Morawiecki: Chcemy przyciągać kapitał amerykański na nowoczesne inwestycje

Chcemy przyciągać kapitał amerykański na nowoczesne inwestycje, bo to się przekłada na wysokopłatne miejsca pracy; to jeden z głównych powodów mojej planowanej wizyty w USA - powiedział w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki.

(Ministerstwo Rozwoju)

Podczas konferencji w Brukseli Mateusz Morawiecki był pytany o swoją planowaną w tym tygodniu wizytę w USA. Premier przyznał, że w środę będzie w Chicago i Nowym Jorku. "Przede wszystkim mam tam spotkania z inwestorami, ze środowiskami Wall Street w Nowym Jorku, ale także z mediami amerykańskimi i przede wszystkim tymi przedsiębiorcami, którzy chcą w Polsce inwestować" - powiedział.

"My chcemy przyciągać kapitał amerykański na nowoczesne inwestycje, bo to się przekłada na wysokopłatne miejsca pracy. To jest część planu na rzecz odpowiedzialnego rozwoju, więc to jest jeden z głównych powodów mojej półtoradniowej wizyty w Stanach Zjednoczonych" - powiedział.

Morawiecki został również zapytany o premierę filmu "Poland: The Royal Tour", która odbędzie się USA. Premier, który w filmie Petera Greenberga jest przewodnikiem po Polsce, przyznał, że widział tylko jego fragmenty. "Trzymam kciuki, żeby był jak najlepszy do promocji Polski, bo tego przede wszystkim ten film dotyczy" - powiedział.

Premier został również zapytany o spotkanie amerykańskim inwestorem i przedsiębiorcą Elon Muskiem, szefem firmy Tesla, do którego miało dojść w niedzielę. "Rzeczywiście rozmawiałem z panem Elonem Muskiem, czyli jedną z czołowych postaci elektromobilności" - przyznał. "Trzeba poczekać parę miesięcy, żeby były z tej rozmowy z Elonem Muskiem jakieś kolejne kroki, ale rzeczywiście taka rozmowa się odbyła" - dodał. Samą rozmowę premier ocenił jako dobrą.(PAP)

autor: Grzegorz Bruszewski

gb/ pś/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 2 mooooo

Zegar wybija 22.208 biliona długu ???? Jaki kapitał chce nasz premier przyciągnąć skoro trump dopomina się od FEDu dodruku ?? Dziwne ja wycofuje kasiore z giełdy bo cos się zaczyna tu dziwnie dziać wśród fachowej prasy jest coraz gorsze mydlenie oczu

! Odpowiedz
1 8 talmud

"kapital amerykanski" .......BUAHAH HAAA HAHJHA HAHAAA HHA

! Odpowiedz
1 3 kaczka-po-smolensku

nie śmiej się gdyby nie ten kapitał GPW by umarło śmiercią głodową

! Odpowiedz
4 11 trooper

PIS: "Chcemy przyciągać kapitał amerykański".
Ameryka: "Będą sankcje za współpracę spółki skarbu państwa z Iranem"

! Odpowiedz
1 4 prs

~trooper
Jak tego nie rozumiesz to moze chociaz rozumiesz zachowanie moderatora i usuniecie mojego wpisu...

! Odpowiedz
5 3 trooper

To nie ja Cie zaraportowałem, ale jasne że rozumiem. Był rasistowski. Na tym forum nie ma miejsca na rasizm i homofobię. Trochę szacunku następnym razem.

! Odpowiedz
3 4 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
2 5 trooper

Co za różnica skąd płyną pieniądze?

! Odpowiedz
7 13 histeryk

Pan Elon Musk może i jest jedną z czołowych postaci elektromobilności, tak jak powiedział Pinokio, ale na pewno nie jest liderem elektromobilności, bo liderem jest Polska. Tak przynajmniej twierdzi Pinokio.

! Odpowiedz
7 8 trollmaster

pan Greenberg to zapewne niedojrzały Goldberg?
Spodziewam się czegoś o wrodzonym antysemityzmie w pewnym mleku.
Czy chodzi o inwestycje w rogaciznę?

A kapitał zapewne z banku Goldman... eee... Greenman Hajs.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% IX 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 125,26 zł VIII 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil