REKLAMA

Morawiecki: Polska korzysta na obecności Ukraińców

2022-05-21 16:58
publikacja
2022-05-21 16:58
Morawiecki: Polska korzysta na obecności Ukraińców
Morawiecki: Polska korzysta na obecności Ukraińców
fot. Andrzej Hulimka / / FORUM

Polska zyskuje na obecności i pracy Ukraińców – powiedział w sobotę premier Mateusz Morawiecki. Zwrócił uwagę, że pomoc Polski staje się podstawą przyjaznych relacji polsko-ukraińskich, a ukraińscy pracownicy płacą podatki i składki.

Premier, pytany w sobotę na Ogólnopolskim Kongresie Dialogu Młodzieżowego, czy polska pomoc Ukrainie wpływa na poprawę relacji z Brukselą, powiedział, że Polska pokazała "wielkie serce i zdolności organizacyjne"; zastrzegł, że "nie chciałby prezentować związku między tymi sprawami", uważając, że to "uwłaczałoby naszej godności".

"Na naszych oczach tworzy się zupełnie nowy mit założycielski państwa ukraińskiego, oparty o walkę o wolność przeciwko ruskim barbarzyńcom, rosyjskiemu najazdowi, i coś, co może na wiele dziesięcioleci zbudować przyjaźń między naszymi narodami, a nie zawsze tak bywało" – powiedział premier.

"Nie dajmy się złapać w pułapkę, w którą też część środowisk skrajnie prawicowych chce nas wpuścić – że Polska łoży jakieś gigantyczne środki na ukraińskie kobiety i dzieci, które tutaj są" – przestrzegł. Podkreślił, że Polska "nie łoży żadnych gigantycznych środków", a mieszkający w Polsce Ukraińcy "poprzez swoją pracę już dzisiaj pracują także na rzecz Polski", płacąc podatki i składki na ZUS.

Dodał, że świadomość, iż kobiety, które uciekły przed wojną, znalazły w Polsce schronienie, pomaga walczyć Ukraińcom. "Czego potrzebuje prawdziwy wojownik? Wiedzieć, że jego rodzina jest bezpieczna. My dajemy schronienie ich kobietom matkom, żonom, siostrom, córkom z dziećmi, a oni walczą, także o naszą wolność, bo bylibyśmy następnym celem Putina, gdyby szybko pokonał Ukrainę, tak jak miał to w zamiarach" – szef rządu.

Według niego relacje z Brukselą "są dużo lepsze niż jeszcze kilka miesięcy temu". "Bądźmy wyczuleni na tych, którzy chcą zepsuć drogę ku polepszeniu tych relacji. Jest takich wielu, nie będę ich nazywał po imieniu, bądźcie na to szczególnie wyczuleni" – wezwał. (PAP)

brw/ mmu/

Źródło:PAP
Tematy
0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym.  Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym. Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

Komentarze (28)

dodaj komentarz
endes
Braun dobrze nazwał ten rząd… pomyleńcy!
polonu
oj korzysta- Polska czyli kto , Ameryka bije się z Ruskimi o gaz a my utrzymujemy emigrantów za swoje pieniądze pięknie korzysta ,tak korzysta jak Błaszczak na kontraktach .
ebm242
Polska gospodarka bardzo korzysta na rosnącej liczbie imigrantów. Zgodnie z komunikatem ZUS z 13 maja dotyczącym osób ubezpieczonych wynika, że na koniec kwietnia ubezpieczonych było 16,1 mln, w tym cudzoziemców - 970 tysięcy !!!

Imigranci zasypują olbrzymią dziurę demograficzną w Polsce, która wciąż rośnie. Statystyczny
Polska gospodarka bardzo korzysta na rosnącej liczbie imigrantów. Zgodnie z komunikatem ZUS z 13 maja dotyczącym osób ubezpieczonych wynika, że na koniec kwietnia ubezpieczonych było 16,1 mln, w tym cudzoziemców - 970 tysięcy !!!

Imigranci zasypują olbrzymią dziurę demograficzną w Polsce, która wciąż rośnie. Statystyczny mieszkaniec Polski ma 41 lat ( dane GUS za 2019 roku). Dla porównania w 1990 roku statystyczny mieszkaniec miał 31 lat.

Podsumowując Polska gospodarka z roku na rok będzie potrzebować coraz więcej imigrantów do pracy. Czas kiedy Polska była prawie jednolitym narodem minął bezpowrotnie.
prezestak
Polak staje się obywatelem drugiej kategorii. Do przedszkola, szpitala Ukrainiec pierwszeństwo. Im się należy a my mamy służyć banderowcom. Pamiętajcie uciekli ci bogaci i cwani a zwykli ludzie którzy potrzebują pomocy zostali na Ukrainie, która ma jedzenia na 10 lat a my zaraz w kryzysie mamy im wysyłać
jarunia
głupia gadka, uciekli przed wojną i są, trzeba dać im przeżyć, a nie kombinować
zbyszek_
Nie Ukrainców a Ukrainek i ich dzieci.
jaszczura
trollstwo się panoszy na forum, moderacja, zróbcie coś z tymi klawiaturami Prigożina
dolar36
sprzedał by własną matkę za garść srebrników
alberto2020
Prawda ale śmiało pisz razem sprzedałby tak samo jak chciałby, mógłby itd
prs
Trudno czytac komentarze, co dopiero takie pisac..lol..

Powiązane: Uchodźcy z Ukrainy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki