REKLAMA

Morawiecki: Drogi Polski i Węgier się rozeszły

2022-07-29 18:29
publikacja
2022-07-29 18:29
Morawiecki: Drogi Polski i Węgier się rozeszły
Morawiecki: Drogi Polski i Węgier się rozeszły
fot. Adam Guz / / Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

Drogi Polski i Węgier się rozeszły - potwierdził w piątek premier Mateusz Morawiecki, odnosząc się do wypowiedzi premiera Węgier Victora Orbana. Podkreślił też, że Polska nie bierze żadnego udziału w wojnie na Ukrainie - swoimi działaniami stara się natomiast pomóc Ukrainie przetrwać brutalną napaść rosyjską i utrzymać integralność terytorialną.

Podczas piątkowego spotkania z rolnikami w miejscowości Kózki w gminie Grębków (woj. mazowieckie), szef rządu pytany był, czy potwierdza słowa premiera Węgier Viktora Orbana, który stwierdził 23 lipca, że wojna w Ukrainie wstrząsnęła polsko-węgierską współpracą, stanowiącą oś Grupy Wyszehradzkiej. Orban ocenił też, że cele obu krajów są takie same, ale "problem jest po stronie serca", gdyż o ile Węgrzy patrzą na ten konflikt jako na wojnę dwóch słowiańskich narodów, to Polacy "czują, że sami też w niej walczą".

"Potwierdzam słowa premiera Orbana, że drogi Polski i Węgier się rozeszły" - powiedział w piątek premier Morawiecki.

Szef polskiego rządu oświadczył ponadto, że "Polska nie bierze żądanego udziału w wojnie na Ukrainie". "Wojna toczona jest przez Ukraińców" - podkreślił. Zaznaczył też, że "bohaterska walka Ukraińców wspierana jest przez broń - głównie amerykańską, ale także brytyjską, polską i z wielu innych miejsc - praktycznie z całej Europy, której celem jest "pomóc im w obronie suwerenności".

Premier Morawiecki wyjaśnił, że Polska poprzez swoje działania stara się pomóc Ukrainie "przetrwać przeważający napór wroga, agresora, brutalną napaść rosyjską".

"Chcemy, żeby Ukraina przetrwała i utrzymała swoją integralność terytorialną, swoją suwerenność" - podkreślił. "Wierzę, że tak się stanie" - powiedział szef polskiego rządu. (PAP)

Autor: Magdalena Gronek, Aleksander Główczewski

mgw/ ago/ ann/

Źródło:PAP
Tematy
Wyprodukuj wodę pod własną marką

Wyprodukuj wodę pod własną marką

Advertisement

Komentarze (102)

dodaj komentarz
endes
I dobrze… mądry z głupim się nie dogada!… wiadomo kto jest kto.
dolar36
a kiedy twoja droga z polityką się rozejdzie?
trolley
Jedno trzeba przyznać w kwestii Ukrainy, ukraińskie trole. Po raz pierwszy w historii Amerykanie znaleźli w Europie większych frajerów niż Polacy hehe. Dziś wam mówię że pójdziecie drogą Gruzinów. Jeszcze będziecie ścigać Zełeńskiego listem gończym.
santoriusz
Węgry to piękny kraj i wspaniali ludzie. Budapeszt to dla mnie jedno z najpiękniejszych miast Europy. Moja droga jako Polaka nigdy się z Madziarami nie rozejdzie bo Węgry to mój drugi dom. Ahoj.
intisol
Jeśli szerzysz nienawiść do kogoś, to nie łudź się, że pozostawią taki komentarz.
anty12 odpowiada intisol
PiS dzieli Polaków na lepszy i gorszy sort. Nie podniecaj się.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
darius19
"trolley" dobrze znany propagandzista z farmy Putlera. Rosja to kraj bandycki a Wegry to ich kon trojanski w UE. Ale.... pamietacie antyunijne plakaty naszego Premiera, wsrod najbardziej prorosyjskich politykow Europy - z napisem "jestesmy wsrod przyjaciol"? Orban tez tam byl
trolley
Darius19 - dobrze znany propagandzista z farmy ukraińskiej SBU. Tym razem prowadzi działania osłonowe pod przyznanie Ukraińcom w Polsce praw wyborczych.

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki