Morawiecki: Polacy mają żyć na poziomie europejskim

Nasz program można sprowadzić do jednego konkretnego postulatu: Polacy mają żyć na poziomie europejskim; Europa nie powinna się Polakom kojarzyć z problemami z uchodźcami - mówił w sobotę premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z mieszkańcami Ostrowca Świętokrzyskiego.

(fot. Jacek Szydłowski / FORUM)

Morawiecki przekonywał w swoim wystąpieniu, że Dariusz Kaszuba będzie najlepszym - gospodarzem w Ostrowcu Świętokrzyskim. Zaznaczył, że rozmawiał z nim i wie, jaki jest jego program: że stawia, na rodzinę, kulturę i rozwój gospodarczy. Premier przekonywał, że to jedna z tych osób, która rozumie problemy tego regionu.

Szef rządu zapewnił, że PiS tak jak dotrzymał słowa na poziomie rządu, tak dotrzyma słowa na poziomie samorządu. Mówił też o programie "Mieszkanie Plus" i ulgach dla polskich przedsiębiorców. Morawiecki zaznaczył, że zdarzają się przedsiębiorcy, którzy "są fair wobec pracowników" i płacą w Polsce podatki. "Takich inwestorów chcemy, takich zapraszamy" - mówił.

"Nasz program można sprowadzić do jednego konkretnego postulatu: Polacy mają żyć na poziomie europejskim, Europa ma się Polakom kojarzyć nie z problemami z uchodźcami, jakieś zamachy terrorystyczne, czy problemy z migrantami" - mówił premier. "My na Radzie Europejskiej, prezentując twardą postawę, powiedzieliśmy: +nie zgadzamy się na to, by tutaj był przypływ uchodźców" - zaznaczył premier. Przekonywał też, że zdanie Polski zostało przyjęte przez całą UE". Zaznaczył, że niedługo przyjdzie czas, by "te konkluzje przełożyć na rzeczywistość". (PAP)

autorzy: Wiktoria Nicałek, Piotr Grabski

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 len1

Ja nie wiem o czym Pan premier mówi . My już żyjemy na poziomie europejskim , różnice choć są to niewielkie.Oczywiście w cenach które są na poziomie eu.

! Odpowiedz
3 9 msciwy_ogorek

Haha śmiechu warte, dziwi mnie to że większość Polaków tego nie potrafi zrozumieć że Polska zawsze była i będzie ogonem europy. Gdy europa zachodnia grabiła przez 300 lat państwa, zakładała kolonie to Polska lezała pod butem Carycy i skąd chcecie miec ludzie dobrobyt jak nami zawsze ktoś pomiata jak wiesniaczkiem ? Nawet teraz żyjemy jak ten niewolnik co wie że jeśli Pan przestanie płacić to zdechniemy z głodu. Wystarczy że Niemcy przenieśliby część swoich fabryk na Ukraine i pyk mamy druga Grecję.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 24 trooper

Morawiecki oficjalnie: Polacy mają żyć na poziomie europejskim.
Morawiecki prywatnie: ludzie mają za....c za miskę ryżu.

Który M. To prawdziwy M.?

! Odpowiedz
1 17 karbinadel

No patrz pan, dopiero była Polska w ruinie, a teraz ma być Europa. Normalnie drugi cud nad Wisłą

! Odpowiedz
1 8 histeryk

jak S&P obniżał rating, to był niewiarygodny, lewacki i w spisku z eurokratami. Gdy podwyższył (przywrócił poziom, który mieliśmy będąc Polską w ruinie) to dzięki 500 plus, VATowi i dobrym partyjnym menadżerom :-)

! Odpowiedz
1 22 search

Juz niedlugo loty z Radomia do Dubaju. Rzad chce dozrzucic jakis miljardzik by mogly ladowac airbust 380. Czas lotu z Polski skroci si o jakies 5-10 min w stosunku do wylotow z warszawy.
Mamy nowego eksperta lotniczego do Carycy Suski.

! Odpowiedz
3 3 3xw_polski-kierowca-ce_pl

Europejskie Zawodowe Prawo Jazdy CE wydawane jest w Polsce z pominięciem trzech egzaminów państwowych na podstawie dokumentów otrzymanych na Ukrainie. W ten sposób zamieniono już 40 tys. Zawodowych Praw Jazdy. Poszkodowani to: Ośrodki Szkolenia,Wojewódzkie Ośrodki Egzaminacyjne oraz zawodowi Europejscy kierowcy.

! Odpowiedz
0 2 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
5 66 wizytator

Brzmi ja reklama z Carrefoura. Kiełbasa (wyborcza) ma byc po 10zł kilo, dekretem Napoleona

! Odpowiedz
3 6 jkl777

Raczej szalona 5, rzad zrobi 5 zakopow i za 6 zaplaci sam...

! Odpowiedz
11 14 open_mind

Przeczytaj aby zrozumieć: Skrócona Geneza o wpadnięciu świata w pierdylion-owe zadłużenie i zło bez możliwości uwolnienia się z niego. Wpis o charakterze stałym światopoglądowym edukacyjnym, dla młodych pokoleń i nie tylko:

Przyszło nam żyć pod nadzorem światowej trójcy zła to znaczy, w kompletnie skorumpowanym, politycznie, oszukańczym, wyzyskującym i niewolniczym nas i przyszłe pokolenia ekonomicznie świecie zatwierdzonym przez. Rządy świata śpiące w jednym łóżku z Bankierami, sterowanymi przez małą grupę światowej Koterii uważających się za naszych właścicieli i całej ziemi.
1/Światowa Koteria steruje bankierami i mediami (w tym społecznościowymi) 2/Banki wytyczają działania rządów! 3/Rządy nakładają nam kaganiec postępowania który jest ukierunkowany na czerpanie korzyści dla Koterii, a nie dla naszego dobra. Ogólnie te trzy grupy pracują pod wspólnym mianownikiem. Dokonywującym skłócenia i podziałów społeczeństw aby byli łatwym i plastycznym tworzywem i rękach.

