REKLAMA

Morawiecki: "Mieszkanie Plus" powinno skłaniać młodych do pozostania w kraju

2019-06-25 13:56
publikacja
2019-06-25 13:56

Program "Mieszkanie Plus" powinien zwiększać skłonności młodych ludzi do pozostania w kraju - ocenił we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Jego zdaniem, w tym roku kilkadziesiąt tys. mieszkań z tego programu powinno "być widocznych".

fot. Adam Guz / KPRM / / Flickr

"Wydobywamy Polskę z głębokiej zapaści", a jak "sprawy idą we właściwym kierunku, za 2-4 lata nadzieja na lepszą przyszłość może być większa" - mówił premier.

Mówiąc o programie "Mieszkanie Plus", szef rządu stwierdził, że jest to program "skomplikowany", ale "kilkadziesiąt tys. mieszkań w różnej fazie zaawansowania budów w tym roku będzie widocznych". Jak ocenił, kilkadziesiąt tys. w stosunku do 150 tys. oddawanych rocznie w całym kraju mieszkań "to już nie jest nic". "Kula śniegowa idzie we właściwym kierunku" - dodał.

Według Morawieckiego, "Mieszkanie Plus" w 2020-2021 r. będzie już poważnym impulsem skłaniającym developerów i spółdzielnie do obniżania cen i zwiększenia skłonności młodych ludzi do pozostania w kraju".

wkr/ je/

Źródło:PAP
Tematy
Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Advertisement

Komentarze (7)

dodaj komentarz
riku
Cwaniaki i niedobry drogi wtorku to deweloperzy i pseudo inwestorzy którzy zarabiają na mieszkaniach często z 50% zyskiem nie patrząc że zwykły Kowalski ledwo ciągnie. W tej chwili zarobek na nieruchomościach bardziej przypomina lichwe niż zarobek i bardzo dobrze że rząd się za to bierze
wtomek
Z kraju rządzonego w ten sposób , trzeba wiać i na nic się nie oglądać . Te wszystkie programy rozdawania sprzyjają tylko nierobom i cwaniakom . Nie przyniosą nic godnego uwagi, w dłuższym terminie zapłacimy za to wysokie rachunki.
bt5
Emigracja z Polski w każdym razie na stałe to już praktycznie istnieje, bo oferowane za granicą prace to w 99% stanowią zlecenia agencyjne czyli dno na którym się nie da zbudowac zycia na emigracji. No chyba że komuś wystarczy praca dorywcza i jarabnie zielska lub chlanie wódy na przestojach żeby zabić czas i frustrację.Emigracja z Polski w każdym razie na stałe to już praktycznie istnieje, bo oferowane za granicą prace to w 99% stanowią zlecenia agencyjne czyli dno na którym się nie da zbudowac zycia na emigracji. No chyba że komuś wystarczy praca dorywcza i jarabnie zielska lub chlanie wódy na przestojach żeby zabić czas i frustrację. A jeszcze po Brexicie wielu Polaków w UK zostanie wydalonych bo Polacy są grupą narodową która w najmniejszym stopniu ze wszytkich tam grup zlozyła podania o status osiedleńca. Nie ma się co dziwc że tylko kilkanaście % Polaków w UK złożyło takie wnioski bo trzeba mieć jakieś stabilen zamocowanie i wykazać się płaceniem podatkóe, niekaralnością, itp.. A dla wielu osób które tam żyją trochę na marginesie zycia na jakichś pokojach , i czesto pracują na lewo u Polaków lun Hindusów i ciągną socjal brytysjki to spełnienie statusu osiedlenia jest nierealne. A co progarmu mieskanie + , to tylko tyle powiem że szału niema , bo niestety znowu muszę wyciągac Gierka - wtedy już po 3- m-cach od objęcia rzadów po Gomułce to ruszyły konkrety i już na grudzień 71 stały pierwsze bloki w wielu miastach . Po za tym ten program mieszkanie + w stosunku do zdecydowanej większości oferowanych na rynku ofert pracy w strefie około pensji minimalnej to nie jest żadnym rozwiązaniem dla takich słabo zarabiających osób. 900 zł za 2 pokoje plus opłaty licznikowe , to nie jest atrakcja finansowa przy pensji około 2000 zł. No może po prostu pensje są za niskie. A jak ktoś lepiej zarabia to własciwie mu program mieszkanie + nie jest potrzebny bo mieszkan na krechę na dogodne raty jest od groma. Mieszkań w Polsce nie brakuje ale raczej zarobku.
nostsherlock
Zamiast "mieszkania plus" wolę "podatki i ZUS minus", te wszystkie programy socjalne są i tak przeznaczone dla osób niepracujących pasożytów społecznych.
jacyna2017
Biedny jesteś - musi być ciężko żyć w przekonaniu, że większość ludzi dookoła Ciebie to pasożyty! Albo wyzwól się z oparów albo brnij i głosuj na PO. Za nich było sprawiedliwie - nikt (oprócz kolesi) nie dostawał nic i 'piniędzy nie było' wg V Rostowskiego! To były czasy, tylko tęsknić!
pluto85md
Czekam na odgrzanie tematu wojewodztwa srodkowopomorskiego i czestochowskiego, oraz na dalszy ciag tematu stepki pod prom.
trooper
Wybory za progiem, już się zaczyna odgrzewanie kotletów.

Powiązane: Mieszkanie Plus

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki