Morawiecki: będę zaszczycony kontynuowaniem pracy premiera

Jeżeli kierownictwo polityczne podejmie takie decyzje, to będę się czuł zaszczycony, że mogę kontynuować pracę na tym stanowisku - powiedział premier Mateusz Morawiecki w środę w wywiadzie dla Polskiego Radia.

(fot. Adam Chełstowski / FORUM)

Pytany w Polskim Radiu, czy tandem Jarosław Kaczyński - Mateusz Morawiecki sprawdza się z jego perspektywy, premier użył piłkarskiego porównania, że każdy zawodnik chciałby grać z legendarnymi znakomitymi zawodnikami w drużynie. "Mam to szczęście, że trafiłem na współpracę z (...) absolutnie najwybitniejszym politykiem ostatnich 30 lat i nie tylko" - powiedział Morawiecki o liderze PiS.

Dodał, że bardzo dużo się uczę, a rozmowy strategiczne, rozmowy o polityce i o gospodarce z Kaczyńskim są niezwykle ciekawe i dla niego bardzo ważne.

"Ja się z tej współpracy bardzo cieszę i jeżeli kierownictwo polityczne podejmie takie decyzje, to będę się czuł zaszczycony oczywiście móc kontynuować tę misję" - powiedział Morawiecki.

Pytany na ile można być pewnym, że przedstawione przez PiS pięć punktów na pierwsze 100 dni przyszłego rządu zostanie zrealizowane, powiedział, że pewność tego wynika z doświadczeń z przeszłości i wiarygodności tego, co robi rząd i PiS. "Za nami ta wiarygodności idzie krok w krok" - ocenił. "W najważniejszym naszym programie kluczowym programie zrobiliśmy można powiedzieć umownie dwa razy więcej niż obiecaliśmy" - dodał.

"My poprzez naszą wiarygodność, nasze działania, taką pewność dajemy. Ja dałem moje słowo i oczywiście tego dotrzymam, jeżeli będę miał na to wpływ - jeżeli wyborcy się na nas zdecydują" - mówił Morawiecki.

Pytany o niedawną wypowiedź b. prezydenta Lecha Wałęsy o jego ojcu - zmarłym w ubiegłym tygodniu Kornelu Morawieckim - że był zdrajcą Morawiecki odparł, że tak jak wspomniał już przy innej okazji "mówi to wszystko o Lechu Wałęsie, nie mówi niczego o jego ojcu".(PAP)

autor: Aleksander Główczewski

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% IX 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 125,26 zł VIII 2019
Produkcja przemysłowa rdr -1,3% VIII 2019

Znajdź profil