Morawiecki: Polacy mają żyć na poziomie europejskim

Nasz program można sprowadzić do jednego konkretnego postulatu: Polacy mają żyć na poziomie europejskim; Europa nie powinna się Polakom kojarzyć z problemami z uchodźcami - mówił w sobotę premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z mieszkańcami Ostrowca Świętokrzyskiego.

(fot. Jacek Szydłowski / FORUM)

Morawiecki przekonywał w swoim wystąpieniu, że Dariusz Kaszuba będzie najlepszym - gospodarzem w Ostrowcu Świętokrzyskim. Zaznaczył, że rozmawiał z nim i wie, jaki jest jego program: że stawia, na rodzinę, kulturę i rozwój gospodarczy. Premier przekonywał, że to jedna z tych osób, która rozumie problemy tego regionu.

Szef rządu zapewnił, że PiS tak jak dotrzymał słowa na poziomie rządu, tak dotrzyma słowa na poziomie samorządu. Mówił też o programie "Mieszkanie Plus" i ulgach dla polskich przedsiębiorców. Morawiecki zaznaczył, że zdarzają się przedsiębiorcy, którzy "są fair wobec pracowników" i płacą w Polsce podatki. "Takich inwestorów chcemy, takich zapraszamy" - mówił.

"Nasz program można sprowadzić do jednego konkretnego postulatu: Polacy mają żyć na poziomie europejskim, Europa ma się Polakom kojarzyć nie z problemami z uchodźcami, jakieś zamachy terrorystyczne, czy problemy z migrantami" - mówił premier. "My na Radzie Europejskiej, prezentując twardą postawę, powiedzieliśmy: +nie zgadzamy się na to, by tutaj był przypływ uchodźców" - zaznaczył premier. Przekonywał też, że zdanie Polski zostało przyjęte przez całą UE". Zaznaczył, że niedługo przyjdzie czas, by "te konkluzje przełożyć na rzeczywistość". (PAP)

autorzy: Wiktoria Nicałek, Piotr Grabski

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 len1

Ja nie wiem o czym Pan premier mówi . My już żyjemy na poziomie europejskim , różnice choć są to niewielkie.Oczywiście w cenach które są na poziomie eu.

! Odpowiedz
3 9 msciwy_ogorek

Haha śmiechu warte, dziwi mnie to że większość Polaków tego nie potrafi zrozumieć że Polska zawsze była i będzie ogonem europy. Gdy europa zachodnia grabiła przez 300 lat państwa, zakładała kolonie to Polska lezała pod butem Carycy i skąd chcecie miec ludzie dobrobyt jak nami zawsze ktoś pomiata jak wiesniaczkiem ? Nawet teraz żyjemy jak ten niewolnik co wie że jeśli Pan przestanie płacić to zdechniemy z głodu. Wystarczy że Niemcy przenieśliby część swoich fabryk na Ukraine i pyk mamy druga Grecję.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 24 trooper

Morawiecki oficjalnie: Polacy mają żyć na poziomie europejskim.
Morawiecki prywatnie: ludzie mają za....c za miskę ryżu.

Który M. To prawdziwy M.?

! Odpowiedz
1 17 karbinadel

No patrz pan, dopiero była Polska w ruinie, a teraz ma być Europa. Normalnie drugi cud nad Wisłą

! Odpowiedz
1 8 histeryk

jak S&P obniżał rating, to był niewiarygodny, lewacki i w spisku z eurokratami. Gdy podwyższył (przywrócił poziom, który mieliśmy będąc Polską w ruinie) to dzięki 500 plus, VATowi i dobrym partyjnym menadżerom :-)

! Odpowiedz
1 22 search

Juz niedlugo loty z Radomia do Dubaju. Rzad chce dozrzucic jakis miljardzik by mogly ladowac airbust 380. Czas lotu z Polski skroci si o jakies 5-10 min w stosunku do wylotow z warszawy.
Mamy nowego eksperta lotniczego do Carycy Suski.

! Odpowiedz
3 3 3xw_polski-kierowca-ce_pl

Europejskie Zawodowe Prawo Jazdy CE wydawane jest w Polsce z pominięciem trzech egzaminów państwowych na podstawie dokumentów otrzymanych na Ukrainie. W ten sposób zamieniono już 40 tys. Zawodowych Praw Jazdy. Poszkodowani to: Ośrodki Szkolenia,Wojewódzkie Ośrodki Egzaminacyjne oraz zawodowi Europejscy kierowcy.

! Odpowiedz
0 2 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
5 66 wizytator

Brzmi ja reklama z Carrefoura. Kiełbasa (wyborcza) ma byc po 10zł kilo, dekretem Napoleona

! Odpowiedz
3 6 jkl777

Raczej szalona 5, rzad zrobi 5 zakopow i za 6 zaplaci sam...

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,5% X 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 084,56 zł IX 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil