Moody's: prezydencka propozycja dla kredytów FX pozytywna dla sektora bankowego

Prezydencka propozycja utworzenia Funduszu Restrukturyzacyjnego zmniejsza niepewność ciążącą nad sektorem bankowym i jest dla niego pozytywnym sygnałem – powiedziała dziennikarzom Carola Schuler, dyrektor zarządzająca ds. bankowości agencji Moody’s.

(fot. Dusko Jaramaz/PIXSELL / FORUM)

„Biorąc pod uwagę całą debatę jak poradzić sobie z portfolio kredytów hipotecznych i wszystkie propozycje, jakie były na stole, a niektóre z nich byłyby bardzo ciężkie do absorpcji przez sektor bankowy, uważamy, że ostatnia propozycja (utworzenia Funduszu Restrukturyzacyjnego – PAP), która prawdopodobnie ma największe szanse zostać przyjęta, jest krokiem w dobrą stronę. Głównie dlatego, że rozwiąże i zakończy debatę, co zniesie znaczną niepewność jaka ciążyła nad sektorem bakowym przez ostatnie kilka lat” – powiedziała Schuler.

„Widzimy, że jest wola, by rozwiązać długoterminowe potencjalne problemy związane z portfolio kredytów FX. W tym względzie uważamy, że ostatnia propozycja (prezydencka – PAP) jest pozytywnym krokiem” – dodała. (PAP Biznes)

pud/ asa/

Źródło: PAP Biznes
Ludzie:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Rozlicz PIT za 2017
szybko i bez błędów

lub uruchom online teraz

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl