Morawiecki: Deficyt budżetu w 2020 r. może przekroczyć 2 proc. PKB

Deficyt budżetu w 2020 r. będzie wyższy niż w 2019 r., może przekroczyć 2 proc. PKB - poinformował we wtorek w Polsat News premier Mateusz Morawiecki.

(fot. Adam Guz / Kancelaria Premiera RP)

"Zeszły rok zakończyliśmy deficytem (budżetowym - PAP) rekordowo niskim (...) na poziomie 10 mld zł, czyli 0,5 proc. PKB. W przyszłym roku, nawet jeżeli będzie to więcej niż porównywalne dane z zeszłego roku, na przykład o 15 czy 20 mld zł (...), to dokładając mechanizmy uszczelniające, zakończymy rok może (z deficytem - PAP) na poziomie 1,5 - 2 proc. (PKB - PAP), może trochę przekraczającym 2 proc. To nie jest najważniejsza kwestia. Deficyt w 2020 r. będzie prawdopodobnie trochę wyższy niż ten w zeszłym roku i w tym roku" - powiedział Morawiecki.

W ustawie budżetowej na 2019 r. zapisano deficyt budżetu nieprzekraczający 28,5 mld zł. (PAP Biznes)

tus/ osz/

Źródło: PAP Biznes

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
6 5 krzysztof19891102

Tylko 2%? To tak śmiesznie mało, że jak patrzę na niektóre komentarze to chce mi się śmiać. To jest naprawdę ogromny sukces. Wystarczyło nie kraść i gospodarka jest mocna jak nigdy. To pokazuje, że jesteśmy silnym krajem, po prostu ktoś tym musiał zarządzać.

! Odpowiedz
19 24 psokal

Wystarczy nie kraść, Panie Premierze, i nie będzie deficytu. Jeśli wzrośnie - to znaczy że kradną, proste odwzwierciedlenie logiki której używacie od 3 lat. I nawet proszę nie próbować zwalać winy na koniunkturę - pobiłby Pan światowy rekord hipokryzji.

! Odpowiedz
5 4 krzysztof19891102

Hipokryzji? Właśnie o to przecież chodzi! Kradzież na VAT była ogromna, regularna mafia. Ciekawe komu zależało i do kogo trafiała kasa z luki VAT... w końcu mamy normalny rząd, który dba o Polaków, a nie mafię VAT.

! Odpowiedz
37 40 smallsaver

A po nas choćby potop.

! Odpowiedz
43 45 misafi

Kiedy Polska będzie staczać się jak Grecja to Morawiecki będzie siedział w jednej ze swoich nieruchomości przepisanych na słupy a Kaczyński w swojej willi otoczony ochroną z Grom. I będą się śmiać z tego jak łatwo udało im się wcisnąć Polakom kit, że rząd ma nieskończenie dużo własnych pieniędzy i tylko oni chcieli się tymi pieniędzmi dzielić z suwerenem.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
5 1 krzysztof19891102

Jaki kit? Kit że VAT był wyłudzany masowo? Kit że były kradzieże i afery? Dobrze że zrobiono z tym porządek.

! Odpowiedz
34 52 carlito1

Mateuszek kłamczuszek.... A co będzie jak już braknie kasy na utrzymanie kursu złotówki??? i jak kreatywną księgowość szlag trafi>???

! Odpowiedz
28 24 search

Powie sie ze to wina Tuska i merkel a do tego zyda Sorosa. Co sie lamiesz, zdewaluacja zlotysza to lekarstwo na dlug, tak bylo jest i bedzie. Choc w euro nie jest to takie proste.
Ale Najjasniejszej jak najbardziej

! Odpowiedz
3 3 krzysztof19891102

Wahania na rynku walut to norma, nie proroctwo. Zamiast patrzeć na rynek walut gdzie połowa to spekulanci, patrzmy na kraj. To jest szokujące ile pieniędzy uciekało w czarnej strefie i to nie byli ludzie którzy sobie dorabiają, tylko ogromne firmy i miliardy złotych.

! Odpowiedz
1 4 marxs odpowiada krzysztof19891102

i gdzie sa procesy sądowe tych firm i i osób co kradły miliardy złotych? bo jak są to drobnicą a i to od wielkiego dzwonu

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,8% VIII 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 182,43 zł VII 2019
Produkcja przemysłowa rdr -2,7% VI 2019

Znajdź profil