REKLAMA

Morawiecki: Elektromobilność pozostaje priorytetem

2019-11-21 09:31
publikacja
2019-11-21 09:31

Elektromobilność pozostaje priorytetem, Polska jest liderem w wielu jej obszarach - oświadczył premier Mateusz Morawiecki, otwierając w czwartek w Warszawie forum poświęcone elektromobilności.

/ Kancelaria Premiera RP

Jak mówił, "rozpoczęliśmy przygodę z elektromobilnością w 2016 r." i od tego czasu rząd wspierał rozwój rynku. Wymienił m.in. zachęty podatkowe oraz ustawę o elektromobilności i paliwach alternatywnych, która - w ocenie Morawieckiego - "jest ustawą pionierską".

Szef rządu powiedział, że polski przemysł motoryzacyjny daje silne podstawy do rozwoju elektromobilności. Wskazał m.in., że Polska jest największym producentem i eksporterem autobusów elektrycznych w UE.

Morawiecki podkreślał, że w ostatnich latach liczba autobusów elektrycznych na polskich drogach i ulicach "wzrosła znacząco", a liczba punktów ładowania zwiększyła się 5-krotnie.

"Jestem przekonany, że wsparcie dla rynku elektromobilności przyspieszy transformację sektora transportowego w stronę zeroemisyjnego" - dodał.

Milion aut elektrycznych

Rozwój sektora elektromobilności był jednym z zadań w Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, przyjętej w 2017 r. Zakłada ona, że do 2025 r. po polskich drogach ma jeździć 1 mln pojazdów elektrycznych.

 

Źródło:PAP
Tematy
Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Komentarze (5)

dodaj komentarz
karmelino
Może i elektromobilnosc jest priorytetowym projektem dla państwa, ale... co ono takiego z nią robi? Gdyby nie działanie greenway'a na taka skalę na jaką to robia - ogólnopolską, to nadal mielibysmy 3 stacje ładowania na krzyż w kilku miastach w kraju
jendreka
Premier napisał książkę, przygoda z elektromobilnością. A tam , od kilku lat wzrost punktów tankowania pieciokrotny. Bo był jeden punkt kilka lat temu.
karbinadel
Błąd logiczny. Nie może "pozostawać" coś, czego nie ma
1as
A coś konkretniej?
Jakaś polska marka elektrycznego auta jest?
Bo tylko gadamy i marzymy, a Niemcy i Francuzi już robią i nam sprzedają te samochody!
_jasko
Niemcy już się przygotowują na zapowiadana przez premiera Mateusza eksplozję elkektromobilonści w Polsce.
"Do 2030 roku chcemy mieć w Niemczech milion punktów ładowania pojazdów elektrycznych" - powiedziała kilka dni temu kanclerz Angela Merkel.

Powiązane: Elektromobilność

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki