REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Morawiecki: Poszukujemy sojuszników w walce przeciw federalizacji Europy

2021-12-06 12:44
publikacja
2021-12-06 12:44
Morawiecki: Poszukujemy sojuszników w walce przeciw federalizacji Europy
Morawiecki: Poszukujemy sojuszników w walce przeciw federalizacji Europy
fot. Krystian Maj/KPRM / / Flickr

Poszukujemy sojuszników w walce przeciw federalizacji i centralizacji Europy; musimy mieć sojusz partii, które chcą silnej UE siłą państw członkowskich - oświadczył w poniedziałek w Popławcach (Podlaskie) premier Mateusz Morawiecki odnosząc się do sobotniego spotkania Warsaw Summit.


Premier Morawiecki był pytany na konferencji o spotkanie liderów europejskich partii konserwatywnych i prawicowych w Warszawie oraz słowa szefowej francuskiego Zjednoczenia Narodowego Marine Le Pen z wywiadu dla "Rzeczpospolitej".

"Można mówić, co się chce, ale Ukraina należy do sfery wpływów Rosji. Próbując naruszyć tę strefę wpływów, tworzy się napięcia, lęki i dochodzi się do sytuacji, jakiej dziś jesteśmy świadkami" - powiedziała Le Pen.

Mateusz Morawiecki odpowiedział, że "na poziomie UE jesteśmy atakowani bardzo niesprawiedliwie, poniżej pasa i przez instytucje europejskie, i niektóre kraje". "W związku z tym my poszukujemy sojuszników w tej walce przeciw federalizacji Europy, przeciw centralizacji Europy" - powiedział szef polskiego rządu.

Pytał, czy chcemy, żeby Europa była zarządzana z jednego miejsca, czy też chcemy suwerennego państwa polskiego. "Dlatego w sobotę spotkaliśmy się z przedstawicielami różnych partii patriotycznych, konserwatywnych, prawicowych. Partii, które chcą, żeby Europa była Europą ojczyzn, żeby była silną Unią Europejską, ale silną siłą państw członkowskich i my także tego chcemy" - oświadczył szef polskiego rządu.

"Nie musimy się we wszystkim zgadzać (...) możemy różnić się w wielu sprawach, tak jest właśnie w tej sprawie, o którą zapytał pan redaktor, że różnimy się" - powiedział premier odnosząc się do pytania o słowa Le Pen.

W sobotę w Warszawie odbyło się spotkanie liderów europejskich partii konserwatywnych i prawicowych, z udziałem prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, premiera Morawieckiego, a także szefów kilkunastu konserwatywnych partii europejskich, w tym przewodniczącego Fideszu, premiera Węgier Viktora Orbana, przewodniczącego hiszpańskiego Vox Santiago Abascal oraz szefowej francuskiego Zjednoczenia Narodowego Marine Le Pen. (PAP)

autor: Karol Kostrzewa, Gabriela Bogaczyk

kos/ gab/ godl/

Źródło:PAP
Tematy
Tanie konta z przelewami ekspresowymi – styczeń 2022 r.

Tanie konta z przelewami ekspresowymi – styczeń 2022 r.

Komentarze (3)

dodaj komentarz
tak_sobie_pisze
dajcie ogłoszenie na OLX
jpelerj
Zdaje się, że długo będą szukać. Nawet AfD się wypięła.
anty12
HAHAHAHHA MAteuszku to juz Ci sie nie podoba centralizacja ?! Przeciez w Polin wszystko chcecie zliszczyc do samorzadowe i scentralicowac. To sie leczy.

Powiązane: Polska kontra Unia Europejska

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki