Morawiecki: Znajdziemy najlepsze technologie, by wykorzystywać nasze czarne złoto

Wierzę, że znajdziemy najlepsze sposoby i technologie, by wykorzystywać nasze czarne złoto, krajowe zasoby węgla - mówił w środę w Rudzie Śląskiej premier Mateusz Morawiecki.

(fot. Adam Guz / Kancelaria Premiera RP)

Szef rządu odwiedził w środę Kopalnię Węgla Kamiennego Ruda Ruch Bielszowice w Rudzie Śląskiej.

Mówiąc o krajowych zasobach węgla, "czarnego złota", premier wyraził nadzieję, że "znajdziemy najlepsze sposoby, najlepsze mechanizmy (jego wydobycia, wykorzystania), w najbliższych miesiącach, latach". "Na pewno będzie to proces, bo technologia zawsze potrzebuje trochę czasu, żeby się rozwinąć, żeby w praktyce zaczęła działać" - mówił Morawiecki.

Podkreślił, że musimy wywalczyć "najnowsze sposoby adaptacji technologii do naszych pokładów węglowych i żeby ta duża wartość dla polskiej gospodarki rosła".

Wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski podkreślił, że Program dla Śląska pozwolił zainwestować w województwie śląskim niespotykane od lat środki. "To są nakłady bez precedensu patrząc na ostatnie lata, od 1989 roku nie było takich środków na inwestycje" - powiedział.

"Dziękuję, że pan premier wyraził zainteresowanie i również przy okazji mówienia o nowoczesnej gospodarce zauważa, że górnictwo w Polsce również ma perspektywy bycia nowoczesną gałęzią gospodarki. I tu w Rudzie Śląskiej mamy już inwestycje zakończone, mamy w planie kolejne przedsięwzięcia, aby branża nasza kojarzyła się jako (...) coraz bardziej innowacyjna, coraz bardziej nowoczesna, coraz lepiej zarządzana" - mówił wiceminister.(PAP)

autorzy: Michał Boroń, Łukasz Pawłowski, Krzysztof Konopka

mick/ pif/ kon/ pad/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
3 14 antek10

Różańce

! Odpowiedz
13 31 ajwaj

""w najbliższych miesiącach, latach"" :)

Zabawni spin-doktory, socjotechnicy PISy. To Kaczynski-Morawiecki-Maciorewicz & Co. wczoraj stworzyli "rzad" ?
Te 3 lata to co oni zrobili ? Takie sciemy 24/7 przed wyborami. Wlasciwie to juz czas rozlicen i taczek :)

! Odpowiedz
13 29 search

Wydaje mi sie ze Premier bedzie szlifowac wegiel az zmini postac alotropowa do postaci diamentu. Szlifierke bedzie trzymal .......genuszy w pislamie jest wielu

! Odpowiedz
8 21 kzabor

To ja proponuje importować węgiel z Australii i zmieniać go w czarne złoto. Super na tym zarobimy.

! Odpowiedz
11 30 search

Znajdziemy Technologie. Technologie sie tworzy a nie szuka jak grzyby w lesie. Choc dawniej to sie zbieralo tyle ich bylo. Wasi misiweicze i sadurskiue moga juz googlowac i szukac.

! Odpowiedz
14 37 trooper

Miejsce węgla jest pod ziemią.

! Odpowiedz
10 44 histeryk

ładnie się przypodobał związkowcom. Czy Pan Premier wie, że nie tylko my mamy to czarne złoto, że właściwie wcale nie mamy go tak dużo jak wielu innych i że inni nie są aż tak chętni aby działać na rzecz sektora górnictwa z wielu racjonalnych powodów?

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,2% IV 2019
PKB rdr 4,7% I kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,9% III 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 057,82 zł V 2019
Produkcja przemysłowa rdr 9,2% IV 2019

Znajdź profil