Mocna korekta na bitcoinie. Bitcoin Cash rośnie w siłę

Stało się to, na co wielu czekało od dawna. Na rynku bitcoina wreszcie doszło do sporej korekty. Mocno podrożała natomiast „nowa wersja” najpopularniejszej kryptowaluty czyli Bitcoin Cash.

Po szczytach na poziomie bliskim 7800 dolarów na bitcoinowych giełdach nie ma już ani śladu. Kryptowaluta przez weekend potaniała i to mocno – nowe lokalne minimum rynek wyznaczył w okolicach 5600 dolarów, a następnie w ostatnich godzinach cena podskoczyła do ok. 6200 dolarów.

(Coinmarketcap.com)

Z prawdziwą jazdą bez trzymanki mamy natomiast do czynienia w przypadku notowań Bitcoin Cash. Kryptowaluta, która w sierpniu wyewoluowała ze zwykłego bitcoina (więcej na ten temat przeczytasz w tym artykule), podrożała z ok. 600 USD do ponad 1900 USD w szczycie. W poniedziałek nad ranem ceny zeszły do 1200 USD, co nadal jest imponującym wynikiem.

(Coinmarketcap.com)

Wzrost cen Bitcoin Cash wytłumaczyć można niezrealizowaniem zapowiedzi ulepszenia zwykłego bitcoina (planowano zwiększenie rozmiaru bloku, co mogłoby ograniczyć koszty transakcyjne, choć z drugiej strony istniała groźba trwałego podziału najpopularniejszej kryptowaluty). Na skutek ubiegłotygodniowego odwołania tych planów, część posiadaczy bitcoina sprzedało najpopularniejszą kryptowalutę i zainwestowało w inne – m.in. w Bitcoin Cash, którego jedną z cech jest właśnie większy rozmiar bloku.

Mimo sporego spadku, Bitcoin Cash jest już trzecią kryptowalutą o największej kapitalizacji (21,4 mld USD). Najwięcej warte są wszystkie bitcoiny (105 mld USD), drugie miejsce zajmuje kryptowaluta Ethereum (29,9 mld USD). Przez kilka godzin jednak to Bitcoin Cash po raz pierwszy górował nad Ethereum.

Michał Żuławiński

Źródło:
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 3 ajwaj

Herman Greff - Rosjanin pochodzenia niemieckiego ur. w Kazachstanie, szef SBERBANK
"kryptowaluty to koniec >starej< bankowosci"
Dlaczego Goldmann Sachs nawala, ironizuje, bagatelizuje Bitcoina & co,, stworzonego przez mlodego emigranta z Kalugi w Kanadzie? Bo Bitcoin jeszcze wtedy (1 miesiac temu) zagrazal kapitalizacja G-S i stawial pod watpliwosc "gierki polityczne" wielkich banków :)
Dzis Bitcoin o pare mld $ przewyzsza Goldmann Sachs ca 90 mld. $, a bedzie lepiej. Posiadacz kodu Bitcoina jest nieznany, podobno w Japonii.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 8 unlimitedalways

Wytłumaczenie mechanizmu manipulacji Bitcoin Cash przez grube ryby

http://cenazysk.pl/kryptowaluta-bitcoin-cash-czyli-jak-wykorzystac-moc-manipulacji/

Karuzela między Bitcoin i Bitcoin Cash, tzw. flipping, będzie działać dopóki będą chętni na łatwy i szybki zarobek. Głownie w Chinach, Korei, Japonii. Bitcoin Cash spadł, ale to jeszcze nie koniec akcji.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
6 31 silvio_gesell

Artykuł jest już nieaktualny, BTC odrobił 50% spadków, a BCC spadł 70% od szczytu.

! Odpowiedz
11 23 pkc

sprzedam moja kryptowalute 2x2=4

cena promocyjna 1 zł vol 10 mln, pozniej bedzie drożnej

! Odpowiedz
13 45 sel

Mogę się założyć o każde pieniądze że jak nie będzie kolejnych chętnych do kupowania tego czegoś to jego wartość spadnie do zera.

! Odpowiedz
5 70 tytus_k

Odkrywamy prawo popytu i podaży, jak widzę. Tak trzymać! :)

! Odpowiedz
43 67 sel

Przecież to oczywista piramida finansowa cała wartość i jej wzrost polega tylko na znalezieniu kolejnych naiwnych nabywców, aż ktoś to wreszcie wykasuje z dysków jednym kliknięciem.

! Odpowiedz
44 67 sel

Za nazywanie tego walutą powinno się karać tak samo za porównywanie do złota fizycznego.

! Odpowiedz
12 32 tytus_k

O rety... Powtarzanie w kółko tych samych sloganów nie powoduje, że zrozumiemy, co to jest kryptowaluta. Natomiast rzeczywiście, niektórzy maja zasadniczy problem z rozóżnieniem piramidek typu Dascoin od np. bitcoina. Niestety, obecne czasy stawiają coraz wyższe wymagania, nie odnajdzie sie w nich człowiek który pyta "jak mozna kupić coś, czego nie ma? Kto widział bita?". Za późno, niestety - za późno...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
22 42 stokestix

"aż ktoś to wreszcie wykasuje z dysków jednym kliknięciem."

Hahahahahahahaha gratuluję wiedzy!!! Co za żenada. Gada głupoty, gdy nie ma żadnego pojęcia o Bitcoinie.

! Odpowiedz