REKLAMA

Mo-Bruk chce wypłacać dywidendę na poziomie nie mniej niż 33 proc. zysku netto

2019-04-15 16:16
publikacja
2019-04-15 16:16
fot. simpson33 / YAY Foto

Zarząd spółki Mo-Bruk zamierza rekomendować walnemu zgromadzeniu przeznaczanie na dywidendę nie mniej niż 33 proc. zysku netto pod warunkiem, że dług netto na koniec roku obrotowego, którego dotyczyć będzie podział zysku, nie przekroczy trzykrotności EBITDA - poinformowała spółka w komunikacie.

Jak podano, przy rekomendacji podziału zysku zarząd będzie brał pod uwagę plany inwestycyjne (w tym akwizycyjne), sytuację finansową i płynnościową grupy, istniejące i przyszłe zobowiązania (w tym potencjalne ograniczenia związane z umowami kredytowymi i emisją instrumentów dłużnych) oraz oceny perspektyw grupy w określonych uwarunkowaniach rynkowych i makroekonomicznych.

Polityka dywidendowa - jak podano - będzie obowiązywać począwszy od zysku netto za 2018 rok. Została ustalona na czas nieokreślony.

Mo-Bruk zajmuje się przetwarzaniem odpadów przemysłowych, niebezpiecznych oraz wybranymi frakcjami odpadów komunalnych. Firma produkuje z odpadów m.in. paliwa alternatywne, a także sztuczne kruszywo mające dopuszczenie do stosowania m.in. w drogownictwie lub jako materiał rekultywacyjny. (PAP Biznes)

sar/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki