Morawiecki: Podniesienie kwoty wolnej od podatku dla najmniej zarabiających możliwe od 2017 r.

Możliwe, że podniesienie kwoty wolnej od podatku dla najmniej zarabiających nastąpi od stycznia 2017 r. powiedział w czwartek PAP wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki. Zapowiedział obniżenie w przyszłym roku łącznego obciążenia podatkowo-składkowego dla najmniejszych firm.

Morawiecki: Podniesienie kwoty wolnej od podatku dla najmniej zarabiających możliwe od 2017 r.
Morawiecki: Podniesienie kwoty wolnej od podatku dla najmniej zarabiających możliwe od 2017 r. (fot. Krystian Maj / FORUM)

Morawiecki stwierdził, że jeżeli chodzi o zmiany podatkowe dla zatrudnionych, to nie są na 2017 r. planowane, ale - jak zastrzegł - nie dotyczy to kwoty wolnej.

Pracujemy nad tym, żeby były zmiany w kwocie wolnej od podatku, jak najszybciej. Przynajmniej, żeby zacząć podnosić tę kwotę. W jakiej wysokości, to jeszcze zobaczymy, ale chcemy, żeby dla tych najmniej zarabiających kwota wolna była podwyższona w pierwszej kolejności - powiedział. Może nawet od stycznia 2017 r., zobaczymy" - powiedział.

Pytany przez PAP o to, czy będzie jednolity podatek, bowiem z rządu płyną sprzeczne sygnały na ten temat, stwierdził: Nie wdrażamy od stycznia 2017 r. zmian do podatku dla przedsiębiorców. (...) Wszyscy powinniśmy chcieć podatku jednolitego jako takiego - tzw. prostego, dobrego podatku jednolitego. Natomiast w przestrzeni publicznej zaczęła ta nazwa +podatek jednolity+ funkcjonować jako ersatz podatku podwyższonego - powiedział.

Rząd pracuje nad bardzo różnymi wariantami podatków i jest za wcześnie, żeby cokolwiek mówić o tym, co będzie wdrożone w styczniu 2018 r. Teraz pracujemy nad taką formułą podatku dla małych i mikrofirm - nazywamy to małą działalnością gospodarczą żeby łączna suma podatku, nazwijmy to jednolitej daniny (dla takich podmiotów - PAP) była proporcjonalna do dochodu i bardziej progresywna - powiedział Morawiecki.

Zapewnił, że zmiany te mogą być gotowe na początku 2017 r., mogłyby też wejść w życie w trakcie roku podatkowego, ponieważ będą korzystne dla firm.

Dodał, że na rok 2017 r. planowane są zmiany, które mają na celu zachętę do inwestowania. Chcemy zaproponować ulgę amortyzacyjną wszystkim przedsiębiorcom i małym i dużym i średnim do wysokości 100 tys. zł jednorazowa amortyzacja wszystkich środków trwałych w koszty - dodał.

Jednolity podatek - kto zyska, a kto straci?

Jednolity podatek - kto zyska, a kto straci?

Poznaliśmy kolejne informacje na temat największej reformy podatkowej od 23 lat. Wszystko wskazuje na to, że „jednolity podatek” najmocniej uderzy w przedsiębiorców i samozatrudnionych. Zyskać mają najmniej zarabiający.

Wzrost PKB w czwartym kwartale 2016 r. ok. 2,5 proc.

Wzrost PKB w czwartym kwartale tego roku będzie w okolicach 2,5 proc. - poinformował PAP wicepremier Morawiecki. Dodał, że widzi potencjał inwestycyjny i produkcyjny, którego efekt może być widoczny w drugim kwartale 2017 r.

Pytany w czwartek przez PAP, czy nie widać ryzyk dla wykonania deficytu budżetowego w 2017 r. związanych z możliwym niższym wzrostem gospodarczym niż 3,6 proc. zaplanowane w projekcie przyszłorocznego budżetu, Morawiecki powiedział: Ryzyka widzę oczywiście, ale widzimy, że w tym roku wzrost gospodarczy jest niższy, niż zaplanowany i deficyt też jest niższy. Są ryzyka po stronie wzrostu, ale są szanse po stronie ściągalności podatków.

Morawiecki pytany, czy wzrost w okolicach 2,5 proc. PKB (tyle wyniósł w trzecim kw. br. - PAP) to obecnie najwięcej, na co stać polską gospodarkę pozbawioną zastrzyku inwestycji z pieniędzy UE, stwierdził: Jesteśmy w fazie transformacji polskiej gospodarki. Uważam, że jesteśmy w minicyklu gospodarczym i ze względu na to uzależnienie od inwestycji zagranicznych czwarty kwartał też będzie jeszcze poniżej 3 proc., w okolicach 2,5 proc., ale od drugiego kwartału przyszłego roku widzę potencjał i widzę w wynikach inwestycyjnych, produkcyjnych, że może to wyjść powyżej 3 proc. poinformował wicepremier.

Jego zdaniem nie ma tematu korekty założeń budżetowych na przyszły rok.

Jak zauważył Morawiecki, jest coś takiego jak wzrost potencjalny - bariera, od której maleje bezrobocie lub nie. Jeszcze trzy lata temu za granicę, od której dopiero zaczyna maleć bezrobocie, uważano te 3,5-4 proc. (wzrostu PKB - PAP). Dzisiaj ta granica się znacząco przesunęła - dodał.

Zaznaczył, że jest bardzo zadowolony z tego, że bezrobocie w Polsce maleje nawet przy 2,5 proc. wzrostu. Jego zdaniem to także bardzo dobra wiadomość dla ludzi.

Według GUS stopa bezrobocia we wrześniu 2016 r. wyniosła 8,3 proc. wobec 8,4 proc. w sierpniu. Dane za październik GUS opublikuje w piątek 25 listopada.

W październiku stopa bezrobocia rejestrowanego spadła o 0,1 pkt proc., do 8,2 proc. poinformował na początku listopada wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed. Dodał, że w najbardziej prawdopodobnym scenariuszu na koniec roku bezrobocie wyniesie 8,2-8,3 proc.

Według Eurostatu Polska jest wśród pięciu krajów Unii Europejskiej z najniższą stopą bezrobocia. Razem z Holandią zajmujemy czwarte miejsce, ze stopą bezrobocia na poziomie 5,7 proc.

Od Polski lepsze są: Czechy z 4-proc. bezrobociem, Niemcy, gdzie wyniosło ono 4,1 proc., oraz Malta z 4,7-proc. stopą bezrobocia.

Tworzymy wielki klaster motoryzacyjny

Niedługo Polska ma szansę wyprzedzić Czechy, jeśli chodzi o łączną produkcję przemysłu motoryzacyjnego - powiedział Morawiecki. Jego zdaniem nowa inwestycja Fiata w Bielsku-Białej wpisuje się w tworzenie wielkiego klastra motoryzacyjnego.

W 2018 r. koncern Fiat Chrysler Automobiles (FCA) uruchomi w Bielsku-Białej produkcję dwóch nowych silników benzynowych - poinformowała w czwartek firma.

To będą supernowoczesne silniki produkowane w Bielsku-Białej. Potencjalnie inwestycja bardzo wysoka, kolejna z której bardzo się cieszę, bo ona wiąże się z podniesieniem poziomu technologicznego, z zaawansowanymi produktami, z zatrudnieniem dla naszych inżynierów, którzy inaczej musieliby wyjeżdżać za granicę ocenił w czwartek wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.

Zaznaczył, że to inwestycja nie w wielkim mieście, ale średnim. To jest tworzenie wielkiego klastra motoryzacyjnego. Właściwie, niedługo mamy szansę wyprzedzić Czechy, jeśli chodzi o łączną produkcję przemysłu motoryzacyjnego - uważa wicepremier.

Wskazał, że łącznie Fiat ma zainwestować do 250 mln euro, w pierwszej fazie - w najbliższych miesiącach - 100 mln euro. Zdaniem Morawieckiego inwestycja ma ogromny potencjał, nawet do znacząco ponad 1 mld zł.

FCA nie podał prognozowanych kosztów przedsięwzięcia - formalnie będzie to kontynuacja prowadzonej już w Bielsku-Białej inwestycji. Gdy ponad sześć lat temu Fiat uruchamiał w Bielsku produkcję silnika TwinAir, koszty przygotowania i wdrożenia jego produkcji szacowano na ok. 350 mln euro.

Morawiecki dodał, że inwestycja ta może wiązać się z kilkuset nowymi miejscami pracy, ale mnożąc to z kooperantami z branży, liczba ta może wzrosnąć dziesięć razy, na co wskazują efekty dotychczasowych inwestycji motoryzacyjnych w Polsce.

Jak podkreślają przedstawiciele FCA, nowe silniki będą wysoko zaawansowane technologicznie i mają być odpowiedzią na proekologiczną politykę Unii Europejskiej.

Produkcja zostanie uruchomiona za niespełna dwa lata w bielskiej fabryce FCA Powertrain, gdzie obecnie wytwarzane są silniki wysokoprężne Multijet 1,3 oraz dwucylindrowe silniki benzynowe 0.9 TwinAir.

W ub. roku produkcja w bielskiej fabryce sięgnęła 405 tys. egzemplarzy silników, a plan na 2016 rok zakłada wyprodukowanie ok. 420 tys. sztuk. Wielkość produkcji po rozpoczęciu w 2018 r. wytwarzania nowych silników będzie zależna od zapotrzebowania. FCA zakłada, że obecna roczna wielkość produkcji w bielskim zakładzie będzie co najmniej utrzymana.

Uruchomienie produkcji nowych silników w Bielsku-Białej ma być kolejnym etapem rozwoju i unowocześniania jednostek benzynowych oferowanych przez FCA. Silniki z Bielska montowane są obecnie nie tylko w samochodach wytwarzanych przez ten koncern, ale także w modelach innych producentów, jak General Motors czy Tata.

Obecnie silniki z Bielska-Białej są stosowane w samochodach FCA: fiat 500, 500 L, 500 X, fiorino, qubo, strada, panda, punto, doblo, alfa romeo MiTo, lancia ypsilon, a także w oplach corsa i meriva oraz modelu vista, wytwarzanym przez koncern Tata. Na razie nie wiadomo, w jakich modelach montowane będą nowe silniki.

Bielska fabryka FCA Powertrain zatrudnia obecnie ponad tysiąc osób. Koncern nie podał, na ile nowa inwestycja może wpłynąć na wielkość zatrudnienia. Uruchomienie wiosną 2010 r. produkcji silników TwinAir w Bielsku-Białej otrzymało pomoc publiczną, z czym wiązały się m.in. warunki związane z zatrudnieniem.

W 2009 r. rząd przyjął czteroletni program wsparcia finansowego dla uruchomienia produkcji małych silników benzynowych w Bielsku-Białej. Inwestor deklarował wówczas, że zainwestuje ponad 673 mln zł, utrzyma produkcję przez pięć lat i stworzy 400 miejsc pracy; później wymagany pułap zatrudnienia zmniejszono do 280 osób.

Korzenie bielskiego zakładu sięgają XIX wieku. Od lat 50. Ub. wieku produkowano tam m.in. silniki do samochodów Syrena i silniki do łodzi; od lat 70. także "maluchy" i silniki do nich, a później fiata cinquecento. Od 2003 r. zakład wytwarza silnik multijet 1,3, którego do lutego br. wyprodukowano już 6 mln egzemplarzy.

Po 2000 r. bielska fabryka była wspólną własnością Fiata i General Motors (po 50 proc. udziałów), jednak w toku przygotowań do produkcji silnika twinair Fiat odkupił udziały GM. Obecnie zakład FCA Powertrain w Bielsku-Białej należy w 100 procentach do grupy FCA. (PAP)

Polskie inwestycje nadmiernie zależne od funduszy UE

Polskie inwestycje, w tym publiczne, są nadmiernie zależne od funduszy europejskich - uważa wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.

Polskie inwestycje, (...) w tym szczególnie inwestycje publiczne są nadmiernie zależne od funduszy europejskich - powiedział PAP w czwartek wicepremier Morawiecki. Wskazał, że powodem był imposybilizm inwestycyjny, brak zdolności do akumulacji i mobilizowania kapitału pod duże projekty infrastrukturalne, np. autostrady. Jak mówił, udało się je popchnąć do przodu dopiero z funduszami unijnymi.

Nasze inwestycje publiczne, zwłaszcza infrastrukturalne zależne od UE, są naszą słabością modelu inwestycyjnego, który w najbliższych 5-10 latach będziemy zmieniać. Nie da się tego szybko zrobić ocenił Morawiecki.

Podkreślił, że jest bardzo zadowolony z inwestycji zagranicznych w tym roku, ponieważ one są bardziej greenfields, czyli tworzone od nowa, a nie poprzez prywatyzację, która prowadzi do wyzbywania się majątku.

Jak zaznaczył wicepremier, zależy mu na stymulowaniu inwestycji prywatnych, które są obecnie dużo lepsze jakościowo niż wcześniej.

Pewną presję trzeba wywierać na samorządy, które trzymają swoje środki głównie do roku wyborczego - 2018 r. powiedział. (PAP)

mmu/ pad/ amac/ mag/ itm/mmu/ mab/ mtb/ amac/ pad/ itm/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 ~AntyPIS

Koryto 500+ trzeba z czegoś finansować.

! Odpowiedz
0 3 ~Niepiśmienny

Czy Konstytucja jeszcze obowiązuje, czy od 2017 TK ją unieważni?

! Odpowiedz
0 9 ~max_kolonko

moja ocena tego jest taka: można oszukiwać pewną grupę ludzi przez jakiś czas , ale nie można oszukiwać wszystkich przez cały czas ; 500+ nie finansuje PiS tylko wszyscy podatnicy , jakie osiągnięcia ma PiS dla wszystkich podatników ?

! Odpowiedz
1 2 ~żul

6,6 tys. zł kwoty wolnej od podatku dla zarabiająych do 6,6 tys. zł rocznie.
Minimum socjalne bez podatku, reszta bez kwoty wolnej
Hura!

! Odpowiedz
0 1 ~brawo

" na rok 2017 r. planowane są zmiany, które mają na celu zachętę do inwestowania.
Chcemy zaproponować ulgę amortyzacyjną wszystkim przedsiębiorcom i małym i dużym i średnim do wysokości 100 tys. zł - jednorazowa amortyzacja wszystkich środków trwałych w koszty"

! Odpowiedz
0 1 ~motywacja

Myślę że najlepszym rozwiązaniem byłoby podnoszenie kwoty stopniowo o ok. 1000 - 1500 zł, ponieważ jeśli wejdzie że tylko osoby zarabiające do 8000 zł będą miały ulgę, pokrzywdzi to osoby które zarabiają 8500, 9000, 10000 i tak dalej.
http://motywujacycytat.blogspot.com

! Odpowiedz
2 4 ~płacącyw2progu

Podwyższenie kwoty wolnej tylko dla podatników w I progu podatkowym, zarabiający więcej nie zwracają uwagi na kwoty rzędu 100zł na miesiąc

! Odpowiedz
2 9 ~kupaczasu

Właściwie najważniesze słowo w tym wywiadzie to MOŻLIWE (od 2017) lub "Pracujemy nad tym, żeby były zmiany w kwocie wolnej od podatku, jak najszybciej." Minął rok rządów PiS, Morawiecki pracuje nad "różnymi rozwiązaniami" nadając im "różne nazwy" … spokojnie p. Morawiecki ma Pan jeszcze 2gą kadencję przy tym poparciu jak tylko zrobicie dodruk pieniądza…

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 11 ~khfyusft

Morawiecki mówi, że podniesienie kwoty wolnej nastąpi od poczatku 2017 r., a Kowalczyk- że od początku 2018 r. Trudno to skomentować.

! Odpowiedz
20 5 ~StanRS

I tak dobrze. Platforma Oszustów razem z PSL przez 8 lat rządów prawie nie podwyższyła kwoty wolnej. A tu wszystko na raz byś chciał?

! Odpowiedz
1 16 ~doStanRS odpowiada ~StanRS

na razie na raz to masz OC i opłaty bankowe o 100% wyższe, a czeka nas jeszcze podwyżka opłat za wodę i prąd

! Odpowiedz
7 10 ~Bolo odpowiada ~StanRS

Brakowało ci czegoś za platformy? Źle się działo w gospodarce? Nie było idealnie ale było dobrze. A teraz lecimy na łeb - widzisz to chyba. Czy też nie?

! Odpowiedz
2 3 ~jhfyf odpowiada ~Bolo

gdzie ty bolo lecisz ? zatrudnienie rośnie , płace rosną , przedsiębiorcy zatrudniają Ukraińców bo trudno znaleźć polskich pracowników , pamiętasz jak jeszcze 2 lata temu pisano i mówiono ,że bezrobocie maleje dopiero gdy PKB rośnie powyżej 5% , czy nie masz aż tak dobrej pamięci ? teraz za pisiorów przy wzroście ok 3% pracowników brakuje , masz jakieś wnioski ? bo ja taki że wzrost PKB to marny wskaźnik albo manipulowany

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 11 ~zegarek

"Teraz pracujemy nad taką formułą podatku dla małych i mikrofirm - nazywamy to małą działalnością gospodarczą żeby łączna suma podatku, nazwijmy to jednolitej daniny (dla takich podmiotów - PAP) była proporcjonalna do dochodu i bardziej progresywna - powiedział Morawiecki."

Mikrofirmom progresja?
Mikrofirma to rzemieślnik, płacący ZUS i ryczałt, ale ten kmiot tego nie wie

Zrezygnował z pensji prezesa na rzecz minimalnej ministerialnej? Kpi , kradnie czy o droge pyta?
Droga to: wypie rdalaj.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 11 ~poeksperymentujmy

bo Morawiecki traktuje tę funjcję ministerialną jako "drogę do światła jupiterów" nie jego wina,że "mało płatna", chociaż zważywszy,że on się dopiero uczy ( learning by doing) to powinien za ten staż jeszcze zapłacić.

