Mocny poniedziałek złotego

Polska waluta rozpoczyna tydzień od mocnego uderzenia. Euro, dolar i frank tanieją po ok. trzy grosze. W ten sposób złoty kontynuuje odrabianie strat po zeszłotygodniowym pogromie.

Po 14:05 za euro płacono nieco ponad 4,32 zł. To o prawie trzy grosze mniej niż przed weekendem. To także aż 11 groszy mniej niż tydzień temu, gdy polska waluta była najsłabsza od stycznia 2017 roku, a euro kosztowało ponad 4,40 zł. Pisaliśmy wtedy o „pogromie złotego”.

(Bankier.pl)

Sytuacja poprawia się także na innych parach walutowych. Dolar tanieje o prawie cztery grosze, osiągając ceny poniżej 3,67 zł. Frank szwajcarski był notowany po 3,71 zł, a więc o niemal trzy grosze niżej niż przed weekendem.

(Bankier.pl)

Choć w ciągu ostatnich kilku sesji notowania euro, dolara i franka szwajcarskiego obniżyły się po 10-12 groszy, to złoty nadal pozostaje słaby. Póki co udało się mu odrobić tylko straty z drugiej połowy czerwca. Polski pieniądz wciąż notowany jest wyraźnie niżej niż rok temu czy jeszcze na początku roku.

Po statystycznie słabym maju i czerwcu dane z ostatnich 20 lat pokazują, że lipiec na ogół przynosi spadkową korektę na parach złotowych. Mediana lipcowych spadków na parze euro-złoty wynosi 1,5%. Przy czym trzeba wziąć poprawkę na fakt, że skoro tegoroczny maj i czerwiec były zdecydowanie gorsze od historycznej średniej, to może lipiec przyniesie też głębszą niż zwykle korektę.

KK

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 1 vlad_palownik

Citigroup Inc. on Monday cut back long dollar positions against the rand, Polish zloty and Hungarian forint.
Currency-arbitrage returns are turning positive again as the dollar loses ground. Cheers.

! Odpowiedz
7 3 the_mind_renewed

W USA socjal demokratyczna lewica dostaje histerii bo dzisiaj o 3 nad ranem czasu polskiego Trump wybierze sędziego do Supreme court - Sąd Najwyższy. Oczywiście to będzie republikanin-a.

I jest szansa że świat zaczne powracać do normalności przynajmniej pod względem moralnym.

Ja jednak wierze w historię z Jezusem pomimo zepsucia i wszelkiego zboczenia jakie się nam poleca pod różnym opakowaniem. Ludzie włącznie z częścią kleru się zatracili ale historii nie da się sfałszować chociaż i takie próby są..

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 niepelnosprawny_org

moze to S ant P przed weekendem? wiecej warte wachodnie ratingi, mowy i wskazniki?...

! Odpowiedz
7 1 warszawyak

złoty zdany jest na wzrost a usd na powrót do 1,6 za euro . PO wakacjach zobaczymy usd za 3,30 zł.

! Odpowiedz
3 12 the_mind_renewed

Złoty mocny czy słaby? Do czego ? Jak bardzo i czy w ogóle jest on prawdziwy jakie ma podstawy i kto stoi za kurtyną,? Polski bank? Na pewno nie: To tak jak by dzieci bawiły się w bank, aż przyjdzie wychowawczyni i powie koniec zabawy. (Ta wychowawczyni to FED i centralne banki.)

Czy wiecie, że w 99,2% historii ludzkości, pieniądze były wspierane przez złoty standard? I tylko przez ostatnie 47 lat świat w dużej mierze odsunął się od standardu złota, i poszedł w stroną olbrzymiego dodruku i długu. To jest to postęp ? Czy oszustwo ludzkości na masową skalę przez banksterów ? Komentarze na temat muszelek możecie sobie darować tu nie chata rybaka.

Natomiast krypto waluty które nawet nie mają zaplanowane aby przynosiły jakikolwiek procent w przyszłości oraz podstawy opierające się na jakimś logarytmie znanym tylko nielicznej grupie nie posiadającej żadnego zaufania jak tylko „ufojta” bo to jest pewne bo bo jest pewne.

Pisanie na temat beznadziejnej ekonomicznej sytuacji świata obecnie mija się z celem. Wszyscy zdają sobie sprawę że nie jest cacy, a piszący o tym tylko się ośmieszają. Władze monetarne udowodniły i udowadniają od 2008 roku że potrafią poprzez dodruk i inne manipulację panować nad sytuacją. I dlatego obecnie nikt się specjalnie nie przejmuje powiększającym się zagrożeniem ponieważ są pewni że władze w razie czego jakoś temu zaradzą a przepowiadający krach to niespełna rozumu durnie.. Natomiast obecna ignorancja świata jaka się wytworzyła z tego powodu jest wysokim zagrożeniem dla nas wszystkich. Bo z kryzysami to jest tak : Przychodzą z Nienacka jak armia Kozacka, i tą tezę można wziąć za pewnik..

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 13 dktorek

Chciałbym tylko napisać jedną dziwna zaleznosc, a mianowicie złoty odrabia straty ale giełda jak leciała w dół tak leci bo zł no do dolara wzrósł o prawie 1% ale akcje średnio spadły o 0.30%. skoro akcje lecą w dół, kapitL ucieka z Naszego regionu to jak w takim stanie PLN się umacnia?

! Odpowiedz
0 0 b43

Obligacje? Rozważmy 2 inwestycje: np długa w niemieckiej 10latce, rentowność 0,303% (HICP 2,1%) i długa w polskiej 10-o latce, rentowność 3,184% (HICP 1,9%), ...i którą kolega wybiera? (może to nie jest najtrafniejszy przykład, ale notowania 10 latek z różnych krajów można znaleźć dosłownie za każdym rogiem netu) np w Polsce krótszy koniec krzywej struktury czasowej stóp procentowych od jakiegoś czasu leci w górę, a dłuższy w dół, i co prawda w Niemczech jest podobnie z dłuższym końcem, z tym ze licząc z inflacją przy prawie podobnym spadku rentowności i prawie ;) podobnym czasie trwania obu 10latek, zyskujesz na kapitale na tej z PL, a tracisz!!! na tej z DE! Jak już coś kupujesz to jednak trochę szkoda być zaraz w plecy, więc ludziska kupują np właśnie w PL ;)

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
28 9 john-eire

Wow, złoty szybko odrabia straty. Co się stalo w Polsce? Dlaczego inwestorzy są tak szczęśliwych? Kaczyński zrezygnował czy coś takiego?

! Odpowiedz
1 6 jonh_bastard

Investors are so happy since you brought some positive news from Moscow

! Odpowiedz
4 36 igła

Panie Krzysztofie, może by pan chociaż RAZ - dla odmiany- napisał coś co będzie. Pisać komentarze nt tego co było to może każdy kto ma sprawny wzrok i zna sztukę pisania.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne
EUR/PLN 0,05% 4,2838
2019-11-13 07:35:00
USD/PLN 0,04% 3,8899
2019-11-13 07:34:00
EUR/USD 0,02% 1,1013
2019-11-13 07:35:00
CHF/PLN 0,30% 3,9265
2019-11-13 07:35:00
Porównywarka kantorów internetowych

Kupuj walutę taniej >>

Chcę
Kupić
Sprzedać
Płacę

Wymień walutę taniej

Znajdź profil