Moody's: rating Polski bez zmian. Perspektywa negatywna zamiast stabilnej

analityk Bankier.pl

Agencja Moody’s nie obniżyła ratingu Polski, lecz zmieniła jego perspektywę. Jako powody decyzji wymieniono m.in. politykę budżetową rządu oraz spór z Trybunałem Konstytucyjnym. W tym roku czeka nas jeszcze kilka „ratingowych dni”.

Decyzją agencji Moody’s długoterminowy rating Polski w walucie obcej utrzymany został na poziomie A2, który przyznany został Polsce w 2002 r. Perspektywa ratingu została zmieniona ze stabilnej na negatywną. Oznacza to, że w średnim okresie agencja spodziewa się wyższego prawdopodobieństwa obniżenia ratingu.

Decyzję agencji poznaliśmy nie 13 maja, jak powszechnie spodziewano się ze względu na zapis w kalendarzu Moody's, lecz 14 maja nad ranem czasu polskiego.

Wydatki i klimat dla inwestycji

W uzasadnieniu decyzji agencja podała dwie grupy czynników odpowiadające za zmianę perspektywy. Pierwsza z nich to „ryzyka fiskalne związane z bieżącymi wydatkami i perspektywa obniżenia wieku emerytalnego”. Wśród wydatków tych Moody’s wymienia program 500+ (1,1% PKB w 2017 r.), zwiększenie kwoty wolnej od podatku (0,2% PKB). W efekcie, zdaniem analityków agencji, rząd może mieć problem z utrzymaniem deficytu na poziomie 3% PKB.

Druga grupa powodów dla obniżenia perspektywy to „negatywny wpływ na klimat inwestycyjny, który wywiera zarówno skłonność do bardziej nieprzewidywalnych zmian legislacyjnych, co widać na przykładzie ustawy o przewalutowaniu kredytów hipotecznych, jak również przeciągający się pat w sporze między rządem a Trybunałem Konstytucyjnym”.

Sam rating został utrzymany na poziomie A2, ponieważ Moody’s docenia rozmiary i poziom zdywersyfikowania polskiej gospodarki, w której notowano wzrost PKB niezależnie od sytuacji na świecie. W tym i przyszłym roku agencja przewiduje, że dynamika PKB nad Wisłą utrzyma się na poziomie 3,5%.

Na koniec komunikatu agencja dodaje, że wpływ na rating będzie miało zarówno kształtowanie się klimatu dla inwestycji, jak i pozycja fiskalna rządu. Wyraźnie zaznaczono też, że do obniżenia ratingu przyczynić może się przeciągający się spór z Trybunałem Konstytucyjnym.

Ocena od Moody's wciąż najwyższa

Utrzymanie ratingu oznacza, że jedyną obniżką w historii Polski pozostaje ta, na którą w styczniu niespodziewanie zdecydowała się agencja S&P. Ani Moody’s, ani Fitch nie obniżały jeszcze polskiej noty.

Nota przyznana Polsce przez Moody’s jest szóstą najwyższą możliwą oceną. O oczko niżej nasz kraj ocenia agencja Fitch, która poprzedniej zmiany ratingu dokonała w styczniu 2007 r. (podwyżka z BBB+ do A-). Najsurowiej ocenia Polskę agencja S&P – w jej oczach nasz kraj zasługuje na ósmą z kolei notę.

Wobec braku obniżenia noty, nasz kraj w oczach agencji Moody’s stoi w jednym ratingowym szeregu z Botswaną i Słowacją. Perspektywa ratingu dla obu tych krajów jest jednak stabilna.

Według kalendarza publikacji ratingów, do prowadzenia którego agencje ratingowe zobowiązuje prawo, kolejna okazja do rewizji noty dla Polski przez agencję Moody’s nadarzy się 9 września. Wcześniej, bo jeszcze w lipcu przeglądu dokonać będą mogły S&P (01.07) oraz Fitch (15.07). Ostatnia z tych agencji potwierdziła w styczniu rating Polski na poziomie A-.

Nadchodzące przeglądy ratingów dla Polski w 2016 r.
S&P 1 lipca
Fitch 15 lipca
Moody's 9 września
S&P 2 grudnia
Źródło: Bankier.pl na podstawie danych agencji

Michał Żuławiński

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
6 0 ~owca

Basiory kapitalizmu zawyły.

! Odpowiedz
1 11 ~Wierchownaja_RadaPL

Lenin ma w grobie polewkę z PISu. Polska płaci rocznie ok. 3 mln PLN agencjom z ratingi.

Chcesz sprzedawać obligacje także skarbowe to potrzebujesz ratingów.

Chcesz fabryki ołówków, to potrzebujesz KAPITALISTY(to usłyszał LENIN).

Jeżeli, świat nie rozumie PISu, to znaczy tym, że jest tym gorzej dla świata,

a PIS na to, to WY wyprowadźcie się na KSIĘŻYC.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 14 ~udrażniaczSZAMBA_pl

AUDYT, RATING. Rozgrzana do czerwoności gorąca KRYCHA, proszę bardzo:

Polska była od 25 lat w ruinie, a jest po sześciu miesiącach w szczytowaniu ŚMIESZNOŚCI:

"Gospodarka ma się świetnie" - Szałamach

"Demokracja ma sie swietnie" - Szydlo

"Konstytucja ma sie swietnie" - Dudda

"Media - maja sie swietnie" - Kurskii

"Ingwilacja - ma sie doskonale" - Ziobro

"Relacje z EU - wprost oszalamiajaco maja sie swietnie"

"NATO, wojsko, policja - Macierewicz juz opanowal...- Maja sie doskonale...

"Prawo i sprawiedliwosc z ich bozkiem" - maja sie najlepiej...

ZACZADZENI_w_Obłędzie_pl lub nieRZĄD_pl

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
7 3 ~chris

----Jeszcze Polska nie upadła, choć wataha ją rozkradła. Złodziejską watahę dobijemy i Polskę naszą odbudujemy.----------------MAM ZŁĄ WIADOMOŚĆ dla Michnika, Petru, Schetyny i sekty KOD
Poniżej dwa cytaty prof. Zenderowskiego znalezione dzisiaj na portalu "Dziennik"
1. -"„Donka jako uchodźcę mamy obowiązek przyjąć – na Rakowieckiej oczywiście”...
2. -" Uważam KOD za sektę".................
Od siebie dodam dzisiejszą wiadomość :"Moody's utrzymał rating Polski"------------
NIE DACIE RADY;-)))-

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 13 ~atomowyANTONI

Uwaga PiSiaczki. OGŁASZAM NOWE WYTYCZNE.

Ponieważ niejaki Ryszard Petru wyrósł na przedstawiciela naszej opozycji, to na nim skupmy nasze ataki. Przekręcajmy jego nazwisko (na Swetru). Głośmy że jest „Żydem” (lub przynajmniej że miał dziadka „Żyda”, czy coś takiego). Wszelkie jego (nawet te najbardziej sensowne) wypowiedzi krytykujące naszą jedyną słuszną linię, należy zadeptywać głosząc że jest to kwik oderwanych od koryta. Cena za 1 hejterski wpis pozostaje nadal 2,00zł. (Za wyjątkowo zjadliwy3,00zł.) __________ Natomiast wytykanie nam kłamstwa że 500zł miało być "na każde dziecko", odpierajmy podchwytując argumenty od konkurencji: "To niech 1sze dziecko je szczaw i mirabelki." __________ Zaś ws Smoleńska, to kontynuujmy dotychczasową politykę głuchoty na dowody braku wybuchu. Stosujmy też sprytne chwyty umieszczania twierdzeń w pozornych nawoływaniach do prawdy. Np. "Musimy wyjaśnić zbrodnię Smoleńską!" (Niby wzywamy do wyjaśnienia, a tak naprawdę to robimy motłochowi wodę z mózgu zarażając umysł "faktem" dokonania w Smoleńsku zbrodni.) Pamiętajcie: Nie krępujcie się pisać nawet totalne niedorzeczności! Tylko demagogią i tupetem zdobywa się władzę! A władza musi być już na wieki w naszych rękach!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 11 ~KimDzongMer_SEDES

"biedna, złota" kaczka, nie pozwalają jej naśladować Hitlera, nie pozwalają Orbana..... to gdzie on ma szukać autorytetów?


! Odpowiedz
2 9 ~ignoran_czyliPIS

Ratingi nie są adresowane do rządów, partii politycznych, czy elektoratów tych partii. One są dla inwestorów, którzy rozważają, czy kupić sobie obligacje Polski, Rumunii, czy może Malezji. Inwestorzy globalni zanim zdecydują się gdzieś zainwestować zwykle szacują ryzyko takiej inwestycji. Ratingi im w tym pomagają. To, czy w danym kraju istnieją rządy prawa, czy nie, ma ważny wpływ na taki szacunek.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
7 7 ~mark

UBECKIE pokolenia wystraszone utratą ciągłości swych pokoleń i "zdobytych" przywilejów
wystraszone ujadają razem z płatnymi platformerskimi trollami na internetowych forach.
Nie mogą się pozbierać po oderwaniu PO-PSL od koryta, wspierane przez ubeckie pokolenia
i reżimowe media głównego ścieku i sektę KOD. Lemingi poskaczcie na spędzie sekty
KOD-u to wam humor się poprawi;-)))

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 7 ~1000_letni_PIS

? Proszę bardzo : Tylko PIS, Tylko PZPR! ! ! 1. Andrzej Kryże. - Wiceminister Sprawiedliwości IVRP. Członek PZPR. Skazywał Solidarnościowców w stanie wojennym. 2. Wojciech Jasiński.- Minister Skarbu IV RP. Członek PZPR. 3. Andrzej Aumiller.- Minister Budownictwa IV RP- Członek PZPR i UP. 4. Anna Kalata. - Minister Pracy i Polityki Społecznej IV RP. Członek PZPR i SLD. 5. Zbigniew Graczyk- Wiceminister Gospodarki Morskiej IV RP - Członek PZPR. 6. Marek Grabowski - Wiceminister Zdrowia IV RP- Członek PZPR. i SLD. 7. Ewa Sowińska- Rzecznik Praw Dziecka IV RP. Członek PZPR. 8. Krzysztof Zaręba - Wiceminister Środowiska IV RP- Członek PZPR. 9. Bogusław Kowalski Wiceminister Transportu IV RP. Członek PRON. 10. Bogdan Socha. -Wiceminister Pracy i Polityki Społecznej IV RP - - Członek PZPR. 11. Romuald Poliński- kolejny Wiceminister Pracy i Polityki Społecznej IV RP. - Członek PZPR doradca SLD. 12. Maciej Łopiński - Rzecznik Prezydenta IV RP - - Członek PZPR. 13. Ryszard Siewierski- Zastępca Komendanta Głównego Policji IV RP- - Członek PZPR. 14. Karol Karski (PiS) były radykalny przewodniczący komisji IV RP ds. zmian w ustawie lustracyjnej. We władzach centralnych socjalistycznego ZSP na Wydziale Prawa i Administracji UW. 15. Stanisław Kostrzewski, od 25.02.2006 skarbnik PiS - Członek PZPR. 16. Jerzy Bahr, ambasador RP w Moskwie. - Członek PZPR. 17. Krzysztof Czabański, prezes Polskiego Radia S.A - Członek PZPR. 18. Stanisław Podlewski, dyrektor departamentu rybołówstwa w ministerstwie rolnictwa- Członek PZPR. 19. Marcin Wolski, dyrektor I programu PR - Członek PZPR. 20. Tomasz Gąska, wiceprezes Radia PiK z nadania Kaczyńskich. - Członek PZPR. 21. Jan Tomaszewski, wybrany do sejmu z list Prawa i Sprawiedliwości, zarejestrowany konsultant Służby Bezpieczeństwa. O kim jeszcze będziemy pisać z kropką po nazwisku ???..

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
6 9 ~man

RUDO-CZERWONA ferajna, tow. Rzepliński, tow. Balcerowicz i marnie zakamuflowany żołnierz PO Petru i sekta KOD mocno zawiedziona decyzją MOODY's. Tyle kosztownych działań i starań
w kraju i za granicą na nic. Zawiedzione reżimowo-propagandowe gadzinówki GW,TVN
"Newseek" obrzydliwie manipulują od rana do nocy. Wszyscy oni śmierdzą strachem przed narodwem, przed rozliczeniem RUDO-CZERWONEJ ośmiornicy, która od 8 lat oplotła nasz kraj.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 3 ~lel

rudo (faszyści) - czerwona (komuniści) - tyle potraficie, a twój PiS ma do zaproponowania NIC dosłownie , bo rządzą nim aroganci , którzy nie mają zielonego pojęcia o niczym

! Odpowiedz
1 6 ~durnie_PISzą

Ratingi nie są adresowane do rządów, partii politycznych, czy elektoratów tych partii. One są dla inwestorów, którzy rozważają, czy kupić sobie obligacje Polski, Rumunii, czy może Malezji. Inwestorzy globalni zanim zdecydują się gdzieś zainwestować zwykle szacują ryzyko takiej inwestycji. Ratingi im w tym pomagają. To, czy w danym kraju istnieją rządy prawa, czy nie, ma ważny wpływ na taki szacunek. Po prostu w krajach, gdzie prawdziwych rządów prawa nie ma (Rosja, Białoruś, Wenezuela, itp.) istnieje znacznie większe ryzyko, że zainwestowanych pieniędzy już nigdy więcej się nie zobaczy

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 6 ~1000_letni_PIS

PiSokomunistyczny lumpenproletariat coraz bardziej osaczony szczeka, gryzie jak burek bo wie,ze nadchodzą ciemne chmury. Pół miliona ludzi na ulicach juz 4 czerwca ( do tej pory nie mogą otrząsnąć sie po 240 tysiacach. Spadek PKB i pieniążków juz niema. Za chwile czekają ich procesy w tym cywilne za kłamstwa ktore powciskali w niby audycie. A obniżenie ratingu ktore nastąpi ostatecznie zmiecie pisokomunistyczny dojna lumpenproletariat ze sceny..

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 6 ~goebelsPREMIUM

Najważniejsze by Polska rosła w siłę a ludziom żyło się dostatniej. O tym kto jest człowiekiem, a ściślej Prawdziwym Polakiem, obywatelem "pierwszy sort" będą decydowali prezesi PiS i IPN. Pozostali, obywatele "drugi sort" to złodzieje i komuniści dla których litości nie będzie. Zgromadzi się ich w miejscach odosobnienia gdzie dopiero praca uczyni ich wolnymi.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
4 0 ~Edwardos

Widać rating w dół bo wałów USA nie da rade robić. Naciągacze nie mają szans...

! Odpowiedz
2 1 ~2sort

Ludzie honoru podają się do dymisji.

! Odpowiedz
0 5 ~SONDApośpieszna

Czy PIS ma władzę do końca II kw. 2016 r.

NIE - zielona łapka
-------------------------------------------------------------------------------------------------
Czy PIS ma władzę do końca III kw. 2016 r.

NIE - czerwona łapka

! Odpowiedz
2 8 ~chlew_odKUCHNI

kadry PiS to pomyje i beztalencia.

! Odpowiedz
2 9 ~trzeźwoNAWALONY

No i mamy zmiane PiSu, wszyscy na tym stracimy. Zachcialo sie nam zmian. Jak mozna bylo dac sie tak tym ludzia oszukac. Wybrala ich wies, wiec ludzie, ktorzy pracuja w wiekszosci za granica, murarzy, tynkarzy i tym podobne

! Odpowiedz
2 7 ~kochamPIS_lubNIE

Tsunami ignorancji, zakłamania i dwulicowości. Ledwie dziamdziaki skończyły pluć na Polskę, jaka to ruina i tragedia, a dziś przypisują sobie osiągnięcia poprzedniego rządu. PiSowska klika.

! Odpowiedz
1 7 ~śliskieŁAPKIpisu

Jak zaczniecie skutki odczuwać w portfelach to wasz entuzjazm dla pisu szybciutko zniknie. Igrzyska będą ale do czasu.

! Odpowiedz
2 5 ~robięDZIECI_po_co

Nowy układ (kościół) nie nadaje się do rządzenia. Rozdać żeby elektorat na taczkach nie wywiózł to i ja potrafię, a na sytuacje nieprzewidziane nie będzie kasy. Zarobiony - ty tu sobie żyły wypruwaj albo rób dzieci, ja was chyba tutaj zostawię w tym polskim bagienku. Szkoda, bo byłam dumna z tego że jestem Polką.

! Odpowiedz
1 6 ~WATYKAN_kapitalizmu

szachermachermałacha czytał chyba inny raport, obniżenie ratingu na minus. niebezpieczeństwo inwestowania w państwie rządzonym metodami bolszewickimi. nie rozumie co jest napisane lub emisariusz kaina daje do przepisania tekst, wymyślony na nowogrodzkiej w pałacu cudów, nie wilczy szaniec lecz zwanym potocznie jak za komuny: jamachama .dodatek do rozrywki to tarcza w radzikowie św.antka chorego św.witem, wygibasy i ekwilibrystyka bezmózgowia w dziedzinie wojskowości bogaci gazem obronnym czwór kapuścianem grochu? rzesza biednych napompowanych baloników, wykształconych pod nadzorem kropidła.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 6 ~Ceszarz1000latPIS

prawnik ministrem finansow...wkrotce elektryk, albo mleczarz bedzie dentysta...eh dobra zmiana

! Odpowiedz
1 5 ~1000_letniaRZESZA

Pis powinien być zadowolony tzw. audyt przeprowadzony w skandaliczny jarmarczny sposób w sejmie świetnie przyczynił się dając pożywkę do oceny i naświetlenia naszej perspektywy na przyszłość a właściwie jej braku a na tym niestety przejedziemy się my wszyscy obywatele tego kraju pogratulować dobrej zmiany !!!!!!

! Odpowiedz
2 6 ~rozum_co_to

Przez 25 lat oceny polskiej gospodarki systematycznie rosły. Po kilku miesiącach rządów PiS już druga agencja ratingowa przewiduje, że w Polsce będzie coraz gorzej. Dobra zmiana ?

! Odpowiedz
1 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
2 2 ~ZŁODZIEJ_sortu_II

Komuna też twierdziła że mięsa nie ma bo huty strajkują. Pisobolszewia to większość dawnych członków PZPR i płatnych kapusiów SB

! Odpowiedz
2 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
3 4 ~leming

Wielki tytuł na stronie głównej bankiera sugeruje wielką katastrofę, natomiast po kliknięciu wchodzi się w artykuł dość spokojnie i rzeczowo relacjonujący rating. W rezultacie czuje się manipulację emocjami. Co się dzieje z bankierem.pl? Czyżby stał się narzędziem opozycji?

! Odpowiedz
1 1 ~gbb

zlodziejski moodys takich spekulantow pod SAD i odszkodowanie dla POLSKI za rozglaszanie falszywych informacji co powoduje ucieczke kapitalu przez takich smieci jak modys

! Odpowiedz
1 2 ~suchocka

za moich czasow, paniedzieju, bywalo ze to klient wystawial opinie agencji (nomen-omen - ratingowo towarzyskiej) a teraz weszlo nowe i agencja opiniuje klienta

! Odpowiedz
2 5 ~to_ja

bankirek, w raporcie bezposredno nie znalazłem okreslenia ..upomina rząd...
dlaczego kłamiecie ???

! Odpowiedz
0 0 ~Misio6

Petru kazał tak napisać, to napisali. Co mieli zrobić.....

! Odpowiedz
0 0 tomaszwojcik

Witajcie,

Moody zmienił perspektywę ze stabilnej na negatywną. Chcę coś zrobić z kasą w "skarpetach", żeby mi nie gniła. Nie widzę okazji do zakupu akcji na polskiej giełdzie.

Na Independent Trader autor pisze, żeby inwestować w rynek rosyjski, bo akcje są bardzo tanie.

Panowie co sądzicie o rynku rosyjskim, jeśli chodzi o akcje? Wiecie, gdzie i jak można kupić rosyjskie akcje?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
4 11 ~masakra

Zawsze lubiłem czytać komentarze na bankierze, ale to się skończyło niestety , jeden nawiedzony produkuje chyba z 80% wpisów i co gorsza większą część metodą kopiuj-wklej . Wydaje mu się ,że nachalnością i upierdliwością kogoś do czegoś przekona ?

! Odpowiedz
10 1 ~FRANKI_ZMIANA_SZYBKO

dawać mi tu szybko zamianę redytu mojego chf na pln po dobrym kursie, tak abyśmy zdązyli przed kolejną publikacją ratingu za kilka miesięcy. głosowałem jak należy i popieram też kogo trzeba. nie ścieminajćie mi tu z ratingami tylko dawać dopłatę

! Odpowiedz
8 5 ~dymamSZYBKO

OBYWATELA. Tak kombinują.Układ PICowoBankowoFrankowy wprowadzi VAT 25% w 2017r.

UGODA ma wydrenować wszystkich obywateli, tzw. OBLIGACJE RESTRUKTURYZACYJNE!, których emisje wykupi NBP , a zwrot nastąpi przez podwyżkę VAT

Wehikuł Frankowo-Bankowy "TYTANIC" zaprasza wszystkich obywateli na NIEODPŁATNĄ przejażdżkę za 3.000 PLN/obywatela. Frankowicze wniebowzięci, dosłownie

Banki chętnie przytulą te 65-135 mld PLN odszkodowań, a obywatel za to zapłaci podwyżką VAT np. o 2-3 pkt %

NBP wypłaci bankom odszkodowania (UGODA), a wzrost VATu wypełni ubytki w NBP

"Frankowicze" tym mechanizmem okradają społeczeństwo !

Frankowicze to tylko 3% populacji, a gdzie reszta populacji Polaków !!!

Dogadujcie się z bankami lub procesujcie !!!

Prezydent nie jest stroną sprawy !!!!

Prezydent powiedział o przewalutowaniu i to zrobi !!!

a do tego potrzebna jest UGODA frankowiczów z bankami !!!, a nie procesy międzynarodowe kosztem KOWALSKIEGO,której koszty szacowane są na 15-25 mld EURO i są to tylko koszty bezpośrednie !!!

pozdrawiam trzeźwo myślących

Obran zawarł z bankami UGODĘ. Kosztem 9 mld EURO środków publicznych !

97% Obywateli Polski zrozumie, że frankowicze nie mogą żądać, aby reszta obywateli spłacała ich kredyt. Orban podniósł VAT o 2 pkt % z tego powodu.

Klopoty ze splatą ma ok 4% frankowiczów, co daje ok. co 1000y obywatel Polski.
Ściślej takich kredytów jest ok. 30.000. zakładając nawet pomoc w wys. 100 CHF/mieś na kredyt,daje to wartość 3 mln CHF/mieś, 36 mln CHF/rocznie !!!

Orban pożyczył z banku centralnego 9 mld EURO i wypłacił odszkodowania bankom.

Zwrot pożyczki nastąpił przez podwyższenie VATu o 2 pkt. %

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
9 6 ~Wierchownaja_Rada

Lenin ma w grobie polewkę z PISu.

Chcesz sprzedawać obligacje także skarbowe to potrzebujesz ratingów.

Chcesz fabryki ołówków, to potrzebujesz KAPITALISTY(to usłyszał LENIN)

Gdyby głupota emitowała światło, to przy niektórych ludziach Słońce miało by kompleksy,

a Stalin przegrałby II Wojnę Światową tzw. OJCZYŹNIANĄ

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
10 6 ~audytPISu

To kosztuje ok. 0,5% PKB rok rocznie !!! - czyli ok. 9 mld PLN - Spadek Wzrostu PKB

Za 1 złotówkę pozyskaną z PODATKU BANKOWEGO, społeczeństwo płaci 2,40-3,15 złotych !!!

Prognoza z Lipca 2015 r. mówi o koszcie 95 mld PLN dla Rynku Kapitałowego w 2015 r.
i kosztach NETTO(spadek wzrostu PKB) corocznych(8- 12) mld PLN pomnożona przez zagregowany współczynnik wzrostu podstawy opodatkowania w okresie obowiązywania podatku bankowego, do roku, na który jest liczony podatek bankowy.
Firmy Ubezpieczeniowe zapłacą ok 0,5 mld podatku bankowego rocznie.

Podatek Bankowy „Sprzedany” LUDOWI jako UDOMOWIENIE banków.

Od tego jest: KNF, ZBP, i Urząd Ochrony Konsumentów. Represyjne (podatkiem bankowym) sprzedanie tego tematu, może spowodować:
- działania skutkujące ograniczaniem działalności kredytowej,
- wymuszony „ techniczny ” wzrost kosztów kapitału, ze względu na „ techniczną ” zmianę środowiska w jakim funkcjonują banki,
- pogorszyć sprawność działania mechanizmu, powodując „ przejściowy ” okres adaptacyjny, do momentu zrównoważenia ryzyk, także ryzyk w całym SYSTEMIE BANKOWYM

podatek bankowy: 0,44%, aktywa do 4 mld PLN zwolnione z podatku, dla tzw. SKOKÓW=0%:

1. STRATY 2015r. ok.85 mld PLN - na wartościach aktywów w OFE + PZU + inwestorzy indywidualni + papiery dłużne + koszty spadku wzrostu PKB w stosunku do tego jaki można by było osiągną bez tego REPRESYJNEGO Podatku( związane z zachowaniem konsumentów, banków i kosztu kapitału).

Straty w 2015r. ok 85 mld PLN i czasowe przesunięcie strat corocznych na 2016r,…..…,….….,…….

1 .STRATY2015r. ok. 85 mld PLN w 2015 r.

2. od 2016 r. i kolejnych latach, Corocznie w PROCENTACH:

Podatek Bankowy=0,44% * (1,1 bilon mld PLN/rocznie)= ok. 4,85mld PLN
Przychody Łącznie ok. 5,60 mld PLN = 4,85mld PLN + ok. 0,75 mld PLN (dodatkowe łącznie)

Baza do obliczeń wpływu: urocznowiony spadek wzrostu PKB2015
Koszty(urocznowione) =(12,5–16,5) mld PLN
STRATA=Koszty(uroczn.) - Przychody(uroczn.) =(12,5-16,5)mldPLN – 5,6mldPLN =ok.(7-11)mld PLN

Coroczny spadek wzrostu PKB( trwały i systemowy) ok.(0,40-0,62)% PKB w stosunku do PKB(bez podatku). Koszt tego kapitału jest w wysokości: (125-195)% w skali roku. Osobiście nie chcę być obciążany tak DROGIM kredytem dla realizacji tego PROJEKTU. Skarb Państwa i Samorządy zadłużają się, obciążając MNIE kredytami o koszcie rzędu (3-5)% w skali roku i mnie to wystarczy. Udział kredytów w PKB ok.60% ok. 1 bilion PLN - Skarb Państwa obsługa, emisje, rolowania, Samorządy to samo, Przedsiębiorcy: linie, bieżące, inwestycyjne, obligacje, Konsumenci indywidualni: hipoteczne, konsumpcyjne, chwilówki itd.

Podsumowanie:
To co PIS proponuje to może być zamęt na rynku kapitałowym, zubożenie społeczeństwa, trwałe świadome obniżanie długoterminowego PKB, w stosunku do PKB bez tych obciążeń podatkowych. NBP nie przeprowadziło analiz w przedmiotowej sprawie. Węgry obniżają wysokość tego podatku wprowadzonego w 2010 r. z 0,53% do 0,31% w roku 2016 r. i będą go ZMNIEJSZAĆ dalej w latach 2017-2019 r.. ( dlaczego ?!, skoro jest taki POŻYTECZNY ! ).

Podatek jest liczony od (1 bilon 100 mld PLN)*0,44% = ok. 4,85 mld PLN, aktywa własne banków to tylko ok. 150 mld PLN, reszta to NASZE pieniądze !(1 bilion 100 mld/PLN to depozyty obywateli, przedsiębiorców, samorządów, itd.). Oczywiście bierzemy pod uwagę, ze pasywa=aktywa banków.
Ściśle aktywami są udzielone, udzielane KREDYTY.

„Pozytywnym skutkiem” i w kalkulacji uwzględnionym będzie poszukiwanie dalszych, znacznych obniżek kosztów działalności operacyjnej banków. Opisałbym go mianem „rewolucyjny”.

Następnym „pozytywnym efektem”(sarkazm) z tak wprowadzonego podatku będzie moim zdaniem polepszenie wyników w sprawozdaniach finansowych SKOKÓW, choć niekoniecznie musi mieć on trwały charakter, a wszystko w ramach skoku SKOKÓW na udziały rynkowe.
Na to też należy zwrócić uwagę, aby posłowie nie wprowadzali USTAW, które zaszkodziłyby także gospodarce i WSZYSTKIM kredytobiorcom !!! - mam dość idiotyzmów

Skrót:
tego nie da się usprawiedliwić !!!

przychód łączny od banków= 5,6 mld PLN łącznie z korzyściami podatkowymi i innymi

koszty = (12,5-16,5) mld PLN,

a po uwzględnieniu niższego CIT przyjęto 1 mld PLN (o czym poniżej)

Koszt łączne= (13,5-17,5) mld PLN

koszt kapitału w % = (140-215)% rocznie,

STRATA=ok.(8-12) mld PLN
Coroczny spadek wzrostu PKB( trwały i systemowy) ok.(0,45-0,69)% PKB w stosunku do PKB(bez podatku).


Podatek Bankowy

Banki zagraniczne od 2016 r. wyprowadzą legalnie około 3-5 mld PLN dochodu bez opodatkowania CIT(19%), a koszty „z tego tytułu” mogą być polskich księgach uwzględnione.
Stanowi ubytek przychodu księgowego w wysokości ok. 15-25 mld PLN(wolumen kredytów) !!!.

„Wiceprezes ZBP zwrócił uwagę na jeszcze jeden element projektu - podatkiem mają być objęte polskie oddziały zagranicznych banków. - To zapewne spowoduje, że największe kredyty będą księgowały w bankach matkach, co będzie zgodne z prawem - mówił Groszek.”

Podatek CIT od banków będzie z tego powodu w roku 2016 o ok 25-35% (0,7-1 mld PLN) niższy, jak możliwy bez tego podatku

http://tvn24bis.pl/pieniadze,79/zbp-banki-beda-reagowac-na-podatek-bankowy,602693.html

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
10 6 ~KURSKI_z_dnaPL

Podatek Bankowy (dodatek aktywisty).

To, że 99,9999% Obywateli nie ma dostępu do wyników prognoz symulacji makroekonomicznych Modelu PKB Polski, znaczy, że należy z determinacją szerzyć jedyną słuszną prawdę.

Nikt nam nie wmówi: że czarne jest czarne, a białe jest białe...

! Odpowiedz
10 6 ~audytPISu

Kto niszczy NASZ KRAJ !!! Proszę bardzo. W 6 miesięcy ZUTYLIZOWANO 5 mld PLN !!!,

wzrost kosztu kapitału, łącznie z obligacjami skarbowymi do dnia dzisiejszego

Dla przedsiębiorców istotny jest koszt średnioważony kapitału WACC, a ten rośnie.

Zmniejszając opłacalność inwestycji lub nawet uniemożliwiając ze względu na brak opłacalności NPV, IRR, ROE, ROA itd. to jest być albo nie być, a NOŻYCE kosztu kapitału dla polskich przedsiębiorców są coraz mniej korzystne w stosunku do zagranicy. Dla Osób fizycznych mechanizmy są porównywalne, choć trochę mniej złożone.

Ludzie mogą na bruku wylądować, a twój pracodawca straci udziały rynkowe !!!

Z tego ludzie się cieszą ?, to prosta droga do "niewolnictwa" w średnim terminie

"wróg czuwa, wróg nie śpi".------- hasła rodem z PRL - NOCna zmiana czuwających aktywistów.

Polaku bądź czujny !.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
10 5 ~audytPISu

są to tylko koszty bezpośrednie. UTYLIZACJA przyspiesza; Dalej:

Spadki wycen aktywów kapitałowych udziałowych na GPW są szacowane na ok. 200 mld PLN

Spadki wycen aktywów kapitałowych grunty ok. 100 mld PLN

(aktywy zabezpieczające kredyty, biorące udział w transakcjach rynkowych lub wystawionych do potencjalnej sprzedaży).

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
8 5 ~KURSKI_z_dnaPL odpowiada ~audytPISu

Bloomberg: inwestorzy uciekają z Polski. Od wygranej Dudy z giełdy wyparowało 50 mld dolarów

a teraz minusujcie wyznawcy sekty pisowej, życzący autorytaryzmu Polsce.

http://tvn24bis.pl/wiadomosci-gieldowe,76/bloomberg-polska-gielda-stracila-50-mld-dolarow-od-wygranej-dudy,643334.html

! Odpowiedz
4 6 ~1000_letniaRZESZA

PO to PIKUŚ.

KOD NIE WALCZY Z RZĄDEM PRAWA I SPRAWIEDLIWOŚCI.

WALCZY O RZĄD PRAWA I SPRAWIEDLIWOŚCI.

A TO SPORA RÓŻNICA, niestety nie dla wszystkich

! Odpowiedz
3 5 ~Wierchownaja_Rada

Lenin ma w grobie polewkę z PISu. Polska płaci rocznie ok. 3 mln PLN agencjom z ratingi.

Chcesz sprzedawać obligacje także skarbowych to potrzebujesz ratingów.

Chcesz fabryki ołówków, to potrzebujesz KAPITALISTY(to usłyszał LENIN).

! Odpowiedz
3 6 ~atomowyANTONI

Rating to narzędzie do podporządkowania interesom Zgniłego Zachodu naszej katolickiej Ojczyzny.

Precz z ratingami. Wiwat Jarosław - Polskę Zbaw. Wiwat Krystyna - gruba, lecz piękna rozgrzana do czerwoności dziewczyna ... .

Obligacje możemy sprzedawać Węgrom, Wenezueli i Korei Północnej

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 5 ~Polewka_PL

Perspektywa negatywna a ci mówią, ogłaszają, że to SUKCES ?

To tak jakby się cieszyć, że w wypadku nie zginęły dwie osoby tylko jedna, albo

WSZYSTKIM jest winien TUSK, bo zostawił Polskę murowaną.....

! Odpowiedz
1 3 ~Kwiczoł

Najpierw był "Pon Bucek potem był Jadam" jak mawiał Pyzdra z "Janosika"
terozki jest panie na odwyrtkę: Najpierw był Pon Rajting, potem Pon Bucek"

! Odpowiedz
3 8 ~olx

raiting negatywny? To wszystko przez PO i Rzeplińskiego, Najpierw uchwalili sobie wiecej sędziów niż mogli, a teraz jeszcze nie stosują się do ustaw uchwalonych przez demokratrycznie wybrany parlament, a Prezydentowi każą przyjmować ślubowania, gdy takiego bezwzględnego nakazu dla Prezydenta w żadnym akcie Prawa (konstyt. , ustawy) nie zapisano, i jeszcze chłopy nie chcą uszczegóławiać konstytucji. Najwyraźniej Opozycja dla władzy , gotowa jest zrobić wzystko, i nie ważne jest dobro polski i polkaów, ono jest tylko niby pretekstem..

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 6 ~antykomuch

"rejting" lehman brothers przed upadkiem, dziękuję, dobranoc

! Odpowiedz
4 5 ~udrażniaczSZAMBA_pl

AUDYT, RATING. Rozgrzana do czerwoności, chętna KRYCHA, proszę bardzo:

Polska była od 25 lat w ruinie, a jest po sześciu miesiącach w szczytowaniu ŚMIESZNOŚCI:

"Gospodarka ma się świetnie" - Szałamach

"Demokracja ma sie swietnie" - Szydlo,

"Konstytucja ma sie swietnie" - Dudda

"Media - maja sie swietnie" - Kurskii

"Ingwilacja - ma sie doskonale" - Ziobro

"Relacje z EU - wprost oszalamiajaco maja sie swietnie"

"NATO, wojsko, policja - Macierewicz juz opanowal...- Maja sie doskonale...

"Prawo i sprawiedliwosc z ich bozkiem" - maja sie najlepiej...

ZACZADZENI_w_Obłędzie_pl lub nieRZĄD_pl

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 5 ~aproposSZAMBA

MINISTER Sienkiewicz mówił o Polskich Inwestycjach Rozwojowych, flagowym projekcie rządu PO-PSL Donalda Tuska używając słów: „ch***, dupa i kamieni kupa” - PO, KOD, Nowoczesna pragną powrotu dawnych czasów, które ich zdaniem były dużo dużo lepsze.

! Odpowiedz
3 0 ~ra

Rząd winien spowodować tak jak było przed 1989 rokiem zakup obligacji państwowych przez obywateli polskich stosując nagrody rzeczowe-losowania/samochody,domy inne nagrody ,zyski będą zwielokrotnione albo w ostateczności znieść padatek belki ,różne metody mogą być stosowane ale jest jeden warunek musi to być uczciwie ,przy ujemnej i niskiej inflacji zkup obligacji przez obywateli polskich gwarantowany!!!!!!!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 6 ~antykomuch

rząd nie powinien się zadłużać

! Odpowiedz
1 9 ~asd

Gdybyśmy nie mieli żadnego długu, w budżecie byłoby co najmniej 30 mld zł rocznie więcej z tytułu braku odsetek do spłaty. Połowę obecnego deficytu stanowią koszty obsługi zadłużenia. Jedną pożyczkę spłacamy kolejną. A najlepsze jest to, że w ten sposób nabijamy kasy zagranicznej finansjerze, tak znienawidzonej przecież przez PiS.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 8 ~s6

Polska ma 52% długu, a np. Francja 95%, Belgia 106% i mają wyżej od nas?
Węgry 75% długu i to rozumiem, że dostali czerwone niżej od nas.

! Odpowiedz
0 11 ~taka_prawda

tak, ale oni mają euro, samochody i elektrownie atomowe, a my mamy węgiel, ziemniaki i jabłka. i to oni kupują nasze obligacje, a my kupujemy ich samochody

! Odpowiedz
2 4 ~nonsens odpowiada ~taka_prawda

wcale nie musimy kupować ich samochodów. a nasze obligacje mogą przeceiż kupiś spółki skarbu państwa i możemy podnieść podatki lub wprowadzić doborowolną opłatę audiowizualną doliczaną obowiązkowo do prądu

! Odpowiedz
0 1 ~ra odpowiada ~taka_prawda

co jest wielka glupota!!!!

! Odpowiedz
0 1 ~polskiziemniak odpowiada ~ra

to prawda. skandal, że na sze polskie jabłka sprzedajemy za granicę. sami jes powinniśmy zkesć i wypić w ostaci soku i alkoholu. jak zagranica nie chce nasz szanować to niech nie jedząjabłek i ziemniaków. niech jedząte swoje banany i pomarańcze i kiwi. jabłka dla Polaków!

! Odpowiedz
1 4 ~oninammyin

co a problem, oni nam obnizyli perspektywę to my też im możemy oniżyć perspektywę. o razie dla każdego i będzie ok

! Odpowiedz
1 2 ~SKANDAL

jaka perspektywa negatywna?!? to chyba nie uwzględnili gry Lewego. Lewy mistrzem świata

! Odpowiedz
0 3 ~kibic

takiego snajpera jak Robert to jeszcze nie było

! Odpowiedz
0 2 ~stefan odpowiada ~kibic

dlaczego Robert zarabia tyle kasy. powinno się go pożądnie opodatkować,a by była sprawiedliwość. dlaczego on gra i dostaje kasę, a ja w tym samym czasie oglądam go w telewizi i będę musiał płacić opłatę audiowisualną za prąd, gdzie prawiedliwość? gdzie dobra zmiana. to on powiniene nam płacić, że go chcemy oglądać i zarabia drugie tyle na reklamach

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
4 2 ~Badacz

Cała światowa gospodarka zależy od konsumenta; jeśli przestanie on kiedyś zaciągać kredyt, na rzeczy których nie potrzebuje, będzie po nas.

! Odpowiedz
0 4 ~Tylko_Chuck_marating

jedyny prawdziwy rating może przyznać tylko Chuck Norris, a Chuck Norris nie słyszał o żadnym Moody

! Odpowiedz
6 5 ~podatnik

Szukaja pieiedzy na dzieciorobow za 4 lata nie bedzie pisu pozostana dlugi

! Odpowiedz
5 2 ~hoho

nie martw sie dosypie się z podatku audio-wizualnego

! Odpowiedz
10 8 ~PIS_kradnie

Polska przestała być rozsądnym partnerem gospodarczym i politycznym. Awanturnictwo polityczne i gospodarcze Kaczyńskiego i jego marionetek doprowadziło w ciągu krótkiego czasu (od 25 października 2015 r.) do katastrofy politycznej i gospodarczej. Polska już nie jest krajem demokratycznym a wzrost gospodarczy 3 % to żenada i ubóstwo co najmniej 5 milionów Polaków. Z emigracją, także z przyczyn politycznych obecnie liczy się 4 miliony Polaków ja również do nich należę.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 9 ~żenada

średnioroczny wzrost gospodarczy w latach 2011-15 wynosił 2,9% , tak napisali w moodys w raporcie

! Odpowiedz
2 3 ~Gold_Eagle

A tymczasem ilość rejestrowanych właścicieli do jednej uncji złota w skarbcu comex`u wynosiła 1 do 542 i tym jawnym oszustwem agencje się nie interesują! A jak sytuacja się rypnie to dostaną gracze jakieś śmieszne kwity. link English http://www.businessinsider.com/comex-vault-doesnt-have-enough-gold-2016-5

! Odpowiedz
10 16 ~poiu

antypisowskie oszołomy przez dwa tygodnie jarały się obniżką ratingu :) pisały bzdury o euro po 5 zł a tu spotkała ich taka niemiła niespodzianka :))

! Odpowiedz
9 6 ~edw

Co do Euro nie wiem jaki będzie kurs ze względu na Brexit, ale prognozę dolara po 5PLN na początku 2017r. podtrzymuję. Z wyrazami szacunku, "antypisowski oszołom".

! Odpowiedz
4 11 ~poiu odpowiada ~edw

powinieneś jeszcze dodać ,że jak dolar nie będzie po 5 zł to ogolisz się na łyso i zapuścisz wąsy , to by było coś co by mocno uwiarygadniało by twoją prognozę :)

! Odpowiedz
2 6 ~Flex

Wszystkie te ratingi i dyskusje o nich można podsumować konkluzją ze starego wierszyka J. Brzechwy "Na bazarze w dzień targowy": " ... wnet i tak skoczymy w zupie" tylko literkę z trzeba by zamienić. Polska nie jest samotną, odległą zieloną wyspą tylko ściśle zintegrowanym elementem globalnego systemu gospodarczego. Światoma gospodarka jest niczym pacjent na OIOMie nie potrafiący samodzielnie funkcjonować. Jak te kroplówki i zastrzyki z FED/ECB się urwą i zagraniczne banki ewakuują z Polski kapitał na rachunki central , to żadne AAA+ ze świetlaną przyszłością nam nie POmogą.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
13 13 ~udrażniaczSZAMBA_pl

AUDYT, RATING. Rozgrzana do czerwoności, chętna KRYCHA, proszę bardzo:

Polska była od 25 lat w ruinie, a jest po sześciu miesiącach w szczytowaniu ŚMIESZNOŚCI:

"Gospodarka ma się świetnie" - Szałamach

"Demokracja ma sie swietnie" - Szydlo

"Konstytucja ma sie swietnie" - Dudda

"Media - maja sie swietnie" - Kurskii

"Ingwilacja - ma sie doskonale" - Ziobro

"Relacje z EU - wprost oszalamiajaco maja sie swietnie"

"NATO, wojsko, policja - Macierewicz juz opanowal...- Maja sie doskonale...

"Prawo i sprawiedliwosc z ich bozkiem" - maja sie najlepiej...

ZACZADZENI_w_Obłędzie_pl lub nieRZĄD_pl

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
16 15 ~Się_pytam

A kogo obchodzą opinie agencji spekulacyjnych?

! Odpowiedz
8 8 ~plutarch

a kogo obchodzi zdanie trolla Wowy?

! Odpowiedz
1 4 ~as

zagraniczych inwestorów?

! Odpowiedz
2 3 ~antyplutarch odpowiada ~plutarch

witamy trolla plutarcha, po ile kopiejki?

! Odpowiedz
0 4 ~Badacz odpowiada ~plutarch

do ~plutarch: Wyglądasz mi, jak to ty sikasz do wody na basenie.

! Odpowiedz
1 2 ~SS

Ano inwestorow. Oznacza to, ze trzeba bedzie zaplacic wiecej za wypuszczane obligacje. A skads te dodatkowe pieniadze trzbea bedzie wziac.

! Odpowiedz
2 5 ~antek

gdyby dostali większą dawkę fal elektromagnetycznych to i lepsza byłaby perspektywa, a nie jakaś tam negatywna co to wogóle jest

! Odpowiedz
2 6 ~roobo

Wreszcie Zawyżone Waluty obce pójdą w dół bo nas wykupią do końca po kawałku,zostaliśmy na poziomie A2 i słusznie dlatego że,np. Meksyk czy Peru(A3) od nas odstają i to sporo.

! Odpowiedz
0 2 ~psiak

Tradycyjnie zabrakło źródła ratingu: https://www.moodys.com/research/Moodys-changes-outlook-on-Polands-A2-rating-to-negative-from--PR_348709

! Odpowiedz
8 12 ~SONDA

Czy PIS przetrwa u władzy do końca II kw. 2016 r.

NIE - zielona łapka
-------------------------------------------------------------------------------------------------
Czy PIS przetrwa u władzy do końca III kw. 2016 r.

NIE - czerwona łapka

mają już pełne PAMPERSY - dwie łapki

! Odpowiedz
11 22 ~stefcio

wróciłeś już z demo kodziarzu?

! Odpowiedz
1 0 ~SONDA_dla_kodomitów

obecnie mamy rok:
2007 - zielona łapka
2008- czerwona łapka

! Odpowiedz
1 9 ~janek

czyli Kuczynski jednak miał racje

! Odpowiedz
9 16 ~janek

Ustawa frankowa dobiłaby Polskę....nie możemy sobie na to pozwolić

! Odpowiedz
5 5 ~franek

Pozostaną nam sądy

! Odpowiedz
3 2 ~ra

właśnie nie rozwiązanie tego problemu dobija Polskę,spokojnie pieniądze mogłyby pracować w gospodarce,najprościej finansowo obciążyć decydentów i ich rodziny poprzedniej władzy za tolerowanie bezprawia!!!!

! Odpowiedz
9 12 ~Verto

1.
ustawa frankowa w jakiejkolwiek formie musi iść do kosza i musi zostać zapomniana i mam w nosie co Duda obiecał, jak jednej obietnicy nie spełni i poprze to poprawną analizą to się nic nie stanie.
(wiem wiem, zaraz się odezwie tu chmara frankowiczów w pieluchach, którzy nie chcą wziąć odpowiedzialności za swoje decyzje, ale to ich problem i sądów w Polsce a nie państwa i jego podatników)

2.
500+ musi znaleźć źródło finansowania na kolejne lata, a nie tylko na kolejny budżetowy rok i jak byłbym ministrem finansów to wykazałbym to w ciągu kolejnych 6 miesięcy.

(500+ popieram, bo dzisiaj to nas kosztuje 500/miesiąc, a za 20 lat będzie nas to kosztowało 10x więcej i już pewnie będzie za późno na odnawianie społeczeństwa. Niedowiarkom radzę przeczytać historię polityki prorodzinnej Irlandii i Anglii)

Kasa się znajdzie choćby w podatkach, rygorystycznym eliminowaniu szarej strefy i oszustw podatkowych. O przerośniętej kadrze urzędniczej też warto wspomnieć, ale nie wierzę, że to w tym kraju się po prostu nie uda. Statystycznie mamy o 1/3 więcej urzędników niż w innych krajach wyżej rozwiniętych. Panie Morawiecki mimo wszystko liczę, że ma Pan "cojones".

3. Stwórzmy wreszcie normalne prawo dla startup'ów w Polsce i wykorzystajmy talenty i potencjał naszych studentów i przedsiębiorców aby zwiększyć nasze PKB za 5-10 lat. Wystarczy się przyjrzeć Stanom,a jak ktoś narzeka, że to nie ten poziom to popatrzmy przynajmniej na Koreę Południową 20 lat wstecz!!!

4.
To oczywiste, że spekulanci w najbliższych miesiącach postawią na obniżkę ratingu Polski i będą spore wachania na EUR/PLN. Można sporo zarobić ;)

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
8 10 ~WszyscyWIEDZĄ

a pisowcy kombinują !!! Franki, koszt ok. 100 mld PLN, VAT wzrośnie do 25% w 2017 r.

UGODA ma wydrenować wszystkich obywateli z kasy tzw. obligacje restrukyuryzacyjne !!!

Wehikuł Frankowo-Bankowy "TYTANIC" zaprasza wszystkich obywateli na NIEODPŁATNĄ przejażdżkę za 3.000 PLN/obywatela. Frankowicze wniebowzięci, dosłownie

Banki chętnie przytulą te 65-135 mld PLN odszkodowań, "ciemny lud" za to zapłaci podwyżką VAT np. o 2-3 pkt %

NBP wypłaci bankom odszkodowania (UGODA), a wzrost VATu wypełni ubytki w NBP

"Frankowicze" tym mechanizmem okradają społeczeństwo !

Frankowicze to tylko 3% populacji, a gdzie reszta populacji Polaków !!!

Dogadujcie się z bankami lub procesujcie !!!

Prezydent nie jest stroną sprawy !!!!

Prezydent powiedział o przewalutowaniu i to zrobi !!!

a do tego potrzebna jest UGODA frankowiczó z bankami !!!, a nie procesy międzynarodowe kosztem KOWALSKIEGO,
której koszty szacowane są na 15-35 mld EURO i są to tylko koszty bezpośrednie !!!

pozdrawiam trzeźwo myślących

Obran zawarł z bankami UGODĘ. Kosztem 9 mld EURO środków publicznych !

97% Obywateli Polski zrozumie, że frankowicze nie mogą żądać, aby reszta obywateli spłacała ich kredyt. Orban podniósł VAT o 2 pkt % z tego powodu.

Klopoty ze splatą ma ok 4% frankowiczów, co daje ok. co 1000y obywatel Polski.
Ściślej takich kredytów jest ok. 30.000. zakładając nawet pomoc w wys. 100 CHF/mieś na kredyt,daje to wartość 3 mln CHF/mieś, 36 mln CHF/rocznie !!!

Orban pożyczył z banku centralnego 9 mld EURO i wypłacił odszkodowania bankom.

Zwrot pożyczki nastąpił przez podwyższenie VATu o 2 pkt. %

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
6 11 ~ANTONI_naTRZEŹWO

.."Nigdy za dobrze nie było...
Jednak się żyło
Się pracowało,jutra nie bało
W coś się wierzyło...
Dziś prawo - nieprawem stoi
Człowiek, człowieka się boi
Komunistyczne tsunami
I modły...pod pomnikami.
Jeszcze w prognozie zmian czeka
Cenzura, media, bezpieka...
I będziesz tyrał na to "niczyje"
Płacił podatek
Za to, że żyjesz...
Zatruta strzała sprawiedliwości
Symbol marności Partii Nicości
Chce nas pozbawić
Praw i Godności..."

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
12 13 ~Polewka_PL

Perspektywa negatywna a ci mówią, ogłaszają, że to SUKCES ?

To tak jakby się cieszyć, że w wypadku nie zginęły dwie osoby tylko jedna, albo

WSZYSTKIEM jest winien TUSK, bo zostawił Polskę murowaną.....

! Odpowiedz
5 5 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 6 ~dz

a kogo to obchodzi w sumie ;-) ?

! Odpowiedz
1 0 ~janek

To ja ci coś powiem: ktoś, kto sam nie ma z "tymi sprawami" problemów nigdy nie docieka ich u innych

! Odpowiedz
1 6 ~lubięPIS

Powinniśmy wydrukować 10 dostawczaków z USD, a 11-y dosatawczak do podziału wśród aktywistów większości sejmowej.

! Odpowiedz
5 6 ~WALL

wiedza ekonomiczna i polityczna na tym forum przeraza., talk to jest jak sie wiedze czerpie z dziennikow i tv ogolnie dostepnych. Agencje ratingpwe sa spolkami akcyjnymi i maja udzialowcow, zobaczcie jakich to sie zdziwicie. Zasada jest prosta ; sprzedawaj 2-3 przed ratingiem , a kupuj przed samym ratingiiem lub po pare dni, a zyski zbieraj juz po 2-3 tyg po ratingu to samo bylo z poprzednim ratingiem, zarobilem 20% teraz tez zarobie z 20% do sierpnia na PKO BP

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
4 7 ~stopazwrotu

Szczerze życzę powodzenia.Ale gpw spadała nie tylko z powodu ratingu. Jednym z głwonych powodów jest osłabienie złotego i wisząca nad S&P korekta i to głęboka.Twoja wiedza ekonomiczna może nawet jest dobra co nie znaczy że zarobbisz na tym twoim prosty mysleniu drugi raz.

! Odpowiedz
1 9 ~Wierchownaja_RadaPL

kupować RATING i sprzedawać obligacje???. Może da się zajumać jak KSIĘŻYC

Lenin ma w grobie polewkę z PISu. Polska placi rocznie ok. 3 mln PLN agencjom z ratingi.

Chcesz sprzedawać obligacje także skarbowych to potrzebujesz ratingów.

Chcesz fabryki ołówków, to potrzebujesz KAPITALISTY( to usłyszał LENIN)

! Odpowiedz
2 1 ~hiho

Jak jedyna w historii polski jak nawet na waszym wykresie widać, że w okolicach 1999 jak byk S&P obniżyło.

! Odpowiedz
2 1 ~hiho

Czy tam Fitch w każdym razie ktoś tam obniżył co sami podajecie w tym wykresie i piszecie, że pierwsza obniżka w historii...

! Odpowiedz
3 13 ~udrażniaczSAMBA_pl

AUDYT, RATING. Rozgrzana do czerwoności KRYCHA, proszę bardzo:

Polska była od 25 lat w ruinie, a jest po sześciu miesiącach w szczytowaniu ŚMIESZNOŚCI:

"Gospodarka ma się świetnie" - Szałamach

"Demokracja ma sie swietnie" - Szydlo

"Konstytucja ma sie swietnie" - Dudda

"Media - maja sie swietnie" - Kurskii

"Ingwilacja - ma sie doskonale" - Ziobro

"Relacje z EU - wprost oszalamiajaco maja sie swietnie"

"NATO, wojsko, policja - Macierewicz juz opanowal...- Maja sie doskonale...

"Prawo i sprawiedliwosc z ich bozkiem" - maja sie najlepiej...

ZACZADZENI_w_Obłędzie_pl lub nieRZĄD_pl

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 8 ~Wielki_Szu_PICuje

Lenin ma w grobie polewkę z PISu.

Chcesz sprzedawać obligacje, także te skarbowe to potrzebujesz ratingów.

Chcesz fabryki ołówków, to potrzebujesz KAPITALISTY(to usłyszał LENIN)

Gdyby głupota emitowała światło, to przy niektórych ludziach Słońce miało by kompleksy,

a Stalin przegrałby II Wojnę Światową tzw. OJCZYŹNIANĄ.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 10 ~domSCHADZEK

to po co tam leziesz "pisowcu" po pieniądze. Idź do Orbana lub Kima, to ci da ..... .

Jak idziesz do agencji to się płaci za usługę. Za darmo to nawet w "ryj" nie dostaniesz, chyba,ze przez przypadek.

! Odpowiedz
0 2 ~ozyrys120

hmmm czyli teraz całe GPW pójdzie w bok, przez następne kilka lat. A potem w dół.

! Odpowiedz
0 1 ~TakiTam

Nie no... trzeba napompować :) Pójdzie w górę a potem w dół - jak będzie panika. :)

! Odpowiedz
4 12 ~atomowyANTONI

Ponieważ niejaki Petruu wyrósł na przedstawiciela naszej opozycji, to na nim skupmy nasze ataki. Przekręcajmy jego nazwisko (na Swetru). Głośmy że jest "Żydem" (lub przynajmniej że miał dziadka "Żyda", czy coś takiego). Wszelkie jego (nawet te najbardziej sensowne) wypowiedzi krytykujące naszą jedyną słuszną linię, należy zadeptywać głosząc że jest to kwik oderwanych od koryta. Cena za 1 hejterski wpis pozostaje nadal 2,00zł. (Za wyjątkowo zjadliwy 3,00zł.) __________ Natomiast wytykanie nam kłamstwa że 500zł miało być "na każde dziecko", odpierajmy podchwytując argumenty od konkurencji: "To niech 1sze dziecko je szczaw i mirabelki." __________ Zaś ws Smoleńska, to kontynuujmy dotychczasową politykę głuchoty na dowody braku wybuchu. Stosujmy też sprytne chwyty umieszczania twierdzeń w pozornych nawoływaniach do prawdy. Np. "Musimy wyjaśnić zbrodnię Smoleńską!" (Niby wzywamy do wyjaśnienia, a tak naprawdę to robimy motłochowi wodę z mózgu zarażając umysł "faktem" dokonania w Smoleńsku zbrodni.) Pamiętajcie: Nie krępujcie się pisać nawet totalne niedorzeczności! Tylko demagogią i tupetem zdobywa się władzę! A władza musi być już na wieki w naszych rękach!!!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 2 ~KtośTy

Władza nie jest dana raz na zawsze, tak samo jak życie.
Nikt nie jest w stanie powstrzymać ludzkiej głupoty, tak samo jak buntu ludzi. Można jedynie do takich ludzi strzelać... Tylko, że wtedy rodzą się nowe legendy.

! Odpowiedz
3 8 ~marco

Jedyny ratunek dla Polski to zmiana struktury długu - mniej długu w walucie obcej i mniej długu u zagranicy. Przydałoby się w ogóle obniżyć dług - ale to już dużo większy problem. Wtedy dopiero "ratingi" dadzą nam spokój, bo nie będą mieli jak zarobić na ruchach walutowych.

! Odpowiedz
0 5 ~taki_jeden

Pomarzyć zawsze mozna, opcje polityczną która cos takiego przeprowadzi lub nawet bedzie miala zamiar czeka majdan (lub cos w tym stylu) i kula w ... . Obecnie Polska jest za słaba żeby wyrwać sie z objęć banksterów

! Odpowiedz
8 1 ~ziutek

nie bw smak rządowi raiting , przecież tyle się natrudzili nad audytem żeby udowodnić że Polska w ruinie a tu coś takiego

! Odpowiedz
9 14 ~gazda1

No i co? Łyso wam zaprzańce z kod-u ,Petru i PO.Nawet buldog kudłaty nie zaszkodził?

! Odpowiedz
7 13 ~dziadek_franek

Łaskawcy. Ale co na Pietru ?

! Odpowiedz
2 8 ~niepelnosprawny_org

bez nerwowych działan bedzie dobrze, wzrost, bezrobocie, komsumpcja wewnetrzna prywatna, tylko trybunal,

! Odpowiedz
3 5 ~Cesa

Nie ma się co cieszyć. Jeśli kierują się takimi argumentami, jak w tekście, to widać, że i tak nie dadzą nam spokoju.

! Odpowiedz
2 12 ~worobuszek

Słyszałem w pewnej stacji jakiś czas temu w programie interaktywnym dzwoniącego emeryta, który twierdził że nie głosował na poprzednich rządzących bo ma małą emeryturę. Oczekiwał, że teraz dostanie podwyżkę świadczenia żeby mógł "godnie " żyć. Chyba biedak nie czytał programów wyborczych bo żadna partia nie obiecywała nic emerytom.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 6 ~worobuszek

A wniosek jest taki że im gorsza perspektywa gospodarcza (ranking ) tym mniejsze prawdopodobieństwo podwyżki świadczeń dla emerytów , rencistów czy opiekunów osób niepełnosprawnych ci są ostatni w kolejce.

! Odpowiedz
3 4 ~kos odpowiada ~worobuszek

Mimo to agencja Moody's wydaje decyzje polityczne, bo jeżeli grozi obniżeniem ratingu za skrócenie wieku emerytalnego w Polsce, to nie mozna jej opinii inaczej traktowac jak polityczną

! Odpowiedz
2 6 ~c2h2 odpowiada ~kos

Decyzje polityczne mają wpływ na działanie gospodarki . Jeżeli państwo zadłuża się przez decyzje polityczne to staje się mniej wiarygodne. Deficyt budżetowy ca 53 mld jest najwyższy w historii więc dlatego negatywna perspektywa w obawie przed przekroczeniem 3% i wejściem w procedury Unijne.

! Odpowiedz
0 2 ~asdf odpowiada ~kos

Można sobie wprowadzać dowolne konstrukcje polityczne. Ja sam jestem za obniżeniem wieku emerytalnego, ale nie jestem nieprzytomny, żeby to robić bezmyślnie, zanim będą na to pieniądze.

Gdyby mieli jakąś mniej mglistą perspektywę wzrostu przychodów z podatku albo chociaż zbilansowania budżetu, to byłaby decyzja bez wpływu.

Podobnie jest ze frankami i 500+. Jasne, że można mieć taki program i wysoki rating, tylko trzeba mieć przemyślane finansowanie.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 7 ~sibut

światowe finanse w ogóle nie mają perspektywy....

! Odpowiedz
8 16 ~prawda

To ocena Po za 8 lat rzadow w jakim stanie zostawili finase a teraz beda zamydlac ze PIs cos komus dal to powody nie badzcie smieszni,W Polsce tylko gora zyla w luksusiedol w biedzie reszta o silach uciekla na zachod puste miasteczka skepiy pozaklejane papierami po prostu pogrom po ulicach snuja sie emeryci co co mieli wieksza emeryture i jeszcze zyja,Tyle zostalo po PO i bogactwo gory co kluje w oczy biedakow co do koryta sie nie zalapalo tyle po PO

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
12 12 ~ktoWINIEN

jak to kto: TUSK, bo był nieobecny ?

Przegrana Krzyżaków, to też wina Tuska, bo się zagubił ?

szukający NOCĄ na polu bitwy pod GRUNWALDEM atomowy ANTEK..

! Odpowiedz
1 2 ~niepelnosprawny_org

nie sadze, ze co sie stalo to sie nie odstanie, zawsze moze sie zmienic, im szybciej pzryjda lepsze zmiany tym lepiej, mimo, iz niwielu jest madrych w plityce

! Odpowiedz
2 5 ~Pola

Gdyby zmienioną rating to można się czepiać, że to pozostałość po rządach PO, ale obniżono perspektywę - komunikat jest prosty - jeżeli polityka dalej będzie prowadzona w ten sposób to kraj stanie się niewypłacalny. PIS zwiększa wydatki budżetu, a nie ma za bardzo pomysłów skąd brać dochody

! Odpowiedz
1 3 ~quasiprawda

Opisujesz krajobraz po rządach pis? Ma być polska w ruinie?

! Odpowiedz
0 2 ~koloPola odpowiada ~Pola

Jak już przykładasz taką wagę do ratingów, zobacz według jakie ratingu kraj jest niewypłacalny.

! Odpowiedz
5 12 ~mieso1313

700tys kredytobiorców pseudofrankowych trzęsie gospodarką 39 mln kraju, czyli cała reszta - 38 mln ludzi, to darmozjady, których ciężka praca nic nie daje, a jeden tzw. "frankowicz" niesie na swoich plecach średnio ok. 55 Polaków - ot, i cała prawda o ratingu - śmiechu warte!!!

! Odpowiedz
4 12 ~audytPISu

Prognoza koszt ok. 100 mld PLN, VAT wzrośnie do 25% w 2016 r.

UGODA ma wydrenować wszystkich obywateli z kasy tzw. obligacje restrukyuryzacyjne !!!

Wehikuł Frankowo-Bankowy "TYTANIC" zaprasza wszystkich obywateli na NIEODPŁATNĄ przejażdżkę za 3.000 PLN/obywatela. Frankowicze wniebowzięci, dosłownie

Banki chętnie przytulą te 65-135 mld PLN odszkodowań, "ciemny lud" za to zapłaci podwyżką VAT np. o 2-3 pkt %

NBP wypłaci bankom odszkodowania (UGODA), a wzrost VATu wypełni ubytki w NBP

"Frankowicze" tym mechanizmem okradają społeczeństwo !

Frankowicze to tylko 3% populacji, a gdzie reszta populacji Polaków !!!

Dogadujcie się z bankami lub procesujcie !!!

Prezydent nie jest stroną sprawy !!!!

Prezydent powiedział o przewalutowaniu i to zrobi !!!

a do tego potrzebna jest UGODA frankowiczó z bankami !!!, a nie procesy międzynarodowe kosztem KOWALSKIEGO,
której koszty szacowane są na 15-35 mld EURO i są to tylko koszty bezpośrednie !!!

pozdrawiam trzeźwo myślących

Obran zawarł z bankami UGODĘ. Kosztem 9 mld EURO środków publicznych !

97% Obywateli Polski zrozumie, że frankowicze nie mogą żądać, aby reszta obywateli spłacała ich kredyt. Orban podniósł VAT o 2 pkt % z tego powodu.

Klopoty ze splatą ma ok 4% frankowiczów, co daje ok. co 1000y obywatel Polski.
Ściślej takich kredytów jest ok. 30.000. zakładając nawet pomoc w wys. 100 CHF/mieś na kredyt,daje to wartość 3 mln CHF/mieś, 36 mln CHF/rocznie !!!

Orban pożyczył z banku centralnego 9 mld EURO i wypłacił odszkodowania bankom.

Zwrot pożyczki nastąpił przez podwyższenie VATu o 2 pkt. %.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 7 ~audytPISu odpowiada ~audytPISu

Prognoza koszt ok. 100 mld PLN, VAT wzrośnie do 25% w 2017 r.

! Odpowiedz
3 6 ~Po_co_komu

kupować RATING ???. Może da się zajumać jak KSIĘŻYC udało

! Odpowiedz
5 8 ~show

Ale płacz, Polska jest zaraz za pierwszą "10", z której min. 8 państwa ma rating zawyżony w stosunku do swojego zadłużenia i sztucznie przez banki napędzanej spekulacji. I jeszcze tę Polskę obmawiać i jeszcze jej dopierniczyć i jeszcze......... A Polska jest wielka i ma wszystkich w dupie.

! Odpowiedz
6 12 ~atomowyANTONI

Rating to narzędzie do podporządkowania interesom Zgniłego Zachodu naszej katolickiej Ojczyzny

Precz z ratingami. Wiwat Jarosław - Polskę Zbaw. Wiwat Krystyna - gruba, lecz piękna rozgrzana do czerwoności dziewczyna ... .

Obligacje możemy sprzedawać Węgrom, Wenezueli i Korei Północnej....

! Odpowiedz
2 1 ~polska

Hallo, show.
Tutaj mówię ja, Polska. Fakt, jestem wielka, ale ...
W dupie mam nie wszystkich, tylko jeden sort - jeszcze nie wiem który....

! Odpowiedz
2 4 ~atomowyANTONI odpowiada ~polska

pozdrawia krajan z Mongolii

! Odpowiedz
6 5 ~aaa

który to wpadł na pomysł, że czarno narodowy socjalizm będzie w Polsce lepszy od demokracji?

! Odpowiedz
6 6 ~jaram_JARKACZMACZA

Lenin ma w grobie polewkę z PISu.

Chcesz sprzedawać obligacje także skarbowych to potrzebujesz ratingów.

Chcesz fabryki ołówków, to potrzebujesz KAPITALISTY(to usłyszał LENIN)

Gdyby głupota emitowała światło, to przy niektórych ludziach Słońce miało by kompleksy,

a Stalin przegrałby II Wojnę Światową tzw. OJCZYŹNIANĄ.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
5 9 ~luźnaGUMA_pl

Czy PIS przetrwa u władzy do końca II kw. 2016 r.

NIE - zielona łapka
-------------------------------------------------------------------------------------------------
Czy PIS przetrwa u władzy do końca III kw. 2016 r.

NIE - czerwona łapka

! Odpowiedz
5 5 ~hleh

czy zdrajcy Ojczyzny spod bandery PO dożyją 2017 r.? (a nie POwinni!)

! Odpowiedz
2 5 ~luźnaGUMA odpowiada ~hleh

czytał regulamin forum ? a może nie potrafi ?

pozdrawiam

! Odpowiedz
5 3 ~popaprance

W Polsce inflacja nie obowiazuje bo na wszystko vat sila nabywcza pieniadza prze 8 lat spadla 300 % jak kawalerka zanim wygralo POlo byla po 25 tys a teraz przekracza 100 tys to co to jest ,Tym samym wszystko ucieklo na zachod z glodu a emeryci i recisci do piacu bo im grosinu uroslo,Bo nie bo oparte o inflacje a widzicie,Gdyby inflacja urosla duzo to wtedy by musieli duzo podnies emerytom i by mieli lzej a tak jak nalozyli vat a o wskaznik inflacji to reszta zostala nedzazami ,Teraz widzicie jak Polo was wdutkalo tym do gory w tysiacach dochod bo ktos musial ich wybrac aby nie kwiczeli a reszta nedzazami

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
9 7 ~z_PISUARU_pl

AUDYT, RATING. Rozgrzana KRYCHA, proszę bardzo:

Polska była od 25 lat w ruinie, a jest po sześciu miesiącach w szczytowaniu ŚMIESZNOŚCI:

"Gospodarka ma się świetnie" - Szałamach

"Demokracja ma sie swietnie" - Szydlo

"Konstytucja ma sie swietnie" - Dudda

"Media - maja sie swietnie" - Kurskii

"Ingwilacja - ma sie doskonale" - Ziobro

"Relacje z EU - wprost oszalamiajaco maja sie swietnie"

"NATO, wojsko, policja - Macierewicz juz opanowal...- Maja sie doskonale...

"Prawo i sprawiedliwosc z ich bozkiem" - maja sie najlepiej...

ZACZADZENI_w_Obłędzie_pl lub nieRZĄD_pl

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 4 ~show

Krzyż na drogę i kanapki za głupotę medal.

! Odpowiedz
1 4 ~a_MNIEto_LOTTO

"Fekalie" płyną do dołu lub w poziomie, do góry maja pod górkę, a do szkoły było daleko.

I ta jest z ratingiem i jego prognozą

! Odpowiedz
8 19 ~PapierToaletowy

No to poniższe osoby sie zesraja ze złości ( kolejność przypadkowa )

Krasko Piotr
Lis Tomasz
Kijowski
Tusk Donald
Schetyna Grzesiek
Komorowski bronek
Petru Rysiek
Michnik Adaś
Giertych Romek
Kopacz Ewcia
Walc Hania
Rzeplinski

! Odpowiedz
6 9 ~SONDA

Czy Polska powinna wystawić rating agencji Moody's?

Zielony - Tak
Czerwony - Nie

! Odpowiedz
4 15 ~Euklides

Największym błędem rządu PO było niewprowadzenie obowiązkowego przedmiotu "Ekonomia" do szkół. Polacy na pytania typu "Co to jest inflacja?" odpowiadają "Film z Leonardem Di Caprio" myśląc, że chodzi o tytuł "Infiltracja". Dlatego też mamy w społeczeństwie przeświadczenie, że jak ktoś im obieca kasę za nic (500+) czy obieca obniżenie wieku emerytalnego przy niekorzystnej demografii, to na tym w dłuższym terminie zyskają. Gdybyśmy przynajmniej mieli grecki klimat, to moglibyśmy chodzić w samej koszuli, bo na nic innego niedługo nas nie będzie stać.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
8 9 ~tresura_PISiów

hahaha miało byc wejście smoka w stosunku do zachodu kartoflanego PIS a jest podkulony ogon ,przerażenie , panika i robienie łaski tych śmiesznych,żałosnych tanich cwaniaczkow i ogłupiaczy PISowskich

! Odpowiedz
10 9 ~Xawery88

Jakim cudem amełyka ma tak dobry rating AAA skoro jest bankrutem heheheh ku.... śmiech na sali niech sobie w du... wsadzą te swoje wskaźniki Aaa przecież te agencje należą do amełyki no prawie bym zapomniał

! Odpowiedz
4 8 ~domSCHADZEK

to po co tam leziesz po pieniądze. Idź do Orbana lub Kima.

Jak idziesz do agencji to się płaci za usługę. Za darmo to nawet w "ryj" nie dostaniesz, chyba,ze przez przypadek.

! Odpowiedz
0 1 ~malgo

USA ma rating AA, nie AAA.
Dlaczego tak wysoki? BO przecież mogą drukować dolary, więc nie ma obaw, że nie spłacą długu

! Odpowiedz
5 9 ~zadowolony

Jeszcze Polska nie upadła, choć wataha ją rozkradła. Złodziejską watahę dobijemy i Polskę naszą odbudujemy.

! Odpowiedz
5 6 ~ktoWINIEN

jak to kto: TUSK, bo był nieobecny ?

Przegrana Krzyżaków, to też wina Tuska, bo się zagubił ?

szukający NOCĄ na polu bitwy pod GRUNWALDEM atomowy ANTEK..

Tablice Mendelejewa to Racja Stanu i dlatego od dzisiaj będą w każdej latrynie wojskowej !

! Odpowiedz
3 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
7 3 ~Andy

Lider Swetru i Święto 6-sciu Króli toż to człowiek który ma zamiast mózgu sieczkę ,a cały ten kod i jego lider alimenciarz to dziecko gw , z czym oni do PIS-u oni nawet ludzi nie potrafią oszacować na manifestacji a Swetru taki wyuczony u ruskich, jeszcze Polska nie zginęła i ch.j wam w dupę kolaboranci i targowica

! Odpowiedz
1 2 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
2 5 ~Fred odpowiada (usunięty)

Odczep sie od Petru i jego wesolej gromadki zabawnych ludzi. Oni sie fajnie bawia a Ty im chcesz to zepsuc. Nie oczeniaj go bo jego inwestorzy (przedstawiciele instytucji finansowych) przestana go oplacac.

! Odpowiedz
0 3 ~lewak odpowiada ~Fred

Tylko gpw ocenia najlepiej cale to gadanie a pkb spada ito też nie do dyskusji

! Odpowiedz
5 5 ~wkurzony

Te raytingi to ocena 8 lat grabienia Narodu kupienie sobie dobrych posadek za ta kase itd. Wstyd a nie ze PIS dopiero wygralo i chce cos zmienic to Raytingi sie wcinaja ,Na wegrzech sie nie wcinali tylko Polska to takie poniewieradlo Bo nie bylo patriotow w rzadrzie tylko Bolkowe drapierznie doropkiewicze co na 5 pokolen drapali kase ile sie dalo .,Jakby 3 kadencje wygrali to nie wiem co by bylo z resztka Narodu co w Polsce zostalo

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 2 ~miro

~luc , masz zdrowie żeby oglądac to reżimowe qw,,o

! Odpowiedz
1 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
14 10 ~Jan_Rozsądny

Żaden rozsądnie myślący człowiek nie będzie popierał aroganckiej dyktatury PiS, niszczącej Polskę w zatrważającym tempie. Nie dotyczy to jednak niereformowalnych i pełnych nienawiści trolli - fanatyków opłacanych przez PiS (z naszych podatków!), których nic - ale to absolutnie NIC - nie jest w stanie przekonać do racjonalnej oceny, co widać po zmasowanym ataku w komentarzach.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
5 9 ~Andrzej

Ja mieszkam za granica wiec nikt mnie nie oplaca. Otworz oczy, poprzednia wladza okradala was na kazdym kroku. W wielu miejscach nadal siedza i doja kase z Unii na szczeblu samorzadowym. Powiedzenie Polak glupi po szkodzie pasuje tu jak najlepiej.

! Odpowiedz
0 2 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
5 14 ~realista

szkoda że nie upominali reżimu PO za grabież składek emerytów (ofe), gazowanie antyrządowych manifestacji (marsz niepodległości) i więźniów politycznych (antykomor)

! Odpowiedz
3 5 ~Majsta

Ja nigdy nie wybacze im proby sprzedazy lasow panstwowych podczas nocnej sesji w sejmie.

! Odpowiedz
2 8 ~atomowyANTONI

nie zapomnij o tablicach mendelejewa w każdej latrynie wojskowej

! Odpowiedz
9 20 ~luc

W TVN 24 bis czekali na ranking chyba do 1 w nocy !!!!!
Zaproszeni goście szczekali dziobami ile chcieli !!!
Domagano się ustąpienia Ministra Finansów !!!
Kto tylko mógł to pluł ,straszył ,zwymyślał i bredził !!!
Rysowali czarną przyszłość Kraju i zapaść finansów i wszystkiego czego ręka PiS dotknęła! !!
A ten wstrętny Moody's nie obniżył !!!!!!
Haaaa,haaaa,haaaa,haaa .!!
Z góry założony Show się nie udał !!!!!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
6 5 ~psychiatra

emocje ciebie zdradzają, bronisz się przed prawdą

! Odpowiedz
4 9 ~Misza

Tez bys szczekal gdyby oderwali Cie od koryta i ucinali mozliwosc wyludzania pieniedzy publicznych oraz z EU.

! Odpowiedz
0 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
7 20 ~światsieśmieje

Agencja Moody’s nie obniżyła ratingu Polski, lecz zmieniła jego perspektywę". Więc tym bardziej bezcenny "skowyt" zawiedzionych sprzedawczyków Polski na forum. Dlaczego sprzedawczyków - dlatego ,że im gorzej dla Polski , tym szczęśliwsze będą te indywidua. Tak nie zachowują się uczciwi Polacy.

! Odpowiedz
4 2 ~asdf

Uczciwy Polak ma bajerować, że będzie lepiej, chociaż realia na to nie wskazują? To jakaś nowa metoda naprawiania rzeczywistości - chowanie głowy w piasek.

! Odpowiedz
1 1 ~NYT odpowiada ~asdf

Uczciwy Polak nigdy za mamonę Polski nie sprzeda.

! Odpowiedz
5 4 ~pln

A frankowicze zaczynają wygrywać w sądach. Banki mają pozamiatane. Zaraz sami będą lobbować za ustawą.

! Odpowiedz
5 5 ~audytPISu

Prognoza koszt ok. 100 mld PLN, VAT wzrośnie do 25% w 2016 r.

UGODA ma wydrenować wszystkich obywateli z kasy tzw. obligacje restrukyuryzacyjne !!!

Wehikuł Frankowo-Bankowy "TYTANIC" zaprasza wszystkich obywateli na NIEODPŁATNĄ przejażdżkę za 3.000 PLN/obywatela. Frankowicze wniebowzięci, dosłownie

Banki chętnie przytulą te 65-135 mld PLN odszkodowań, "ciemny lud" za to zapłaci podwyżką VAT np. o 2-3 pkt %

NBP wypłaci bankom odszkodowania (UGODA), a wzrost VATu wypełni ubytki w NBP

"Frankowicze" tym mechanizmem okradają społeczeństwo !

Frankowicze to tylko 3% populacji, a gdzie reszta populacji Polaków !!!

Dogadujcie się z bankami lub procesujcie !!!

Prezydent nie jest stroną sprawy !!!!

Prezydent powiedział o przewalutowaniu i to zrobi !!!

a do tego potrzebna jest UGODA frankowiczó z bankami !!!, a nie procesy międzynarodowe kosztem KOWALSKIEGO,
której koszty szacowane są na 15-35 mld EURO i są to tylko koszty bezpośrednie !!!

pozdrawiam trzeźwo myślących

Obran zawarł z bankami UGODĘ. Kosztem 9 mld EURO środków publicznych !

97% Obywateli Polski zrozumie, że frankowicze nie mogą żądać, aby reszta obywateli spłacała ich kredyt. Orban podniósł VAT o 2 pkt % z tego powodu.

Klopoty ze splatą ma ok 4% frankowiczów, co daje ok. co 1000y obywatel Polski.
Ściślej takich kredytów jest ok. 30.000. zakładając nawet pomoc w wys. 100 CHF/mieś na kredyt,daje to wartość 3 mln CHF/mieś, 36 mln CHF/rocznie !!!

Orban pożyczył z banku centralnego 9 mld EURO i wypłacił odszkodowania bankom.

Zwrot pożyczki nastąpił przez podwyższenie VATu o 2 pkt. %

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 7 ~SONDA

Czy PIS przetrwa u władzy do końca II kw. 2016 r.

NIE - zielona łapka
-------------------------------------------------------------------------------------------------
Czy PIS przetrwa u władzy do końca III kw. 2016 r.

NIE - czerwona łapka

! Odpowiedz
8 7 ~piwi

Opozycja z prof. Rzeplinskim na czele, liczyła na więcej. Jak w tej sytuacji ma obalić rząd? Sama jest za słaba i musi mieć wsparcie zza granicy.

! Odpowiedz
12 13 ~1000_letni_PIS

Uwaga PiSiaczki. OGŁASZAM NOWE WYTYCZNE.

Ponieważ niejaki Petru wyrósł na przedstawiciela naszej opozycji, to na nim skupmy nasze ataki. Przekręcajmy jego nazwisko (na Swetru). Głośmy że jest "Żydem" (lub przynajmniej że miał dziadka "Żyda", czy coś takiego). Wszelkie jego (nawet te najbardziej sensowne) wypowiedzi krytykujące naszą jedyną słuszną linię, należy zadeptywać głosząc że jest to kwik oderwanych od koryta. Cena za 1 hejterski wpis pozostaje nadal 2,00zł. (Za wyjątkowo zjadliwy 3,00zł.) __________ Natomiast wytykanie nam kłamstwa że 500zł miało być "na każde dziecko", odpierajmy podchwytując argumenty od konkurencji: "To niech 1sze dziecko je szczaw i mirabelki." __________ Zaś ws Smoleńska, to kontynuujmy dotychczasową politykę głuchoty na dowody braku wybuchu. Stosujmy też sprytne chwyty umieszczania twierdzeń w pozornych nawoływaniach do prawdy. Np. "Musimy wyjaśnić zbrodnię Smoleńską!" (Niby wzywamy do wyjaśnienia, a tak naprawdę to robimy motłochowi wodę z mózgu zarażając umysł "faktem" dokonania w Smoleńsku zbrodni.) Pamiętajcie: Nie krępujcie się pisać nawet totalne niedorzeczności! Tylko demagogią i tupetem zdobywa się władzę! A władza musi być już na wieki w naszych rękach!!!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 1 ~Fred

Odczep sie od Petru i jego wesolej gromadki zabawnych ludzi. Oni sie fajnie bawia a Ty im chcesz to zepsuc. Nie oczeniaj go bo jego inwestorzy (przedstawiciele instytucji finansowych) przestana go oplacac.

! Odpowiedz
1 0 ~qwer

daj spokoj, rano w polsacie jak schetyna mowil ze zaprasza PIS do rozmow to sfetru nie mogl ze smiechu sie powstrzymac :)
jedni drugich warci i dla PIS i dla PO i nowoczesnej tylko koryto sie liczy

! Odpowiedz
1 2 ~KODfaker odpowiada ~qwer

Dla Petru tak samo. On nie poszedl do polityki dla ideii tylko dla siana.

! Odpowiedz
4 11 ~atomowyANTONI

Rating to narzędzie do podporządkowania interesom Zgniłego Zachodu naszej katolickiej Ojczyzny

Precz z ratingami. Wiwat Jarosław - Polskę Zbaw. Wiwat Krystyna - gruba, lecz piękna rozgrzana do czerwoności dziewczyna ... .

Obligacje możemy sprzedawać Węgrom, Wenezueli i Korei Północnej...

! Odpowiedz
6 7 ~max

MAM ZŁĄ WIADOMOŚĆ dla Michnika, Petru, Schetyny i sekty KOD
Poniżej dwa cytaty prof. Zenderowskiego znalezione dzisiaj na portalu "Dziennik"
1. "„Donka jako uchodźcę mamy obowiązek przyjąć – na Rakowieckiej oczywiście”...
2. " Uważam KOD za sektę".
Od siebie dodam dzisiejszą wiadomość :"Moody's utrzymał rating Polski"
NIE DACIE RADY;-)))

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 4 ~MacGawer

Ale sieciowe brygady PO bardzo, bardzo się starają co wyraxnie widać wyżej i niżej: te same teksty wklejane po kilka razy. Jednak ze świecą szukać tam np. ostatniej informacji GUS o nadwyżce handlowej w I-szym kwartale. Wynosiła ona 1.9 mld euro i była o 400 mln euro wyższa niż w I-szym kwartale 2015r. Działania KOD mające na celu oslabienie zlotego zapewne przyczyniły sie do tego sukcesu. Sa oni niczym Mefistofeles z Fausta co "zła pragnąc wiecznie czyni dobro" :)

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 5 ~qwer

ładnie sie bawia PIS PO NOWOCZESNA PSL naszym kosztem.
to pokazuje komu zalezy na tym zeby w polsce bylo lepiej - NIKOMU.
Wszystkie partie widza tylko koryto.
Jedynie kukiz dał sobie spokój... jedyny rozsądny ?

! Odpowiedz
8 3 ~zbych

wyniszczą nam polską gospodarkę :(

! Odpowiedz
5 7 ~audytPISu

PIS rozebrał ciebie z WIEDZY i ubrał w nieWIEDZĘ, chyba że....

w dalszym komentarzu

! Odpowiedz
6 5 ~audytPISu

Kto niszczy NASZ KRAJ i polskiego przedsiębiorcę!!!

wzrost kosztu kapitału, łącznie z obligacjami skarbowymi do dnia dzisiejszego

Dla przedsiębiorców istotny jest koszt średnioważony kapitału WACC, a ten rośnie.

Zmniejszając opłacalność inwestycji lub nawet uniemożliwiając ze względu na brak opłacalności NPV, IRR, ROE, ROA itd. to jest być albo nie być, a NOŻYCE kosztu kapitału dla polskich przedsiębiorców są coraz mniej korzystne w stosunku do zagranicy. Dla Osób fizycznych mechanizmy są porównywalne, choć trochę mniej złożone.

Ludzie mogą na bruku wylądować, a twój pracodawca straci udziały rynkowe !!!

Z tego ludzie się cieszą ?, to prosta droga do "niewolnictwa" w średnim terminie

"wróg czuwa, wróg nie śpi".------- hasła rodem z PRL - NOCna zmiana czuwających aktywistów.

Polaku bądź czujny !

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
7 22 ~Bury

Kapitał spekulacyjny na giełdzie to nie kapitał inwestycyjny w gospodarce. Jeżeli 50 mld. wyparowało z giełdy to niech martwi się Petru. Normalni Polacy martwią się jak spłacić kredyty i przeżyć do pierwszego a nie za ile milionów kupić akcji.

! Odpowiedz
7 10 ~audytPISu

Dlatego we wszystkich krajach kapitalistycznych wyceny aktywów kapitałowych w tym akcyjnych, rządzący maja w du...ie.

tego nawet LENIN nie odważyłby się powiedzieć. SZACUN

! Odpowiedz
6 10 ~ktoWINIEN

jak to kto: TUSK

Przegrana Krzyżaków, to też wina Tuska, bo się zagubił ?

szukający NOCĄ na polu bitwy pod GRUNWALDEM atomowy ANTEK..

! Odpowiedz
0 1 ~AS

przeciez był po stronie Krzyzaków :)

! Odpowiedz
9 3 ~Mloody

Wlasnie w odpowiedzi na Moodys PLN umocnila sie w stosunku do wszystkich walut, zobaczcie dzisiejsze notowania NBP!! Tutaj wskazniki sa nic niewarte, wystarczy zlodziei odstawic od koryta i uwolnic gospodarke , a wskazniki mozemy olac. Odstawic Lichwiarzy z Zachodu i Wschodu i oprzec gospodarke na popycie wewnetrznym i uslugach IT dla swiata. Mamy 40 milionow wyglodnialych i madrych ludzi, jest w co inwestowac!!!:)

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 6 ~audytPISu

dzisiejsze ? w NBP w przeciwieństwie do ciebie pracują 5 dni w tygodniu.

! Odpowiedz
2 1 ~antynowobogacki odpowiada ~audytPISu

hehe, ale zes Mloodiego spuscil razem z woda w kiblu!!! :) moherowy ciemnogrod nie wie, ze bank narodowy pracuje tylko w powszednie. Poszedl won z maczuga do ciemnej jaskini.
Upoluj jakiegos kurczaka i idz na grilla razem z ludem pierwotnym!

! Odpowiedz
1 7 ~AAAAAAAAAAA

To zielone na mapce to kraje które należy wykończyć i tak niespłacalnym długiem a to czerwone to kraje których dług już wykończył lub nie poddają się temu procesowi. Czy dobrze rozumiem intencje firm ratingowych?

! Odpowiedz
5 4 ~audytPISu

TU Berlin: Betrieblichesrechnungswesen
______________________________________

! Odpowiedz
26 14 ~nie-oszołom

Żaden rozsądnie myślący człowiek nie będzie popierał aroganckiej dyktatury PiS, niszczącej Polskę w zatrważającym tempie. Nie dotyczy to jednak niereformowalnych i pełnych nienawiści trolli - fanatyków opłacanych przez PiS (z naszych podatków!), których nic - ale to absolutnie NIC - nie jest w stanie przekonać do racjonalnej oceny, co widać po zmasowanym ataku w komentarzach.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
9 7 ~audytPISu

Koszt 0,5% PKB rok rocznie !!! Spadek ten jest już zauważony wzrost PKB
za I kw. 2016r. tylko 3 %, rynek i MF oczekiwali ok 3,5%

Za 1 złotówkę pozyskaną z PODATKU BANKOWEGO, społeczeństwo płaci 2,40-3,15 złotych !!!

Prognoza z Lipca 2015 r. mówi o koszcie 95 mld PLN dla Rynku Kapitałowego w 2015 r.
i kosztach NETTO(spadek wzrostu PKB) corocznych(8-12) mld PLN pomnożona przez zagregowany współczynnik wzrostu podstawy opodatkowania w okresie obowiązywania podatku bankowego, do roku, na który jest liczony podatek bankowy.
Firmy Ubezpieczeniowe zapłacą ok 0,5 mld podatku bankowego rocznie.

Podatek Bankowy „Sprzedany” LUDOWI jako UDOMOWIENIE banków.

Od tego jest: KNF, ZBP, i Urząd Ochrony Konsumentów. Represyjne (podatkiem bankowym) sprzedanie tego tematu, może spowodować:
- działania skutkujące ograniczaniem działalności kredytowej,
- wymuszony „ techniczny ” wzrost kosztów kapitału, ze względu na „ techniczną ” zmianę środowiska w jakim funkcjonują banki,
- pogorszyć sprawność działania mechanizmu, powodując „ przejściowy ” okres adaptacyjny, do momentu zrównoważenia ryzyk, także ryzyk w całym SYSTEMIE BANKOWYM

podatek bankowy: 0,44%, aktywa do 4 mld PLN zwolnione z podatku, dla tzw. SKOKÓW=0%:

1. STRATY 2015r. ok.85 mld PLN - na wartościach aktywów w OFE + PZU + inwestorzy indywidualni + papiery dłużne + koszty spadku wzrostu PKB w stosunku do tego jaki można by było osiągną bez tego REPRESYJNEGO Podatku( związane z zachowaniem konsumentów, banków i kosztu kapitału).

Straty w 2015r. ok 85 mld PLN i czasowe przesunięcie strat corocznych na 2016r,…..…,….….,…….

1 .STRATY2015r. ok. 85 mld PLN w 2015 r.

2. od 2016 r. i kolejnych latach, Corocznie w PROCENTACH:

Podatek Bankowy=0,44% * (1,1 bilon mld PLN/rocznie)= ok. 4,85mld PLN
Przychody Łącznie ok. 5,60 mld PLN = 4,85mld PLN + ok. 0,75 mld PLN (dodatkowe łącznie)

Baza do obliczeń wpływu: urocznowiony spadek wzrostu PKB2015
Koszty(urocznowione) =(12,5–16,5) mld PLN
STRATA=Koszty(uroczn.) - Przychody(uroczn.) =(12,5-16,5)mldPLN – 5,6mldPLN =ok.(7-11)mld PLN

Coroczny spadek wzrostu PKB( trwały i systemowy) ok.(0,40-0,62)% PKB w stosunku do PKB(bez podatku). Koszt tego kapitału jest w wysokości: (125-195)% w skali roku. Osobiście nie chcę być obciążany tak DROGIM kredytem dla realizacji tego PROJEKTU. Skarb Państwa i Samorządy zadłużają się, obciążając MNIE kredytami o koszcie rzędu (3-5)% w skali roku i mnie to wystarczy. Udział kredytów w PKB ok.60% ok. 1 bilion PLN - Skarb Państwa obsługa, emisje, rolowania, Samorządy to samo, Przedsiębiorcy: linie, bieżące, inwestycyjne, obligacje, Konsumenci indywidualni: hipoteczne, konsumpcyjne, chwilówki itd.

Podsumowanie:
To co PIS proponuje to może być zamęt na rynku kapitałowym, zubożenie społeczeństwa, trwałe świadome obniżanie długoterminowego PKB, w stosunku do PKB bez tych obciążeń podatkowych. NBP nie przeprowadziło analiz w przedmiotowej sprawie. Węgry obniżają wysokość tego podatku wprowadzonego w 2010 r. z 0,53% do 0,31% w roku 2016 r. i będą go ZMNIEJSZAĆ dalej w latach 2017-2019 r.. ( dlaczego ?!, skoro jest taki POŻYTECZNY ! ).

Podatek jest liczony od (1 bilon 100 mld PLN)*0,44% = ok. 4,85 mld PLN, aktywa własne banków to tylko ok. 150 mld PLN, reszta to NASZE pieniądze !(1 bilion 100 mld/PLN to depozyty obywateli, przedsiębiorców, samorządów, itd.). Oczywiście bierzemy pod uwagę, ze pasywa=aktywa banków.
Ściśle aktywami są udzielone, udzielane KREDYTY.

„Pozytywnym skutkiem” i w kalkulacji uwzględnionym będzie poszukiwanie dalszych, znacznych obniżek kosztów działalności operacyjnej banków. Opisałbym go mianem „rewolucyjny”.

Następnym „pozytywnym efektem”(sarkazm) z tak wprowadzonego podatku będzie moim zdaniem polepszenie wyników w sprawozdaniach finansowych SKOKÓW, choć niekoniecznie musi mieć on trwały charakter, a wszystko w ramach skoku SKOKÓW na udziały rynkowe.
Na to też należy zwrócić uwagę, aby posłowie nie wprowadzali USTAW, które zaszkodziłyby także gospodarce i WSZYSTKIM kredytobiorcom !!! - mam dość idiotyzmów

Skrót:
tego nie da się usprawiedliwić !!!

przychód łączny od banków= 5,6 mld PLN łącznie z korzyściami podatkowymi i innymi

koszty = (12,5-16,5) mld PLN,

a po uwzględnieniu niższego CIT przyjęto 1 mld PLN (o czym poniżej)

Koszt łączne= (13,5-17,5) mld PLN

koszt kapitału w % = (140-215)% rocznie,

STRATA=ok.(8-12) mld PLN
Coroczny spadek wzrostu PKB( trwały i systemowy) ok.(0,45-0,69)% PKB w stosunku do PKB(bez podatku).


Podatek Bankowy

Banki zagraniczne od 2016 r. wyprowadzą legalnie około 3-5 mld PLN dochodu bez opodatkowania CIT(19%), a koszty „z tego tytułu” mogą być polskich księgach uwzględnione.
Stanowi ubytek przychodu księgowego w wysokości ok. 15-25 mld PLN(wolumen kredytów) !!!.

„Wiceprezes ZBP zwrócił uwagę na jeszcze jeden element projektu - podatkiem mają być objęte polskie oddziały zagranicznych banków. - To zapewne spowoduje, że największe kredyty będą księgowały w bankach matkach, co będzie zgodne z prawem - mówił Groszek.”

Podatek CIT od banków będzie z tego powodu w roku 2016 o ok 25-35% (0,7-1 mld PLN) niższy, jak możliwy bez tego podatku

http://tvn24bis.pl/pieniadze,79/zbp-banki-beda-reagowac-na-podatek-bankowy,602693.html

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 9 ~jojna

z tych wszystkich komentarzy wynika że Polska w ruinie, to kaczor znaczy miał rację

! Odpowiedz
7 11 ~Blump

KOD powinien protestować przeciwko agencji za nie obniżanie ratingu...

! Odpowiedz
4 9 ~audytPISu

Prognoza koszt ok. 100 mld PLN

UGODA ma wydrenować wszystkich obywateli z kasy tzw. obligacje restrukyuryzacyjne !!!

Wehikuł Frankowo-Bankowy "TYTANIC" zaprasza wszystkich obywateli na NIEODPŁATNĄ przejażdżkę za 3.000 PLN/obywatela. Frankowicze wniebowzięci, dosłownie

Banki chętnie przytulą te 65-135 mld PLN odszkodowań, "ciemny lud" za to zapłaci podwyżką VAT np. o 2-3 pkt %

NBP wypłaci bankom odszkodowania (UGODA), a wzrost VATu wypełni ubytki w NBP

"Frankowicze" tym mechanizmem okradają społeczeństwo !

Frankowicze to tylko 3% populacji, a gdzie reszta populacji Polaków !!!

Dogadujcie się z bankami lub procesujcie !!!

Prezydent nie jest stroną sprawy !!!!

Prezydent powiedział o przewalutowaniu i to zrobi !!!

a do tego potrzebna jest UGODA frankowiczó z bankami !!!, a nie procesy międzynarodowe kosztem KOWALSKIEGO,
której koszty szacowane są na 15-35 mld EURO i są to tylko koszty bezpośrednie !!!

pozdrawiam trzeźwo myślących

Obran zawarł z bankami UGODĘ. Kosztem 9 mld EURO środków publicznych !

97% Obywateli Polski zrozumie, że frankowicze nie mogą żądać, aby reszta obywateli spłacała ich kredyt. Orban podniósł VAT o 2 pkt % z tego powodu.

Klopoty ze splatą ma ok 4% frankowiczów, co daje ok. co 1000y obywatel Polski.
Ściślej takich kredytów jest ok. 30.000. zakładając nawet pomoc w wys. 100 CHF/mieś na kredyt,daje to wartość 3 mln CHF/mieś, 36 mln CHF/rocznie !!!

Orban pożyczył z banku centralnego 9 mld EURO i wypłacił odszkodowania bankom.

Zwrot pożyczki nastąpił przez podwyższenie VATu o 2 pkt. %

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
7 12 ~audytPISu

PODATEK BANKOWY ignorancja wiedzy

Za 1 złotówkę pozyskaną z PODATKU BANKOWEGO, społeczeństwo płaci 2,40-3,15 złotych !!!

Prognoza z Lipca 2015 r. mówi o koszcie 95 mld PLN dla Rynku Kapitałowego w 2015 r.
i kosztach NETTO(spadek wzrostu PKB) corocznych(8-12) mld PLN pomnożona przez zagregowany współczynnik wzrostu podstawy opodatkowania w okresie obowiązywania podatku bankowego, do roku, na który jest liczony podatek bankowy.
Firmy Ubezpieczeniowe zapłacą ok 0,5 mld podatku bankowego rocznie.

Podatek Bankowy „Sprzedany” LUDOWI jako UDOMOWIENIE banków.

Od tego jest: KNF, ZBP, i Urząd Ochrony Konsumentów. Represyjne (podatkiem bankowym) sprzedanie tego tematu, może spowodować:
- działania skutkujące ograniczaniem działalności kredytowej,
- wymuszony „ techniczny ” wzrost kosztów kapitału, ze względu na „ techniczną ” zmianę środowiska w jakim funkcjonują banki,
- pogorszyć sprawność działania mechanizmu, powodując „ przejściowy ” okres adaptacyjny, do momentu zrównoważenia ryzyk, także ryzyk w całym SYSTEMIE BANKOWYM

podatek bankowy: 0,44%, aktywa do 4 mld PLN zwolnione z podatku, dla tzw. SKOKÓW=0%:

1. STRATY 2015r. ok.95 mld PLN - na wartościach aktywów w OFE + PZU + inwestorzy indywidualni + papiery dłużne + koszty spadku wzrostu PKB w stosunku do tego jaki można by było osiągną bez tego REPRESYJNEGO Podatku( związane z zachowaniem konsumentów, banków i kosztu kapitału).

Straty w 2015r. ok 85 mld PLN i czasowe przesunięcie strat corocznych na 2016r,…..…,….….,…….

1 .STRATY2015r. ok. 85 mld PLN w 2015 r.

2. od 2016 r. i kolejnych latach, Corocznie w PROCENTACH:

Podatek Bankowy=0,44% * (1,1 bilon mld PLN/rocznie)= ok. 4,85mld PLN
Przychody Łącznie ok. 5,60 mld PLN = 4,85mld PLN + ok. 0,75 mld PLN (dodatkowe łącznie)

Baza do obliczeń wpływu: urocznowiony spadek wzrostu PKB2015
Koszty(urocznowione) =(12,5–16,5) mld PLN
STRATA=Koszty(uroczn.) - Przychody(uroczn.) =(12,5-16,5)mldPLN – 5,6mldPLN =ok.(7-11)mld PLN

Coroczny spadek wzrostu PKB( trwały i systemowy) ok.(0,40-0,62)% PKB w stosunku do PKB(bez podatku). Koszt tego kapitału jest w wysokości: (125-195)% w skali roku. Osobiście nie chcę być obciążany tak DROGIM kredytem dla realizacji tego PROJEKTU. Skarb Państwa i Samorządy zadłużają się, obciążając MNIE kredytami o koszcie rzędu (3-5)% w skali roku i mnie to wystarczy. Udział kredytów w PKB ok.60% ok. 1 bilion PLN - Skarb Państwa obsługa, emisje, rolowania, Samorządy to samo, Przedsiębiorcy: linie, bieżące, inwestycyjne, obligacje, Konsumenci indywidualni: hipoteczne, konsumpcyjne, chwilówki itd.

Podsumowanie:
To co PIS proponuje to może być zamęt na rynku kapitałowym, zubożenie społeczeństwa, trwałe świadome obniżanie długoterminowego PKB, w stosunku do PKB bez tych obciążeń podatkowych. NBP nie przeprowadziło analiz w przedmiotowej sprawie. Węgry obniżają wysokość tego podatku wprowadzonego w 2010 r. z 0,53% do 0,31% w roku 2016 r. i będą go ZMNIEJSZAĆ dalej w latach 2017-2019 r.. ( dlaczego ?!, skoro jest taki POŻYTECZNY ! ).

Podatek jest liczony od (1 bilon 100 mld PLN)*0,44% = ok. 4,85 mld PLN, aktywa własne banków to tylko ok. 150 mld PLN, reszta to NASZE pieniądze !(1 bilion 100 mld/PLN to depozyty obywateli, przedsiębiorców, samorządów, itd.). Oczywiście bierzemy pod uwagę, ze pasywa=aktywa banków.
Ściśle aktywami są udzielone, udzielane KREDYTY.

„Pozytywnym skutkiem” i w kalkulacji uwzględnionym będzie poszukiwanie dalszych, znacznych obniżek kosztów działalności operacyjnej banków. Opisałbym go mianem „rewolucyjny”.

Następnym „pozytywnym efektem”(sarkazm) z tak wprowadzonego podatku będzie moim zdaniem polepszenie wyników w sprawozdaniach finansowych SKOKÓW, choć niekoniecznie musi mieć on trwały charakter, a wszystko w ramach skoku SKOKÓW na udziały rynkowe.
Na to też należy zwrócić uwagę, aby posłowie nie wprowadzali USTAW, które zaszkodziłyby także gospodarce i WSZYSTKIM kredytobiorcom !!! - mam dość idiotyzmów

Skrót:
tego nie da się usprawiedliwić !!!

przychód łączny od banków= 5,6 mld PLN łącznie z korzyściami podatkowymi i innymi

koszty = (12,5-16,5) mld PLN,

a po uwzględnieniu niższego CIT przyjęto 1 mld PLN (o czym poniżej)

Koszt łączne= (13,5-17,5) mld PLN

koszt kapitału w % = (140-215)% rocznie,

STRATA=ok.(8-12) mld PLN
Coroczny spadek wzrostu PKB( trwały i systemowy) ok.(0,45-0,69)% PKB w stosunku do PKB(bez podatku).


Podatek Bankowy

Banki zagraniczne od 2016 r. wyprowadzą legalnie około 3-5 mld PLN dochodu bez opodatkowania CIT(19%), a koszty „z tego tytułu” mogą być polskich księgach uwzględnione.
Stanowi ubytek przychodu księgowego w wysokości ok. 15-25 mld PLN(wolumen kredytów) !!!.

„Wiceprezes ZBP zwrócił uwagę na jeszcze jeden element projektu - podatkiem mają być objęte polskie oddziały zagranicznych banków. - To zapewne spowoduje, że największe kredyty będą księgowały w bankach matkach, co będzie zgodne z prawem - mówił Groszek.”

Podatek CIT od banków będzie z tego powodu w roku 2016 o ok 25-35% (0,7-1 mld PLN) niższy,
jak możliwy bez tego podatku

http://tvn24bis.pl/pieniadze,79/zbp-banki-beda-reagowac-na-podatek-bankowy,602693.html

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
5 11 ~audytPISu

Podatek Bankowy (dodatek aktywisty)

To, że 99,9999% Obywateli nie ma dostępu do wyników prognoz symulacji makroekonomicznych Modelu PKB Polski, znaczy, że należy z determinacją szerzyć jedyną słuszną prawdę.

Nikt nam nie wmówi: że czarne jest czarne, a białe jest białe.

! Odpowiedz
3 4 ~tadek

Rostowski trollu podpisz się imieniem i nazwiskiem a nie kryje się za głupim pseudonimem, a nazwisko podaj to prawdziwe chyba że wstydzisz się swoich żydowskich korzeni.

! Odpowiedz
8 10 ~audytPISu

Kto niszczy NASZ KRAJ !!! Proszę bardzo. W 6 miesięcy ZUTYLIZOWANO 5 mld PLN !!!,

wzrost kosztu kapitału, łącznie z obligacjami skarbowymi do dnia dzisiejszego

Dla przedsiębiorców istotny jest koszt średnioważony kapitału WACC, a ten rośnie.

Zmniejszając opłacalność inwestycji lub nawet uniemożliwiając ze względu na brak opłacalności NPV, IRR, ROE, ROA itd. to jest być albo nie być, a NOŻYCE kosztu kapitału dla polskich przedsiębiorców są coraz mniej korzystne w stosunku do zagranicy. Dla Osób fizycznych mechanizmy są porównywalne, choć trochę mniej złożone.

Ludzie mogą na bruku wylądować, a twój pracodawca straci udziały rynkowe !!!

Z tego ludzie się cieszą ?, to prosta droga do "niewolnictwa" w średnim terminie

"wróg czuwa, wróg nie śpi".------- hasła rodem z PRL - NOCna zmiana czuwających aktywistów.

Polaku bądź czujny !!!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
18 11 ~audytPISu

Bloomberg: inwestorzy uciekają z Polski. Od wygranej Dudy z giełdy wyparowało 50 mld dolarów.

a teraz minusujcie wyznawcy sekty pisowej, życzący autorytaryzmu Polsce.

http://tvn24bis.pl/wiadomosci-gieldowe,76/bloomberg-polska-gielda-stracila-50-mld-dolarow-od-wygranej-dudy,643334.html

! Odpowiedz
5 9 ~ra

Inwestorzy uciekli po coraz mniej ludzi daje się okradać co już wcześniej PO widziało i dlatego szybko ukradło te zainwestowane na gpw pieniądze z OFE!!!!!
pomyślcie czy nie taki jest powód!!!!!

! Odpowiedz
5 22 ~karl

POSKARŻY się u tow. Schulza i Tuska na agencję Moody's Petru, Schetyna, Kosiniak-Kamysz?
A co z przygotowanymi do wypicia szampanami? Resortowe dzieci i dzieci komunistycznych aparatczyków z mediów głównego ścieku będą sztucznie udawały....

! Odpowiedz
7 31 ~Bp

A tak szczerze, kto z Was na tym forum zostal poszkodowany przez Pis? Komu z Was Poprzednie partie zapewnialy lepsze, wspaniale zycie z perspektywami. Pytam jako apolityczny czlowieczek bo nie moge aie nadziwic jak latwo manipulowac ludzmi...

! Odpowiedz
13 8 ~audytPISu

są to tylko koszty bezpośrednie. Dalej:

Spadki wycen aktywów kapitałowych udziałowych na GPW są szacowane na ok. 200 mld PLN

Spadki wycen aktywów kapitałowych grunty ok. 100 mld PLN

(aktywy zabezpieczające kredyty, biorące udział w transakcjach rynkowych lub wystawionych do potencjalnej sprzedaży)

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 0 (usunięty) odpowiada ~audytPISu

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 2 ~ra

Zawsze manipuluje się tymi głupszymi albo tymi którym łatwo coś wmówić.
Wystarczy popatrzeć dookoła ile jest takich z pseudowyższym wykształceniem albo takich z inteligencją nabytą ,którzy tylko mają na względzie własny interes !!!!!

! Odpowiedz
13 5 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
8 26 ~san

PETRU, Schetyn, Kosiniak-Kamysz, reżimowo-propagandowe gadzinówki GW, WSI24, "Newsweek" , tow. Balcerowicz, lemingi, donosiciele na Polskę i Polaków -----Mam dla was złą wiadomość --- mimo waszych starań w kraju a zwłaszcza za granicą Moody's utrzymał rating Polski na dotychczasowym poziomie. Czarny dla was dzisiejszy dzień. Rano wasza propagandystka z PO nijaka Mucha była smutna mimo robienia dobrej miny. Starajcie się
dzisiaj ćwiczyć te wasze sztuczne uśmiechy abyście nie wyszli śmiesznie i żałośnie.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
16 32 ~aconie

wspaniały skowyt lemingów na forum, Targowica liczyła na obniżkę ratingu a tu taki zonk

! Odpowiedz
5 22 ~korbaLENINA

Papież Pius VI gdy się dowiedział o nałożeniu podatków na majątki kościelne oraz uchwaleniu Konstytucji 3 maja (konstytucja ograniczała przywileje kościoła i kleru), wysłał list do carycy Katarzyny zachęcający do zrobienia porządku z Polską.

Inicjatorami "Targowicy" były 4 siły Kościół, Moskwa, magnateria ( oligarchia) oraz kręgi Katolicko-Patriotyczne wystraszone unowocześnianiem i zmianami w Polsce.

Wśród założycieli konfederacji targowickiej było 4 biskupów katolickich.

7 biskupów i Prymas należeli do "Targowicy" byli to :
1. Prymas Michał Jerzy Poniatowski
2.bp.Chełmski Wojciech Skarszewski,
3. bp. Żmudzki Jan Stefan Giedroyć,
4. bp. Poznański Antoni Onufry Okęcki,
5. bp. Łucki Adam Naruszewicz,
6.bp. Wileński Ignacy Jakub Massalski,
7. bp. Inflancki Józef Kossakowski,
8. bp. Przemyski Michał Sierakowski,

A całej tej antypolskiej bandzie błogosławił i życzył powodzenia na uroczystym połączeniu Targowiczan Litwy i Polski, Papież Pius VI (listownie). tzw. Konfederacja Obojga Narodów.

Później kolejny papież Powstańców Powstania Listopadowego nazwał warchołami, wichrzycielami i buntownikami, a klerowi polskiemu nakazał, by przekonywał Polaków, że władza cara pochodzi od boga i należy ją uznawać.

Watykan nałożył też ekskomunikę na wszystkich powstańców tak jak Listopadowych i Styczniowych jak i samych powstańców Kościuszkowskich a nasz Papież Jan Paweł II tej ekskomuniki z nich nie ściągną więc w myśl nauki kościoła ci powstańcy do dziś smażą się w piekle.

Kościuszko powiesił dwóch katolickich biskupów Ignacego Jakuba Massalskiego i Józefa Kossakowskiego podczas Insurekcji kościuszkowskiej.
----------------------------------------
Teraz mamy to samo, kręgom "patriotyczno-katolickim" nie podoba się konstytucja a kościół w strachu o wpływy, majątki, fundusz kościelny i etaty w szkołach ich popiera.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
6 9 ~aconie odpowiada ~korbaLENINA

zgadza się totalna opozycja pracuje dla obcych mocarstw w tym Watykanu, przecież papież nakazuje wpuszczać uciekinierów z Afryki i Bliskiego Wschodu to tylko PIS nie wykonuje polecenia, tylko totalna opozycja wykonuje rozkaz, tak samo można łatwo powiązać totalną opozycję z interesami biznesowymi obcych krajów gdy PIS stoi wyraźnie po stronie Polski i Polaków

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
5 8 ~korbaLENINA odpowiada ~aconie

nawet na aktywistę się nie nadajesz.

Weź przykład z Krychy i Antoniego

Nauka ma przyszłość

! Odpowiedz
2 4 ~aconie odpowiada ~korbaLENINA

ale jakiś argument masz czy fakty cię przygniotły ?

! Odpowiedz
2 6 ~audytPISu odpowiada ~aconie

TU Berlin: Betrieblichesrechnungswesen

pozdrawiam

! Odpowiedz
1 0 ~MacGawer odpowiada ~aconie

Nie wiem czy zauważyłeś, że proba polemiki z kodowymi trolami jest bez sensu. Oni potrafią tylko jedno: kopiowanie z biuletynów na fora internetowe.

! Odpowiedz
22 11 ~neo123

PiS poniósł porażkę. Nie udało im się w tak krótkim czasie zrujnować kraju, ale niestety nie spoczną i będą nadal walczyć ze zdrowym rozsądkiem i uczciwością. Rozdadzą wszystkie pieniądze, zadłużą kraj żeby mieć ich więcej do rozdania a wtedy możemy zacząć mówić po grecku.

! Odpowiedz
5 12 ~miro

grecje masz po 8 latach ryzego terroru z długiem 150 mld euro

! Odpowiedz
11 9 ~Krzych

Jeszcze jest chwila czasu na zabezpieczenie swojego majatku .Ostatni kwartał 2015 r PKB prawie 4 % to taka Polske w ruinie przejmowali PiSowcy Polska w "rozkwicie" to bedzie juz po pierwszym roku ich rzadów .Tak łatwo Szydło wypuszcza z wora MILIARDY ,że skończy sie gorzej niz w Grecji (tam szczęsliwie dla zwykłych Greków maja płacone w EURo.Złotówki w razie problemów nikt nie bedzie bronił) W 2014 r pisałem jako mały "krzych" na Bankierze.(proszę sobie przeczytać co radziłem https://www.bankier.pl/wiadomosc/Czy-Szwajcaria-wroci-do-standardu-zlota-7220325.html , https://www.bankier.pl/wiadomosc/W-co-inwestowac-we-wrzesniu-2014-roku-3190730.html , na ile wtedy była ceniona złotówka: http://stooq.com/q/?s=chfpln&c=3y&t=c&a=lg&b=0
Dzisiaj juz jako 'Krzych" z dużej litery (całkowicie przerzuciłem sie na działalność finansową)piszę jako przestrogę (i kto by pomyslał ,że podobne emocje jak z Rosją) : "Piszę to ku przestrodze i działam juz od czerwca : " Rządy populistów w Polsce to czas na obronę własnego majatku a nie inwestycje.Ja juz od pierwszej tury wyborów prezydenckich zaczałem wymieniać oszczędności na zloto ,dolary i euro.Już sprzedałem ziemie rolna tak aby nie wpaśc w pułapkę ustawy o utroju rolnymA w 2016 r zamierzam sprzedać dom i mieszkanie tak aby nie stać sie płatnikiem podatku katastralnego.Wiekszość tego co uzyskam ze sprzedaży ulokuję w oblgacje USD na okres pisowskich rzadów .To jest życiowa decyzja .Tak jak w połowie lat 90tych sprzedawałem dolary i kupowałem mieszkanie i ziemię a za złotówki kupowałem oblgacje SP i wchodziłem w program Kasy mieszkaniowej , aby za zyski wybudować dom (to wszystko z wiarą w rzadzacych Polska) Tak teraz z całkowitego braku wiary w te prymitywne ,populistyczne rzady czas na ewakuacje i ochronę tego co mam.
Tu mozecie zobaczyc co dzieje sie z waluta gdy DURNIE dochodza do wladzy : http://stooq.com/q/?s=usdrub&c=10y&t=c&a=lg&b=0
Pozdrawiam Rodaków Krzych+bankier+rok np.2014

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 1 ~peter

Naga prawda.

! Odpowiedz
4 7 ~Po_co_to_komu

kupować RATING ???. Może da się zajumać jak KSIĘŻYC

Lenin ma w grobie polewkę z PISu. Polska placi rocznie ok. 3 mln PLN agencjom z ratingi.

Chcesz sprzedawać obligacje także skarbowych to potrzebujesz ratingów.

Chcesz fabryki ołówków, to potrzebujesz KAPITALISTY( to usłyszał LENIN)

! Odpowiedz
13 10 ~lubięROZRYWKĘpozdr

Pan Zbysiu już nie jest groźny, on jest śmieszny, groteskowy. Temu nie tylko osobowościowo ale tez prawniczemu zeru nic nikt nie jest wstanie uświadomić jego bezdennej głupoty. Ten polityczny śmieć nie tylko, że nie rozumie trójpodziału władzy w nowoczesnym państwie prawa ale tez braki w wykształceniu sprowadzają go na drogę śmieszności, a co za tym idzie ośmiesza on Polskę na arenie międzynarodowej. Niedługo zacznie kontrolować z ukochanym naszym .......etc. panem prezydentem Jęd_rusiem wyroki sadów powszechnych uznając lub nie za słuszne w ich mniemaniu. Nasz ukochany....etc. ..... już raz uwolnił wymiar sprawiedliwości od kłopotu, uniewinniając niewinnego człowieka ze swojej sekty. Tylko pogratulować znajomości prawa tym dwu panom.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 12 ~NYT

Nienawiść wobec wyborców to zły omen. Przegrywać trzeba umieć nawet jak się na tym traci. Ale to tylko "wielcy" potrafią. Reszta to kmiotki niezależnie czy z "salunu" czy marginesu.

! Odpowiedz
5 5 ~lubięROZRYWKĘpozdr odpowiada ~NYT

tam, gdzie iskrzy jest MIŁOŚĆ !!!

! Odpowiedz
3 11 ~Nyt odpowiada ~lubięROZRYWKĘpozdr

Ja też w sumie "przegrałem", ale Polski nie sprzedaję i nie wysługuję się obcym (niemieckim) mediom . Dlatego mimo ,ze PIS był mi prez ostatnie lata obojętny, to dziś jestem za ich polityką Chociażby dlatego jak pisze dziś "gazeta Prawna" - Eurobarometr: 57 proc. młodych w UE czuje się wykluczonych społecznie, a Niemiecki der Spiegel: budżet wyda do 2020 r. 93,6 mld euro na uchodźców. W takiej UE przyjdzie nam żyć. A mnie to nie po drodze.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
6 10 ~ssd

Komu strzello do laba ,ze narodowy socjalizma jest lepszy od demokracji

! Odpowiedz
1 8 ~NYT

Jest dużo lepszy od demokracji Merkel itp. funkcjonariuszom NWO gdzie 57% młodych w UE czuje się wykluczonych społecznie (ostatnie dane - Eurobarometr) źródła, dzisiejsza "Gazeta Prawna"

! Odpowiedz
3 9 ~lustro_do_ZERApl

Gdyby głupota emitowała światło, to przy niektórych ludziach Słońce miało by kompleksy

! Odpowiedz
2 9 ~lustro_do_ZERApl

" są dwie rzeczy nieskończone na tym świecie , wszechświat i ludzka głupota , choć co do tej drugiej nie jestem pewien "

! Odpowiedz
18 13 ~omg

PIS doprowadzi nas do ruiny

! Odpowiedz
10 16 ~dżepetto

Rzepliński ,przewodnoczący POP członek PZPR kolejny komuch ,a potem zmienił się wiatr . Zamknął mu ryja Szałamacha i słusznie.

! Odpowiedz
12 13 ~nasza_ELYTA

Proszę bardzo : Tylko PIS, Tylko PZPR! ! ! 1. Andrzej Kryże. - Wiceminister Sprawiedliwości IVRP. Członek PZPR. Skazywał Solidarnościowców w stanie wojennym. 2. Wojciech Jasiński.- Minister Skarbu IV RP. Członek PZPR. 3. Andrzej Aumiller.- Minister Budownictwa IV RP- Członek PZPR i UP. 4. Anna Kalata. - Minister Pracy i Polityki Społecznej IV RP. Członek PZPR i SLD. 5. Zbigniew Graczyk- Wiceminister Gospodarki Morskiej IV RP - Członek PZPR. 6. Marek Grabowski - Wiceminister Zdrowia IV RP- Członek PZPR. i SLD. 7. Ewa Sowińska- Rzecznik Praw Dziecka IV RP. Członek PZPR. 8. Krzysztof Zaręba - Wiceminister Środowiska IV RP- Członek PZPR. 9. Bogusław Kowalski Wiceminister Transportu IV RP. Członek PRON. 10. Bogdan Socha. -Wiceminister Pracy i Polityki Społecznej IV RP - - Członek PZPR. 11. Romuald Poliński- kolejny Wiceminister Pracy i Polityki Społecznej IV RP. - Członek PZPR doradca SLD. 12. Maciej Łopiński - Rzecznik Prezydenta IV RP - - Członek PZPR. 13. Ryszard Siewierski- Zastępca Komendanta Głównego Policji IV RP- - Członek PZPR. 14. Karol Karski (PiS) były radykalny przewodniczący komisji IV RP ds. zmian w ustawie lustracyjnej. We władzach centralnych socjalistycznego ZSP na Wydziale Prawa i Administracji UW. 15. Stanisław Kostrzewski, od 25.02.2006 skarbnik PiS - Członek PZPR. 16. Jerzy Bahr, ambasador RP w Moskwie. - Członek PZPR. 17. Krzysztof Czabański, prezes Polskiego Radia S.A - Członek PZPR. 18. Stanisław Podlewski, dyrektor departamentu rybołówstwa w ministerstwie rolnictwa- Członek PZPR. 19. Marcin Wolski, dyrektor I programu PR - Członek PZPR. 20. Tomasz Gąska, wiceprezes Radia PiK z nadania Kaczyńskich. - Członek PZPR. 21. Jan Tomaszewski, wybrany do sejmu z list Prawa i Sprawiedliwości, zarejestrowany konsultant Służby Bezpieczeństwa. O kim jeszcze będziemy pisać z kropką po nazwisku ???

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 18 ~NYT odpowiada ~nasza_ELYTA

Przecież KOD, PO i Nowoczesna to sami postkomuniści w ilości wielokrotnie większej jak w PIS.. Różnica polega n tym ,ze Ci w PIS nie sprzedają Polski i nie targowiczą , a Ci pozostali po chamsku służą niemieckim mediom i obcym interesom. Ośmieszasz się tylko tym odgrzewanym wpisem. Jak zmądrzejesz to wróć na forum.

! Odpowiedz
4 5 ~KIMDZONGTUSK odpowiada ~NYT

PO i PiS, PSL i SLD są wszyscy po "jednych pieniądzach". Mają wspólne korzenie: okrągły stół. Te niby różnice poglądowe i programowe między nimi to taki pic dla Ludu Pracującego Miast i WSI.

! Odpowiedz
1 10 ~NYT odpowiada ~KIMDZONGTUSK

Dobrze mówisz, tylko jest pewne "ALE" jedni dziś sprzedają Polskę z niemieckimi mediami i targowiczą ,a dla mnie to wystarczający powód by dziś wspierać PIS.

! Odpowiedz
5 6 ~ktoWINIEN

jak to kto: TUSK

Przegrana Krzyżaków, to też wina Tuska, bo się zagubił ?

szukający NOCĄ na polu bitwy pod GRUNWALDEM atomowy ANTEK.

! Odpowiedz
9 6 ~prosto_w_ryjPISu

To kosztuje 0,5% PKB rocznie !!, a ja chleję dalej

Za 1 złotówkę pozyskaną z PODATKU BANKOWEGO, społeczeństwo płaci 2,40-3,15 złotych !!!

Prognoza z Lipca 2015 r. mówi o koszcie 95 mld PLN dla Rynku Kapitałowego w 2015 r.
i kosztach NETTO(spadek wzrostu PKB) corocznych(8-12) mld PLN pomnożona przez zagregowany współczynnik wzrostu podstawy opodatkowania w okresie obowiązywania podatku bankowego, do roku, na który jest liczony podatek bankowy.
Firmy Ubezpieczeniowe zapłacą ok 0,5 mld podatku bankowego rocznie.

Podatek Bankowy „Sprzedany” LUDOWI jako UDOMOWIENIE banków.

Od tego jest: KNF, ZBP, i Urząd Ochrony Konsumentów. Represyjne (podatkiem bankowym) sprzedanie tego tematu, może spowodować:
- działania skutkujące ograniczaniem działalności kredytowej,
- wymuszony „ techniczny ” wzrost kosztów kapitału, ze względu na „ techniczną ” zmianę środowiska w jakim funkcjonują banki,
- pogorszyć sprawność działania mechanizmu, powodując „ przejściowy ” okres adaptacyjny, do momentu zrównoważenia ryzyk, także ryzyk w całym SYSTEMIE BANKOWYM

podatek bankowy: 0,44%, aktywa do 4 mld PLN zwolnione z podatku, dla tzw. SKOKÓW=0%:

1. STRATY 2015r. ok.85 mld PLN - na wartościach aktywów w OFE + PZU + inwestorzy indywidualni + papiery dłużne + koszty spadku wzrostu PKB w stosunku do tego jaki można by było osiągną bez tego REPRESYJNEGO Podatku( związane z zachowaniem konsumentów, banków i kosztu kapitału).

Straty w 2015r. ok 85 mld PLN i czasowe przesunięcie strat corocznych na 2016r,…..…,….….,…….

1 .STRATY2015r. ok. 85 mld PLN w 2015 r.

2. od 2016 r. i kolejnych latach, Corocznie w PROCENTACH:

Podatek Bankowy=0,44% * (1,1 bilon mld PLN/rocznie)= ok. 4,85mld PLN
Przychody Łącznie ok. 5,60 mld PLN = 4,85mld PLN + ok. 0,75 mld PLN (dodatkowe łącznie)

Baza do obliczeń wpływu: urocznowiony spadek wzrostu PKB2015
Koszty(urocznowione) =(12,5–16,5) mld PLN
STRATA=Koszty(uroczn.) - Przychody(uroczn.) =(12,5-16,5)mldPLN – 5,6mldPLN =ok.(7-11)mld PLN

Coroczny spadek wzrostu PKB( trwały i systemowy) ok.(0,40-0,62)% PKB w stosunku do PKB(bez podatku). Koszt tego kapitału jest w wysokości: (125-195)% w skali roku. Osobiście nie chcę być obciążany tak DROGIM kredytem dla realizacji tego PROJEKTU. Skarb Państwa i Samorządy zadłużają się, obciążając MNIE kredytami o koszcie rzędu (3-5)% w skali roku i mnie to wystarczy. Udział kredytów w PKB ok.60% ok. 1 bilion PLN - Skarb Państwa obsługa, emisje, rolowania, Samorządy to samo, Przedsiębiorcy: linie, bieżące, inwestycyjne, obligacje, Konsumenci indywidualni: hipoteczne, konsumpcyjne, chwilówki itd.

Podsumowanie:
To co PIS proponuje to może być zamęt na rynku kapitałowym, zubożenie społeczeństwa, trwałe świadome obniżanie długoterminowego PKB, w stosunku do PKB bez tych obciążeń podatkowych. NBP nie przeprowadziło analiz w przedmiotowej sprawie. Węgry obniżają wysokość tego podatku wprowadzonego w 2010 r. z 0,53% do 0,31% w roku 2016 r. i będą go ZMNIEJSZAĆ dalej w latach 2017-2019 r.. ( dlaczego ?!, skoro jest taki POŻYTECZNY ! ).

Podatek jest liczony od (1 bilon 100 mld PLN)*0,44% = ok. 4,85 mld PLN, aktywa własne banków to tylko ok. 150 mld PLN, reszta to NASZE pieniądze !(1 bilion 100 mld/PLN to depozyty obywateli, przedsiębiorców, samorządów, itd.). Oczywiście bierzemy pod uwagę, ze pasywa=aktywa banków.
Ściśle aktywami są udzielone, udzielane KREDYTY.

„Pozytywnym skutkiem” i w kalkulacji uwzględnionym będzie poszukiwanie dalszych, znacznych obniżek kosztów działalności operacyjnej banków. Opisałbym go mianem „rewolucyjny”.

Następnym „pozytywnym efektem”(sarkazm) z tak wprowadzonego podatku będzie moim zdaniem polepszenie wyników w sprawozdaniach finansowych SKOKÓW, choć niekoniecznie musi mieć on trwały charakter, a wszystko w ramach skoku SKOKÓW na udziały rynkowe.
Na to też należy zwrócić uwagę, aby posłowie nie wprowadzali USTAW, które zaszkodziłyby także gospodarce i WSZYSTKIM kredytobiorcom !!! - mam dość idiotyzmów

Skrót:
tego nie da się usprawiedliwić !!!

przychód łączny od banków= 5,6 mld PLN łącznie z korzyściami podatkowymi i innymi

koszty = (12,5-16,5) mld PLN,

a po uwzględnieniu niższego CIT przyjęto 1 mld PLN (o czym poniżej)

Koszt łączne= (13,5-17,5) mld PLN

koszt kapitału w % = (140-215)% rocznie,

STRATA=ok.(8-12) mld PLN
Coroczny spadek wzrostu PKB( trwały i systemowy) ok.(0,45-0,69)% PKB w stosunku do PKB(bez podatku).


Podatek Bankowy

Banki zagraniczne od 2016 r. wyprowadzą legalnie około 3-5 mld PLN dochodu bez opodatkowania CIT(19%), a koszty „z tego tytułu” mogą być polskich księgach uwzględnione.
Stanowi ubytek przychodu księgowego w wysokości ok. 15-25 mld PLN(wolumen kredytów) !!!.

„Wiceprezes ZBP zwrócił uwagę na jeszcze jeden element projektu - podatkiem mają być objęte polskie oddziały zagranicznych banków. - To zapewne spowoduje, że największe kredyty będą księgowały w bankach matkach, co będzie zgodne z prawem - mówił Groszek.”

Podatek CIT od banków będzie z tego powodu w roku 2016 o ok 25-35% (0,7-1 mld PLN) niższy,
jak możliwy bez tego podatku

http://tvn24bis.pl/pieniadze,79/zbp-banki-beda-reagowac-na-podatek-bankowy,602693.html

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
9 6 ~prosto_w_ryjPISu

Podatek Bankowy (dodatek aktywisty, chlejącego non stop)

To, że 99,9999% Obywateli nie ma dostępu do wyników prognoz symulacji makroekonomicznych Modelu PKB Polski, znaczy, że należy z determinacją szerzyć jedyną słuszną prawdę.

Nikt nam nie wmówi: że czarne jest czarne, a białe jest białe

! Odpowiedz
3 11 ~pełnyPAMPERS

PiS jest jednak nową jakością - jeśli świat go nie rozumie, to tym gorzej dla świata.

! Odpowiedz
8 9 ~gosc

teraz praktycznie już wakacje, potem raz dwa minie i w końcu koniec tego bardzo nie przyjemnego z pyska prezesa tk

! Odpowiedz
5 6 ~łojęRÓWNOpisówk

moje 500-t PLN/miesięcznie niezagrożone ???!!!

Mnie nie wyrolowaliście i b. dobrze

W maju odebrałem moje 500 zł tzw. dodatku odbankowego.

W marketach co poniedziałek, środę i piątek napiję i najem się do woli.

A na odchodne wziąć ze sobą "małpeczkę".

Oczywiście wszystko opłacę tym podatkiem odbankowym.

Mnie to wystarczy:

na śniadanie:2-ie kajzerki obłożone szyneczką, plus "małpeczka"

na obiad coś na ciepło np, pół kurczaka z grilla, plus "małpeczka"

na kolację: dwie kajzerki z serkiem żółtym, plus "małpeczka"

Uwaga: "małpeczki po koszcie własnym tzn. bez akcyzy i podatków 1 zł za "małpkę",
bo inaczej nie zmieszczę się w limicie podatku odbankowego.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 6 ~8cm_pisiorek

KTO winien ?. Jak to kto: TUSK

Przegrana Krzyżaków, to też wina Tuska, bo się zagubił ?

szukający NOCĄ na polu bitwy pod GRUNWALDEM atomowy ANTEK.

! Odpowiedz
4 7 ~8cm_pisiorek

Kto niszczy NASZ KRAJ !!! Proszę bardzo. W 6 miesięcy ZUTYLIZOWANO 5 mld PLN !!!,

wzrost kosztu kapitału, łącznie z obligacjami skarbowymi do dnia dzisiejszego

Dla przedsiębiorców istotny jest koszt średnioważony kapitału WACC, a ten rośnie.

Zmniejszając opłacalność inwestycji lub nawet uniemożliwiając ze względu na brak opłacalności NPV, IRR, ROE, ROA itd. to jest być albo nie być, a NOŻYCE kosztu kapitału dla polskich przedsiębiorców są coraz mniej korzystne w stosunku do zagranicy. Dla Osób fizycznych mechanizmy są porównywalne, choć trochę mniej złożone.

Ludzie mogą na bruku wylądować, a twój pracodawca straci udziały rynkowe !!!

Z tego ludzie się cieszą ?, to prosta droga do "niewolnictwa" w średnim terminie

"wróg czuwa, wróg nie śpi".------- hasła rodem z PRL - NOCna zmiana czuwających aktywistów.

Polaku bądź czujny !

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
5 6 ~SONDA

Czy PIS przetrwa u władzy do końca II kw. 2016 r.

NIE - zielona łapka
-------------------------------------------------------------------------------------------------
Czy PIS przetrwa u władzy do końca III kw. 2016 r.

NIE - czerwona łapka


a potem delegalizacja?

! Odpowiedz
5 11 ~atomowyANTONI

Rating to narzędzie do podporządkowania interesom Zgniłego Zachodu naszej katolickiej Ojczyzny

Precz z ratingami. Wiwat Jarosław - Polskę Zbaw. Wiwat Krystyna - gruba, lecz piękna rozgrzana do czerwoności dziewczyna ... .

Obligacje możemy sprzedawać Węgrom, Wenezueli i Korei Północnej

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
12 8 ~KURSKI_z_dnaPL

Bloomberg: inwestorzy uciekają z Polski. Od wygranej Dudy z giełdy wyparowało 50 mld dolarów..

a teraz minusujcie wyznawcy sekty pisowej, życzący autorytaryzmu Polsce

http://tvn24bis.pl/wiadomosci-gieldowe,76/bloomberg-polska-gielda-stracila-50-mld-dolarow-od-wygranej-dudy,643334.html

! Odpowiedz
1 8 ~analityk

trudno się dziwić skoro odeszli jedni ignoranci i przyszli następni ignoranci. I tak się dzieje od 26 lat. Iście Republika Bananowa.

! Odpowiedz
2 3 ~SK

Banana Republic of Poland.

! Odpowiedz
1 15 ~kwaki

trybunał orzeknie że to niekonstytucyjne

! Odpowiedz
2 14 ~bee

I po co było to bicie piany. To wyłącznie walka wewnętrzna PRL-bis konta patrioci i odbudowa kraju.

! Odpowiedz
3 13 ~pozdro

Proszę bardzo : Tylko PIS, Tylko PZPR! ! ! 1. Andrzej Kryże. - Wiceminister Sprawiedliwości IVRP. Członek PZPR. Skazywał Solidarnościowców w stanie wojennym. 2. Wojciech Jasiński.- Minister Skarbu IV RP. Członek PZPR. 3. Andrzej Aumiller.- Minister Budownictwa IV RP- Członek PZPR i UP. 4. Anna Kalata. - Minister Pracy i Polityki Społecznej IV RP. Członek PZPR i SLD. 5. Zbigniew Graczyk- Wiceminister Gospodarki Morskiej IV RP - Członek PZPR. 6. Marek Grabowski - Wiceminister Zdrowia IV RP- Członek PZPR. i SLD. 7. Ewa Sowińska- Rzecznik Praw Dziecka IV RP. Członek PZPR. 8. Krzysztof Zaręba - Wiceminister Środowiska IV RP- Członek PZPR. 9. Bogusław Kowalski Wiceminister Transportu IV RP. Członek PRON. 10. Bogdan Socha. -Wiceminister Pracy i Polityki Społecznej IV RP - - Członek PZPR. 11. Romuald Poliński- kolejny Wiceminister Pracy i Polityki Społecznej IV RP. - Członek PZPR doradca SLD. 12. Maciej Łopiński - Rzecznik Prezydenta IV RP - - Członek PZPR. 13. Ryszard Siewierski- Zastępca Komendanta Głównego Policji IV RP- - Członek PZPR. 14. Karol Karski (PiS) były radykalny przewodniczący komisji IV RP ds. zmian w ustawie lustracyjnej. We władzach centralnych socjalistycznego ZSP na Wydziale Prawa i Administracji UW. 15. Stanisław Kostrzewski, od 25.02.2006 skarbnik PiS - Członek PZPR. 16. Jerzy Bahr, ambasador RP w Moskwie. - Członek PZPR. 17. Krzysztof Czabański, prezes Polskiego Radia S.A - Członek PZPR. 18. Stanisław Podlewski, dyrektor departamentu rybołówstwa w ministerstwie rolnictwa- Członek PZPR. 19. Marcin Wolski, dyrektor I programu PR - Członek PZPR. 20. Tomasz Gąska, wiceprezes Radia PiK z nadania Kaczyńskich. - Członek PZPR. 21. Jan Tomaszewski, wybrany do sejmu z list Prawa i Sprawiedliwości, zarejestrowany konsultant Służby Bezpieczeństwa. O kim jeszcze będziemy pisać z kropką po nazwisku ???

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
14 14 ~pisioreczkiNASZE

Uwaga PiSiaczki. OGŁASZAM NOWE WYTYCZNE. Ponieważ niejaki Petru wyrósł na przedstawiciela naszej opozycji, to na nim skupmy nasze ataki. Przekręcajmy jego nazwisko (na Swetru). Głośmy że jest "Żydem" (lub przynajmniej że miał dziadka "Żyda", czy coś takiego). Wszelkie jego (nawet te najbardziej sensowne) wypowiedzi krytykujące naszą jedyną słuszną linię, należy zadeptywać głosząc że jest to kwik oderwanych od koryta. Cena za 1 hejterski wpis pozostaje nadal 2,00zł. (Za wyjątkowo zjadliwy 3,00zł.) __________ Natomiast wytykanie nam kłamstwa że 500zł miało być "na każde dziecko", odpierajmy podchwytując argumenty od konkurencji: "To niech 1sze dziecko je szczaw i mirabelki." __________ Zaś ws Smoleńska, to kontynuujmy dotychczasową politykę głuchoty na dowody braku wybuchu. Stosujmy też sprytne chwyty umieszczania twierdzeń w pozornych nawoływaniach do prawdy. Np. "Musimy wyjaśnić zbrodnię Smoleńską!" (Niby wzywamy do wyjaśnienia, a tak naprawdę to robimy motłochowi wodę z mózgu zarażając umysł "faktem" dokonania w Smoleńsku zbrodni.) Pamiętajcie: Nie krępujcie się pisać nawet totalne niedorzeczności! Tylko demagogią i tupetem zdobywa się władzę! A władza musi być już na wieki w naszych rękach!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
10 7 ~atomowyANTONI

a rozgrzana KRYCHA, AUDYT, RATING proszę bardzo:

Polska była od 25 lat w ruinie, a jest po sześciu miesiącach w szczytowaniu ŚMIESZNOŚCI:

"Gospodarka ma się świetnie" - Szałamach

"Demokracja ma sie swietnie" - Szydlo

"Konstytucja ma sie swietnie" - Dudda

"Media - maja sie swietnie" - Kurskii

"Ingwilacja - ma sie doskonale" - Ziobro

"Relacje z EU - wprost oszalamiajaco maja sie swietnie"

"NATO, wojsko, policja - Macierewicz juz opanowal...- Maja sie doskonale...

"Prawo i sprawiedliwosc z ich bozkiem" - maja sie najlepiej...

ZACZADZENI_w_Obłędzie_pl lub nieRZĄD_pl

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 2 (usunięty) odpowiada ~atomowyANTONI

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 4 ~asd odpowiada (usunięty)

Gdzie studiujesz ekonomie narodowosocjalistyczna

! Odpowiedz
4 32 ~13

Kurcze ale mi ,,szkoda ''KOD owcow i POmatołkow co oni teraz zrobią czekali wczoraj cały dzień na armagedon z uśmiechem na ustach robili programy specjalne na tvn a tu wielka DU....A

! Odpowiedz
3 9 ~student

TVN działa na szkodę Polski,cieszyli się i wyraznie czekali na obniżkę ratingu,badyle i inne z biznesu

! Odpowiedz
1 5 ~topa odpowiada ~student

Ta stacja powinna zostać wywalona z kraju

! Odpowiedz
7 23 ~ssssss

Perspektywa będzie bardzo pozytywna jeśli PiS podniesie wiek emerytalny do grobowej deski i podporządkuje się Trybunałowi wytypowanemu przez polityków z PO.

! Odpowiedz
4 34 ~Kamil

Na Czerskiej zaloba. Miala byc obnizka a tu bez zmian. Jak teraz to Lemingom to wytlumaczyc? !

! Odpowiedz
3 13 ~KIMDZONGTUSK

A gdzie był ten odbiór akcji i w którym momencie ? bo ja nie widziałem.... na prawdę uważacie, ze 2-4 miesiące temu "zachód" od nas wyszedł , żeby po "negatywnej perspektywie" w poniedziałek rzucić się na polskie akcje? zwłaszcza w maju, jak na rynkach rozwija się korekta spadkowa ? burza w szklance wody.... będziemy sie telepac zgodnie z trendami światowymi

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 7 ~Blow_job

Stawy odleszczone, lasy odjelenione. Do piachu z frajerai co akcje oddali.

! Odpowiedz
13 24 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
7 24 ~wtajemniczonyguru

w poniedziałek początek fali wzrostowej , a odleszczonym dziękujemy za oddanie akcji na dołku !

! Odpowiedz
4 11 ~klasykczyszczeniadep

jak zwykle gruby wywołał nastrój strachu , odebrał akcje na dołku , ubrał leszczyki w eski , a rano korba do góry i zerowanie depozytów naiwnej ulicy

! Odpowiedz
9 19 ~olo

Agencja Towarzyska, specjaliści od ENRON-u i Lehman Brothers, dała głos - hau, hau.

! Odpowiedz
6 39 ~Marella

I pomyśleć, że losy Polski zależą od jakiejś kombinacji AaaAaaaaaa.... ,Ot wymyśliła jakaś grupka amerykańskich wróżbitów system za który inni płacą grube miliony dolarów.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% VI 2019
PKB rdr 4,7% I kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,3% VI 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 057,82 zł V 2019
Produkcja przemysłowa rdr -2,7% VI 2019

Znajdź profil