Pod słowem koteria należy rozumieć: Sorosa i mu podobnych oraz Skulls and Bones, Freemason, Grupa Bilderberg, Illuminati, oraz katolicki - Opus Dei. Termin Deep State to nazwa którą się określa zdegenerowane władze demokratyczne w USA a będące pod wpływami wymienionych.

Na płaszczyźnie zła, propagują między innymi wszelkie formy zboczenia, wynaturzenia i zachowania pod sztandarami LGBT i całą resztą sztandarową forpocztą ohydy i zepsucia twierdząc że to my nie jesteśmy tolerancyjni i nowocześni. (Zobaczcie wielkie marsze w Berlinie, Czy świat może być dumny z tego elementu uważającego się za ludzi?)

Na niwie ekonomicznej dokonali nieodwracalnych zniszczeń z powodu ich zachłanności, poprzez:
Nadmierne pożyczanie i dodrukowywanie powodujące niekontrolowane wpadnięcie świata w spiralę zadłużenia i utratę kontroli, rozpoczęło się w 1971. Z powodu braku funduszy w USA na awantury wojenne, kontynuację wojny Wietnamskiej zniesiono parytet złota (Twierdzili że tymczasowo). Było ono jednym z najgorszych posunięć w historii ekonomi i ogólnie całej ludzkości.

W obecnym czasie gdzie świat brnie – tapla, w długach i złach jak świnia w błocie, bankom pozwala się drukować i produkować fantazyjne produkty finansowe pompując rynki i tworząc jeszcze coraz więcej długu.
Powoduje to tylko zahamowanie opadającego miecza Damoklesa który i tak na nas, nasze dzieci i wnuków upadnie z jeszcze większą siłą..

System obecnie jest tak ustawiony aby wysysać kasę i demoralizować nawet jeszcze nie narodzone dzieci. To po prostu jest obrzydliwe.

"Musimy się jednoczyć ponad głowami światowych mediów, które należą w większości do koteryjnego kapitału, są ich narzędziem i służą wyraźnie tym grupom interesów i produkują różne zmyślone fakty i okoliczności".Życzymy powodzenia Potus -QAnon

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
14 50 antek10

Panie Morawiecki, nie wszyscy ludzie to idioci i uwierzą w to co mówisz. Zwłaszcza że w UE masz cos do powiedzenia.

! Odpowiedz
0 1 karbinadel

Zapewne nie wszyscy, ale jak widać, jest ich wystarczająco dużo, by taki PiS mógł dojść do władzy

! Odpowiedz
11 42 pluto85md

Jak tam nieruchomosci pod Radomiem kupowane na slupy? Juz GDDKiA kupuje?

! Odpowiedz
5 11 jkl777

Kupic to se moze ksiadz probosz... reszta ciemnego ludu moze co najwyzej zlozyc sie na "zysk" dojnej zmiany.

! Odpowiedz
8 44 nostsherlock

Czyli mówił coś o programie bez podania konkretów. Standardowa kiełbasa wyborcza

! Odpowiedz
45 48 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
10 65 carlito1

Nooo ceny to już mamy europejskie......

! Odpowiedz
4 50 and00

Zawsze mieliśmy, tak gdzieś od 20 lat...

! Odpowiedz
32 35 forfun

zapomniaał dodać - polacy wybrani tzn ci z wierchuszki pis

! Odpowiedz
43 48 pull_up_terrain_ahead

To nie za miskę ryżu?

! Odpowiedz
1 24 janusz26904029

No właśnie mówił, że według niego wszyscy dążą do tej miski ryżu. Merkel, Macron, a teraz i Polska.

! Odpowiedz
4 10 silvio_gesell

Czyli idzie kryzys w Zachodniej Europie, tak jak to się stało w Japonii którą mieliśmy gonić za Wałęsy, w Irlandii za Tuska i w Turcji za Kaczyńskiego.

https://m.bankier.pl/wiadomosc/Klatwa-polskiego-polityka-7216068.html

! Odpowiedz
2 4 pull_up_terrain_ahead odpowiada janusz26904029

Gdyby spojrzeć szerzej to wszyscy dążą do miski ryżu i czwartej wojny światowej na patyki.

! Odpowiedz
4 3 silvio_gesell odpowiada pull_up_terrain_ahead

Dobrobyt jak nigdy a większość narzeka. A to dlatego, że ludzie się cieszą gdy będzie lepiej, a dużo lepiej być już nie może przy tym bezrobociu.

! Odpowiedz
13 11 marek11311

Ta deklaracja podoba mi się.

! Odpowiedz
4 47 trybuch

Morawiecki obiecywał tez milion elektrycznych samochodów z Polski a według harmonogramu prototyp miał byc zaprezentowany tej jesieni.

! Odpowiedz
3 35 wektorwg

Ojta ojtam. Jak dobrze obiecasz to nie musisz zapłacić

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,8% VIII 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 182,43 zł VII 2019
Produkcja przemysłowa rdr -2,7% VI 2019

Znajdź profil