! Odpowiedz
0 6 ~Hiob odpowiada ~poeksperymentujmy

Spokojnie, jak wyleci to zaraz wyląduje na ciepłej posadzi w w GS albo innego banku inwestycyjnego. Dzisiaj informacja to pieniądz. Do polityki centralnej powinny iść ludzie którzy sprawdzili się w polityce lokalnej, Ale u nas nie wiedzieć dlaczego mamy dwa światy polityki realny czyli samorządy i wirtualny czyli Warszawa. Powinniśmy być związkiem gmin to gminy powinny delegować kandydatów do władzy centralnej.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 7 ~wredny

ta naprawdę to brak odwagi i snucie jakiś planów jakieś drobne przekładanki zamiast gruntownych zmian , szkoda czasu na te bzdety , polskie przedsiębiorstwa się nie rozwiną i inwestować nie będą , zachodnie tak bo tani złoty to zachęta aby u nas jakąś produkcję lokować - ale to nie polskie inwestycje a tylko takie mogą być prawdziwą siłą napędową gospodarki bo one odpowiadają za 70% polskiego PKB - miało być lepiej! a jest ? wciąż byle jak!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 12 ~zainteresowany

wyrok TK jest jasny - dlaczego podwyższona kwota wolna od opodatkowania jeszcze nie została wprowadzona pomimo upływy terminu? Czy ten historyk chce dzielić i pozbawiać ludzi ich praw ze względu na dochody? Kiedy posłowie będą mieli taką samą kwotę wolną jak obywatele?

! Odpowiedz
1 17 ~fak

STRACIŁ SZANSE BY MILCZEĆ!
Juz mnie nie interesuja bredzenia rzadzacych. Jak już coś będą wiredzieć niech sie wypowiadaja. Jak to za chwile odszczeka powinien miec upier dolony łeb

! Odpowiedz
0 6 ~siunek

nie skumał żem: imposybilizm, czy imbecylizm inwestycyjny?

! Odpowiedz
0 7 ~kosmat

Czyli posłowie się nie załapią.

! Odpowiedz
7 24 ~aaaaa

Znowu propozycja komunizmu - zabrać przedsiębiorczym aby dać tym, którym pracować / uczyć się nie chciało.

! Odpowiedz
17 10 ~olsa

Mnie cieszy jedna sprawa. Przedsiębiorcy wreszcie mają respekt do państwa. Mój szef, przekręciarz, który zawsze szukał jakby podatku nie zapłacić, wystawic jakas fakture a z niezaplaconych podatkow chate se dawno postawił, tak sie boi teraz reform pis, że sam pilnuje aby nikt zadnej lewej faktury w firmie bylo i sie martwi co bedzie jak znajdą tamte, bo "przedsiębiorcy mają tak ciężko". No cóż takie życie złodzieja.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
13 8 ~Maro

U mnie to samo, dziad przestał nawet kupować co się da dla swojej rodziny i siebie żeby sobie to odliczyć od podatku płaconego przez firmę, bo się wystraszył.

! Odpowiedz
1 20 ~kor

o czym Ty piszesz nie masz zielonego pojęcia, aha każdy sobie wystawia faktury jak chce lewe, prawe a szef pilnuje żeby lewych nie wystawiać haha to nieudany żart

! Odpowiedz
1 8 ~CZYTELNICZKA odpowiada ~Maro

z wszystkim się zgadzam -ale nie z tym , żeby pracować do przysłowiowej 70 - tki (spróbujcie znaleźć pracę po 55 roku życia ....), dlaczego górnicy tyle kosztują Polaków ,rozwalają system emerytalny - teraz znowu rząd dostał pozwolenie z UE aby naszymi środkami z polskiego budżetu im dosypać - dlaczego urlopy górnicze to nie 800 zł na miesiąc?Niech taki jeden z drugim czterdziestolatek szuka nowej pracy jak nie wyzyje za tą kwotę !!! Wszyscy tą nierentowną branżę utrzymujemy od lat - żyją naszym kosztem ponad stan . A najlepsze, że jak dobrze kojarzę są zwolnieni na okres reform z opłaty składek na ZUS. To gadanie o tym, że na emeryturę później - to wynik degradacji środków emerytalnych na uprzywilejowane grupy !!!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 8 ~Lucynda

nic tylko zostać szefem przekręciarzem i zobaczysz ten miód bycia szefem

! Odpowiedz
1 11 ~mhm

„jest za wcześnie, żeby cokolwiek mówić o tym, co będzie wdrożone w styczniu 2018 r.”
— pan raczy kpić?

Kiedy nie będzie za wcześnie? W grudniu 2017?

! Odpowiedz
21 11 ~BrawoPIS

Tak dobrego rządu nie było od lat. Wszystkie ustawy są naprawdę dobre.
- 500 +
- dzieci do szkół od 7 roku życia
- likwidacja gimnazjów
- koniec prokuratorów nierobów.
- niższy wiek emerytalny (tu bym się zastanowił)
- koniec emerytur po 12 tys dla ubeków
- kara Za drukowanie lewych faktur. (powinna być jak za podrabianie pieniedzy)
Na razie wszystko co chcieli osiągnąć to się udało. wiec brawo.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
10 6 ~MarekWawa

Trudno się nie zgodzić chociaż nie lubię pis to nie widzę póki co żadnej alternatywy. :/ A niech rządzą mają 3 lata może mnie jeszcze przekonają do siebie.

! Odpowiedz
3 15 ~07

Ciemny lud łyka i tak miało być!

! Odpowiedz
3 15 ~onn

1) 500+ - program niesprawiedliwy społecznie, niesprzyjający demografii, lepiej podnosić kwotę wolną od podatku
2) dzieci do szkół od 7 roku życia - ok, chociaż to rodzice mogliby sami decydować
3) likwidacja gimnazjów - ok, 8 klas to było lepsze
4) prokuratorzy, sędziowie - należy bardzo dokładnie kontrolować i rozliczać tą grupę, karać w razie przewinienia dwukrotnie dotkliwiej niż innych
5) niższy wiek emerytalny - tutaj aż prosi się uzależnić wiek emerytalny od liczby przepracowanych lat (40 lat)
6) koniec emerytur po 12 tys dla ubeków - wogóle należy zlikwidować wszelkie grupy uprzywilejowane
- kara Za drukowanie lewych faktur. (powinna być jak za podrabianie pieniedzy)

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
8 6 ~Lols odpowiada ~07

Ciemno to ty masz pod kopułą. Zakodowałeś sie na anty pis, masz typowy syndrom sztokholmski. Usprawiedliwiasz poprzednią władzę, chociaż nic dla ciebie dobrego nie zrobila.

! Odpowiedz
0 10 ~Gx2

zamiast 500+ powinni najpierw podwyższyć kwotę wolną od podatku... Od tego powinni zacząć. Ale łatwiej kupić głosy kasą do ręki...

! Odpowiedz
1 3 ~ed

Ogólnie masz sporo racji, nie podoba mi się tylko robienie z mordercy 95osób bohatera narodowego, ale reformy gospodarcze idą w dobrym kierunku. Co można by ewentualnie zmienić, to likwidacja przywilejów dla rolników, mundurowych i górników, ale tym się pewnie też niedługo zajmą.

! Odpowiedz
2 7 ~aaaaa odpowiada ~Lols

@Lois
Za poprzedniej władzy żyło mi się dobrze. Za obecnej - płacę wyższe podatki i widzę brak zamówień, bo inwestycje stoją.
Ale pisuarom najwyraźniej wystarczają szczyny i komunizm.

! Odpowiedz
0 4 ~07 odpowiada ~Lols

Ty to się pisze dużą literą , a populistyczna, i czcząca religię władza, która stawia tylko na kolesi , jak ma Ciebie doprowadzić do dobrobytu niemożliwe. A ciemny lud to pan Kurski określa wyborców PiS.

! Odpowiedz
0 1 ~Szarlej odpowiada ~Gx2

500 zł miesięcznie to daje 6000 zł rocznie nie specjalnie zagłębiając się w meandry naszego systemu to podstawa opodatkowania wynosiła by 33333,00 zł rocznie brutto co daje 2700 zł miesięcznie brutto, jaka jest mediana zarobków w PL?

! Odpowiedz
2 1 ~dasie odpowiada ~Gx2

500 + to obniżka podatków. Czytam że większość tego nie rozumie. Nie da się nie płacić zupełnie podatków. Trzeba by było wszystko samemu produkować i siedzieć pod mostem. A tacy ludzie nie mogą mieć 2 dzieci.

! Odpowiedz
0 0 ~96 odpowiada ~ed

"Morderca 95 osób". Obraźliwy wpis o Lechu Kaczyńskim na profilu Wałęsy
• Kontrowersyjny wpis, który w złym świetle postawił byłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego, pojawił się w piątek na internetowym profilu byłego prezydenta Lecha Wałęsy
• Można tam było przeczytać, że Lech Kaczyński to "morderca 95 niewinnych osób"
• Wpis szybko usunięto

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 0 ~amf odpowiada ~96

Możliwym wyjaśnieniem przyczyny katastrofy Tu-154 z 10.04.2010 r. w Smoleńsku jest wysoce prawdopodobny zamach przy użyciu materiałów wybuchowych przeprowadzony przez oddział FSB/Połtawa pod dowództwem generała Jurija Desinowa/Moskwa.
http://polskie-echo.com/zamach-smolenski-raport-bnd-kto-zlecil-morderstwo-96-osob/

! Odpowiedz
0 0 ~rd

Nie rób sobie żartów z PIS.

! Odpowiedz
4 20 ~ww

Jeżeli chodziłeś do szkoły albo tyrasz po 12 godzin dziennie to jest duży błąd, bo zarabiasz więcej. Trzeba stać po budką z piwem pluć na wszystko i wtedy rząd obniży ci podatki.

! Odpowiedz
5 6 ~Jasko

A co na to Prezydent Duda? Jego obietnice były bardziej zdecydowane jeśli chodzi skalę korekty i czas jej wprowadzenia.
Również zapisy z Niebieskiej Teczki znacznie odbiegają od zapowiedzi ministra Morawieckiego.
Czyżby pan minister działał na własną rękę i sabotuje realizację wizji Polski nakreślonej przez Prezesa?

! Odpowiedz
9 19 ~rtewqrt

to promowanie ubustwa. Podatki się obniża się bogatym a nie biednym. Boże co za debilizm już nie mogę tego PISU wytrzymać.

! Odpowiedz
7 3 ~er

Jesteś idiotą... Podatki biedni powinni wgl nei placic, to bogaci sa odpowiedzialni za utrzymanie panstwa. Sprawiedliwosc spoleczna idioto.

! Odpowiedz
1 7 ~qwer odpowiada ~er

buhaha sprawiedliwosc spoleczna, biedny co ma wszytko gdzies dostaje kase od bogatego, ktory sie ksztalci, stara o lepsza prace itp. itd.
pielegnujac patologie nigdzie nie dojdziemy

! Odpowiedz
1 9 ~Człowiek

A emerytury i przywileje UB-ków, SB-ków , ZOMO-wców, ile kosztowały i kosztują rok po roku??? KONDART???? kapelani?, kościelni? parlamentarni?, rządowi? . .. Kwaśniewski, który zataił wybuch w Czarnobylu i sportowców tam posłał??? ...Tajnii donosiciele (szmelcownicy)

! Odpowiedz
3 6 ~BrawoPIS

Dobrze że piszesz właśnie podpisali. Brawo Pis

! Odpowiedz
6 11 ~khf

zwiększenie kwoty wolnej tylko dla I progu podatkowego

jak ktoś zarabia więcej to kwoty rzędu 100 zł miesięcznie są mu doskonale obojętne

wiem z doświadczenia :)

! Odpowiedz
2 3 ~kpina

a co dostałeś od swojego Pana napiwek ?

! Odpowiedz
2 2 ~maciek

mi tam nic nie jest obojętne, jak nie chesz tych paru stówek to se nie chcij a nie wmawiaj wszystkim, że jak ty nie chcesz to inni też nie chcą bo to nie prawda jest

! Odpowiedz
5 7 ~Orvel

Widać, że Ministerstwo Obfitości potrafi obiecać wszystko... nawet kryzys za 2-3 lata.

! Odpowiedz
2 21 ~Hesia

Czemu posłowie mają kwotę wolną od podatku w wysokości 30.000 zł ?

! Odpowiedz
1 13 ~wyjaśnienie

bo sobie tak uchwalili 25 lat temu

i ja dotąd nikt nie miał odwagi ani interesu żeby to zmienić

! Odpowiedz
4 4 ~antygielda

Bo złodzieje z PO przegłosowali

! Odpowiedz
0 6 ~Papi

Przekroczyliśmy 900 mld zł długu, kiedy 1 bln zł ?
Już za rok czy za dwa?

! Odpowiedz
1 3 ~as

Jak tak dalej pójdzie to już na gwiazdkę.

! Odpowiedz
1 22 ~Asia

Jak w Folwarku zwierzęcym - "wszystkie zwierzęta są równe, ale świnie są równiejsze..."

! Odpowiedz
0 16 ~Olka

Czy Morawiecki zaproponuje obniżenie od 2017 kwoty wolnej dla parlamentarzystów z 30.000 zł ?????

! Odpowiedz
3 8 ~Zenon

Precz z PISkomuną!

! Odpowiedz
0 15 ~łotake

Tylko błyskawiczna likwidacja budżetowych wydatków sztywnych może cokolwiek zmienić , bo jeśli tego sie nie ruszy to problem z roku na rok będzie coraz większy . Wypłacanie po 3-4 czy nawet 10 tys emerytur górnikom [ gdzie ZUS umorzył kopalniom dziesiątki miliardów składek to kpiny .Podobnie ma się rzecz z prawie 500000 wielka armia emerytów mundurowych , którzy nie zapłacili ani grosza na swoja emeryturę ani grosza . wielu z nich pomimo pobierania 5 10 czy 20 tysi nadal pracuje zajmując miejsca młodym .Takiego bezprawia nie ma nigdzie na świecie . W kolejce sa tez prokuratorzy , sędziowie no i jak zawsze biedni rolnicy otrzymujący świadczenie po 30 latach płacenia po 100 pln miesięcznie . To tak na początek.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 13 ~Peti

Morawiecki tylko opowiada i pokazuje slajdy, głosi slogany. Jeszcze nic nie zrobił konkretnego. Ale jak zrobi to co mówi, to będzie jeszcze gorzej. Wnioski nasuwają się takie, że chcemy promować nowe, małe tworzące się podmioty, a te rozwinięte i ugruntowane na rynku hamujemy. Bravo panie minister.

! Odpowiedz
1 11 ~podatnik

każda ustawa Pis promuje nieróbstwo, i dzieli ludzi na gorszych i lepszych przecież jak ktoś z róznych powodów niekoniecznie zawinionych nie ma dziecka to już sie nie liczy i można z niego zdzierać ostatni grosz -- dodając te pieniądze na cudze dzieci, na leniwych co tylko liczą na pomoc państwa a praca się nie pohańbią

! Odpowiedz
1 13 ~onn

a co z zarabiającymi 2,5 - 3,0 tys. zł i z jednym dzieckiem, a takich jest bardzo dużo, czy to oni mają w największej mierze finansować wszystkich innych?

! Odpowiedz
10 2 ~taksemysle

Właśnie o to chodzi żeby opłacało się zrobić drugie i trzecie dziecko. jak inaczej zachęcić do posiadania dzieci.

! Odpowiedz
2 8 ~plebs odpowiada ~taksemysle

przestac ich okradac?

! Odpowiedz
0 12 ~onn odpowiada ~taksemysle

i co ktoś zrobi drugie i trzecie dziecko, to min. 3 lata, zmieni się władza lub zabraknie kasy, albo znów zrobią tylko dla najmniej zarabiających, bez sensu, 500+ to program antydemograficzny, jedyną reformą w pełni wspierającą demografię jest podwyższanie kwoty wolnej od podatku i wspieranie pracujących

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 1 ~BrawoPIS odpowiada ~plebs

Czy da się żyć i nie płacić żadnych podatków? wszystko samemu produkować chodzić tylko na piechotę. pić tylko z kałuży. i mieć dwójkę dzieci. Jak nie to znaczy że dla wszystkich innych obniżyli po prostu podatki. Co jest bardzo dobre.

! Odpowiedz
2 3 ~Hiob odpowiada ~onn

Wytłumacz mi dlaczego ludzie dobrze zarabiający mają 1 dziecko albo w cale, natomiast biedni są wielodzietni, Kiedy odpowiesz sobie na to pytanie przestaniesz bujać w obłokach i wyciągać błędne wnioski!

! Odpowiedz
0 1 ~onn odpowiada ~Hiob

niektórych nie stać na żadne, bo państwo nie pomaga równolegle wszystkim

! Odpowiedz
2 0 ~brum odpowiada ~onn

Praprababka mila z prapradziadkiem 20 dzieci, choć przymierali głodem.
10 dzieci wśród biedoty bylo normą. Nie mieli co zreć, a kopulowali.
Hrabia z hrabina mielic najwyżej trójke dzieci.

Widać zależność?

Wygodnictwo. Dzis mlodym wyksztalconym z wielkich miast nie chce sie miec dzieci.
Dziecko to same problemy.
Jak baba osiagnie sukces zawodowy po 40 to jest zaczyna brakowac zabawki do kolekcji, czyli dziecka

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
16 6 ~Bardzodobrze

Jak ktoś wymieni złą ustawę przygotowaną przez ten rząd to dam naprawdę łapkę w górę. Na razie idą jak burza. Brawo.

! Odpowiedz
0 22 ~Bywalec

500+ - pomysł dobry, ale złe założenia
i można tak dalej dla prawie każdej ustawy.
PiS probuje cos zmienic, ale niestety idzie w złym kierunku. Powinni inaczej realizowac te pomysly wspierajac zarabiajacych a nie nierobow.

! Odpowiedz
3 10 ~abc

Przykłądy pierwsze z brzegu: obniżenie wieku emerytalnego, 500+ - typowe rozdawnictwo, a budżetu na to nie stać. W 2018 roku będzie dramat, już nie mówiąc o tym, że nasze dzieci bedą żyć przez to w biedzie.

Pozdrawiam.

! Odpowiedz
1 6 ~onn odpowiada ~Bywalec

coś w stylu 500+ tak, ale np tak: 500 zł na pierwsze dziecko, 400 zł na drugie, 300 zł na trzecie, 200 zł na czwarte, 100 zł na piąte i każde kolejne, to ma sens, i do tego kto przez pół roku unika podjęcia pracy nie dostaje zasiłków

! Odpowiedz
0 8 ~Paweł odpowiada ~onn

A nie najprościej ( i być może najlepiej) byłoby to rozwiązać jako możliwość odliczenia w PIT 6k zł od podatku za każde posiadane dziecko?

! Odpowiedz
0 8 ~Mieszczuch

Jestem mieszkańcem miasta. Nie mogę kupić działki rolnej powyżej 0,30 ha na wsi, a katabas albo rabin lub imam może.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,7% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil