Morawiecki: Zmiany w rządzie - tuż po wyborach do Parlamentu Europejskiego

Zmiany w rządzie planowane są tuż po wyborach do Parlamentu Europejskiego; chciałbym ostatecznie wiedzieć, którzy ministrowie dostaną się do PE - powiedział w piątek premier Mateusz Morawiecki.

(fot. Krystian Maj/KPRM / Flickr)

Premier został spytany podczas konferencji prasowej o wypowiedź szefa KPRM Michała Dworczyka, według którego ministrowie kandydujący z pierwszych i drugich miejsc do PE, ostatnie dwa tygodnie kampanii spędzą na urlopach.

"Uzgodniliśmy z większością ministrów, że ci, którzy są zaangażowani i chcą teraz intensywnie pracować przy swojej kampanii, chcą wziąć urlopy na ostatnie dwa tygodnie tej kampanii" - powiedział Morawiecki.

Dopytywany o termin rekonstrukcji rządu, w związku z prawdopodobnym odejściem części ministrów po wyborach, premier odparł, że odbędzie się ona już po 26 maja. "Jeśli chodzi o zmiany na poziomie rządu, to planujemy je raczej tuż po wyborach, dlatego że chciałbym ostatecznie wiedzieć, którzy ministrowie dostaną się do europarlamentu, a to zależy wyłącznie od woli wyborców" - podkreślił.

Wybory do PE w Polsce odbędą się 26 maja. Wśród "jedynek" na listach PiS są m.in. szef MSWiA Joachim Brudziński, wicepremier Beata Szydło, minister edukacji Anna Zalewska, "trójką" jest minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.(PAP)

autor: Maciej Zubel

zub/ par/

Źródło: PAP
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
3 9 karbinadel

Zmiany będą, jak I Sekretarz postanowi. Pan przypadkowo pełniący funkcję premiera nie ma tu nic do gadania

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,5% X 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 084,56 zł IX 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil