Mocny dolar wciąż zaskakuje analityków

Umacniający się dolar jest jedną z największych tegorocznych niespodzianek. Dość powiedzieć, że jeszcze pół roku temu rynkowy konsensus zakładał, że kurs EUR/USD pójdzie w górę w okolice 1,20, tymczasem znalazł się na poziomie 1,11. Jednak to, co obserwujemy na rynku, wcale nie oznacza, że musimy przekreślić prognozy z początku roku - mówi Krzysztof Kolany, główny analityk Bankier.pl.

Źródło:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 2 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
4 16 open_mind

Dolar polegnie długo po analitykach, bo ma podparcie w sile ognia w którym się dzisiaj mierzy demokracje

Wklejam jeszcze raz bo to ważne: Cóż mogę napisać wszystko sprowadza się do mojej mantry wklejanej i potępianej przez was.

Musicie przyjąć do wiadomości że: W obecnym zdegradowanym, zmalwersowanym, skorumpowanym przez związki kolesiowsko - biznesowe. i zadłużonym w pierdylionowe sumy światem, oraz zagrożonym wybuchem trzeciej wojny światowej, Dolar i Trump to najczyściejsze koszule pośród brudnych, Inwestorzy bez względu na wzgląd i tak będą cumowali w USA. Przykro to wam powiedzieć ale Europa została zaplanowana jako pionek w tej grze, sami widzicie co się z Europą stało to wydmuszka polityczno ekonomiczna podparta pustymi bankami. Pozostałe waluty świata i inflacja dramatycznie wpadną w korkociąg. Co będzie niezgodne z obecnym trendem, to umacnianie się cen złota i dolara równocześnie. Natomiast krypto waluty wpadną w ogromny rolo-koster, który okaże się szaloną porażka w świecie kompletnej paniki. Posiadacze złota mogą się czuć szczęśliwi nie tylko dlatego że posłuży im ono jako ubezpieczenie w czasie sztormu ale i skorzystają na wzroście jego wartości. Najgorzej wypadną umoczeni w nieruchomości którzy kupili w okresie „hura optymizmu”

Dodatkowo – jak wybuchnie a bardzo w to wątpię, gdzieś konflikt na poziomie nuklearnym to zaraz po tym zostanie użyta broń chemiczna i biologiczna. Naród spod znaku gwiazdy Dawida nie pozwoli sobie na drugi Oświęcim, a nad Europą wisi niespełniona karma, pejsy użyją swojego amerykańskiego psa trzymanego na smyczy do swej obrony. Świat od ponad 90 lat żyje w okresie konsumpcjonizmu wyrośniętego ze snobizmu. Jestem pewien że w nowym systemie nastąpi era spokoju i mądrości, a konsumpcjonizm i snobizm będą wydawały się wręcz śmieszne i obcesowe. Taką mam wizję..

Demokracja: Kiedy ludzie wreszcie zrozumieją że na świecie nie było i nie będzie demokracji, a jest to w czystej formie socjal-komuna która zawsze rozwala każdy system, nawet samą siebie doprowadzając do chaosu gdziekolwiek się pojawi.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
10 9 doradca-praktyk

Dziwiłbym się, gdyby USD osłabiał się do EUR w sytuacji, kiedy amerykańskie PKB rośnie powyżej oczekiwań a europejska gospodarka zanurza się w kryzysie. Coś w tym dziwnego? Naprawdę? Gospodarka europejska wzmocni się jedynie w sytuacji długotrwałego (wieloletniego) konfliktu gospodarczego USA/Chiny, a tego bym się - jednak - nie spodziewał.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
16 24 vlad_palownik

Idąc tym tokiem myślenia, nasz narodowy cebulion powinien być mocniejszy niż dolar, bo przecież PKB Polski jest lepsze, dane makro w tym roku (może poza miękkim PMI) były lepsze niż ze Stanów, a cebulion... mocny jak sik motyla z zapaleniem pęcherza.
Chopie, żeby to wszystko było takie proste...
1. Dolar jest przewartościowany, bo USA są makabrycznie zadłużone, a jednak wciąż UST ma rating AAA (HQLA) To jest nowy kryzys Subprime tyle, że większy o kilka rzędów wielkości
2. bo nad USA wisi widmo recesji, patrz odwrócona krzywa rentowności,
3. dolar jest za mocny bo USA jest w wojnie handlowej z każdą gospodarką świata, a to już bije po spółkach technologicznych (vide kazus Huawei)
4. dolar jest przewartościowany bo nad USA wisi widmo krachu na rynku korporacyjnych obligacji śmieciowych,
5. amerykańskie banki mają bilanse napchane pustymi derywatami,
6. do tego dochodzą śmierdzące student loans,
7. niespłacane kredytówki i kredyty samochodowe,
8. możliwy krach spółek "iBuyers"
9. o i jeszcze Chińczyki grożą, że poczekają do terminu zapadalności UST (a siedzą na bliższym końcu krzywej rentowności) i nie będą kupować nowego długu...

Można długo wymieniać. Dolar jest mocny bo algorytmy błędnie zakładają, że USD, JPY i CHF są bezpiecznymi walutami. Byle pierdnięcie, a te kupują USD.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 12 ivan_drago84 odpowiada vlad_palownik

Vlad do twojej wypowiedzi dołożył bym jeszcze jedno... "Król jest nagi" USA nie posiadają takich rezerw złota jakie deklarują !! :) nie posiadają w ogóle złota lub bardzo małe ilości !! :)

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne
EUR/USD -0,37% 1,1021
2019-11-22 21:56:00
USD/PLN 0,40% 3,8993
2019-11-22 21:56:00
EUR/PLN 0,02% 4,2973
2019-11-22 21:56:00
CHF/PLN -0,06% 3,9089
2019-11-22 21:56:00
Porównywarka kantorów internetowych

Kupuj walutę taniej >>

Chcę
Kupić
Sprzedać
Płacę

Wymień walutę taniej

Znajdź profil