Morawiecki: Elektromobilność pozostaje priorytetem

Elektromobilność pozostaje priorytetem, Polska jest liderem w wielu jej obszarach - oświadczył premier Mateusz Morawiecki, otwierając w czwartek w Warszawie forum poświęcone elektromobilności.

(Kancelaria Premiera RP)

Jak mówił, "rozpoczęliśmy przygodę z elektromobilnością w 2016 r." i od tego czasu rząd wspierał rozwój rynku. Wymienił m.in. zachęty podatkowe oraz ustawę o elektromobilności i paliwach alternatywnych, która - w ocenie Morawieckiego - "jest ustawą pionierską".

Szef rządu powiedział, że polski przemysł motoryzacyjny daje silne podstawy do rozwoju elektromobilności. Wskazał m.in., że Polska jest największym producentem i eksporterem autobusów elektrycznych w UE.

Morawiecki podkreślał, że w ostatnich latach liczba autobusów elektrycznych na polskich drogach i ulicach "wzrosła znacząco", a liczba punktów ładowania zwiększyła się 5-krotnie.

"Jestem przekonany, że wsparcie dla rynku elektromobilności przyspieszy transformację sektora transportowego w stronę zeroemisyjnego" - dodał.

Milion aut elektrycznych

Rozwój sektora elektromobilności był jednym z zadań w Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, przyjętej w 2017 r. Zakłada ona, że do 2025 r. po polskich drogach ma jeździć 1 mln pojazdów elektrycznych.

 

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 karmelino

Może i elektromobilnosc jest priorytetowym projektem dla państwa, ale... co ono takiego z nią robi? Gdyby nie działanie greenway'a na taka skalę na jaką to robia - ogólnopolską, to nadal mielibysmy 3 stacje ładowania na krzyż w kilku miastach w kraju

! Odpowiedz
0 0 jendreka

Premier napisał książkę, przygoda z elektromobilnością. A tam , od kilku lat wzrost punktów tankowania pieciokrotny. Bo był jeden punkt kilka lat temu.

! Odpowiedz
0 1 karbinadel

Błąd logiczny. Nie może "pozostawać" coś, czego nie ma

! Odpowiedz
0 4 1as

A coś konkretniej?
Jakaś polska marka elektrycznego auta jest?
Bo tylko gadamy i marzymy, a Niemcy i Francuzi już robią i nam sprzedają te samochody!

! Odpowiedz
0 0 _jasko

Niemcy już się przygotowują na zapowiadana przez premiera Mateusza eksplozję elkektromobilonści w Polsce.
"Do 2030 roku chcemy mieć w Niemczech milion punktów ładowania pojazdów elektrycznych" - powiedziała kilka dni temu kanclerz Angela Merkel.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.