REKLAMA

Mocne wzrosty WIG20. CD Projekt i Allegro ciągną indeks

2021-01-26 17:26
publikacja
2021-01-26 17:26
fot. Tomasz Ras / Puls Biznesu

Wzrostami o blisko 2 proc. zakończył wtorkową sesję WIG20. Kolejny udany dzień zaliczył CD Projekt, tym razem otrzymał on jednak wsparcie od innych dużych spółek na czele z Allegro.

WIG20 przerwał we wtorek serię trzech spadkowych sesji z rzędu i zakończył dzień pokaźnym, sięgającym 1,9 proc. wzrostem. To trzecia najlepsza sesja w wykonaniu tego indeksu w tym roku. Im dalej "w las" tym jednak GPW wyglądała słabiej. mWIG40 zyskał już tylko 0,5 proc., sWIG80 stracił z kolei 0,5 proc. Przypomnijmy jednak, że sWIG80 ma za sobą okres najmocniejszych wzrostów od przeszło dekady. W sumie WIG zyskał 1,4 proc., a obroty na szerokim rynku sięgnęły aż 1,8 mld zł.

kliknij, by przejść do notowań / Bankier.pl

Liderem wzrostów w WIG20 znów okazał się CD Projekt (+8,8 proc.). Przypomnijmy, spółka już wczoraj - po publikacji istotnej aktualizacji "Cyberpunka 2077" - zanotowała 10-proc. wzrosty. Z dzisiejszej perspektywy wydaje się jednak, że wspierać notowania Redów mogą nie tylko czynniki fundamentalne. Krótką pozycję na akcjach spółki zmniejszył (a więc dokupił akcji) fundusz Melvin, który przeżywa problemy w związku m.in. z gwałtowną hossą na akcjach GameStop. Szerzej sprawę opisaliśmy w artykule "Jak inwestorzy z Reddita utarli nosa funduszom".

Wczoraj CD Projekt był jednak niemal samotną wyspą na wzrostowym morzu. Dziś większość spółek z WIG20 zakończyła sesję na plusie. Przede wszystkim warto wspomnieć o Allegro, największa spółka na GPW zyskała bowiem dziś aż 6,1 proc. Mocne wzrosty zanotowały także papiery JSW (+5,3 proc.), ze względu na wagi w indeksie warto jeszcze odnotować 1,3-proc. ruch KGHM-u. 

Po spadkowej stronie znalazły się tylko cztery podmioty. Jedynie PGE i PGNiG przekroczyły 1 proc. i to w niewielkim stopniu. Zieleń na WIG20 miała więc bardzo szeroki zasięg. WIG20 zanotował tym samym najlepszy wynik pośród dużych europejskich indeksów, zacierając nieco słabe wrażenie, jakie do tej pory wywierał w styczniu.

Na szerokim rynku spadkiem o 4,6 proc. dzień zakończyło Grodno. Spółka szacuje, że przez trzy kwartały roku obrotowego 2020/2021 - od kwietnia do grudnia 2020 r. - wypracowało 11,6 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 9,1 mln zł przed rokiem, o stanowi wzrost o 27 proc. Przez rok akcje Grodna podrożały jednak o blisko 150 proc.

Adam Torchała

Źródło:
Tematy

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Sesja na GPW

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki