Morawiecki: Planujemy ulgę w ZUS dla mikro- i małych firm w wysokości do 1 mld zł

Rząd planuje dla małych firm i mikrofirm ulgę we wpłatach na FUS, której skutki mają sięgnąć ok. 1 mld zł - oświadczył w środę premier Mateusz Morawiecki.

(fot. Andrzej Hulimka / FORUM)

"Przeznaczamy ok. 1 mld zł na zmniejszenie obciążeń w ZUS dla mikro- i małych firm poprzez fakt, że ZUS dla tych małych firm będzie mógł być obliczany nie od przychodu, jak dzisiaj, ale do pewnego poziomu od dochodu" - oświadczył Morawiecki w Karczewie (Mazowieckie).

Jak wyjaśnił, "tak to obecnie jest kalibrowane", aby koszty, czyli "łączna niewpłacona pula pieniędzy do Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, nie przekraczała 1 mld zł". Morawiecki dodał, że ulga powinna objąć tych, dla których "można powiedzieć, że ryczałtowa stawka ZUS jest podstawą opłat na Fundusz Ubezpieczeń Społecznych".

Więcej na MamBiznes.plKto straci na ZUS-ie od dochodu?

"Wszyscy ci, czy oni są samozatrudnieni, czy zatrudniają paru pracowników, i od tych pracowników, którzy są również na działalności gospodarczej, jest uiszczany ZUS, dla wszystkich tych osób ta ulga będzie przygotowana" - oświadczył szef rządu. Jak dodał, ulga ma kosztować państwo ok. 1 mld zł.(PAP)

wkr/ je/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 carlito1

Spoko znając życie wymyślą takie obwarowania żeby nikt się na to nie załapał.... Tak jak mały ZUS do 5000 zł przychodu.... ( Przy 5000zl jest już pełny)... Wystarczy kupić rower za 4500 i sprzedać za 5000... I już jesteśmy na minusie :)... Tak samo jak zmniejszenie pit z 18 na 17..% policzcie sobie ile wam "dał" PiS ta obniżka 1% ... Przypominam, że próg 32% jest od 85 tys zł rocznie... A ryczałtowcy nie rozliczają się skalą..

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
29 68 karbinadel

Zawsze, gdy słyszę, że rząd chce mi pomóc, zapala mi się czerwona lampka ostrzegawcza. Jak dotąd, ten system nie zawiódł, z reguły ta "pomoc" skutkuje zwiększeniem biurokracji i kosztów

! Odpowiedz
31 52 czerwony_wiewior

Dokładnie. jeśli rząd jedną ręką daje, to drugą ręką zabiera dwa razy więcej. A ten rząd, to nawet trzy razy

! Odpowiedz
85 20 grzegorzkubik

Pierwszy rząd myślący o obywatelach.

! Odpowiedz
3 9 1osdg

głównie niepracujących Polaków , tj ok 45% zdolnych do pracy , Najwięcej nierobów w EU.

! Odpowiedz
11 54 igła

Za późno !!!
Gospodarka już zwalnia i dodatkowo została przestraszona ingerencją w wysokość płacy.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalendarium przedsiębiorcy

Brak wydarzeń

Kalkulator odsetek

Aby obliczyć wartość odsetek, podaj kwotę zaległości oraz zakres dat.

? Odsetki ustawowe nalicza się od dnia, gdy zobowiązanie staje się wymagalne. Jeżeli spłata miała nastąpić 10-tego, to odsetki naliczane są od 11-tego.
? Data kiedy zobowiązanie będzie regulowane. Jeżeli przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, to należy wpisać datę pierwszego kolejnego dnia roboczego.
? Stawkę obniżoną do wysokości 75% stawki podstawowej stosuje się tylko do zaległości powstałych po 1 stycznia 2009 roku. Odsetki w obniżonej stawce pobiera się, gdy podatnik złoży korektę zeznania i w ciągu 7 dni od niej wpłaci zaległość.