Morawiecki: Wzrost wynagrodzeń to jeden z naszych absolutnych priorytetów

Wzrost wynagrodzeń dla klasy średniej, dla wszystkich pracowników to jeden z naszych absolutnych priorytetów – podkreślił premier Mateusz Morawiecki, który we wtorek odwiedził zakład Ceramika Tubądzin w Ozorkowie k/Łodzi.

(Kancelaria Premiera RP)

"To jeden z naszych absolutnych priorytetów – wzrost wynagrodzeń dla klasy średniej, dla wszystkich pracowników, tworzenie warunków pracy, obniżanie podatków, po to, żeby ludzie mogli zarabiać jak najwięcej" – mówił Morawiecki.

Premier zaznaczył, że płaca minimalna określana przez rząd, zdecydowanie wzrasta z roku na rok. "W przyszłym roku od 1 stycznia urośnie ponownie co najmniej do poziomu 2450 zł. Od poziomu wyjściowego jest to znaczący przyrost przez ostatnie 3-4 lata" – dodał.

Według Morawieckiego podniesienie płacy minimalnej powinno dawać impuls do wzrostu wynagrodzeń w całej gospodarce.

"Aby wynagrodzenia w Polsce mogły rosnąć, to firmy muszą stawać się konkurencyjne. Muszą coraz więcej inwestować – również w ciągi technologiczne (…) Produkt tanieje, jeśli jest dobrze wdrożona robotyzacja i automatyzacja. Ale ludzie, którzy pracują przy tych produktach muszą zarabiać coraz więcej" – zaznaczył.(PAP)

autorka: Agnieszka Grzelak-Michałowska

agm/ skr/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 atyp1

Komunistyczne, PRLowskie ambicje. Rzygac sie chce. Przed oczami staja lata 70te ...

! Odpowiedz
1 1 pakamera

Co chwila słyszy się o pomocy rządu dla różnych grup społecznych,tylko o emerytach -cisza.A przecież to grupa społeczna o najniższych dochodach,często głodowych.Jeżeli Ci ludzie poczują się zapomniani i oszukani,to nawet największe głupty głoszone przez politykierów Koalicji,nie przeszkodzą im w wygraniu najbliższych wyborów.Gdy zabraknie Wam głosów tej grupy społecznej,jesteście skazani na porażkę.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 2 jes

A nos rośnie i rośnie. Jak tak dbasz to załatw każdemu by mógł odkupić, na takich samych warunkach, działki kościelne.

! Odpowiedz
2 3 pakamera

masz na myśli swój nos?

! Odpowiedz
1 4 borma

Czyli co, poltorej miski ryzu dziennie?

! Odpowiedz
3 20 takeda83

sprawdzajcie rachunki głównie za prąd i to dokładnie ale również za odpady i każde inne ceny paliw również bedą drożeć jak się wszystko podliczy to już tak fajnie to nie będzie wyglądać

! Odpowiedz
11 27 przemek543

Jak ja bym chciał, żeby politycy zamiast mówić o wysokości pensji, zaczęli mówić o sile nabywczej tej pensji. Niestety do tego trzebaby mieć wyedukowane ekonomicznie społeczeństwo, ale na tym tego typu władzy absolutnie nie zależy.

! Odpowiedz
10 13 tristans

"Muszą coraz więcej inwestować – również w ciągi technologiczne (…) Produkt tanieje, jeśli jest dobrze wdrożona robotyzacja i automatyzacja. Ale ludzie, którzy pracują przy tych produktach muszą zarabiać coraz więcej"

Jeżeli jakieś firmy mogą inwestować w nowoczesne linie produkcyjne, to są to tylko fabryki zachodnich koncernów. Polacy pracujący w takich fabrykach mają stałą pensję, zależną tylko od wartości ich pracy. To że firma więcej zarobi na taniej wytworzonym produkcie, nie wpływa na ich pensję. Państwo również na tym nie zarobi, bo zyski są wyprowadzane różnymi przekrętami, a państwo i Morawiecki to akceptują.

Więc takie bajeczki niech sobie wypowiada przed lusterkiem.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
5 11 samsonn

Nie ekonomista tylko duren-jeszcze troche tak jak z Chin przeniosa produkcje do Azji-bo za duzo bedziemy zarabiali

! Odpowiedz
20 22 trooper

Zarobki w Polsce nie są już takim problemem. Gonimy średnią unijną. Problemem jest opodatkowanie dochodów z pracy. To co zostaje na rękę Polakowi to dużo poniżej średniej unijnej. Populizm kosztuje.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.