Morawiecki: Na Święta nowe regulacje antyzatorowe

Bożonarodzeniowy prezent od rządu dla przedsiębiorców - nowe propozycje regulacji, które mają ograniczyć zjawisko zatorów płatniczych. Zmiany w tej kwestii przygotowuje resort rozwoju kierowany przez Mateusza Morawieckiego.

Wicepremier w studiu Pulsu Biznesu na Kongresie 590 w Rzeszowie przyznał, że prace nad regulacjami trwają. - Jesteśmy w trakcie konsultacji ze związkami przedsiębiorców oraz konsultacji międzyresortowych - mówi Mateusz Morawiecki. - Chciałbym, żeby był to radykalny projekt - zaznacza.

Jak wyjaśniał Mateusz Morawiecki podczas Kongresu 590 projekt antyzatorowy ma różnicować terminy płatności w zależności od wielkości firmy. Bliższe szczegóły nie są jednak jeszcze znane.

Wicepremier Mateusz Morawiecki odniósł się też do dużej nadwyżki budżetowej w samorządach. - Życzyłbym sobie tego, aby wydatki jednostek samorządu terytorialnego na inwestycje były wyższe. Mam nadzieję, że w roku wyborczym 2018 te inwestycje ruszą - mówi Morawiecki.
Wicepremier nie chciał komentować sprawy ewentualnej rekonstrukcji rządu i włączenia części kompetencji ministerstwa infrastruktury w zakres obowiązków ministra rozwoju, by zwiększyć jego wpływ na inwestycje infrastukturalne. - Jest tyle wpływu, ile powinno być. Ale pewne zjawiska wymagają koordynacji, np. na szczeblu samorządowym. Tam jest potężna machina inwestycyjna, która jeszcze nie ruszyła - mówi Mateusz Morawiecki.

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
4 2 plutarch

niezły beszczel

! Odpowiedz
7 33 karbinadel

Noworocznym prezentem dla przedsiębiorców będzie kolejny wzrost kosztów prowadzenia działalności, związany z absurdalnie rozbudowaną sprawozdawczością w ramach tzw. JPK. Co parę miesięcy pan nadminister dorzuca nowy kamień na plecy polskich małych firm - a publicznie opowiada bajki o ułatwieniach dla biznesu. Szczyt hipokryzji, ale ciemny lud to kupuje, jak widać

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
47 24 niepelnosprawny_org

dzięki panu, panie wicepremerze, ludzie zaczynają na nowo wierzyć w Polskę, w siebie, że bedzie lepiej, a gorzej już tylko było... coraz więcej pozytywnych zmian dzieki panu, rzadowi i panu prezydentowi nie bedzie zapomnianych... poparcie rosnie....

! Odpowiedz
7 22 karbinadel

Nie wiem, co bierzesz, ale skutki są opakane

! Odpowiedz
11 33 konra74

Nęka się zwyczajnych polskich przedsiębiorców kontrolami skarbowymi, w wiadomościach stosuje się narrację jakoby przedsiębiorcy okradali państwo, a w międzyczasie sprowadza się do Polski wielkie koncerny z JP Morgan na czele, a społeczństwo jest błogo odużone 500+ na pewno zagłosuje na swoich dobroczyńców, o ile się za bardzo nie rozleniwią na socjalach.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 21 karbinadel

Generalnie chodzi o to, by jak najwięcej niewolników pracowało na państwowym, albo w zagranicznych korporacjach, które grają, jak im państwo zagra. Niezależny drobny przedsiębiorca jest zagrożeniem dla tego pisobolszewickiego systemu

! Odpowiedz
10 36 spotted

Maowiecki jak zwykle w propagandowej krasie opowiada bajki.

Za ostatni rok wzrost % PKB:
Holandia - 3%
Dania - 2,7%
Szwecja - 3,1%
Niemcy - 2,8%
Korea Południowa - 3,6%
Tajwan - 3,11%

A tak z innej beczki kraje, które ostatnio obniżały podatki i mają bardziej liberalne podejście do gospodarki niż wymieniona przez Maowieckiego socjalistyczna grupa:
- Irlandia - 5,8%
- Rumunia - 8,8%
- Singapur - 4,6%
- Estonia - 5,7%

No i się teoria posypała. Wiadomo, trzeba uzasadniać każdą głupotę aby móc zwiększyć wydatki budżetowe, bo w końcu to jest ich koryto i ma być PEŁNE!
-

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
6 9 bankowiec26

Morawicki przesadził, że sytaucja gospodarcza w stefie Euro nie ma wpływu na naszą. Ale co do tych danych, które podałeś, to poza Irlandią i Singapurem wymienione kraje mają zdecydowanie niższą bazę niż Niemcy czy Holandia a więc porównywanie dynamiki wzrostu trochę bez sensu, bo te różnica w pozimie rozwoju jest spora.I mimo wszystko Irlandia, Rumunia czy Singapur nie sa państwami " minimalnymi".

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
6 26 spotted odpowiada bankowiec26

Czy Pan bankowiec26 czyta ze zrozumieniem? Chodzi mi dokładnie o zwrot "które ostatnio obniżały podatki". Pan Maowiecki na siłę próbuje zaczarować rzeczywistość, jakoby pieniądze w rękach państwowych pracowały lepiej niż prywatnych. To jest tak bezdennie proste, że aż zadziwia mnie, że ludzie się na to łapią. Państwowe zawsze będzie działało gorzej z co najmniej trzech powodów: brak właściciela, nieefektywność centralnego sterowania, wysoki koszt dostarczonej usługi z powodu braku konkurencji.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
11 7 bankowiec26 odpowiada spotted

Bzdura, w odniesieniu do tego, że państwowe ZAWSZE bedzie gorsze. Przykłady? Lotnisko we wspomnianym Singapurze, system metra w Londynie. Wielkie inwetsycje przekraczające mozliwości prywatnego kapitału oraz rodzace naturlane konflikty pomiędzi prywatnymi inwestorami. Na przykład metro w Londynie było prywatne ale je zancjonalizowano, gdyż linie prywatne były niekomaptybilne. Dopiero po nacjonalizacji i stworzeniu spójnego systemu zaczeło to funkcjonowac jak trzeba. Podkreślam słowo ZAWSZE, bo co do zasady prywatne działa lepiej. Tu się zgadzamy. Ja natomiast nie zgadzam się z dogmatycznym podejściem kogokolwiek. Jak widać na przykladzie Irlandii czy Singapuru są tam pdatki i to nawet porgresywne. Państwo też tam inwestuje. Liberlane zasady nie sa prawdą objawioną i niepodważalną. Podobnie jak mit płacy minimalnej, która to ma ZAWSZE powodować wzrost bezrobocia. Metaanalizy pokazują, że to tak nie działa.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz