Monnari kończy negocjacje ws. kupna spółki Simple z uwagi na brak porozumienia z PKO BP

2018-11-23 08:56, akt.2018-11-23 13:54
publikacja
2018-11-23 08:56
aktualizacja
2018-11-23 13:54

Monnari kończy negocjacje w sprawie kupna od Gino Rossi 100 proc. spółki Simple Creative Products z uwagi na brak porozumienia z PKO BP, który jest kredytodawcą Simple - podało Monnari w komunikacie. Gino Rossi podtrzymuje chęć sprzedaży Simple CP.

/ fot. Katarzyna Waś-Smarczewska / Bankier.pl

Jak podało w informacji prasowej Gino Rossi, strony w środę wzajemnie potwierdziły możliwość uzyskania oczekiwanych przez Monnari warunków w Banku, po czym w piątek Monnari poinformowało o odstąpieniu od negocjacji.

"W związku z tym niezrozumiałe dla zarządu jest podejście negocjacyjne prezentowane od początku procesu przez przedstawicieli Monnari, stawiające pod znakiem zapytania rzeczywistą chęć nabycia Simple CP przez ten podmiot" - napisano.

"Zarząd w ramach przeglądu opcji strategicznych bierze pod uwagę różne scenariusze dla Simple CP, a scenariuszem, jakiemu nadano priorytet i który w dalszym ciągu jest realizowany, jest sprzedaż Simple CP" - dodano.

W lutym tego roku Gino Rossi otrzymało od Monnari wstępną, niewiążącą ofertę na zakup udziałów w spółce Simple Creative Products. Monnari podawało wtedy, że wartość udziałów Simple określona jest w przedziale od 46 mln zł do 50,5 mln zł przy założeniu zerowego poziomu zadłużenia i gotówki, która stanowić będzie podstawę do określenia ostatecznej proponowanej ceny. W lipcu Monnari złożyło skorygowaną ofertę, proponując cenę 12 mln zł. Na potrzeby transakcji określono referencyjny poziom zadłużenia netto w kwocie 19,9 mln zł, w związku z czym referencyjny poziom enterprise value transakcji wynosiłby 31,9 mln zł. Na początku października Monnari złożyło wiążącą ofertę zakupu Simple za 12 mln zł.

Tymczasem we wrześniu Gino Rossi podpisało ze spółką OTCF, właścicielem marki 4F, list intencyjny w sprawie sprzedaży Simple Creative Products. OTCF miał wpłacić 1 mln zł zaliczki na poczet transakcji. Kilka dni temu spółka OTCF odstąpiła jednak od negocjacji.

Gino Rossi informowało ostatnio w raporcie za III kwartał, że sprzedaż Simple się przedłuża z powodu ograniczonego poziomu kapitału obrotowego przekładającego się na trudności w osiągnięciu zakładanych poziomów przychodów, a także wymagającej sytuacji w segmencie odzieży damskiej.

Sprzedaż Simple Creative Products, prowadzącej sprzedaż odzieży damskiej, to jedna z opcji strategicznych Gino Rossi, która miała poprawić sytuację finansową spółki. Sieć Simple CP obejmuje 63 salony w Polsce. Sprzedaż prowadzona jest także w sklepie internetowym.

W piątek, ok. godz. 13.39 kurs Gino Rossi spada o 18,4 proc. (PAP Biznes)

pel/ doa/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki