REKLAMA

Morawiecki: Do końca II kwartału 27 milionów szczepionek

2021-04-17 14:46
publikacja
2021-04-17 14:46
fot. Adam Guz / Kancelaria Premiera RP

Zgodnie ze stanem wiedzy i deklaracjami producentów na dzień dzisiejszy, łącznie do końca II kwartału powinniśmy otrzymać ponad 27 milionów dawek szczepionek - poinformował w sobotę na facebooku premier Mateusz Morawiecki.

W sobotnim wpisie premier Mateusz Morawiecki wyjaśnia szczegółowo "co konkretnie oznacza przyspieszenie Narodowego Programu Szczepień?"

"Do końca kwietnia otrzymamy jeszcze 3,6 miliona dawek szczepionki od 4 producentów - Pfizer, Moderna, Astra Zeneca i J&J (biorąc pod uwagę aktualne deklaracje producentów)" - informuje.

"Natomiast w maju czekają nas: 4 cotygodniowe transporty po 1,2 miliona dawek oraz planowana na ostatni dzień miesiąca jedna wielka dostawa 2,4 miliona szczepionek - wszystkie od firmy Pfizer. Do tego dojdą (wciąż w trakcie potwierdzania) dostawy od firm Moderna i Astra Zeneca, J&J o łącznej wielkości prawie 3,5 miliona dawek. W czerwcu, jeżeli wszystko przyjdzie zgodnie z planem dostaw, Polska otrzyma rekordowe 13 750 000 dawek szczepionki" - dodaje.

"Zgodnie ze stanem wiedzy i deklaracjami producentów na dzień dzisiejszy, łącznie do końca II kwartału powinniśmy otrzymać ponad 27 milionów dawek! Rząd przygotował ponad 7000 punktów szczepień w całym kraju, a kolejne są w trakcie organizacji" - podkreśla premier.

"Teraz wszystko zależy od naszych chęci, dyscypliny, odpowiedzialności, solidarności i obywatelskiej postawy. Zapisujmy się zgodnie z harmonogramem i zgłaszajmy w wyznaczonym terminie do wybranych punktów szczepień. Nie marnujmy niepotrzebnie dawek, nie zajmujmy kolejek i bądźmy punktualni" - apeluje.

"Tylko działając wspólnie uda nam się osiągnąć cel - zaszczepić wszystkich chętnych i dojść do pułapu odporności zbiorowej, który pozwoli otworzyć gospodarkę. Każdy Polak, który się zaszczepi, przybliża ten upragniony dzień. Kto chce - szuka sposobu, kto nie chce - szuka powodu, a więc #Szczepimy się!" pisze szef rządu. (PAP)

pś/ robs/

Źródło:PAP
Tematy
Karta kredytowa nr 1 w Polsce wg plebiscytu Złoty Bankier 2021! RRSO: 7,44%

Karta kredytowa nr 1 w Polsce wg plebiscytu Złoty Bankier 2021! RRSO: 7,44%

Komentarze (15)

dodaj komentarz
samsza
Zainteresowanie szczepionkami zwiększa mobilność ludzi, a to już jest namawianie do roznoszenia śmierci.

#zostanwdomu
pirat125
CO TO ZA rząd KTÓRY OKRADA POLAKÓW a DAJE KASE GLOBALISTOM zamiast TYCH TESTÓW i SZCZEPIONEK to POWINNI OBNIŻYCZ PODATKI POLAKOM - SŁUGUSY GLOBALISTÓW
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
langdon25
Gdyby naród posłuchał ojca Rydzyka wszyscy byliby zdrowi - wirus w kościołach nie zakaża .

Wszyscy przeprowadzają się ( za drobną opłatą na tvtrwam) do kościołów i PISPOLSKA staje się zieloną wyspą w ocenia covida.

Francuzow nauczyli my jeść widelcem - a Świat nauczym jak leczyć covida.
pirat125
BO ten COVID to JEST ŚCIEMN TOTALNA to JEST NORMALNA GRYPA
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
piwic
A słyszał obywatel premier coś o układzie immunologicznym? Nie? Pewnie dlatego, że dotyczy on jedynie ludzi.
lorelie
dobrze by było żeby rząd cały czas przypominał że tylko i wyłącznie dzięki komisji europejskiej mamy tyle trupów w Polsce i Europie. wystarczyło opuścić Unię europejską Wielka Brytania i można by mieć 80000000 szczepionek 2 miesiące. tych nieudaczników z komisji europejskiej należy osądzić.

Powiązane: Narodowy Program Szczepień przeciw wirusowi SARS-CoV-2

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki