niż 127 tys. zł nie będą mieli kwoty wolnej w ogóle.

Podsumowując: na nowej kwocie wolnej zyskają 3 mln Polaków, sytuacja 21 mln praktycznie się nie zmieni, natomiast ok. 650 tys. podatników zapłaci większe podatki.

Wyższa kwota wolna od podatku? Zapomnij!

Wyższa kwota wolna od podatku? Zapomnij!

Decyzja rządu dla blisko 90% podatników oznacza utrzymanie fikcji kwoty wolnej od podatku. Rzecz w tym, że innego rozwiązania trudno się było spodziewać. Rząd potrzebuje naszych pieniędzy, aby realizować kosztowne wydatki socjalne. Jeszcze w piątek po południu wszystko miało zostać po staremu: rząd i Sejm zignorowały wyrok Trybunały Konstytucyjnego i nie zdecydowały się zmienić niekonstytucyjnej kwoty wolnej od podatku PIT. Ale potem na scenę wkroczył wicepremier Morawiecki i oznajmił, że kwota wolna zostanie podniesiona do poziomu minimum egzystencji (ok. 6,6 tys. zł rocznie). Ale tylko nielicznym - pisze główny analityk Bankier.pl Krzysztof Kolany.

Jednak z „realizacji obietnic” zadowolony jest wicepremier Mateusz Morawiecki. W „Faktach po Faktach” powiedział, że „To jest jak najbardziej poważne traktowanie wyborców. (…) Chcieliśmy wypełnić jak najwięcej obietnic, jednocześnie zapewniając spójność finansów publicznych. To jest bardzo ważne dla 3 mln najbiedniejszych. Rozwiązań było kilka i pracowaliśmy nad, które byłoby najbardziej optymalne” – mówił minister finansów i rozwoju.

Innego zdania jest opozycja. Ryszard Petru z Nowoczesnej napisał na Twitterze: Propozycje PiS ws. #KwotaWolna od podatku to karykatura tego, co partia obiecywała w kampanii wyborczej.

W podobnym tonie wypowiadał się Sławomir Neumann z Platformy Obywatelskiej: PiS obiecywał w kampanii podniesienie #kwotawolna, ale oszukał wyborców.

Najgłośniejszym echem odbiła się jednak kolejna wypowiedź wicepremiera, która dotyczyła utrzymaniu kwoty wolnej od podatku dla posłów w obecnej formie na poziomie – 30 451 zł. Morawiecki powiedział: „Posłowie wykonują bardzo ciężką pracę i od 20 lat nie mieli regulacji wynagrodzenia. Doceńmy ciężką pracę polityków”. Te słowa zostały mocno skrytykowane przez wielu internautów, a także posłów opozycji. Paweł Kukiz napisał na Facebooku: "No jasne! Hutnik przy nich to leser i lawirant!".

Przypomnijmy, że od kilku miesięcy o zrównanie kwoty wolnej dla parlamentarzystów i pozostałych obywateli walczy ugrupowanie Kukiz’15. - Przeciętny obywatel, który zarabia o wiele mniej niż my, musi z własnego wynagrodzenia oddawać 42 proc.; natomiast my (...) zwracamy państwu tylko 35 proc. – mówił w czerwcu poseł Jakub Kulesza z Kukiz’15. Czytaj więcej.

Marcin Hołubowicz

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 14 ~abc

To ja muszę przemyśleć, bo mi się chyba przestaje opłacać ciężko obijać w tym kraju.
A tak na marginesie to rzeczywiści muszę przyznać, że tak "ciężkie" myślenie to dużo wysiłku musi kosztować.

! Odpowiedz
0 27 ~Andy

Panie Mateuszu, co wy tam w tym PiS palicie? PO chyba po roku rzadzenia nie bylo tak bezczelne. Poslowie prace w Sejmie powinni traktowac jako sluzbe, oczywiscie powinni byc sensownie wynagradzani, ale nie powinno byc to miejsce 'skoku na kase'

! Odpowiedz
0 18 ~lolo

BRUNON NIESTETY ZAMKNIĘTY KTO NAS URATUJE PRZED PISOWSKĄ HOŁOTĄ?

! Odpowiedz
22 4 ~lolopindolo

Minister się deczko wygłupił, ale i tak w ciągu roku PIS wypełnił więcej obietnic wyborczych niż PO+PSL przez lat 8. PO dodatkowo ukradło nasze składki w OFE, żeby nie przekroczyć III progu konstytucyjnego zadłużenia państwa polskiego. Wystarczyło 6 lat nieudolności i złodziejstwa, żeby się budżet zawalił.. . Petru do taki drugi nowoczesny POwiec...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 11 ~qwer

no i widzisz, poszli jedni, przyszli drudzy tacy sami kretacze. zamiast wybrac kogos nowego to glupi lud po raz kolejny wybral beton... i dziwi sie czemu nic sie nie zmienia

! Odpowiedz
0 21 ~marcin

"Pracujemy ciężko, należą się nam każde pieniądze. Gdyby nie wasze głupie protesty, strajki i głosy pełne oburzenia, przyznalibyśmy sobie podwyżkę 1000%. Ale nie możemy, bo zaraz podniesiecie larum, więc musimy to robić powoli. A wy? Waszym jedynym celem w życiu jest harować na nasze utrzymanie. Dla nas liczycie się tylko w trakcie wyborów i kampanii wyborczej. Poza wyborami jesteście dla nas nikim. Tak było i jest - dla każdej partii. I tak będzie, bo w kolejnych wyborach znowu nas wybierzecie. Jeśli nie nas, to kogo innego. Ale to nie szkodzi, bo jeśli chodzi o pieniądze, to wszystkie partie trzymają się razem. Sami sobie kasy nie odbierzemy, kwoty wolnej też nie. Ale o tym wszystkim głośno mówić nie można."

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 5 ~Ann

Szczególnie mysze agresorki ciężko pracują, a z sejmu zrobiły sobie targ głupoty i próżności.

! Odpowiedz
0 13 ~Rudolf

Liczą się efekty tej pracy a tych nie widać .

! Odpowiedz
2 22 ~daje_im_do_pieca

wyborco pisu ,krzywousty nie dosyć, że cię okrada z kwoty wolnej od podatku to jeszcze szcza ci do ust ,smacznego wyborco ,

! Odpowiedz
0 7 ~Beata

obawiam się ,że wyborcy pisu nie okradają bo to przeważnie ludzie nie mający dochodów opodatkowanych. lub niskie np emeryci. Ten rząd okrada tylko uczciwie pracujących, sygnał od rządu idzie jasny... w Polsce nie warto pracować lepiej być pasożytem społecznym. Bo chcąc pracować musisz pracować tygodniowo conajmniej 2-3 h wiecej niz rok temu, aby żyć na dotychczasowym poziomie. Brawo PIS

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 11 ~darkl

No tak są równi i równiejsi.

! Odpowiedz
0 17 ~light

Faktycznie, ciagle pilnowanie się, aby zakłamanie nie wyszlo z worka nie jest lekkie.

! Odpowiedz
1 22 ~olo

Szanowny panie, czy pan wie co to znaczy " ciężko pracować " ? Takim postępowaniem tracicie wyborców !!!

! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 28 ~jar

Jeszcze kilka jak eksperckich wypowiedzi i chyba PiS moze myśleć o przyspieszonych wyborach.

! Odpowiedz
0 3 ~asd

Przyspieszone wybory z jakiej okazji? Że coraz więcej ludzi zaczyna mieć o nich gorszą opinię? Że minimalnie stracili poparcie części swoich wyborców? Daj spokój, oni to mają gdzieś.
A ciemny lud nawet nie wie co się dzieje. Wystarczy bajeczka o rozwoju gospodarczym, 500+, chwytliwe hasełko o zwiększeniu kwoty wolnej dla najbardziej potrzebujących, że Polska nareszcie wstała z kolan itd. Ciemny lud to kupi.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 33 ~Tadek

Racja... reszta społeczeństwa to darmozjady. Tylko politycy w tym kraju pracują.

! Odpowiedz
0 22 ~kotbrytyjski

Proponuje dać im renty kombatanckie i premie za chamstwo i prace w pustej sali
Co za holota nienazarta

! Odpowiedz
0 5 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
2 34 ~PISOUT

Ciężka praca według Morawieckiego to okradać jednych by dać drugim, a przy okazji pobrać prowizję i rozdać swoim. Natomiast wszyscy inni się opierdalają oczywiście. Jak tam wyborcy PIS-u, znowu zdziwienie, że nie dość, że PIS was dyma to jeszcze twierdzi, że opieprzacie się w pracy?

! Odpowiedz
0 19 ~rob

PIS I PO jedno zło - zwykli zjadacze chleba zawsze będą dymani , by ci co ciężko pracują np w sejmie czy na rządowych posadkach mieli lżej tak było jest i będzie

! Odpowiedz
1 17 ~pracownik_banku

W bankach w górę awansują tylko kretynie. Czym wyżej tym głupszy. Dlatego nie ufam temu gościowi.

! Odpowiedz
2 8 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 30 ~prankster

Panie Morawiecki, Dyzmo polskiej polityki. gdyby nie ojciec to byś uczył historii na bielanach, a tereaz masz czelność mówić że 30k kwoty wolnej dla polityków jest w porządku bo bardzo ciężko pracują?

! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 21 ~ityl

Panie Morawiecki, SLD też swojego czasu była arogancka, dzisiaj nie ma jej w Sejmie.

! Odpowiedz
0 14 ~pablog

hehehe, a co myśleliście że popaprańcy z PiS-u dadzą więcej? wydymali Was, tych kótrzy na nich głosowali, chcieliście to maci, bo On ciężko pracują a Wy nie, tak Was widzi p. Morawiecki.
Słabe to PiS jest, bardzo słabe, kłamią, oszukują, nie mają pomysłu, strach się bać co będzie w przyszłym roku oj strach

! Odpowiedz
1 15 ~s6

Każda kwota wolna jest niezgodna z konstytucją. Ponieważ osoba zarabiająca kwotę wolną nie płaci podatków, a bogatsza płaci. Jeżeli wszyscy mają być traktowani równo, to wszyscy muszą płacić ten sam podatek.
Tak damo próg PIT 32% jest niezgodny z konstytucją, bo bogatsi nie są traktowani równo z tymi, którzy płacą 18%.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 1 ~rob

bzdury piszesz

! Odpowiedz
0 12 ~Tomasz

A pielęgniarka czy kierowca autobusu nie pracują ciężko? Niestety Morawiecki nie ma żadnych kompetencji do bycia politykiem. Pracowałem w banku i bycie w managemencie korporacji nie daje żadnych kompetencji w tym kierunku. Poza tym odrywa od rzeczywistości i problemów zwykłych ludzi. Sam fakt, że takie zdanie przechodzi mu przez gadło jest najlepszym tego dowodem.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~asd

Do bycia politykiem ma predyspozycje jak najbardziej - udowadnia to jego wypowiedź. Traktowanie siebie jak pępka świata na zasadzie "nam się należy, a ty haruj na nas" to przecież kwintesencja prawdziwego polityka. Morawiecki udowodnił, że nim jest.

! Odpowiedz
22 8 ~zniesmaczony

Popaprańcy przez osiem lat nic nie dali swoim wyborcom!!!... Oprócz podwyżek podatków.
Niech wsadzą swoje szczekaczki w kubeł i nie wypuszczają pary z ust!!!

! Odpowiedz
0 20 ~zxy

I to zmienia fakt, że nadal można okradać społęczeństwo :) Co za bezmózg :)

! Odpowiedz
0 8 ~roro

o nastepny wyciągacz ręki:))

! Odpowiedz
0 34 ~azet

To jest kpina panie Morawiecki. Już dla samej przyzwoitości trzeba było milczeć. Dla rozsądku również, bo właśnie taka arogancja i bezczelność zabiła PO.

! Odpowiedz
1 24 ~xyz

Ja i wiele osób w kraju pracujemy 500 godzin miesięcznie. Pewnie nie pracujemy ciężko.

! Odpowiedz
0 27 ~Zonk

Zacytuję Kazika Staszewskiego, zapytanego o to, czy praca artysty jest ciężka: "Ciężko, to pracują górnicy w kopalni."

! Odpowiedz
0 35 ~student

Widzieliśmy jak ciężko pracują,wypowiadała się minister edukacji na temat reformy szkolnictwa ,na sali było zaledwie 20 osób,nie uczestniczy w obradach ,traci dietę

! Odpowiedz
1 43 ~asd

bezczelny ignorant. Ciężko to pracują ci co płacą podatki na takich ....

! Odpowiedz
0 28 ~szmatą-w-pysk

trzeba przyznać, że pomazaniec narcyz krzywousty zrobił wszystkich w jajo,na zasadzie głupi lud to kupi ,nieźle narobił do pisowskiej kaszy ,kiedyś będzie to musiał skonsumować,smacznego krzywousty,

! Odpowiedz
5 10 ~zygaa

Jak mam zarobki siedmiocyfrowe to i tak mnie nie obchodzi ta śmieszna kwota wolna od podatku a wy się dalej kłóćcie o te grosze

! Odpowiedz
2 18 ~pikol

czyli obniżenie posłom , a podwyższenie normalnym ludziom - kompromitacja rządu i prezydenta - kwota wolna została zmniejszona i taki jest sens tych słów . Skoro bilans ma wyjść na 0 tzn nie ma nawet żadnej rewaloryzacji , czyli realne i faktyczne zmniejszenie kwoty wolnej od podatku. Apeluję więc do mediów , aby tę tzw reformę nazywać po imieniu "obniżeniem kwoty wolnej od podatku"

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 28 ~Szymek

Skandal. Teraz rozumiem, czemu tak chętnie obniżają innym skoro ich to nie dotyczy. A ten tekst o ciężkiej pracy p... osłów to jak splunięcie w twarz

! Odpowiedz
0 16 ~realista

Tylko marudzicie.A gdy glosujecie to wybieracie zawsze tych samych. Coz macie co chcecie miec.Kto chce zmian wszyscy,kto chce sie zmienic -NIKT.:))

! Odpowiedz
1 6 ~zz

siusiak dostał władzę no i teraz rządzi.

! Odpowiedz
1 21 ~azaz

Kruk krukowi oka nie wykole ! Z wypowiedzi tego bezczelnego urzędnika wynika, że posłowie ciężko pracują więc należy im się tak wysoka kwota wolna od podatku. Wychodzi na to, że cała reszta pracuje lekko i kiepsko więc dlatego tak niska kwota wolna ! ! ! Ja wam przypomnę tę skandaliczną wypowiedź jak zacznie się skamlenie o głosy !

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 10 ~Monika

WIADOMO, ŻE PRACUJE TYLKO I WYDAJE ROZKAZY KACZYŃSKI NATOMIAST POSŁOWIE TYLKO WYKONUJĄ JEGO POLECENIE GŁOSUJĄC TAK JAK GURU ROZKAŻE. MORAWIECKI NIECH NIE PORÓWNUJE SIEDZENIE W ŁAWACH POSELSKICH POSŁÓW Z CIĘŻKĄ I WYCZERPUJĄCĄ PRACĄ JAKĄ WYKONUJĄ GÓRNICY I PRACOWNICY FIZYCZNI.

! Odpowiedz
0 4 ~tkm

Ma rację, bo głosują po nocach jak nigdy a za nadgodziny przezes nie płaci

! Odpowiedz
0 18 ~WETO

Jako obywatel tego Państwa - płacący podatki i ciężko pracujący - NIE ZGADZAM SIĘ NA KWOTĘ WOLNĄ OD PODATKU W WYSOKOŚCI 30 TYS.ZŁOTYCH dla posłów.
Nie możemy się godzić na takie przywileje dla nich.Chyba zapominają że są opłacani z naszych podatków czyli ciężko zapracowanych pieniędzy.Tłumaczenie dodatkowo że od 20 lat nie mieli regulacji wynagrodzenia jest bezczelną arogancją w stosunku do ludzi zarabiających 1500 zł/mies.

http://www.se.pl/wiadomosci/polityka/senator-bogdan-pek-wyleguje-sie-na-korytarzu-sejmowego-hotelu-co-sie-stalo_658165.html

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 6 ~Dżejms

To pikuś - sędziami się zainteresuj. To dopiero cymesy. Bo posłem dożywotnio to nie często się udaje być. A sędziowie - tak.

! Odpowiedz
2 15 ~asd

Narzekacie i jęczycie. A wkrótce oni przyznają sobie podwyżki albo kupią sobie tablety, laptopy itd. na koszt podatnika, bo im się należy. I co im zrobicie? Za 3 lata zagłosujecie na nich znowu.
Mieliście w wyborach możliwość wybrania zupełnie innych ludzi, to głosowaliście na tych co zawsze. PO/Nowoczesna, PiS, PSL, SLD (nie weszli do Sejmu, ale 7,6% głosów dostali) - to wszystko już było. Od ponad 25 lat zmieniają się tylko szyldy, nazwy, hasła reklamowe, banery, a ludzie przy korycie ciągle ci sami. I wyborcy głosują na nich - bo nazwisko znane, bo tego kojarzą, bo tego widzieli w TV, bo o tamtym coś usłyszeli. Bo tamci już rządzili, to może czas na innych, bo sondaże tak pokazują, bo może będzie lepiej...
A jak jest, to wszyscy widzicie.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 19 ~prawda

pracujemy na nierobów, nieudaczników i socjalnych nieodpowiedzialnych ludzi. Macie dobrą zmianę :(

! Odpowiedz
1 10 ~Bezpartyjny

Dobrze byłoby by ktoś wydrukował i przesłał temu ciężko pracującemu nasze opinie by sam nie zapracował się na śmierć

! Odpowiedz
1 10 ~qwercjusz

W sekretariacie jaśnie pana wyrzucą te opinie do kosza. Nigdy nawet się nie dowie, że cokolwiek mu wysłaliśmy.

! Odpowiedz
1 11 ~Nicky

Pan minister Morawiecki swoją arogancją zawstydził stefana niesioła

! Odpowiedz
1 9 ~hahaha

Ciężko pracują kombinując, jakby tu ludziom wyciągnąć z kieszeni, po czym zwrócić połowę i jeszcze oczekiwać na podziękowania przy urnach

! Odpowiedz
0 3 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
1 9 ~abc

Kwota wolna od podatku 6600 zł będzie dla osób które zarabiają mniej niż ... 11.000 brutto rocznie ...916 zł miesięcznie ... dla pozostałych bez zmian ...Musiałby ktoś pracować 2-4 miesiące w roku aby się na to załapać.

! Odpowiedz
13 7 ~MikiWAwa

Drogie lemingi wiem że u was z podstawami matematyki jest ciężko o logice już nie wspomnę ale posłowie mają pensję z budżetu państwa i zmiany kwoty wolnej od podatku jest tylko żonglowaniem dla nich liczbami - biorą pieniądze z budżetu a następnie w podatku ją zwracają do budżetu. Jeśli już jest jakiś powód do oburzenia to ich rzeczywista pensja 7 tyś na rękę ale czy to naprawdę tak dużo, praktycznie niewiele więcej jak kierownik marketu i za decydowanie o pieniądzach i losach 38 mln państwa.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 9 ~qwercjusz

Jak praca taka ciężka i odpowiedzialna, że spać po nocach nie mogą, a pieniądze takie małe... to po kiego się tam pchali? Masochiści czy jak? Mogli zostać się zatrudnić w marketach jako kierownicy - pensja taka sama, a zakres obowiązków sporo mniejszy.

! Odpowiedz
4 1 ~Agulaa odpowiada ~qwercjusz

jasne że mogli i zapewne większość osób zdolnych tak zrobiła poszła na medycyne, jest inżynierami czy chociaż kierownikami sklepów. Sens w powyższego komentarza jest taki żeby pensja posła była na takim poziomie aby ludzie zdolni nie czuli się pokrzywdzeni inwestując swój czas w polityke bo możemy obniżyć pensje do średniej krajowej czy nawet dominanty wtedy poseł zarobi tyle co typowy janusz ale też z takiego przedziału ludzi będzie skłądał się sejm. A co do ciężkiej pracy jak to takie proste spróbuj wystartować choćby w wyborach na radnego a sam zobaczysz.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 6 ~qwercjusz odpowiada ~Agulaa

Daj spokój z tym "ludźmi zdolnymi". Przejrzyj sobie kto tam siedzi - etnologowie, socjologowie, historycy, pedagodzy, politolodzy itd. A niektórzy byli na tyle aroganccy, że jako zawód wpisali "poseł" albo "parlamentarzysta" (czyli co, nic innego się nie nauczył w życiu? tylko to umie robić? do końca życia planuje pracować w tym "zawodzie"?)
Co oni mogą wiedzieć o gospodarce, o prawie? O innych dziedzinach? Swego czasu jeden politolog z PiS-u się wypowiadał jako ekspert z bankowości. No to jest jakaś kpina.

A wszystko dlatego, że w wyborach najważniejsza jest przynależność partyjna, a nie faktyczne umiejętności i wiedza.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~nls

Lemingiem to jesteś akurat ty, bo ślepo podążasz za swoim guru jaro. Naucz się znaczenia słów zanim wdasz się w dyskusję

! Odpowiedz
1 5 ~qqqr

my jeszcze cięzej pracujemy i dostaniemy fige

! Odpowiedz
4 16 ~rfee

to nawet nie jest śmieszne jak oni prawie 40 milionów robia za debili śmieją się i sraja na nas w żywe oczy

! Odpowiedz
0 4 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 8 ~gig

Znowu zioło było za mocne?

! Odpowiedz
2 13 ~Bilgun

O jest zwyczajnie bezczelny.

! Odpowiedz
0 6 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
4 24 ~Eskimos

REKORD
Nie wiem czy jest na świecie taki rząd który w kilka miesięcy zniechęcił prawie wszystkich swoich obywateli.
Patrząc na wpisy gdyby się pojawiła sonda dot. zadowolenia ze zmian nie wiem czy by dostali ułamek procenta.
Ciekawe czy oni tylko udają głupich...

! Odpowiedz
1 23 ~asd

Ciemny lud i tak to kupi.
Na Bankierze ludzie się buntują, bo wiedzą o co chodzi. Ale co w przypadku osób, które opierają swoje preferencje wyborcze na podstawie tego co usłyszą w TVP? Tam się dowiedzą, że rząd podwyższył kwotę wolną najuboższym, a koalicja PO+PSL przez 8 lat kwoty wolnej nie podwyższyła. I że rząd PiS-u jest najlepszym rządem od 1989, bo żaden inny nie dbał tak o obywateli...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
15 11 ~cynik

Przypomnijcie mi o jaką kwotę wolną od podatku PODNIOSŁA nam PO i PSL?

! Odpowiedz
1 22 ~marcin

PO i PSL już nie rządzą, bo kwoty wolnej nie podnosili. To samo będzie z PiSem.

Przestańcie się w końcu zasłaniać PO i PSL. Minął już ponad rok od wyborów, najwyższy czas, żeby PiS zaczął w końcu brać odpowiedzialność za swoje rządy i złożone obietnice.

Równie dobrze można by zapytać - dlaczego PiS nie złożył do TK wniosku w sprawie kwoty wolnej np. w 2008 r.? Gdyby to zrobił, to teraz nie mielibyśmy tej dyskusji. Kwota wolna od podatku byłaby zwiększona już kilka lat temu. Tylko że w takim przypadku PiS nie miałby czego obiecać w kampanii wyborczej.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 15 ~Luna

Oho, zaczęło się, "a PO...". PO już nie rządzi, teraz rządzi PiS i też skończy na śmietniku historii, za fikcyjne podnoszenie kwoty wolnej od podatku (bo ta kwota NIKOGO nie obejmuje, bo jest poniżej minimalnej krajowej), kryzys konstytucyjny, rozwalenie gospodarki i upolitycznienienie prokuratury i mediów. Każda następna partia która przyjdzie po nich będzie miała te same narzędzia propagandy i wpływów.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 6 ~asd odpowiada ~Luna

Zwiększenie kwoty wolnej obejmie osoby młode - dorabiających sobie uczniów i studentów. Może o to chodzi, żeby kupić ich głosy - jak student zobaczy wypłatę wyższą o kilkadziesiąt złotych, to sobie skojarzy komu to zawdzięcza (bo tyle w mediach trąbili "jaki to PiS dobry").

Minimalna emerytura ma od marca wynosić 1000 zł. Więc emerytów to też nie obejmie. Minimum na umowie zlecenia to 12 zł na godzinę. Osoby odbywające staż z Powiatowego Urzędu Pracy otrzymują stypendium ok. 1000 zł, czyli również powyżej limitu.

Więc żeby załapać się na wyższą kwotę wolną od podatku trzeba po prostu pracować na mniej niż pół etatu. Ewentualnie otrzymywać zasiłek - ale suma zasiłków nie może przekraczać ok. 916 zł.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 5 ~123

I po co na takich ludzi GŁOSOWAĆ i robić im dobrze,oni ciężko pracują jak tu gnębić społeczeństwo PODATKAMI.POLITYCY to zakłamany Lud.

! Odpowiedz
0 15 ~Le

Po pierwsze diety posłów to dodatkowa wypłata bo i tak mają wszystko za darmo bilety noclegi biby, biura pracownicy itd...

! Odpowiedz
0 3 ~Milionerzy

Który z zawodów wymaga największego wysiłku
A) gornik
B) monter
C) chirurg
D) parlamentarzysta

! Odpowiedz
0 4 ~as

A potrafisz tyle wypić do punkt D) ? :))

! Odpowiedz
0 7 ~Ferdek

SZKODA , ze wielu tu piszących wspomina jedynie o 460 pOSŁACH ale mamy jeszcze izbę śpiących dekowników liczącą 100 osobników .Im tez chyba przysługuje "pańska " kwota wolna od podatku. Inną sprawą związaną z kw. wol. od podatku jest ulga prorodzinna w kwocie 1112,04 nawet dla osób powyżej 18 roku życia o ile spełnia określone warunki , m.in. o ile nie osiągnie doch do opodatkowania na poziomie 3091 pln . Przy doch. np. 3092 rodzice pracującego i uczącego się osobnika są karani i pozbawieni odliczenia [ o ile mają z czego ] kwoty 1112,04 pln . Jest to kara za inicjatywę , chęć pracy młodego osobnika . Oczywiście w ramach upraszczania prawa ta ulga to kuriozum ale szkoda rozwijać temat [ różne kwoty ilość dzieci etc. ]

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 8 ~Polak

ciężko pracują nad wymyślaniem coraz to nowych podatków! Wprowadzenie VAT na egzaminy certyfikujące jest tylko jednym z ciekawszych podatków - kiedyś był 0%, potem PO się dorwała do koryta i zrobili 23%. Na pewno pomoże to młodym, bez dochodu, zdobyć cert i fajną pracę. Uważam, że powinniście od razu z grubej rury pojechać i całkowicie zwolnić się z podatku, a co tam, raz się żyje!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 8 ~Marek

O tak , szczegolnie o polnocy pisane na kolanie ustawy tak ich mecza. Ale jak sie zgodzili "robic za psa , musza szczekac". Ich mentor lubi do poludnia spac , a w nocy kiedy wszyscy spia , pracuje. Latwiej sie je przeglosowuje i bezproblemowo pewna osoba je podpisuje- o kazdej godzinie dnia i nocy , a szczegolnie nocy.

! Odpowiedz
0 6 ~autor

To się górnicy i nauczyciele oburzą, że o nich powerpoint nie wspomniał, że też ciężko pracują.

! Odpowiedz
1 10 ~Gość

Pan Prezydent powinien zrównać kwotę wolną od podatku z 30 tys. do 3 tys, jak jest to państwo równe dla wszystkich, albo podnieść dla wszystkich do 30 tys.
Jeśli tego nie zrobi dużo straci w oczach Polaków, bo to wszystko jest uzależnione od ludzi pracujących.

! Odpowiedz
1 27 ~ttt

Wszystkie zwierzęta są równe, ale świnie są równiejsze.

! Odpowiedz
3 2 ~eryk

za to są bardziej brudniejsze i ohydne często zbiera się na wymioty

! Odpowiedz
1 16 ~Absolwent_WAT

K*rwa. Minister finansów nie ma pojęcia o optymalizacji. Szukał rozwiązania "najbardziej optymalnego", pewnie chodziło mu o rozwiązanie optymalne i się nawet nie dziwię czemu go nie znalazł.

! Odpowiedz
1 21 ~Che_Guevara

oj ciężko przy sejmowym barku wysiedzieć, ciężko pośmiać się, poklaskać i pobuczeć jak Niesiołowski albo Pawłowicz pajacują, ciężko nacisnąć przycisk zgodnie z wytycznymi partyjnymi. Bardzo ciężko.
A tak naprawdę: to jest hańba, nierówne traktowanie obywateli. A ten który zarabia powyżej 120tys. rocznie to ciężko nie pracuje? To dlaczego mu obciąłeś nawet to żenujące 3000?
Zmieciemy was, całą tą parszywą "klasę" polityczną, całą popier...ą "elytę". Rozjedziemy was jak walec historii.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
6 2 ~Abgan

Osobna kwota wolna dla posłów do kretynizm - tu pełna zgoda. Ale: Kwota wolna nie jest po to, by zarabiający 120 kPLN rocznie dostał 600 PLN raz w roku od US, tylko po to, by nie zdzierać podatków od tych, którzy zarabiają poniżej minimum egzystencji. I tu PiS ma rację.

Ten kto zarabia 120 kPLN rocznie nie dostaje zasiłków od MOPSu przecież - to też jest hańba i nierówne traktowanie obywateli? Kwota wolna to odpowiednik zasiłku i tak należy na nią patrzeć, a nie jak coroczny bonus na wiosnę od US.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 7 ~Che_Guevara odpowiada ~Abgan

nie rozumiesz idei kwoty wolnej od podatku: to jest taka część twoich dochodów, której panstwo nie ma prawa tknąć bo to jest minimum utrzymania. Minimum utrzymania przysługuje kazdemu obywatelowi: niezaleznie od odchodów. Jesli chca zloic bogatych to niech im podniosa podatki ale kwota wolna od podatku jest dla kazdego. Zrozum to matole, to nie żaden zasiłek - to są twoje dochody, na przeżycie i wara od nich.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 9 ~antypisek

tak to i każdy głupi potrafi zabrać 3600 ludziom bogatszym i rozdać to proporcjonalnie 3 mln ludzi w kampanii mieli wszyscy dostać 8 tys

! Odpowiedz
1 12 ~aaaaa

Dojna zmiana w akcji! A motłoch się cieszy.

! Odpowiedz
0 21 ~fox

To ten geniusz sprzedał obligacji za 780 tys. zł, które trzeba będzie wykupić z odsetkami, wydając na ich reklamę 5.600.000 zł????
Ten, czy inny???

! Odpowiedz
4 5 ~okradany

to żyd !

! Odpowiedz
2 24 ~Łajdaki

Tym tekstem kompletnie się skompromitował. Że niby 460 p..osłów równo i ciężko pracuje, a reszta społeczeństwa, czy też narodu, jak się dziś mówi, to się opieprza i na 500+ czeka. To już chyba wolałem tekst, że za 6 tys. to nikt pracować nie będzie, no chyba że złodziej. Ciepła wodo wróć, zimnego prysznica juz starczy.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 12 ~eryk

a to oszukańczy knur ech.....

! Odpowiedz
1 16 ~realista

Posłowie mają diety ,dodatki i sporo ulg, a co poniektórzy obierają jeszcze emerytury np. Niesiołowski ale i wielu innych ,dlatego nie rozumiem dlaczego prawo ma ich traktować inaczej - może to RASA PANÓW
Panie Morawiecki ciężko to pracuje górnik przodowy ( i tylko ta grupa pracujących pod ziemia powinna być objęta przywilejami), hutnik przy piecu , czy ratownik w górach...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 34 ~Temida

Bezczelność tego bankowego buca jest niewyobrażalna.Najpierw orżnął ludzi na kredytach frankowych,teraz trzepie ludzi na kasie budżetowej.

! Odpowiedz
15 2 ~s6

Dlaczego PO przez 8 lat tego nie zmieniło. A podobno Trybunał Konstytucyjny za PO orzekł, że taka kwota wolna jest zgodna z konstytucją.

! Odpowiedz
0 13 ~autor

Dlatego przegrali wybory z partią co obiecała, że zmieni ale wydymali wyborców. Już do końca świata będę słyszał tekst na usprawiedliwienie pisu, że po to albo tamto?

! Odpowiedz
3 26 ~qasw

Jednym słowem cały narób się opieprza a pracują tylko parlamentarzyści.Szczyt arogancji i bezczelności

! Odpowiedz
2 22 ~asdsa

Kiedyś jeden gość przepowiedział, że Polską będą rządzić szubrawcy i świnie.
Do których z nich by pan siebie zaliczył panie Morawiecki?

! Odpowiedz
1 33 ~cyrkulatorelektromag

Przychodzisz, siadasz naciskasz przycisk jak partia nakazuje. Czasem coś powiesz zgodnego ze swoją partią. Wyczerpujące, warunki są podobno straszne nie ma dziwek, heroiny i można zasnąć z nudów. Tak więc 15 000 + różne dodatki się należy.

! Odpowiedz
2 24 ~PissOnPis

Dojna zmiana i strzyżenie baranów trwa! Czyli duża kasa dla najlepszego sortu, którymi są wierni ale mierni słudzy prezesa oraz przewielebny łociec derektor oraz nędzne ochłapy dla nierobów i nieudaczników aby dzięki ich poparciu utrzymać się przy żłobie a przeciętni pracowici ludzie będą dojeni na maksa aby starczyło na to powyżej!!!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 25 ~cyrkowiec

Pan Morawiecki staje sie (stal juz?) pierwszym pajacem Rzeczpospolitej n-tej.

! Odpowiedz
1 8 ~Obywatel

Jak zobaczyłem tytuł, to się roześmialem;-)

! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 9 ~wykolegowany

aby zczysciło ich drutem kolczastym od tej ciezkiej pracy jak za ciezko to zawsze mozna sie podac do dymisji

! Odpowiedz
0 13 ~Merit

Posłowie ciężki pracują o godz. 1 w nocy naciskając maszynę głosującą za ponad 100 tys. zł. rocznie oraz z kwotą wolną od podatku 30 tys. zł. bez szczególnej uwagi na merytoryczną, formalno-prawną oraz skutki ekonomiczne przyjmowanych ustaw.
Przy takich warunkach pracy mogę być posłem za ponad 100 tys. zł. rocznie i kwotę wolną od podatku powszechnie obowiązującą 3 tys. zł. (poświęce się nie chce kwoty wolnej 6,6 tys. zł.)

Jeżeli uważacie, że pracę posła chcecie wykonywać to przedstawcie swoje oferty.
Może znajdziemy 560 kandydatów do Sejmu i Senatu wyselekcjonowanych wg.kryterium kto za mniej wykona to co robią obecni posłowie.


Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 19 ~darek

polityk i ciężka praca? bez jaj. Tego nawet klej ośmiorniczka nie sklei.

! Odpowiedz
3 5 ~mkop

Do Morawieckiego. Kwota wolna 8000 zł to prosty zabieg. 1. Regulacja podatku do stawek podobnych jak w krajach UE i objęcie nim wszystkich – ŁĄCZNIE Z POSŁAMI I SENATORAMI. A więc progresywny i sprawiedliwy. 19% do kwoty średniej, 30% do kwoty 4 x średnia, 40% powyżej kwoty 4 x średnia. W krajach UE maksymalny podatek to ponad 50%. 2. Wprowadzenie kwoty wolnej dla wszystkich = 2 x średnia krajowa. Wprowadza się automatyczną regulację w stosunku do średniej krajowej podatków i kwoty wolnej. PROBLEM POLEGA TYLKO NA TYM, ŻE CI CO UCHWALAJĄ I RZĄDZĄ NIE CHCĄ PŁACIĆ WIĘKSZYCH PODATKÓW, TYLKO GLEDZĄ O SOLIDARYŹMIE SPOŁECZNYM.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 23 ~wolanPolska

Politycy ciezko pracuja by odebrac pieniadze od obywateli. Praca polityka nie wnosi żadnej wartosci ekonomicznej na wzrost państwa zatem jest niepotrzebna i powinna byc opodatkowana najwyższym możliwym podatkiem i najniższa pensją tak ok 200 zł brutto.

! Odpowiedz
0 18 ~Rencista

Proponuje......zamieńcie się ;osły z górnikami lub rolnikami.oni mają dużo lżejszą pracę...po prostu brak słów

! Odpowiedz
0 8 ~qaz

Bardzo chetnie uwolnie ich od tego kieratu. Zwlaszcza te polmozgi z soltysowa na czele.

! Odpowiedz
1 20 ~kelo

...niech sie posłowie nie meczą ----- niech zmienią pracę !!!!!

! Odpowiedz
4 5 ~jar

wybory coraz bliżej tam ich rozliczymy wraz z rodzinami oszukali górników, celnikow..

! Odpowiedz
2 24 ~robus

Ten niedouczony gosc ma wszystkich w tylnej czesci ciala.Tegotypu wypowiedzi swiadzcza chyba o wielkiej pogardzie do suwerena .

! Odpowiedz
1 15 ~Alex

Konstytucja RP - Rozdzial II - ART 32.
http://www.sejm.gov.pl/prawo/konst/polski/2.htm
1. Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne.
2. Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny.
- Gdzie tu wypelnianienie podstawowych zasad konstytucji przez urzednika panstwowego? Jakie sa mozliwosci Kary dla Urzednika, ktory ewidentnie nie stosuje sie do konstytucji RP?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 55 ~Wojtek

Panie Morawiecki.
Jeżdżę na tirach, niekiedy nie ma mnie miesiąc albo dwa w domu.
Żona wspólnie z bratem prowadzą piekarnię.
Zamienimy się miejscami na jeden dzień? Wtedy zobaczysz czym jest prawdziwa praca (zmienisz koło przy -20, pomożesz rozładowywać naczepę itp. itd.) którą nie można na pewno nazwać przerzucania papierów z jednej kupki na drugą i głoszenie pierdół przed kamerami.

Chociaż nie. Ja za bardzo lubię swoją robotę aby taplać się w g... jakim jest polityka na koszt innych ludzi, o życiu których Ty i tobie podobni nie macie bladego pojęcia.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 22 ~robol

rozumiem, że Pan Morawieckie (zarówno stary i młody) to też rypią na tej publicznej posadzie tak, że litry potu każdego dnia leją się z ich czoła...

Aż mnie krew zalewa kiedy takie krawaty zabierają głos w odniesieniu do pracy, ciężkiej pracy o której nie mają bladego pojęcia i którą sobie nikt rąk nie skalali.

! Odpowiedz
1 40 ~old

Posłowie ciężko pracują ? Niby którzy?
Wymień choćby jednego, który ciężko pracuje.

! Odpowiedz
0 9 ~Eskimos

RYSZARD KALISZ.
No co ja tylko żartowałem, a wy zaraz do bicia....

! Odpowiedz
2 15 ~DarekD

Te przepychanki i podane ostateczne ustalenia rządu -potwierdzone ustawą przez sejm- w zakresie kwoty wolnej od podatku, pokazują tylko jedno : jacy -po 28 latach budowania kapitalizmu w naszym kraju- jesteśmy "bogaci"!!!. Jesteśmy -i teraz już bez ironii- bardzo biednym społeczeństwem!!!. Bo jak inaczej można ocenić, że 3,5 mln Polaków osiąga dochody poniżej 550 zł miesięcznie!!!. Jak to możliwe gdy władza ( i ta poprzednia, ale i obecna ) wszem i wobec kłapie, że np. najniższa emerytura w Polsce wynosi ponad 800 zł ( od przyszłego roku ma to być "rzekomo" ponad tysiąc 1łotych !!! ), średnia emerytura jest "rzekomo" na poziomie 1 650 zł, a np. przeciętne wynagrodzenie w gospodarce wynosi ponad 4,2 tys. zł!!!. Kto tu więc społeczeństwo bezczelnie kłamie !!. Chyba GUS ma nakazane przez rząd fałszowanie podawanych oficjalnych danych, bo niemożliwe jest osiągnięcie tych wspomnianych 2 wartości ( tj. emerytur i wynagrodzeń ) gdy mamy aż tak astronomiczną ( tj. 3,5 mln!!!) ilość dochodów poniżej 550 zł/miesiąc!!!.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 20 ~errt

A tatuś to najciężej, nie ma nawet czasu głosowac.

! Odpowiedz
1 46 ~marian

Pan Morawiecki wspiął się na wyżyny arogancji, obrażając ciężko pracujących.
Porównywanie działalności kast panujących takich jak posłowie, sędziowie, urzędnicy, do pracy ludzi uczciwie i ciężko pracujących na utrzymanie siebie i swoich rodzin, jest jakimś koszmarnym dowcipem lub szczytem arogancji. Tak może powiedzieć tylko ktoś, kto nigdy ciężko nie pracował.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 19 ~jak

Śmiech i tyle, tracą w ten sposób poparcie u społeczeństwa !

! Odpowiedz
3 9 ~bobo

już dawno stracili.

! Odpowiedz
0 22 ~ebałWASpies

ciężka praca świni z okrąglaka na Wiejskiej = pierdzenie w stołek i dłubanie w nosie.

! Odpowiedz
0 4 ~kwakwakwa

Jeszcze rechotanie do tableta, najbardziej męczące

! Odpowiedz
0 0 (usunięty) odpowiada ~kwakwakwa

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
3 14 ~Majki

I co z tym zrobimy?

Od lewa do prawa, bez względu na partie (PZPR, SLD, AWS, PO, PSL, PIS, etc... WSZYSCY) Ci przy korycie śmieją się nam w twarz, mogą wygadywać głupoty, kłamać, robić co chcą, zmieniać co 4 lata kraj według własnego widzi mi się, a nawet łamać prawo w pewnych kwestiach w imię immunitetu, bez jakiejkolwiek odpowiedzialności...,
I co? Dlaczego jeszcze tego nie zmieniamy? Nie KOD-y, ani nowe partie, ruchy-kluchy...
po prostu my, my wszyscy.Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 23 ~tiaa

Za taki tekst pełen pogardy dla tych co na serio pracują, a nie wciskają swpich krewnych i znajomych do spółek, powinien wylecieć na zbity pysk

! Odpowiedz
0 15 ~gul

czy normalny moze byc ktos kto rezygnuje z wynagrodzenia 300000zł miesięcznie i idzie do roboty za 15000?

! Odpowiedz
0 10 ~glon

moze pod warunkiem dorabiania na boku, patrz kumpel tchorzewski . a po kadencji inne konfitury w tym na 100% posada w jakims orlenie gdzie nie trzba nawet udawac ze sie zna na robocie jak to bylo bzwbk

! Odpowiedz
0 5 ~pa

Jeżeli to katapulta do dalszej kariery, to pewnie, że tak. Spójrz na Barroso. Tu załatwisz to i tamto, a do końca życia będziesz dostawać alimenty z różnych źródeł.

! Odpowiedz
1 12 ~won

cham i prostak.

! Odpowiedz
2 21 ~ziutek

mówiłem wam rok temu że będę się śmiał z wyborcow PIS - buachachachacha

! Odpowiedz
10 7 ~wredny

ja z wyborców Platformy śmieję się już 10 lat hhhahhahahhahhaaaaahaha

! Odpowiedz
0 11 ~ekonom

ta wypowiedz daje mi wiekszy obraz i wiedze o tym człowieku powiem kroko Pazdzioch typowy

! Odpowiedz
0 11 ~jp

drogi panie kiosku ruchu bys pan nie ogarnął a mieć za szefowa specjaliste od bajek na to bym nie poszedł nigdy

! Odpowiedz
0 24 ~Eskimos

Murarz niszczący sobie kręgosłup oczywiście pali w pracy cygara i popija koniak.

! Odpowiedz
1 15 ~Eskimos

Na tą gębę już nie mogę patrzeć, bo się rzygać chce. Przepraszam, ale od kilku dni cała miłość do pisu, którego kiedyś broniłem przeszła mi jak ręką odjął. Na szczęście nie głosowałem na nich.Idę puścić pawia.

! Odpowiedz
1 6 ~tragic odpowiada ~Eskimos

Mam tak samo. Tylko, że na te #$%^& głosowałem :-(

! Odpowiedz
1 7 ~Eskimos odpowiada ~tragic

Nie wiem jakie Ty masz odczucia, ale oni zaczynają coraz bardziej traktować nas jak poprzednicy.

! Odpowiedz
0 24 ~npp

Jasne. Teraz rozumiem. Im ktoś ciężej pracuje tym wyższa kwota wolna. Najciężej politycy, ciężko osoby zarabiające np 600zł i najlżej dużozarabiające lenie!!!

! Odpowiedz
1 14 ~Zgryz

On zawsze wygląda jakby miał zatwardzenie.To co on może mądrego powiedzieć?

! Odpowiedz
1 11 ~george

Obecni posłowie rzeczywiście nieraz ciężko pracują nawet nocą ale ich praca nie przynosi pożytku wręcz przeciwnie

! Odpowiedz
1 14 ~pl

Wypowiedzi kompromitująca. Wielu posłów nie grzeszy wykształceniem a specjalistycznym to bardzo wielu. Jakich posłów ma Pan Morawiecki na myśli? Tych co organizują prymitywne formy pracy w nocy? Proszę nie ranić cięzko pracujących Polaków bo to wstyd z ust vice premiera, tym bardziej że część tych"ciężko pracujących" oszukała ludzi!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 7 ~asd

Gdyby kryterium była praca w nocy, to wszyscy Polacy pracujący na 3 zmianę powinni mieć kwotę wolną 30 tys. zł.

! Odpowiedz
1 2 ~asia

panie morawiecki czy jak ruszysz gów---o patykiem to czyjes fiołki bo ty chyba tak ,ciezko pracujacy czuja smrod

! Odpowiedz
1 6 ~abc

BRUNON RATUJ NARÓD PRZED ZŁODZIEJAMI!

! Odpowiedz
1 8 ~abc

na ulice!!!!


jazda z kastą!!!

! Odpowiedz
0 10 ~grab

Nie ma jak upraszczanie podatków przez wymyślanie zmiennej kwoty wolnej . Już biura księgowo- podatkowe zacierają ręce. To jest partyzantka i amatorszczyzna. Co ubodzy zaoszczędzą na podatku to zaniosą jako opłatę za rozliczenie.

! Odpowiedz
1 6 ~md71

Tak ciężko pracują, że ostatnio (podobno) przegłosowali nie tą ustawę, którą myśleli, że przegłosowują!

! Odpowiedz
1 14 ~Art

Wywiezc ta bande Na taczkach a Sejm I senat zaorac!!!! Buce!!!

! Odpowiedz
1 26 ~zz

morawiecki jednak jestes takim samym bucem jak twoje elity a mialem o tobie inne zdanie

! Odpowiedz
1 7 ~antyIDIOT

nie żartuj... miałeś o tym populiście inne zdanie?!

! Odpowiedz
0 2 ~Eskimos odpowiada ~antyIDIOT

Ja miałem ...nadzieję, szybko ją szlag trafił.

! Odpowiedz
1 21 ~LT

Co za bezczelny buc i hipokryta. Nie dziwne ze sytuacja w Polsce sie pogarsza skoro tacy ludzie pelnia takie stanowiska...

! Odpowiedz
0 5 ~ŻenadaPolska

Asdf..
Ale żeś chłopie pojechał i górnikó i rolników

! Odpowiedz
0 3 ~adam

Ale jaja

! Odpowiedz
1 12 ~abc

jemu się zdaje że juz został suwerenem

! Odpowiedz
1 36 ~Horus

Jak najszybciej okroić tych nierobów w sejmie z 460 do max 160 sztuk. Po co tyle zasiada tych śpiochów ?. Senat do całkowitej likwidacji -NATYCHMIAST !!!. Myślałem ,że gorszego syfu jak POpaprana hołota nie może być -niestety ,myliłem się i to bardzo.

! Odpowiedz
1 21 ~pis_na_wieki

ciężko pracują w tygodniu, po pracy pełnej wyzwań od prezesa idą po zakupy, by w niedzielę na mszy się pokazać i handlu w ten dzień zakazać, wszak sztab ludzi do pomocy ma każdy szary obywatel

! Odpowiedz
0 23 ~Alex

Konstytucja RP - Rozdzial II - ART 32.
http://www.sejm.gov.pl/prawo/konst/polski/2.htm
1. Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne.
2. Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny.
- Gdzie tu wypelniania podstawowych zasad konstytucji przez urzednika panstwowego?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 19 ~skandal

38 mln ludzi jest dyskryminowanych a 460 ma normalne prawo. Piękne proporcje !!!

! Odpowiedz
0 32 ~hdrvn

No tak posłowie ciężko pracują, nie to co ci leniwi podatnicy

! Odpowiedz
1 11 ~int

I w dodatku złośliwie, niezarabiający przedsiębiorcy, którzy przeszkadzają wzrostowi PKB!!

! Odpowiedz
1 40 ~Tccdf

Kukiz ma racje! Politycy lubia rozdawac cudze a jak trzeba zaczac od siebie i dac przyklad to chetnego nie ma!

! Odpowiedz
0 16 ~kolox

Spoko. Rząd się wyżywi ...

! Odpowiedz
2 35 ~Pl

To jest kur. skandal, że minister takie słowa wypowiada !!!!

! Odpowiedz
1 9 ~green

no chu* mnie strzelił właśnie po prostu... to jakaś paranoja, to jest FOLWARK ZWIERZĘCY!!!!

! Odpowiedz
0 35 ~Sonik

Jakby to była ciężka praca to bu nikt tam się nie pchał... no bez jaj co następni to gorsi

! Odpowiedz
0 7 ~dobre

trafna uwaga hehe

! Odpowiedz
1 25 ~Gorszy_sort

Oto jest prawdziwa twarz każdego polityka - od lewa do prawa. Traktują nas jak bydło do wydojenia i jak debili obiecując gruszki na wierzbie i namawiając do głosowania co cztery lata. I to wszystko. A nie, jeszcze traktują jak kundle, które się łaszą, żeby z pańskiego stołu choć kość spadła na podłogę.

! Odpowiedz
0 23 ~Zadzior

Posłowie z pewnością nie pracują tylko PROCEDUJĄ. Jest jeszcze jeden argument że nie pracują. W której to pracy jest sklep i wyszynk z alkoholem, posłowie mogą być na bani kiedy chcą i ile chcą - również podczas obrad Sejmu. Kodeks pracy zabrania pić w trakcie pracy. Ale w trakcie procedowania można pić. No i brać 30 tys zł.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 9 ~górnik

kto takiego dow...a zrobil premierem raz o ciezkiej pracy w senacie opowiedział publicznie GRZEGORZ LATO naprawde ciezko walczył glosowanie i wypad kilka razy w -m-c reszta balanga i brak wpływu na cokolwiek wiec zamilcz

! Odpowiedz
0 19 ~Vman

Prawo nie powinno być równe wobec wszystkich?
Posowie nie powinni mieć kwoty wolnej, bo zarabiają ponad 127tyś (przynajmniej tak wynikałoby z wypowiedzi niektórych posłów).

Mam wrażenie, że niedługo posłowie podniosą kwotę wolną również sobie, bo innym już podnieśli, co nie?

! Odpowiedz
2 13 ~asdf

posłowie to w większości bezmyślne maszynki do głosowania, nic nie robią poza lizaniem d suwerena bo gdyby robili inaczej nie znaleźli by się na listach, darmozjady i pasożyty, obok górników i rolników oraz mundurówek to największe pasożyty na które wszyscy płacą podatki

! Odpowiedz
1 42 ~abc

poczytaj sobie ch...u w krawacie o ciężkiej pracy:


Polkowice: Wydobyto zwłoki kolejnego górnika. Miał 24 lata

! Odpowiedz
0 10 ~anonim

bo reszta (nie posłowie) to lewusy... aż krew człowieka zalewa, jak coś takiego czyta

! Odpowiedz
0 11 ~kol90

Ten pan M. to chyba nie widział ludzi naprawdę ciężko pracujących.

! Odpowiedz
0 16 ~mms

No i co obiboki? Zatkało kakao?

! Odpowiedz
1 19 ~tomasz

Morawiecki ! Czy tylko na tyle Cię stać?Gornicy którzy dzisiaj oddali źycie w Lubinie patrzą z góry i widzą swoje płaczące rodziny i szlachetną brać polityków od Sienkiewicza po Dudę,którzy równieź oddaliby źycie w obronie swoich stołków,odpraw,diet.Morawiecki zarabiałeś miliony i dla mnie jesteś tylko pracownikiem banku,któremu obce korporacje wytyczyły priorytety-twoja rzeczywistość to bajka dla reszty.h

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 14 ~Piotrek

Wiadomo ze ciezko pracuja, dzieki ich ciezkiej pracy my ten najgorszy sort mamy co do garnka wlozyc. O dziekuje wam poslowie ze codziennie wypruwacie sobie zyly, ze codziennie znosicie te przerazliwe niedogodnosci w sejmie, te obrady i w swoim biurze poselskim pijecie kawke i herbatke. Dziekuje ze moge harowac jak wol i placic na to podatki. Dziekuje Polsko!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 19 ~obivankenobi

dni Morawieckiego są policzone - palnąć coś takiego "bardzo ciężko pracują" to największy samobój - ten człowiek jest beznadziejny , jak mógł być prezesem BZWBK ? a teraz jest najważniejszą osobą w Polsce ? PANIE! ZMIŁUJ SIĘ NAD NAMI !

! Odpowiedz
0 8 ~bankier

Prezesem banku to mógł akurat być. W centralach banków na wyższych stołkach tylko takiego sortu są ludzie.

! Odpowiedz
53 5 ~SONDA

Czy uważasz, że posłowie ciężko pracują?

Zielony - Tak
Czerwony - Nie

! Odpowiedz
0 5 ~obivankenobi

głupie pytanie , a kto w Polsce ciężko nie pracuje? 80% ludzi ciężko pracuje!

! Odpowiedz
1 25 ~ginger

Niby taki wykształcony i na poziomie ... a plunął w twarz wszystkim pracującym Polakom !

! Odpowiedz
0 8 ~PIS_zdrajcynarodu

Posłowie ciężko pracują, co za bzdury. Przez 4 lata kadencji nie robią nic tylko nas okradają na wszelkie dostępne sposoby. Latają tanimi liniami, a biorą gigantyczne pieniądze za podróż własnym samochodem, latają sobie do USA na mecz Gortada, a wciskają ludziom że lecieli na wybory w USA. Wszyscy politycy z Bezprawia i Niegodziwości do pudła. Należało by im się kara śmierci i to publicznie wykonywana za swoją niegodziwość wobec narodu.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 24 ~kukiz15

nic innego tu nie pasuje tylko zacytować piosenkę Kukiza:
"Jak ja was k....y nienawidzę
Jak do was bym z kałacha bił
Nadejdzie kiedyś taki czas
Za wszystko k....y zapłacicie "

! Odpowiedz
0 5 ~SuperMinister

To niesprawiedliwość: dlaczego zawsze jest tak, jak ktoś wszystkim znajomym powie ze jest prawdziwym Napoleonem, to za miesiąc ląduje w psychiatryku???

! Odpowiedz
0 28 ~Bezpartyjny

Żal mi cię chłopie-jak pomyślisz co palnąłeś-będzie już za póżno-idż lepiej w historię-może tam lepiej się sprawdzisz.Choć jeśli ktoś uważa że ciężko w tym kraju pracują tylko posłowie i senatorzy-to powinien sam się zabrać do ciężkiej roboty-wtedy dopiero zrozumie komu należą się słowa uznania-na pewno nie Tobie-Ty .....

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 25 ~Edward

Koń by się uśmiał z tej ciężkiej pracy
Czy mam, rozumie że, podróże po egzotycznych krajach w celu sprawdzenia n.p. poziomu demokracji tamże !
To też ciężka praca ?

! Odpowiedz
0 7 ~asdfgh

Ciężkie pieniądze za ciężką pracę.

A sprzątaczki, górnicy, hutnicy, pracownicy montażowi, budowlańcy itd. to mają taką lekką pracę, że aż żal. W tej pracy to bąki zbijają i popijają drinki z palemką. A politycy w pocie czoła muszą walczyć każdego dnia.

! Odpowiedz
0 20 ~Gx2

Drogą dedukcji.... Ci, którym obniżono kwotę wolną od podatku lub pozostawiono na śmiesznie niskim poziomie, to są nieroby... Wszyscy w sumie jesteśmy niezapracowani za bardzo...

! Odpowiedz
1 11 januszcebulak

To wyjaśnia słabe PKB, wszyscy pracowici polacy mieszkają w UK. Zostały tylko obiboki

! Odpowiedz
0 21 ~hubi121

To jest bardzo ciężka praca. Czasem trzeba się wykrzyczeć z mównicy a czasem wcisnąć guzik i podnieść łąpę do góry. Powinni być całkiem zwolnieni z podatku.

! Odpowiedz
1 26 ~obywatel

zupełnie jak za komuny: J. Urban mówił że rząd się wyżywi (a reszta niech sama się martwi), a morawiecki mówi że posłowie ciężko pracują (a reszta to ma wakacje)... dobra zmiana dla kliki kaczyńskiego

! Odpowiedz
4 10 ~Maciej

W Trybunale Konstytucyjnym taka rażąca nierówność by nie przeszła, więc zrobili zamach na TK.

! Odpowiedz
0 14 ~abc

przecież to trwa od wielu lat

sędziowie to taka sama kasta jak politycy i prezesi spółdzielni mieszkaniowych

q a q e łba nie urwie

! Odpowiedz
1 27 ~klos

Tak Morawiecki, masz rację wszyscy politycy ciężko pracują, a wszyscy pracownicy się obijają. Widzę, że też odrywasz się od rzeczywistości, jak cała poprzednia ekipa PO-PSL. Gratuluję, wystarczył rok rządów.

! Odpowiedz
2 32 ~Polak

Się normalnie scyzoryk w kieszeni otwiera, co tydzień to mi podnoszą ciśnienie. W tym kraju za 5 lat nie będzi dało się żyć.

Politycy ciężko pracują więc potrzebują kwoty wolnej od podatku 30tys zł, reszta Polaków pracuje lekko więc nie potrzebuje kwoty wolnej od podatku, dadzą tylko biedocie co zarabia 500zl miesiecznie (6tys rocznie), parodia

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 23 ~Zgryz

Pisałem już ,że to Janosik-idiota!!

! Odpowiedz
1 22 ~JP

bezczelny typ.

! Odpowiedz
2 4 ~Cow

Pig

! Odpowiedz
0 29 ~croco

Jak tak ciezko pracuja to dlaczego pchaja sie do koryta, zaden z nich nie rwie sie do roboty w budowlance gdzie przez ponad 8 h swieci sloneczko jak nad morzem srodziemnym a zime maja mozliwosc poodychac rzeskim powietrzem. Generalnie to w budowlance jest jak w fitness word,
fajne laski na biezni

! Odpowiedz
0 12 ~qwerty

No tak, tatuś ciężko pracuje, nie ma nawet czasu głosować.

! Odpowiedz
1 32 ~rad

panie morawiecki cisną mi się na usta wszystkie niecenzuralne określenia na dpowiedź jaką ty PiSowski wicepremierze udzieliłeś o ciężkiej pracy widząc moją babkę i matkę którą pracowała odkąd ukończyła 18 lat i widząc jaką ma obecnie emeryture i ile wydaje na leki. Ciężka prawa w przypadku posłów to OKSYMORON ! Coś wzajemnie się wykluczające. Jest pan bezczelny !

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 19 ~qwerty

Nawet podsłuchów nie trzeba, aby ich wykopać od władzy. Sami mówią przy otwartej kurtynie. PIS - pakować się !

! Odpowiedz
0 16 ~abc

zwłaszcza zwiefka w parlamencie europejskim tak ciężko pracuje, że dostał awans

Narobił nam wstydu na całą Europę! Tadeusz Zwiefka (54 l.), deputowany PO do Parlamentu Europejskiego, a niegdyś znany dziennikarz TVP, stał się negatywnym bohaterem reportażu niemieckiej telewizji RTL o posłach oszustach.

Co takiego nabroił? Reporterzy przyłapali posła, jak podpisuje listę obecności na obradach, kasuje 284 euro diety i... czmycha na lotnisko, by zdążyć na samolot do Polski. Ale obciach!
Na dodatek jaśniepan poseł wychodzi w reportażu na zwykłego gbura. Na pytanie niemieckiego dziennikarza, czy pojawił się na obradach PE tylko po to, by podpisać listę obecności, Zwiefka odburknął: - "To nie pana interes". Tylko że w całej sprawie chodzi o interes publiczny. To polscy podatnicy składają się na jego uposażenie, tak jak niemieccy na pensje niemieckiego europosła etc. A na brak pieniędzy Zwiefka nie może narzekać. Polski eurodeputowany zarabia 2300 euro miesięcznie. Ponadto, za każdy dzień pracy w Strasburgu lub Brukseli ma wypłacane 284 euro diety. Właśnie na te pieniądze połaszczył się Polak.
Władze PO obiecują wyjaśnić całą sprawę. Czekamy!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 27 ~Gospodarka_Głupcze

Zasłona opadła, pokazując prawdziwą twarz rozdającego Mateusza. Plebsobwi 500zł a "Panom" dziesiątki tysięcy.
Kto jeszcze się łudził, powinien przestać.

! Odpowiedz
2 12 ~CD

WENEZUELE NAM TU ZGOTUJECIE PISLAMOWCY!

- jakie są działania rządu aby ratować złotówkę? Upieanie się w sprawie TK? Rozdawanie 500?
- ile wzrastają obciążenia dla firm.
- co, może wolna kwota ma nam pomóc? Tylko komu?

! Odpowiedz
1 8 ~zaorane

HWDP

! Odpowiedz
1 16 ~asas

Hipokryta i cynik. Morawiecki.

! Odpowiedz
0 18 ~janek

Jest jeszcze jeden rodzaj ciezkiej pracy poslow.Chodzenie od jednej telewizji do drugiej.

! Odpowiedz
1 16 ~onn

mam nadzieję, że za takie słowa dostanie on przy następnych wyborach 1 głos (słownie: jeden), czyli sam na siebie zagłosuje

! Odpowiedz
1 15 ~Piotr

myślę, że 2, bo zagłosuje na niego jeszcze tatuś Kornel.

! Odpowiedz
4 5 ~Maciek

Dziennikarze też mają swoje lukratywne przywileje podatkowe tylko o nich nie piszą

! Odpowiedz
0 23 ~heeeee

Tak ciężko pracują, że głosują nawet jak ich na sali nie ma.

! Odpowiedz
0 39 ~MIKI

To pokazuje, że ta menda nie ma pojęcia co to znaczy własna działalność gospodarcza.
Niech Morawiecki przyjedzie do mnie, a pokażę mu młodego chłopaka, który ma sklepik warzywny na rogu. Tyra od rana do wieczora i dosłownie walczy o przeżycie. To jest ciężka praca. Współczuję mu, a politykom jakoś nie.

! Odpowiedz
2 11 ~cd

popatrz na świńskie łapy prezesa, potem zerknij do jego cv i pomyśl czy wogóle wie co to praca.

! Odpowiedz
1 23 ~janowak

czy moge po pozwać do sadu za obrazę - własnie zasugerował ze ja nie pracuje ciężko i ze w tm kraju tylko parlementarzysci ciezko pracują (co oczywiście jest zupełną odwrotnoscią)

! Odpowiedz
1 18 ~Sprawiedliwasubiekty

Ludzie pracy to widza ale nie grzmia widocznie jeszcze duzo potrafia zcierpiec opluwani i wysmiewani.

! Odpowiedz
5 15 ~dsd

Jedna wielka PiSowska sekta...

! Odpowiedz
1 29 ~adsenior

Kolejny który ma Polaków za idiotów. Rodacy, tak nas robią w konia, nawet ci co zarobią minimalna płacę, będą mieli kwotę wolną od podatku na dotychczasowym poziomie, natomiast parlamentarzyści kwotę DZIESIĘĆ RAZY WYŻSZĄ!! To nie jest DOBRA ZMIANA, to jest WSPANIAŁA ZMIANA, dla KOLESI!!!

! Odpowiedz
1 19 ~abc

PAN MORAWIECKI TO JUŻ GADA JAK SAM SUWEREN

I TO DO SUWERENA

A PRZECIEŻ SAM JEST TYLKO CZŁOWIEKIEM WYNAJĘTYM PRZEZ SUWERENA

CIEĆ MA SUWERENA SŁUCHAĆ - TO NIE SPÓŁDZIELNIA MIESZKANIOWA

SUWEREN MA OCZY I SAM TO POTRAFI OCENIĆ

NIE POTRZEBUJE RAD WYNAJĘTEGO CIECIA

JAK BĘDZIE POTRZEBOWAŁ, TO CIECIOWI WYDA POLECENIE, ŻEBY CIEĆ ZABRAŁ GŁOS

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 27 ~last_starfighter

Posłowie ciężko pracują nad produkcją makulatury ("prawa") której dziesiątki tysięcy stron zalewa nas corocznie. Najpłodniejszy pisarz nie wyrobił by tak wyśrubowanej normy, nic dziwnego, że Wybrańcom Narodu się należy. Pan wicepremier definiując "ciężką pracę" (kiedyś za coś takiego uważano wywijanie łopatą) wznosi się na wyżyny swojego talentu.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 16 ~maak

Większość p/osłów/ przysypia i tylko jest budzona gdy trzeba głosować, faktycznie ciężko pracują. Prawo i Sprawiedliwość?

! Odpowiedz
0 20 ~silvio_gesell

Kwota zwolniona od podatku dochodowego to w założeniu nic innego jak koszty uzyskania przychodu. A tymi kosztami w przypadku osób fizycznych niewątpliwie powinny być koszty utrzymania się przy życiu, jak wyżywienie, ubranie oraz ogrzewanie. Posłowie nie wydają na utrzymanie się przy życiu więcej niż inni obywatele. Dopóki kwota wolna nie pozwala na utrzymanie sie przy życiu, dopóty podatek dochodowy od osób fizycznych należy nazywać PODATKIEM PRZYCHODOWYM (czyli OBROTOWYM).

A już totalnym nadużyciem jest mówić, że kwota wolna powinna być zależna od tego jak ciężko się pracuje. Już lepiej zrównać kwotę wolną posłów i podnieść im wynagrodzenia, bo to jest kpina i robienie ludziom wody z mózgu, skąd się bierze kwota wolna.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 17 ~racjonalista

Większość ciężko pracuje i co istotne ponosi odpowiedzialność z tego tytułu, w odróżnieniu od posłów.
Nie muszą być posłami. Nikt tam ich nie zapraszał. Sami się pchają...

! Odpowiedz
0 3 ~worobuszek

6600 czy to jest przychód czy kwota przed opodatkowaniem bo nie mogę się doczytać

! Odpowiedz
0 3 ~cd

przychód

! Odpowiedz
1 9 ~jurek35

Skandal i okradanie Narodu ciemnogród dorwał się do żłobu.

! Odpowiedz
2 16 ~BC

Przerażające jest, że w kraju jest 3 miliony osób zarabiających poniżej 6,6 tys rocznie.

! Odpowiedz
0 5 ~obywatelpl

właśnie, że nie ma :) to jest kolejna wtopa Morawieckiego

! Odpowiedz
0 1 ~miljony

Pracujacych dorywczo, na ułamek etatu, razem z dziećmi dorabiajacymi w wakacje

! Odpowiedz
0 6 ~ula

To wcale nie skandal. Przecież ci ludzie nie muszą się za to utrzymać. W większości są to studenci dorabiający w wakacje czy uczniowie zawodówek, którym pracodawcy wypłacają należność za praktyki zawodowe - obie grupy w ogromnej większości na utrzymaniu rodziców. Wiem co mówię bo sama mam taki przypadek.

! Odpowiedz
0 4 ~cd odpowiada ~ula

Uczeń I klasy zawodówki 160,76 miesięcznie, II klasy 200,95, III klasy 241,14 . Tylko, ze oni do tej pory nie przekraczali kwoty wolnej i nic na zmianach nie zyskali, wiec mówienie, że 3 miliony zyska to przesada.

! Odpowiedz
0 0 ~asdf

Podobno to głównie renciści. Takie osoby funkcjonują w gospodarstwach na wsi, albo z kimś lepiej zarabiającym (rodzice, partner), tylko rozliczają się sami.

! Odpowiedz
1 27 ~Januszek

Czyli wszyscy ci co nie mają takiej kwoty wolnej od podatku. To lenie, bo nie pracują tak ciężko jak posłowie. Ale nas wrzucił do jednego wora. haahahaha

! Odpowiedz
0 12 ~abo

agree: posel ciezej pracuje niz obywatel
obywatele w ogole sa zli

! Odpowiedz
3 20 ~ave

Teraz spawacze mają ręce pełne roboty. Przyspawują nowe ryje do koryta.

! Odpowiedz
0 37 ~meister

halo halo,
nie wiem dokładnie ile zarabia poseł, ale chyba ok 12tys i blisko drugie tyle na prowadzenie biura, do tego jakieś diety poselskie, tak że całkowicie wychodzi ok 25tys złotych.

no ale nawet licząc te 12tys * 12 miesięcy = 144 tysiące złotych rocznie.

drodzy posłowie, wpadacie do grupy najbogatszych (powyżej 127 tys rocznie) więc nie powinniście mieć kwoty wolnej od podatku !!!!!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 17 ~CC

Nie rozumiem: roczne zarobki nie przekrocza 6,6 tys??? Przeciez to jest po 550 pln miesiecznie. Nie ma takich zarobkow.

Jakies bzdury autor pisze.

! Odpowiedz
1 18 ~David

Niestety nie pisze bzdur...

! Odpowiedz
0 8 ~student

no wlasnie dobrze pisze...

! Odpowiedz
0 3 ~ja

renciści, zasiłki, prace dorywcze, pół-ćwierć etatu, umowy o dzieło, zlecenia, mali rolnicy, (myślę że ok 70 proc tak zarabiających tj. do 916 zł brutto miesięcznie - )bo do 11 tys. rocznie ma być podniesiona kwota wolna w rożnym zakresie) dorabia na czarno w jakimś zakresie). A cha emeryci chyba już nie bo mają najniższą podnieść,

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalendarium przedsiębiorcy

 • Termin płatności składek oraz złożenia deklaracji przez pracodawców zatrudniających pracowników.

  Termin zapłaty raty podatku leśnego przez osoby prawne oraz jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej.

  Termin zapłaty miesięcznej kwoty podatku od nieruchomości przez osoby prawne i jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej.

 • Zapłata zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych.

  Termin zapłaty zaliczki na podatek dochodowy przez osoby prawne.

 • Rozliczenie podatku od towarów i usług za poprzedni miesiąc - VAT 7.

  Podatnicy podatku akcyzowego rozliczają akcyzę.

Kalkulator odsetek

Aby obliczyć wartość odsetek, podaj kwotę zaległości oraz zakres dat.

? Odsetki ustawowe nalicza się od dnia, gdy zobowiązanie staje się wymagalne. Jeżeli spłata miała nastąpić 10-tego, to odsetki naliczane są od 11-tego.
? Data kiedy zobowiązanie będzie regulowane. Jeżeli przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, to należy wpisać datę pierwszego kolejnego dnia roboczego.
? Stawkę obniżoną do wysokości 75% stawki podstawowej stosuje się tylko do zaległości powstałych po 1 stycznia 2009 roku. Odsetki w obniżonej stawce pobiera się, gdy podatnik złoży korektę zeznania i w ciągu 7 dni od niej wpłaci zaległość.