Morawiecki: Polska rodzina powinna móc zaplanować swoje życie blisko miejsca urodzenia

Chcemy, aby każda polska rodzina mogła zaplanować swoje życie w promieniu 30-40 km od swojego miejsca urodzenia, zamieszkania - powiedział w sobotę wicepremier Mateusz Morawiecki na konwencji Zjednoczonej Prawicy, podkreślając rolę małych ośrodków.

"Jeślibym miał powiedzieć wskazując na wielką rolę małych ośrodków, jeśli miałbym powiedzieć w jednym zdaniu jak definiujemy naszą politykę społeczną i gospodarczą to powiedziałbym w taki sposób, że chcemy aby każda polska rodzina, aby każda kobieta i mężczyzna mogli swoje życie zaplanować w promieniu 30 - 40 km od swojego miejsca urodzenia, swojego miejsca zamieszkania. Tak w praktyczny sposób rozumiemy również realizację zasady sprawiedliwości społecznej" - powiedział Morawiecki.

"Jeśli ktoś chce być mobilny, oczywiście niech będzie mobilny, ale tym, którzy chcą mieszkać, żyć, pracować w okolicy swojego miejsca urodzenia, chcemy to umożliwić. I nie tylko w Warszawie, nie tylko w dużych, miastach ale zwłaszcza w takich miejscowościach jak Przysucha, od Lęborka po Rawę Mazowiecką (...) i w wielu innych miastach i miejscowościach i wsiach i wioskach. To jest jeden z głównych naszych celów" - dodał.

Stwierdził, że PiS z tego kursu na pewno nie zboczy. "To jest nasze zobowiązanie wobec całego społeczeństwa to, jest program Prawa i Sprawiedliwości" - powiedział.

Morawiecki powiedział, że PiS buduje Rzeczpospolitą bardziej spójną, solidarną, bardziej demokratyczną. Stwierdził, że wiele osób pytało go po co kongres na początku sezonu wakacyjnego. "Chciałem dzisiaj odpowiedzieć po co. Ten kongres jest po to, żeby ludzie wyjeżdżali na wakacje w jeszcze lepszych humorach za rok i za dwa i żeby jeszcze więcej polskich rodzin stać było na wyjazd na wakacje" - dodał.(PAP)

pif/ mok/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 3 1as

Brawo PiS! Idzie dobrze, oby tak dalej. Prawie idealnie, tylko z KAS dajecie doopy, proponuję już teraz przyjrzeć się degrengoladzie panującej w połączonej ze Służbą Celną skarbówce. Gnój,syf, kiła i mogiła. Plemienna wojna o stołki i przetrwanie, mieli zwalniać emerytów i sb-ków, a zwalniają według widzimisię i kolesiowsko-rodzinnych koligacji, góra oczywiście według linii partyjnej, ale o to nikt pretensji nie ma. Tylko dlaczego krzywdzi się szaraków?! Motywacja zerowa, każdy kładzie lagę, zaraz wam te miliardy z paliw zaczną znów uciekać,bo kontrola to ściema!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% XII 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% XII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,8% XII 2019

Znajdź profil